Yüzbaşı
28 Nisan 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 182 (Bu ay: 19)
Gönderileri

Monitör bugün geldi ilk başta ölü pixel testi yaptım temiz gibi duruyordu sonradan sitelerde falan gezerken videodakiler gibi mousenin imleci ile gezen bir karrtı farkettim aynı şekilde arka planı siyah olan sitelerde alacalı bulacalı çıkıyor bu sorun neden kaynaklanır monitör kusurlumudur yardımcı olursanız pazartesi geri iade edecem monitörü.

arkadaşlar merhaba, yeni işlemci almıştım r5 5600x ramlerim 3000mhz idi olmaz dediler yüksek olması lazım bi kaç gündür ram arıyodum trend yolda 4400mhz ram gördüm 1395 liraydı aldım sorun yaşarmıyım sizce

anakartım : MSI MPG B550 Gaming Edge Wi-Fi Anakart 7C91-008R ( MPG B550 GAMING EDGE WIFI )

ram linki : https://www.trendyol.com/patriot/patriot-16gb-2x8gb-4400mhz-ddr4-viper-steel-sogutuculu-pvs416g440c9k-pc-ram-p-35631685?boutiqueId=535361&merchantId=1513

İTEMLER FORUM DIŞI SATILDI KONU SİLİNEBİLiR
10 gun önce faceit pire aldım genelde takımla giriyordum ara ara sola girdim, oyunda kesınlıkle trol davranışlarda bulunmadım, ingilizcem iyi değil iltişimde sıkıntı yaşadığım zamanlar oldu birde 2-3 kere molotof ile şansız kendı takım arkadaşıma zarar verdım bilerek değil tabiki mesela infde banana rush atarken molotof attım ustunden geçen oldu vb, bugun 2 gun ban vediler sebebi şöle yazıyor,

"Sıraya katılmaktan geçici olarak banlandınız.
Sebep: Convicted for griefing through justice.faceit.com
Ban sona eriyor: 29 May 2020, 20:00 +03"

level 6 kötü oynadıgım maçlar oldu sırf kötü oynadım dıye cok report alıp ban yeme ıhtımalım varmı?
DAHA ÖNCEDE FORUMDA ÇOK SATIŞIM OLDU GÜVEN SORUNU YAŞAMIYACAĞIMZI UMUYORUM, REFERANSI BENDEN FAZLA OLAN KİŞİLERE İLK YOLLARIM SIKINTI OLMAZ, YİNEDE GÜVEN SORUNU YAŞAYAN KİŞİLER İÇİN BYNOGAME ÜZERİNDEN SATIŞ GERÇEKLEŞTİREBİLİRİZ (KOMİSYON ÜCRETİ SİZE AYİT), FORUMDA FAZLA ONLİNE OLAMIYORUM İLETİŞİM İÇİN WHATSAPP : 0543 533 3857, STEAM PROFİL :https://steamcommunity.com/id/shoot-em-up/

P2 M9 Bayonet | Doppler (FN) 2000TL,https://s.cs.money/E961d04_image.jpg
AWP | Oni Taiji (MW),https://s.cs.money/blvAenb_image.jpg
Bşlıkda'da belirtmiş olduğum gibi 74 adet ESL One Cologne 2015 Overpass Souvenir Package var adetine 60 lira istiyorum pazar fiyatı 97 lira, forumda referanslarım mevcut bende fazla referansı olana ilk itemi yollarım problem yok.https://steamcommunity.com/id/shoot-em-up/ whatsap : 543 533 3857
ÖDEME ENPARA VE YAPIKREDİ

STOK : 0 ADET : 8 TL MİNİMUM 10 KEY SATILIR

REFERANSLARIM MEVCUT BAKABİLİRSİNİZ
itemleri bynogame'ye ekliyorum arkadaşlar oradan hızlı şekilde satın alabilirsiniz, işlerimden dolayı teslimat yaparken sıkıntı yaşadım
Selam, bir şahıs şirketi açmak istiyorum bilgisayar sarf malzemeleri satmak için bir kaç tane toptancı ile görüştüm bayileri olmak istedim bayi olabilmem için önce şirketi kurmam gerektiğini söylediler, Muhasebeci ise şirketi kurmadan malları dizmem gerektiğini vergi dairesinden gelen memur bu şekilde onay vereceğini söyledi ve ek olarak malları alırken "yeni kayıt" fatura kesilmesini istediğini söyle dedi yeni kayıt olarak kesilen fatura daha sonra gider olarak gösterbiliriz dedi (gider kısmını tam hatırlamıyorum yalan olmasın, alınan mal veya stopjmı deniliyor tam emın değilim), bu bağlamda sizlere 2 soru sormak istiyorum

