Yüzbaşı
26 Mayıs 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
3 üye
Görüntülenme
Toplam: 153 (Bu ay: 0)
Gönderileri
arkadaşlar merhaba 2009 ortası bir macbook pro'm variçinde el capitan yüklü 8 gb ram ve ssd var sistem gayet hızlı ve stabil fakat appstoredaki bir çok şeyi sürüm desteklemediğinden yükleyemiyorum. Nasıl sürüm yükseltirim internette tam bulamadım ama sarı sitede cataline yüklü 2009 model macbook satanları görüyorum demek ki bir yolu var :)

teşekkürler
Arkadaşlar selam kardeşim son zamanlarda fazlasıyla tiktok bağımlısı oldu gibi. Konuşarak halledemiyorum o sebepten tiktok ve bazı uygulamalara modem üzerinden erişim yasağı koymak istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim? teşekkürler.

Arkadaşlar selam, bir hata demeyelim ama uygun fiyata bir kiralık daire bulduk tuttuk fakat bina da 60-70 daire var ve biz giriş kattayız... sürekli bir ses, sürekli patırtı kütürtü. İçeride de bir şey konuşsak dışarıya gidiyor. Bu sesi nasıl minimum düzeye indiririz acaba? Önerebileceğiniz bir yalıtım süngeri tarzı bir şey var mı? ya da alternatif bir çözüm?

silinebilir
Arkadaşlar selamlar uzun zamandır merak ettiğim ama tam anlamıyla cevabını bulamadığım sorular var.

Öncelikle şunu belirtim borsa adına hiçbir şey bilmiyorum. Hayatımda bu sistemde yaptığım tek şey dolar alıp satmak, o da geçen senelerde. Şimdi aklımda bir kaç soru var.

1. Borsaya girmek için öncelikle ne yapılmalı? (hiç bilmediğimi belirttim. yani banka hesabı mı yoksa uygulama mı gibi)
2. Ülkemiz de borsa ile ilgilenen kısım %3-%4 civarı ama abd de %50 civarı. Neden ülkemiz de bu oran düşük?
3. Sıfırdan başlayacak olan bir kişiye neler tavsiye edersiniz? Önce ne yapsın?
4. Bu konuda kullanılan uygulamalar ya da takip edilen platformlar hangileri?

Teşekkürler
Arkadaşlar selam şırnakta askerim şubat başında ankara gataya geldim çürük alıcam ya da almıcam diye ve geliş o geliş hala geri dönemedim. Kendim istanbulda yaşamama rağmen ankara otelde kalıyorum 3 aydır 20 gün sonra askerliğim bitiyor ama corona yüzünden benim işim bitmedi. Röntgen çekilcek dendi ileri tarihe verdi bekledim tomografi vs derken 3 ay oldu. Askerlik şubesini aradım sordum gata'da geçen süreç askerlikten düşüyor yani 20 gün sonra teskereni alabilirsin dediler ama aklıma şöyle bir şey takıldı.
Bütün sonuçlarım çıktı. Artık karara bağlanıcak. Doktor sonuçlarıma bakıp heyete çıkacağım. Heyete aynı gün mü çıkıyorum yoksa gün mü veriliyor?
Birliğim diyor ki hastane de olduğun süreçlerle ilgili belge al sorun olmaz. Geçen ay "heyet raporu beklenmektedir" diye rapor aldım onun harici belge verilemeyeceği söylendi. Bu sorun yaratır mı?
Askerliğim bitiyor ama işim bitmiyor. Teskere mi yollarlar mı yoksa heyet işim bitince mi teskere mi yollarlar?
Not: 28 mayısa kadar uçuş yasağı var. 26 mayısta askerliğim bitiyor.
Arkadaşlar selam, yıllardır özel sektörde Apple'da çalışmaktaydım ama askerlik görevi için işimden ayrıldım. Şuanda askerliğimi yapıyorum 1-2 aya kısmet olursa bitecek fakat tekrardan özel sektöre girmek istemiyorum.
91 liyim, üniversiteyi dondurdum. Yıllardır gitmiyorum. Yabancı dilim vs var ama devlet memurluğunda işe yarayacağını sanmıyorum. Yani bir nevi lise mezunuyum diyebiliriz. En basit şekilde nasıl devlet memuru olabilirim?
Arkadaşlar bir kaç saattir aklıma takıldı, millet yurt dışında mesela polonyalı adam almanyadan 5.30d alıyor uygun fiyata. Ya da çek cumhuriyetinden birisi japonyadan r35 alıyor. Biz neden alamıyoruz? Burada yapmak istediğim ya da söylemek istediğim siyasi değildir.

