Yüzbaşı
25 Mayıs 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 28 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Merhaba arkadaşlar. Dizüstü bilgisayarımın dvd sürücüsüne HDD taktım. HDD yuvasınada klasik olarak SSD taktım. Sorun şu 30-40 gb gibi büyük dosyaları bu HDD ye veya bu HDD den başka bir yere kopyalama yaparken bir süre sonra çat diye bir ses geliyor ve HDD sürücü sistemden yok oluyor. Yani Bilgisayarıma baktığım zaman HDD görünmüyor. Kapatıp açınca tekrar geri geliyor. Bir süre sonra bad sectorler oluşmaya başlıyor. bu şekilde 2 tane hdd çöp oldu. Sizce sorun neyden kaynaklanıyor olabilir ?
Merhaba arkadaşlar. internetten 3d videolar indiriyorum ve bunları 3d olarak, televizyonumda çok nadir net bir şekilde seyredebiliyorum. Örnek olarak en son izlediğim Mad Max in 3D kalitesi çok iyiydi ama Pan filmine yarım saat zor dayandım. Şekiller birbirine giriyor, gölgeli gözüküyor vs. şimdi benim merak ettiğim konu bu filmlerin orjinalide mi böyle yoksa kalitesiz ripleme falan gibi nedenlerden mi yoksa TV den mi kaynaklanır. Çünkü kesinlikle 3D izlenmesi gerektiğini düşündüğüm filmler oluyor ve 3d versiyonu çıksın diye o kadar bekliyorum, daha yüksek boyutlarda indiriyorum ama sonuç sd görüntüden bile daha kötü. Bu arada televizyonum modeli LG LB670 .
Merhaba arkadaşlar;

Başlıktan da anlaşılabileceği gibi salonuma film ve oyun için güzel bir led tv almayı düşünüyorum ve tavsiye verebilecek olan varsa sevinirim. Evime herkesin ortak olarak kullanabileceği basit bir tane nas sunucusu almayı düşünüyorum. Ayrıca alacağım tv bu sunucuya bağlanıp filmleri bana güzel bir liste halinde gösterebilmeli ve sorunsuz bir şekilde oynatabilmeli. Kablolu olarak ağa bağlamayı planlıyorum. Filmlerin sesini TV den optik kablo ile ses sistemine aktarıp 5+1 olarak sesleri sorunsuz olarak dinleyebilmeliyim. onun dışında dahili uydu alıcısı, pasif gözlüklü 3D özelliği, 42"veya 47" boyutlarında, izlerken ekranda kırılmaların, titremelerin olmadığı, kayan yazıları okurken çok zorlamayacağım bir şeyler arıyorum.

Şimdiden teşekkürler...
uzun uğraşlar sonunda sabit ücretli faturamın tutarının neden sürekli sabit ücretin üzerinde geldiğini öğrendim. sabit ücret fiyatı vergiler dahil fiyat, ama siz extradan ringa, arayanı bil gibi 1 tl lik bir servise bile üye olursanız, toplam tutar üzerine kol gibi vergi uyguluyor. yani tüm vergiler dahil olan paketiniz vergiler hariç oluyor. 1 tl lik bir servis size 10-20 tl civarında bir ücrete mal oluyor. bunu bütün ekstra ücretli faturalara uyguluyorlar, çekilişler için atılan sms ler de dahil. AMAN DİKKAT..!
merhaba arkadaşlar

pc de asus AI suite kurulu ve sık sık voltage hatası veriyor. warning dram voltage 0.000v , NB voltage 0.000, SB voltage 0.000 gibi. bu hatayı verdikten sonrada pc yi kapatmaya çalıştığımda win kapanıyor ama bütün fanlar ve ışıklar çalışıyor, güç tuşuna basılı tutarak kapatabiliyorum ama bu seferde açmaya çalıştığım zaman gene bütün fanlar ve ışıklar açılıyor ama win çalışmıyor. önceden kullandığım high Power 750w güç kaynağındandır diye fazla sallamadım. çünkü 12v için ayrılan amper yetersiz geliyordur dedim. ama şimdi xilence 750w lık güç kaynağından aldım. her bir 12v kanalı için 32 amper ayrılmış. yeterli olması lazım dedim ama halen aynı hataları alıyorum. bios ayarlarının değiştirmediğim yeri kalmadı. oc leri kapattım. min ayarlara getirdim. max enerji tasarrufu yaptım ama olmadı. güç kaynağı üzerindeki girişlerin yerlerini değiştirdim olmadı. yardımcı olursanız çok sevinirim.