1- Yeni kayıt fatura hakkında google'de hiçbirşey bulamadım, yeni kayıt fatura nedir nasıl kesilir/kestirilir

2- Sizce ilk önce vergiye tabi olup daha sonra malları almak ve giderleri harcamak (mesela demirbaş gibi) 'mı yoksa önce dükkanı yaptırıp raf vs ve malları alıp yeni kayıt fatura oluşturmakmı daha mantıklı, bu konuda daha sonra sorun yaşamak istemiyorum yanı ben malları alırım dükkanı açıp bunları gösteremessem haliyle malı sattığım fiyatın tamamından vergiye tabi tutulurum diye düşünüyorum (gelir vergisi gibi)

Yada yukarada belirttiğim usüllerden farklı bir yöntem biliyorsanız benimle paylaşmanızı rica ediyorum, iyi forumlar
Selam arkadaşlar 2 gündür sevgili arama motoruma gömülüp bu konu hakkında bilgi aradım fakat hiçbir şey bulamadım, kafama takılan bazı sorular var bilgi sahibi arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim

Öncelikle ben bir iş yeri açmak istiyorum genel ağırlık bilgisayar sarf malzemeleri olacak, fakat eline kasasını alıp gelen müşteriye format atmıyorum diyemem neden derseniz müşteri tutmam lazım gerekcesi bu.

Bende bu konudan yola çıkarak nasıl çözümler bulabilirm diye biraz kafa yordum, ilk olarak düşündüğüm şey format atıp crack olayına girmeden 30 günlük deme süresinde müşteriye bilgisayarı teslim etmek, tabiki bununla beraber gelecek sorunlar var bana gelen müşteri format atmayı bilmiyorsa crack yapmasını'da bilmiyor olabilir büyük ihtimal deneme sürümü sona erdiğinde ekranı kararacak ve tabi yine gelecek bana, buna mahsuben müşteri ilk kasasını getirdiği gün bu konu hakkında onu bilgilendirmem gerekecek kendisine crack işlemini yapmadığımı windows'u kurup deme sürümü şeklinde kasasını teslim edeceğimi sölicem, fakat yinede sorun yaşarmıyım diye düşünüyorum ve kafama takılan bazı sorular var bana yardımcı olursanız sevinirim

1- windows'u 30 günlük deneme sürümünde versem dahi sıkıntı yaşarmıyım örnek olarak müşteri getirdi kasayı ben format attım bu sırada "bsa" diye tabir edilen ms'nin "satış temsilcileri" dükkanı basıp deneme sürümünde olan bir yazılım için bana yaptırım uygularlarmı (Diyelimki müşterinin elinde orjinal cd'keyi var fakat bunu benimle paylaşmak istemiyor formatını attıracak evinde kendisi işletim sisteminin cd'keyini girerek orjinal yapacak)

2- Açtığım dükkanda 2 el alım satımı'da yapmayı düşünüyorum dükkanda bulunan bilgisayarlara ilk başta linux kurup (yada hdd'yi silip boş bırakarak) satıldıkdan sonra windows kurup yine deneme sürümü ile göndermeyi düşünüyorum bu konuda fikirlerinizi istiyorum

3- 250-300 metre ilerde bi cafe var ve format atıyor ne şekilde yapıyor işini bilmiyorum ama büyük ihtimal windows'u crackliyor ve içine bi ton illegal yazılım yüklüyor (veya salam bi .iso dosyası var) bu elemanın yanında benim fazla bi şansım olmadığını düşünüyorum fakat kendisi 25 liraya format atıyor bende 20 liraya formatı atıp + bakım yapmayı düşünüyorum bakımdan kastım bilgisayarın içersine hava tutmak, gerekirse sprey alıp elektronik kısmı temizlemek ve işlemci ve ekrankartının termal macununu yenilemek tabiki bunları yazmak kolay maliyetini hiç hesaplamadım ona işin içine girdikden sonra karar verecem, bunlar benim artım olur diye düşünüyorum insanlar sadece format işin değil bakım yaptırmak içinde bilgisayarlarını getirir diye düşünüyorum bu konu hakkında'da değerli görüşleriniz benim için çok önemli, iyi forumlar dilerim
Hakkında
Meslek: Serbest (Bayabi Serbest)
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 4 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 3 gün
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 830
İkinci El Bölümü Mesajları: 73
Konularının görüntülenme sayısı: 26.404 (Bu ay: 1.611)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 96 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Geri dönüşüm kutusu
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.