Teğmen
24 Mayıs 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
15 üye
Görüntülenme
Toplam: 79 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Merhaba, ev için NAS cihazı almayı planlıyorum amacım cihaz üzerinden film vs indirip TV, tablet, PC, tvbox üzerinden izlemek özellikle 1080p filmleri kablosuz aktarabilecek bir cihaz olması gerekiyor.

Araştırmalarım sonucu 3 cihaz arasında kaldım. Fiyat olarak birbirine yakın.

Qnap TS-112p : Donanım ve yazılım olarak çok iyi bağlantı seçenkleri güzel(usb 3.0, esata vb) işlemci rami iyi ama nedense test değerlerinde aktarım hızı diğerlerine göre düşük görünüyor.

Synology DS115j : Donanım olarak rakiplerinin geresinde kalıyor ram ve işlemci zayıf usb 3.0 yok ama yazılımsal olarak çok iyi aktarım hızı en iyisi bu

ZYXEL NSA-325V2: Donanım iyi çift disk desteği var usb 3.0 bağlantı seçenekleri de iyi fakat yazılımsal olarak çok zayıf aktarım hızı ortada(qnap ve synology arasında)

Bu ürünleri kullanan yada fikri olan varsa yardımcı olursanız sevinirim.

N14U modeli modem var 1.0.7.6 versiyonunda modem otomatik ip veremiyor. Bağlanmaya çalışan tüm cihazlar için el ile ip vermek zorunda kalıyorum. Daha önce böyle bir sorunum yoktu son 1 haftadır böyle fabrika ayalarına döndüm baştan kurdum ama sonuç değişmedi ayrıca modem arayüzüne çoğu zaman ulaşamıyorum 192.168.1.1 yazdığımda yada download mastera bağlanmaya çalıştığımda sayfa bulunamıyor ancak reset atarsam ulaşabiliyorum sorun hakkında fikri olan var mı ? veya çözüm önerisi...

Edit çözüm: Sorunu çözdüm hdden kaynaklanıyormuş 2 tb(hdd 3.5 inç ) harici diski çıkarınca tüm sorunlar kayboldu modem arayüzüne sorunsuz bağlanıyor. tüm cihazlar ip alıyor. Aynı sorunlar karşılaşan olursa diye yazıyorum.
Arkadaşlar, tablet alacağım Çin' den 9,7 " büyük geliyor 7 " de çok küçük 8" ideal diye düşündüm fakat Hem IPS ekran olsun Hemde Dual Core Cortex A9 olsun istiyorum fakat fazla seçenek kalmıyor kriterlere göre bu tableti bulabildim sadece sizce nasıl. güncelleme konusunda sorun olur mu ROM bulunur mu bulunmaz ise sorun olur mu android konusunda pek bilgim yok yada önereceğiniz başka tablet var mı?

lütfen yorum yazın sadece okumayın pek bilgim yok ilk tabletim olacak kısmetse...

http://www.buyincoins.com/details/8-newsmy-s5-dual-core-cortex-a9-1-5ghz-android-4-0-tablet-pc-16gb-1g-ram-ips-product-17053.html

Brand & Model: Newsmy S5 Dual Core Version

Operating System: Google Android 4.0.3

Processor / CPU: Dual core Cortex A9 Amlogic8726-M6, 1.5GHz

Memory / RAM: 1GB DDR3

Flash Memory: 16GB Nandflash

External Memory: Micro TF card slot, support max up to 32GB (NOT INCLUDED)

Display: 8" TFT LCD Multi-touch IPS Capacitive screen

Resolution: 1024 x 768 pixels resolution

Touch Control: 5 point touch operation

Orientation Sensors: With accelerometer, automatic steering display screen, G-sensor

Wireless and Cellular: Wi-Fi 802.11a/b/g/n network supported / Support for 3G dongles and Ethernet with adapter

Camera & Video Recording: Dual front camera 2.0MP

Button: volume +, volume -, power

Input / Output: 1 x TF card slot

1 x OTG port

1 x HDMI port

1 x 3.5mm stereo headphone jack

1 x Built-in speaker

1 x Built-in microphone

Support Video Formats: Support 1080P HD Video(1080P Resolution is 1920*1080), MPEG-1/2, 3GP, H.263, H.264, WMV9, Divx, Xvid

Support Flash 11.1, online video and web game

Support Audio Formats: MP3, WAV, WMA, APE, FLAC, OGG etc

Support Picture Formats: JPEG, GIF, PNG, BMP

Languages: Arabic / Bulgarian / Catalan / Crotian / Czech / Danish / Dutch / English / Spanish / Finnish / French / German / Greek / Hebrew / Hungarian / Indonesian / Italian / Japanese / Korean / Latvian / Norwegian / Polish / Portuguese / Romanian / Russian / Serbian / Slovak / Slovenian / Swedish / Tagalog / Thai / Turkish / Ukrainian / Vietnamese / Chinese

Battery & Power: Built-in 4400mAh Lithium battery

8 hour music for music, with earphone, 5 hours above for video, HDMI output playing time above 4 hours

Power Supply: 100~240V

Dimension: 21.7cm x 15.7cm x 0.98cm - 8.54inch x 6.18inch x 0.38inch

In the Box: 1 x Newsmy S5 Dual Core 16GB Tablet PC

1 x Data cable

1 x OTG cable

1 x AC charger adapter

1 x Earphone
dergisepeti.com'da world karta %50 indirim chip 12 ay abonelik 41 TL

faydalanmak isteyen kaçırmasın

http://www.dergisepeti.com/products.asp?worldkart=1&new=&discounts=&indirimdekiler=&ana_kategori=0&kategori=0&alt_kategori=0&Sayfa=1
COH Tales of the valor 2.500 hamachi ile nası oyanayabilirim biri bana yardımcı olsun lütfen hamachi kurdum ama sonra e yapmak lazım ?
Hakkında
Meslek: Bilgisayar Mühendisi
Sistem ve Tercihleri
Otomobil
Toyota
Mobil cihaz
xiaomi
Operatör
Türk Telekom
Oyun Platformu
Xbox
Takım
Beşiktaş
TV
LG
TV
TV
Tablet
nexus 7
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 4 gün önce
Son Mesaj Zamanı: 3 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.195
İkinci El Bölümü Mesajları: 167
Konularının görüntülenme sayısı: 18.875 (Bu ay: 166)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 120 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Sıcak Fırsatlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.