pc birleşenleri

Asus Crosshair V Formula

AMD FX 8120

Asus HD 6950

DDR3 1666 2*4 GB

Xilence 750W
merhaba arkadaşlar. 3dmark11 de physics test sırasında çok kasılıyor. pc nin bu physics performansını etkileyen faktörler nelerdir acaba. 3dmark11 skorlarına baktığım zaman genelde physics skor grafik skor dan yüksek oluyor ama bende baya düşük. sebebi neden olabilir acaba. sistem ve skor bilgileri 3dmark ın tablosunda mevcut.

http://3dmark.com/3dm11/3525185
Merhaba arkadaşlar,

Salonumda duran sinema sistemini, receiverı, pc yi kaldırıp hepsinin yerine bi HTPC toplamayı düşünüyorum. yani tv nin altında sağında solunda HTPC den başka bişey olmasın istiyorum ama bir iki merak ettiğim konu var. Konu hakkında bilgisi olanlar yardımcı olursa sevinirim.

1- Bu htpc lerin dahili amfili olanı oluyormu? yani htpc yi ayrı bi sinema sistemine veya amfiye bağlamak istemiyorum. veya pc ler için böyle dahili amfi falan gibi bişey varmı acaba ?

2- Bu htpc ler kapalıyken de hdd deki medyaları oynatabiliyormu acaba ? bir nevi media player gibi.

3- birde uzaktan kumandasından açılabiliyormu acaba ?
mrb arkadaşlar.

aklıma bişey geldi ama denemeden önce bi sorayım dedim. elimde eskiden kalma bu ekran kartı soğutucusu var

http://lp.pcmoddingmy.com/albums/userpics/10003/DSCN2468.JPG

bu soğutucunun U şeklinde şöyle birde bakır borusu var

bu borunun içi boş gibi ama tamda emin değilim. ben bu borunun iki ucunu açsam ve borunun içerisinden sıvı geçişini sağlasam GPU yu soğutabilirmiyim. bu bakır boru değilde içi dolu bakır çubuk ise,bu cubuğun yerine bakır boru taksam acaba aynı işlemi gerçekleştirebilirmiyim.???
arkadaşlar bende GIGABYTE ın GA-MA790FX-DS5 model anakartı var ve ikitane seagate 500gb sata2'yi raid0 yaptım. ama bi türlü xp yi kuramıyorum. xp kurulumu sırasında flopy den raid sürücülerini tanıtarak HDD yi görüyo formatı atıyo ama son olarak dosyaları kopyalarken jraid ve xraid dosylarını kopyalayamıyorum diyor. bu dosyalar benim disketteki sata raid sürücü dosyaları.. bu dosyları atla dediğimde diğer dosyaları rahatlıkla kopyalayıp kurulumu tamamlıyo ama bu seferde xp tam açılırken hata veriyor. bu işlemi sata raid sürücüleri gömülü xp cd si ilede denedim. aynı sonucu verdi.

ama vista sorunsuz bir şekilde kuruldu. bu konuyu baya bi araştırdım. aynı sorunla karşılaşan bi kaç kişi buldum ama hiçbiri bi çözüm bulamamış.

bu arada vista 64 bende çok sorunlu çalıştı. ekran kartımı kuramama, güncellemeleri kurarken takılmala ve yükleme yaparken kitlenmeler gibi. ama vista32 de sadece yükleme yaparken baya bi kasılmalar oluyodu.. başka bi sorunla karşılaşmadım.
PC mi otuma odasına alıp PC masası sorunuda olmadan direk TV den kullanabilmek için picture and picture (PAP) özelliği olan bir LCD tv almam lazım. 1500 ytl civarı bi limitim var. internetten araştırıyom ama PAP özelliği olan tv bulması çok zor. evinde kullanan veya bildiği bi model olan varsa lütfen söylesin. şimdiden saolun.
Hakkında
Forum İmzası:
bir örümcek nasıl amaçsızca dolaşırsa.. bize göre amaçsızca ama ona göre???
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 4 gün önce
Son Mesaj Zamanı: 2 hafta
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 667
İkinci El Bölümü Mesajları: 15
Konularının görüntülenme sayısı: 6.683 (Bu ay: 217)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 941 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.