^

Yüzbaşı
19 Nisan 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 3 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Yılın en önemli oyunlarından ikisi aynı anda çıkmış bulunmakta.

Lost Planet 2 ve Alan Wake, gözümüz aydın Xbox360 Sahipleri....
Merhaba,

1-2 aydır fotoğraf makinelerini internetten ve gittiğim bazı elektronik mağazalarından araştırıyorum.

İlk olarak 18-20x gibi yüksek optik zoom'lu makineleri inceliyorumdum. Panasoniz FZ38, Sony HX1, Canon SX1 arasında kalmıştım. Hatta son zamanlarda HX1 almaya tam karar vermiştim ki, bazı arkadaşlarım kafamı çeldi. SLR-lile bir makineye okadar para vereceğine biraz daha para ver ve SLR bir makine al diye.

Bunun üzerine SLR makineleride araştırmaya başladım. Aradığım fotoğraf makinesinin aynı zamanda iyi video çekimi olmasını istiyordum. HX1 ve SX1'in internetteki videolarını görmüştüm gerçekten çok başarılıydılar. SLR makinelerde genelde video çekimi olmuyor son çıkan birkaç model hariç. Bunlardan biride Canon500d modeli. Özellikle internette bazı makro videolarını izledim sanki NG'den alınmış gibiydiler, inanılmaz hoşuma gitti. Tabii bunun için ayrı lens ve masraf gerekiyor.

Soruma gelecek olursam, 500d'yi almamı önerirmisiniz, ne gibi eksileri artıları olabilir? SLR bir makinede fullhd video çekimi artı bir özellik midir yoksa donanımsal olarak fotoğraf çekimini etkilermi?
Canon500d ayarında ona alternatif başka fotoğraf makineleri varmıdır?
Asus P5E3 anakartım var, kendi üzerindeki Realtek ses kartı ile hem optik hemde coaxial çıkıştan z-5500'e bağlıyorum. Filmlerde ve müziklerde DTS, DD sesleri gayet güzel elde ediyorum. Fakat oyunlarda Sadece Pro Logic ses aktif oluyor, dijital ses alamıyorum. Bunun için sanırım bir ses kartı almam gerekiyor. Oyunlarda dolby dijital ses alabilmek için hangi ses kartını almam gerekiyor? Yardımlarınızı bekliyorum...
Arkadaşlar Xbox360 Elitelerin içinden çıkan şu aparatı nereden bulabilirim

İkinci el olarakda olur farketmez...
Kendi kullandığım sistemin,
650W PSU
Samsung T240 24" LCD Monitör
Logitech Z-5500 Ses Sistemi
Cooler Master CM Stacker (4 Adet Fan)
Intel Q6600 işlemci
2 Adet Sata2 HDD
1 Adet DVD writer
HD4870 Ekran Kartı

Kardeşimin Sistemi,
500W PSU
Samsung 957MB 19" CRT Monitör
Intel 2.4 GHz HT işlemci
X1950 Ekran Kartı
1 Adet DVD writer
1 Adet Sata2 HDD
HP Photosmart Printer

Bu iki sistem için ayrı ayrı yada tekbir UPS almayı düşünüyorum. Sistemleri regüle etsin, 3-5 dakika kadar çalıştırsın yeter. Öneribileceğiniz marka ve model UPS'ler nelerdir.
Cevaplayan arkadaşlara şimdiden teşekkürler....
Kendi kullandığım sistemin,
650W PSU
Samsung T240 24" LCD Monitör
Logitech Z-5500 Ses Sistemi
Cooler Master CM Stacker (4 Adet Fan)
Intel Q6600 işlemci
2 Adet Sata2 HDD
1 Adet DVD writer
HD4870 Ekran Kartı

Kardeşimin Sistemi,
500W PSU
Samsung 957MB 19" CRT Monitör
Intel 2.4 GHz HT işlemci
X1950 Ekran Kartı
1 Adet DVD writer
1 Adet Sata2 HDD
HP Photosmart Printer

Bu iki sistem için ayrı ayrı yada tekbir UPS almayı düşünüyorum. Sistemleri regüle etsin, 3-5 dakika kadar çalıştırsın yeter. Öneribileceğiniz marka ve model UPS'ler nelerdir.
Cevaplayan arkadaşlara şimdiden teşekkürler....
Arkadaşlar elimde Leadtek A400Gt yani 6800GT 256MB AGP versiyon ekran kartı var. 3 senedir kullanıyorum ve garantisi dolmuş durumda olduğu için şuan tamir ettirmekten başka bir seçeneğim yok. Sorun şu şekilde...

-Windows açıkken bir görüntü gitti monitor kapandı.
-Daha sonra bilgisayarı resetledim.
-Bios açılırken Ram sayma ekranında $ işareti gibi saçma sapan işaretler çıkmaya başladı.
-Bilgisayarı güvenli modda ekran kartı driverlarının yüklenmediği durumda açabiliyorum ve ekranda herhangibir sorun olmuyor.
-Ama normal modda driverlar yüklendiği zaman yine aynı şekilde ekran gidiyor ve monitor kapanıyor.
-Bu olay bundan 6 ay önce birkere daha olmuştu ama kendi kendine düzelmişti şimdi ise düzelmedi.

Sorunum bu şekilde arkadaşlar, bir fikri olan yada bu kartın tamirini yapan bildiğiniz biri varsa benle paylaşırsanız çok sevinirim. 3 sene önce 700ytl civarında parayla aldığım bu kartın böyle pisi pisine bozulması beni çok üzdü gerçekten.

