W

Teğmen
21 Nisan 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 5 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Merhaba ARkadaşlar, Dün itibariyle bir 40d3550 sahibi oldum. Evleneceğim için hiç bir şey yok henüz ve bütçe de şu an kısıtlı olduğundan PS3 alamıyorum şu anda.

Sizden ricam sony lcd ile uyumlu çalışacak ve hem müzik dinleme hemde dvd divx oynatacak bir cihaz önerisi yapmanız. Bunun için davz530 )iki hoparlörün ayaklı olması şık olduğundan) modelini düşünüyorum.

Fakat iki önemli problem veya sorum var. Birincisi tamam DVD oynatırken sesi burdan alıcaz fakat ben normal SD yayın izlerken de sesi buradan almak istiyorum ama teknosada birisi sony davz lerde böyle bir çıkış olmadığını söyledi. Nekadar doğrudur. Yani sırf sony için değil bir ev sinema sisteminde TV deki sesi dinlememek mantıklı gelmedi bana.

2. sorum ise blu ray oynatıcı veya Ps3 ler bütçemi aştığı için 1080p upscale olayı olmaycak mı bu cihazlarda. Veya upscale yapması şart mıdır. Görüntü kalitesinden tam performans alabilmek için bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim. Teşekkürler

Merhaba arkadaşlar, 28 Haziran gibi evlenicem kısmetse. (Herkesin darısı başına şimdiden ... Bekarlık sultanlık diyenler hariç :)

Şimdi foruma üye oldum ve LCD/Plazma TVler hakkında bayağı bir bilgi edindim. Son karar olarak kampanya tutturursam Sony 40W3000 tutturamazsam 40D3500 veya 40v3000 almaya karar verdim.

Bu sorundan sonra geldik sinema sistemi ve uyduya. Sinema sisteminde de başlık açmadan önce uydu konusunu halletmek istiyorum ve yardımınızı bekliyorum.

Konu şu ki yazılım danışmanlığı veriyorum ama uydu konusunda i. bir bilgim yok ... bu bi çelişki değildir umarım :)

Şimdi LCD tv yi ilerde PS3 e bağlayacağım ev sinema sisteminde de bunlardan faydalanacak bişey almayı düşnüyoum. Fakat uydudan alacağım yayınları bunlara kaydetmem mümkün müdür ?

Ayrıca ne çanak var ortada henüz ne bişey. Nerden başlamam lazım. Hedefim Hd yayınları ve şifreli yayınları da yüksek kaliteyle izlemek. Standart digitürk alıp çanak anlaşmalı bir 10 ytlilik paket almayı ama Dream box gibi bir receiver ile yarın öbür gün gereken teknolojiye hazır olup bugünde şifreli kanalları izlemek istiyorum. Laptop var ama sabit bilgisayar yok. Ayrıca modem de içerde bir odada olacak ve sınırlı internet olacak. Buna göre ben ne yapmalıyım hangi forum topiclerini takip etmem gerekecek. Benim gibi bir çok arkadaşa da yardım etmiş olursunuz. Teşekkürler herkese şimddien....
Merhabalar arkadaşlar. Forumu zevk ve beğeniyle takip ediyorum. Çok şey öğrendim burdan. Şimdi sizden yardım rica ediyorum. Konu şu ki, haziran sonu kısmetse evleniyorum. Ve 2500 3000 civarı (Kurulum, askı aparatı, kablolar herşey dahil) bir bütçeyle bir TV almayı düşünüyorum. Önceleri Plazma almayı düşündüm fakat tüm büyük firmaların plazma üretimini durdurmaya karar vermesi (PIONER bile KURO serisinden sonra panasonicle beraber yapacakmış, kendisi değil), Full HD olmamaları (Olanları pahalı veya LCD haline getirilmeye çalışılmış başarısız örnekler), çok enerji harcaması ve yansıtma yapması yüzünden vazgeçtim.

LCD almaya gelince PHILIPS, Samsung veya Sony almayı düşündüm hep fakat ilerde SONY PS3 alacak duruma gelince ps3 alacağımı, sonyeurasia nın diğer markalara göre bence çok önemli 5 yıl garanti veriyor olması ve birde sony farkını düşününce sanırım!!! (Sizden de fikir alınca) Sony almaya karar verdim.

Kullanım alanım şu şekilde olacak. 3-4 metre mesafe, 2 tarafı aydınlık bir oda, arka panel koyu kahve tonunda, başlangıç için standart digitürk (Biraz ucuzlayınca digitürk plus veya receiver olayına girince çözücü sanırım güzel aletler var onlar olabilir) sonra PS3, sony hometheater (HDMI olması nekadar avantaj olur bilmiyorum) Durum budur. Yorumlarınızı merakla bekliyorum.

NOT: 8ms tepkime beni maç aksiyon gibi hareketli sahnelerde düşünüdürüyor, tecrübeniz çok önemli. Ama sonyde zaten daha düşün bir süre yok sanırım. Ayrıca 10 bit olması 100 hz olması gibi konular ne kadar önemlidir??? Aklımdaki modeller de sony v3000, sony W3000 (Yeni model ama biraz pahalı sanırım Goldda 3200 %25 indirimli hali) sony KDL3500 veya3550 ... Başkada varsa öneri zevkle dinlerim

TEŞEKKÜRLER
Hakkında
Forum İmzası:
Bu kadar teknolojiye vakit ayıramıyorum ... veya kafa basmıyor diyim :) biri bana anlatsın ..öğreneyim öğreneyim öğreneyim
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 10 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 170
İkinci El Bölümü Mesajları: 50
Konularının görüntülenme sayısı: 3.571 (Bu ay: 25)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 0 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Oyun
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.