Yüzbaşı
26 Nisan 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
6 üye
Görüntülenme
Toplam: 27 (Bu ay: 0)
Gönderileri
edit:

3. oyunun yapımına başlanmıştır şu anda 6 hayvan var. çok kapsamlı bir oyun olacak ve gerçek avcılık gibi olacak. herşey gerçeğine uygun oalcağı için bu oyundan örendiğiniz bilgiler ile gerçekten av yapabileceksiniz. fakat oyunun yapımı bayaa uzun sürecek (4-5 ay). herkese teşekkürler

oyun yapımına başlandı. herhangi bir teklifte bulunmayın bu tür pmler cevaplanmayacaktır.

şu anda oyunun tasarımı,üyeli ksistemi ve baş sistem tamamlandı. %2 li kbir kısım bitti yani.

oyunun ismi HuntGame'dir.

oyun tamamen gerçek avcılık deneyimidir. Yani şimdiden googleden av sitelerine bakıp bilgi okuyup oyuna hazırlanabilirsiniz.

oyun Quad Soft İnternet Hizmetleri tarafından kodlanmaktadır. Bildiğiniz üzere StreetFighter MetalHeart(dünyanın ilk dövüş sistemli oyunu) oyununu kodlayan Quad Soft'tur...

oyunda çoklu dil sistemi olacak ve bu sayede liglerde yabancı avcılar ilede kapışacaksınız.

ayrıca bu oyundan sonra erotik bir rpg oyunu yapıcaz. ilkleri yapan Quad Soft yankı getirecek bir oyun üzerinde daha çalışacak

bütün oyunlar tek kişi tarafından kodlanıyor

oyunda giriş yaptıktan sonra çıkacak sayfa. daha gelişecek ilk resim

Arkadaşlar ben başkalarının istediği şekilde bir script kodlayabiliyorum fakat zamanlamayı hiçbir zaman doğruı dürüst ayarlayamıyorum. eğer kendi kendime veya başka birisi tarafından script için bir zamanlama konulursa o scripti bitiremiyorum, eğer koymazsam hızlı ve seri biçimde bitiyor. ama bu çok kötü çünkü iş alamıyorum. iş almak istediğimde bana kaç haftada bitirebileceğim soruluyor. bende çok fazla süre koyuyorum buda kötü çünkü böyle olucna uzun deyip işi bana yaptırmıyorlar. mesela 1 haftada bir script kodlayabilecek iken bana sorulduğunda aklımdan ona 1 hafta demek geçiyor ama diyemiyorum belkide söyleyince 3-4 hafta tutabilir diye.

bu cidden berbat bir durum anca kendi bağımsıoz yaptığım scriptleri bitirebiliyroum. bir mantık verin bana ne yapmalıyım?
hd 3650 ekran kartım ile 2-3 aydan beri düzenl isorunsuz kullanıyordum bugün ekran gidi pgelmeye başladı ve bende onboarda takıp denedim çalıştı. ve sonra tekrar hd3650 yi takıp çalıştırmayı denedim ama bu sefer görüntü gitmiyordu. onboardla şu anda çalıştırıyorum ekran kartını normalde vgayı dviya dönüştüren adaptör ile kullanıyorum. çünkü monitör biraz eski, onboardda vga girişi var ondan adaptörsüz çalıştırıyorum. sorun belki o adaptördende olabilir. adaptörün markası asus ekran akrtını çıkarırken yanlışlıkla yere düştü zaten o yere düşüşten sonra birdaha görüntü vermemeye başladı. ekran kartınnı fanı falan dönüyor çalıştığını görüyorum ama görüntü vermiyor.
daha önce bu sorun yoktu bu mesajı yazarken bile zorlanıyorum ekran kararıp geri geliyor deli olcam yardım edin
bugünden itibaren dünyada bir ilk sistem üzerinde çalışıyorum. bu sistem sayesinde flash veya benzeri uygulamalar yüklenmeden ve basit kodlarla 3d veya 2d animasyon ve oyun yapabilmeyi sağlayacak.

şimdi istediğim şurdaki küçük uygulamaya girip düşüncelerinizi bildirmeniz

oyun çok fazla bandwitch aldığından hostum kapanma tehlikesinde bende uygulamanın açık kaynak kodunu html olarak sunuyorum:

http://rapidshare.com/files/139630515/oyun.htm.html

dosyayı indirim html yi çalıştırın

şu ana kadar sadece opera 9.51 ile test ettim. diğer tarayıcılarda sorun çıkabilir.

bunu geliştirip 3d model şekilleri vererek bütün noktaları oynatmayı düşününüyorum...

uygulamada yön tuşları ile sayfa yenilemeden noktayı hareket ettiriyorsunuz
Yapılması zor fakat yapılınca bir okadarda zevkli ve çığır açacak bir işi başlatıyorum. Amacım basit html kodları ile resimler çizip php ile bunları yütütmek ve sanki c++ ile directx kullanmış gibi tarayıcıdan 3d oyun yapabilmek!