Biliyorum ülkemize 2. el araç girişi yasak. Bırakın aracı, düğmesini bile sokamayız. Youtube da Türklerin yayınladığı çoğu araç videosunda aynı yorum var "coğrafya kaderdir" diye :)

Eminim ki bir çoğumuz yurt dışından araç getirmeyi istiyordur. Mesela ama ben temiz civic vti bulamıyorum. Sırf maddi olarak değil bulamadığımız araçları alma bakımından da faydası olabilir. Şuan yasal olarak bunu yapmak mümkün değil. Bir çok faydası olabilir hem 2. el fiyatları düşer gibi gibi...

Ülkeler arası 2. el araç alımını nasıl yasallaştırabiliriz? Tek benim istemem ile olacak iş değil bu. Çoğunluk olarak isteyip nasıl bu sesi duyurabiliriz? Çoğunluk olduğumuzda eminim ki başaramayacağımız bir şey yoktur. Bu fikrin yayılabileceği en iyi platform bence burası. Siz ne dersiniz? Bunu nasıl gerçekleştirebiliriz?
Arkadaşlar selam, ben Şırnakta askerlik yapıyorum ama dizimde sorun olduğundan heyet ile Ankara gata'ya sevk edildim. (çürük alabilirim veya almayabilirim bell değil, bu süreç askerlikten düşüyor)2 aydan fazladır buradayım, burada olmam sorun değil hatta tam tersine güzel ama aklımda bir kaç soru var.
Benim şuan şafağım 51 kaldı. 29 nisana kadar uçuş yasağı var, hastane işlerim bitse bile gidemiyorum.
Uçuş yasağı kalktığında şafağım 27-28 gün kalıyor.
İlk girişte 14 gün karantinaya alınacağım. Sonra 1 gün askerlik yapsam tekrar 14 gün karantinaya mı alınacağım? Böyle olsa bile fazla askerlik yapmış oluyorum 2-3 gün. (Fazla yapmam kesinlikle sorun değil ama mantıksız geliyor.)
Şafak 1 aydan az kalıyor kendimi Ankara'ya aldırabilir miyim? Bunun bir yolu var mı?
Hastane işim mayıs sonuna kadar giderse teskere mi kütüğümün olduğu yere yollama şansları varmış (askerlik şubesinden öğrendim bu bilgiyi) ama hastane işim o kadar uzamaz gibi. Bu bilginin doğruluğu nedir acaba? Şırnağa dönmeden teskere mi alabilir miyim?
1. nesil airpod kullanıyorum kulaklığın sağ tarafı kendi kendine kapanıyor solda sorun yok. telefonda pil göstergesi %90larda ama sürekli kapanıyor. sorun nedendir acaba? sıfırladım düzelmedi. garantiside bitik ne önerirsiniz?
Hakkında
Meslek: Bilişim Uzmanı
Forum İkinci El İmzası:
Referanslarım: u.kence; iPhone 4S alındı. gangie: iPhone 4 satıldı. Doce: BB 9780 satıldı. Doce: HT One x alındı.
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
Intel
Otomobil
otomobil
Mobil cihaz
apple
Operatör
Turkcell
ISS
turkcell-superonline
Oyun Platformu
PC
Takım
Fenerbahçe
Steam
dorukbasa
TV
Samsung
Notebook
Apple
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 6 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 2 hafta
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 816
İkinci El Bölümü Mesajları: 129
Konularının görüntülenme sayısı: 45.941 (Bu ay: 985)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 854 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Motorlu Araçlar Dünyası
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.