A

Yüzbaşı
02 Haziran 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 28 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Renault Mais ve Hedef Otomotiv müşteri memnuniyeti çerçevesinde hareket ederek sorunumuzu çözmüş ve bizi mağdur etmemiştir. Kendilerine tekrar teşekkür ederiz.
Bugün aracı alalı 5 gün oldu ve artık yazmak için yeterince aracı tanıdığımı düşünüyorum. Araç henüz 480 km de , rodajın dolmamasına rağmen 480 km lik ortalama tüketim 6.2 lt . İstanbulda mesai saatlerinde beylikdüzü - ulus hattında elde edilmiş bir değerdir.

Öncelikle araç bussines paket + premium paket + panoromik sunroof opsiyonuna sahip. Şayet bu aracı alacaksanız mutlaka full almanızı öneririm , boş araçla aralarında dağlar kadar fark var. Araç tahminimden çok daha konforlu ve en önemlisi yol tutuş limitleri. Bir viraj hastası olarak beni oldukça şaşırttı. Şunu açıkça söyleyebiliyorum ki alfa 159 kadar virajlarda bana güven verdi.

Motor olarak oldukça sessiz , üzülerek söylüyorum ki alfa159 yanında traktör gibi kaldı. Laguna yalıtımda büyük başarı sağlamış. Sınıfının en iyi yalıtımlı aracı olduğu konusunda iddia edilebilecek kadar iyi. Malzeme kalitesi mondeo , c5 ve passatın üstünde. Bej deri opsiyonuyla iç mekan oldukça ferah duruyor. Arka koltuklar çok geniş . 3 yetişkin ( iri yarılarından ) rahatlıkla uzun yolculuklara çıkabilir. Arka koltuklarda tek sıkıntı ön koltukların altına uzun boyluların ayakları zar zor giriyor. Çok dar yapmışlar koltuk altını. Rahatsız olmak için 1.90 civarı olmak lazım. Diz mesafesi ise ah keşke alfada da dedirtecek tarzda.

Hızlanması yeterli ve makul. 1.9 alfadan sonra yatsımadım , yani tam anlamıyla yeterli bir motor. Yalnız doğru devir bandında kullanmanız gerekiyor. Zaten bunun içinde doğru vites seçimi yapmanız için uyarıcı bir sistem kurmuşlar. Vitesi yükseltin veya alçaltın diye yol bilgisayarı devamlı sizi uyarabiliyor. Bu sadece görsel bir uyarı sesli değil. Araçla henüz ani ve sert bir frenleme yapmadım ama dozlaması gayet başarılı ve güzel frenlere sahip. Rodaj dolunca gerekli testi yapıcam. Maksimum hıza ise ulaşmamam lazımken ulaşmak durumunda kaldım. araç 190 ı rahat görüyor. 180 e kadar iyi ivmeleniyor . 180 den sorna yavaşlayarak. 190 dan sonra ise 195 civarına çıkmak için uzun bir süre beklemek lazım.

Eller tam serbest kart sistemi sayesinde , kartı araca takmadan cebinizde de aracı çalıştırabiliyorsunuz. İşleve kavuşmuş bir start stop dümesini sonunda görebildim.

Araçta virajlarda dönebilen (afl) bi xenon farlar mevcut , oldukça iyi aydınlatıyorlar. Klima aşırı soğutuyor. low modda et koysak bozulmaz dedirtecek kadar. Şahsen üşüdüm :) 22-23 dereceye ayarlasanız bile üşüyorsunuz. 27-28 derecede güzel üflüyor.

Aklıma gelenler şimdilik bunlar , sormak istedikleriniz varsa yanıtlayabilirim.
Hakkında
Forum İmzası:
Hyundai İ30 1.6 cvvt select otm
Laguna III 2.0 dci privilage
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 12 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 12 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 267
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 68.671 (Bu ay: 109)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 7 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Motorlu Araçlar Dünyası
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.