Yardımlarınız için şimdiden Teşekkürler....
Virtual Skipper oyunu America S Cup adıyla geri dönüyor. Oyunun grafikleri bir hayli iddaalı, özellikle deniz dalgalanması ve tekneyle etkileşimi oldukça gerçekçi. Farklı hava koşulları, gece yarışları ve internetten üzerinden multiplayer oynama özellikleriyle simulasyon severler için güzel bir oyun.

Oyun Adı : 32nd America's Cup – The Game
Çıkış Tarihi : 28 Nisan 2007 (Çıktı)
Türü : 3D Yelkenli Simulasyonu
Yapımcı : Nadeo
Dağıtım : Focus Home Interactive
Boyutu : 91x50=4550MB(4,55GB)
Resmi Sitesi :http://www.virtualskipper-game.com/

Oyunun demosunu bu adreste bulunan 5 farklı siteden indirebilirsiniz (283MB)
http://www.virtualskipper-game.com/en/downloads/index.php?id=5

Kurtlar vadisi Güneydoğu-terör adıyla show tv'de yeniden izleyiciyle buluşacak... Ayrıntıları Ana Haber bülteninde birazdan verecek, altyazı geçti.... Meraklılarına duyurulur
Playstation'da Burnout, GT4 gibi oyunlarda tüm arabaları yada Tekken5 ve Mortal Kombat gibi oyunlarda tüm oyuncuları açmak ciddi sabır, zaman ve zahmet gerektiriyor. Bu konuda PC'deki gibi Playstation'da Trainer yada Save kullanarak oyunun gizli kısımlarını açmak pek de kolay değil. Playstation'ın kısıtlı kullanıcı arabirimi bunu maalesef mümkün kılmıyor. Ama birtakım Boot programları ile Playstation'da VCD, DivX, Mp3 oynatmak, hatta harici HDD takarak oyunları, filmleri buradan oynatmak mümkün. Benim burada anlatmaya çalışacağım kısımsa Boot programı yardımıyla herhangibir USB memory stick'den PS2 Memory Card'ınıza save dosyalarının nasıl transfer edileceği.

Bu işlem için gerekli olan şeyleri kısaca sıralarsak,
1-USB Memory Stick
2-Boş CD
3-uLaunchELF adlı PS2 Boot programı
4-Boot cd'yi yazmak için herhangibir CD yazma programı(Nero, Apache vb...)
5-PS2 oyun save dosyası.
6-Save dosyalarını oluşturmak yada düzenleyebilmek için PS2 Save Builder programı.

*** İlk olarak UlaunchELFbin/cue ve PS2 Save Builder programlarını BURADAN indirebilirsiniz.

*** İndirdiğiniz UlaunchELF adlı rarlı dosyayı (2.86MB) rardan herhangibir klasöre çıkartın. Çıkardığınız klasörde toplam boyutu 575MB ULE_178 adlı 2 tane dosya olmalı. Bunlardan birisi BIN dosyası diğeri isi Image dosyası.

*** ULE_178 adlı image dosyasını Nero vb. CD yazma programı ile YAZILABİLECEK EN DÜŞÜK HIZDA 2x YADA 4x gibi bir hızda CD'ye yazdırın (Yüksek hızda yazdırdığınız takdirde PS2 büyük ihtimalle CD'yi okuyamayacaktır).

*** Bu sitelerden PS2 Save game dosyalarını indirebilirsiniz.
»www.codejunkies.com
»www.cmgsccc.com
»www.gamefaqs.com

*** Yüklemek istediğiniz save dosyasını PS2 Save Builder'da sol üst köşeden File-->Open ile açıyoruz.(Program birçok Save dosyası türüne destek verdiği için dosya türünün Xport yada Max olması farketmez)

*** Save dosyasını açtığınızda Oyunun Root/ID'si ve onunda altında save dosyaları gözükmeli. Burada önemli bir nokta save dosyasını açtığımızda programın sağ tarafındaki pencerede Oyunun logosunun çıkması. Eğer burada oyunun logosu değilde X-port gibi başka bir logo belirirse dosya çalışmayacaktır.

*** İlk olarak Oyunun Root/ID kısmında yazan kodla aynı adı taşıyan bir klasör oluşturuyoruz(BESLES-54360PES6 gibi). Daha sonra save dosyalarını seçip hepsini oluşturduğumuz dosyaya Extract ediyoruz.

Root/ID oyunun bölgesini belirtmektedir.
BISLPM------>JAPONYA
BASLUS------>US (AMERİKA) gibi

*** Save dosyalarını oluşturduğumuz klasöre attıktan sonra bu klasörü direk USB belleğimize atıyoruz.

*** Şimdi PS2'ye oluşturduğumuz Boot cd'sini ve USB Memory stick'i takıyoruz.

*** PS2 yi açıp biraz bekliyoruz ve karşımıza çıkan ekranda Mass kısmını(USB Memory Stick'i temsil ediyor) (o) tuşuna basarak seçiyoruz. Buradan oluşturduğumuz Root/ID'li Save Klasörünün üzerine gelip Gamepad'in R1 tuşuna basarak COPY seçeneğini seçiyoruz.

*** İlk baştaki ana menüye geri geliyoruz. Burada MC0 yada MC1 artık Memory kartınız hangi slotta ise onun üzerine gelip yine R1 tuşuna basıp bu sefer MCPASTE seçeneğini seçiyoruz. Şimdi Save dosyası Memory Card'ımıza yüklenmiş oldu. Boot Cd'sini ve USB Memory stick'i çıkartıp oyunun CD'sini takıp oyunu yeni save dosyaları ile oynayabiliriz.
Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 3 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 400
İkinci El Bölümü Mesajları: 9
Konularının görüntülenme sayısı: 42.449 (Bu ay: 73)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 2 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Oyun
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.