örnek kod:

<table>
<tr><td size="1" bgcolor="red"></td><td></td></tr>
</table>

mesela ilk kod bu iken ssağ tuşuna bastığımızda ajax ile php kullanıp sayfa yenilemeden buradaki bgcolor="red ola nkısım white olacak ve sağndaki boş kutucuk red oladcak böylelikle pixeller yer değiştirerek hareket etme imkanı sağlanacak

yazacağım motor sayesinde çizdiğimiz resimler html koduna çevirilip php ile hareketlendirelecek ilk başta zor olacak fakat motoru yazdıktan sonra saniyeler içinde hareket edebilen dönebilen insanlar,silahlar oluşturulacak! aynı ilk pc lerin olduğu dönemdeki gibi!

şimdi bu proje oldukça zor olacağından yardımcı elemanlar arıyorum. İlk başta Directx benzeri birşey yazağız. belki adına DirectWebX koyabiliriz.

ilk uygulama hazır açık kaynak koduyla dağıtıyorum:

http://rapidshare.com/files/139630515/oyun.htm.html - kaynak kodu

http://www.sf-metalheart.com/direct3d/oyun.php - webde görünümü (fazla girmeyin çünkü bandwitchi etkiliyor hostingim kapanır )
daha önce konu açmıştım hızım yavaş diye bugün geçti fakat bu seferde 100 kb ile 35 kb arası oynuyor hemde büyük oynamalar bazen 65 bazen 72 bazen 48 oluyor siz normalmi?
şimdi ilk başta basit bir site kurma aracı. yani herhangi bir programlama dfiline eliniz deymeden web siteleri hazırlamaya yarayan aynı google pages, sitemynet gibi sistemler kuracağım. kullanıcı her türlü modülü sitesine kolayca ekleyebilecek ve süper web sayfaları hazırlayabilecek... örn: (web tabanlı oyun,haber sitesi,blog) bu tür herşeyi ücretsiz veya paralı modüller ekleyerek oluşturabilecek. çok hafif kolay ve portable olacak.

yani anlayacağınız üzere firefox gibi modüller eklenerek süper web sayfaları hazırlancak e modül eklemek panelden olacakç modül ekleme için küçük .xml tanıtım belgesi oluşturma anlatılacak ve gönüllüler modül yapıp kullanıma sunacak.

modülsüz olarak sayfa ekleme, sayfa düzenleme, php kod ekleme falan gibi basit işlemler olacak ve modüllerle güçlendirilerek web tabanlı oyun bile kurulabilecek!

yani çok esnek bir sistem tasarlayacağım.. sizce nasıl? ve benzeri var galba ismini unuttum ama görmüştüm cms ararken
1 mbps sınırsı adsl kullanıyorum fakat yurtdışı pinglerim 800 üzün altına inmiyor rapid ilk açıldığında 22 kb den 0 a kadar inip yok oluor neden böyle anlamış değilim daha 1 hafta önce süperdi hatta dün mmorpg oynadım 130-14 pingle şimdi 1000 leri geçiyor şansım varsa 800 falan. nedir bu sorun delirmek üzereyim

ttnetten hız testi yaptım : 275.5 kbps = 34 KB/s download
yahu bu ne hızdır böyle resmen uçuyor sabahtan ber itablo böyle kaç günden beridir ulaştığğım en büyü hız 45 kbps oda geceleri:

inanın bu resmi imageshacka upload etmek için o kadar bekledimki!

dedim belki indirdiğim programnadır dedim neyse baktım bu sefer normal olarak indirirkene aynı görüntü!

dedim rapidsharedendir neyse oyuna bir girdim daha önce 100-150 pingle girdiğim yerler şimdi olmuş en az 750 ping!

bu nedir böyle lanet olsun ülkenin internetine bu ne yaa!
Hakkında
Hakkımda:
E9EC3B9C186243F78F5AAB19D580CD19.jpgF7CA8BDCA4FC4FBDBBB99B96B99AE868.jpg7B3D72277CF44C2DAAF5EBE68065678A.jpgCA7ECC2F6A7642AF8067238BC9AF0FF4.gif
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
test
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 13 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 13 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 2.490
İkinci El Bölümü Mesajları: 4
Konularının görüntülenme sayısı: 74.458 (Bu ay: 295)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 4 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.