D

Yüzbaşı
17 Mart 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 29 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Merhaba arkadaslar

1 sene once aldigim 97 model mpi motor tipo var.Arac aldigimdan beri 1. Ve 2. Vitesde dusuk devirde silkeleme yapiyor .Ornek 1.vitesde rolanti devrinde gitmek istedik (duz yolda)debriyajdan ayagimizi cektik basliyo silkelemeye 2.vites de daha az yapiyor .Bir sure sonra arac kendini topluyor bu sefer hizlanmak istedigimizde gaza hafif dokununca silkeliyerek hizlaniyor.Bu sorun 900 1100 devir arasinda oluyor hizlanirkende 1500 devire dogru silkeleme hafiden kesiliyor 2000 devirde hissedilmiyor.

Arac benzinde boyle degil tamamen lpgde bu sorun var

Atiker sirali sistem

Sorunu cozmek icin yaptiklarin

"Cok fazla lpg servisine gittim sayisini hatirlamiyorum ayarliyamadilar mpi motor boyle diyip yolladilar.

"Arac sensorleri map ,maf ,rolanti ,potansiyometre kontrol ettiler sorunu bulamadilar.

"Buji,buji kablolari yeni atesleleme bobini test edildi

"Rolanti ayar vidasiyla ustalar oynadi ordanda sorun cozulmedi

Motor ustalari lpgde sikinti var diyor lpgciler motorda cozum bulamadim donanimhabere sorayim dedim yardimci olabilecek arkadas varsa sevinirim🙂
Merhabalar

5000 tl bütçem var sadece oyun amaçlı kullacağım pc toplamak istiyorum monitör ve kasa dahil fiyat/performans tavsiyelerinizi bekliyorum.

Teşekkürler
Arkadaslar pcyi dün topladim ,ekran kartı almadığım için onboard kullanacaktim.Montaj islemi bitince vga kablosunu monitore bagladim sinyal yok yazisi geliyo pc calisiyor ama ugrastim baya ram e baktim cpu filan yok neyse sabah bir bilgisayarciya goturdum oda goruntu getiremedi en son bi ekran karti takti oyle goruntu aldik onboard vga cikisi bozuk dedi bunun uzerine sinerji bilgisayar ile gorusutm gonderin dediler neyse gonderdik.Simdi bu mal ayipli mal kapsamina girermi ?Alip kullansak bozulsa neyse mal bastan bozuk birde kargo kolisi uzerinde hatali urun yaziyodu ayrica anakart kutusunun jelatini yoktu guvenlik bandini ise gormedim?Ne yapmaliyim

Böyle bir durum başına gelen varsa yardımcı olabilirmi?

Anakartı çok dikkatli taktım dikkat ederek,statik elektiriğe filan dikkat ettim.
Selamlar

Başlıkda belirttiğim gibi 3500 tl bütçem var. RX 480, i5 6500 ve ssd li bir sistem toplamak istiyorum.İlk olarak ekran kartı hariç sistemi toplamak ,fiyatı uygun olanları alıp rx 480 custom modellerin gelmesini beklemek istiyorum.Kasa olarak dark n10 a bakdım hoşuma gitti nasıldır?. Tek tek parça olarak ucuz sitelerden alacam. Tavsiyelerinizi bekliyorum.Teşekkürler
Selamlar

Dun aksam pc yi kapattim sabah actigimda boot and select proper boot device insert boot media in selected boot device and press a key hatasiyla karsilastim kendim biseyler yapmaya calistim ama sonuc alamadim biosda sata kisminda hdd gozukmuyor(not detected) anakart asus p5klm am epu hddnin ısığı surekli yaniyor

Yaptiklarim

Ramlari cikarttim tek tek taktim

Guc kaynagini degistirdim

Hddyi kasadan soktum ses geliyo calisiyor guc aliyor

Power kablosunu ve sata kablosunu degistirdim kontrol ettim

Bios pilini cikarttim geri taktim

Biosu asusun sitesinden rom indirip guncelledim

Anakart uzerindeki sata girislerini tek tek denedim

Boyle bir sorunla karsilasan veya cozum fikri olan varsa yardimci olursa sevinirim
Merhabalar

Arkadaşlar şuan kulladığım sistem şu şekilde 250 w psu

r7 240 almayı düşünüyorum 9600 a göre performansda bi artış olurmu ve kullandığım sisteme uyarmı?
selamlar

şöyle bir sorunum var savaşdan sonra garaj ekranına geçtiğinde tankçılar güncelleniyor kısmında takılıyor her savaşdan sonra yeniden başlatmak zorunda kalıyorum oyunu google alt üst ettim sonuç yok ticket attım adamda bi sonuç alamadı ... yardımcı olabilecek varmı?

modlarla alakalı değil modsuz ve modlu aynı sorunu veriyor oyununun ayarlarını %appdata%\wargaming.net bununla sıfırladım değişen bişey olmadı ticket attım eleman program verdi ondan aldığı veriyi kontrol etti driverı güncelle dedi onuda yaptım olmadı

Merhabalar

Şu an kullanmış oldum sistem

P5KPL-AM EPU anakart

nvidia 9600 512mb gso ekran kartı

Kingston 2GB 800MHz DDR2 ram

dual core 3.0 işlemci

benim yapmak istediğim rami ve ekran kartı güncellemek bu ekran kartı artık yavaşlamaya yeni çıkan oyunları low ayarlarda oynatmaya başladı sadece ekran kartı ve ram e takviye yaparak bu sistemden performans alınabilinirmi?

bütçe 400-500 tl arası

teşşekürler
Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 9 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: geçen ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 350
İkinci El Bölümü Mesajları: 17
Konularının görüntülenme sayısı: 1.660 (Bu ay: 136)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 57 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Oyun
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.