L

Çavuş
09 Şubat 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 12 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Arkadaşlar merhaba.Uzun süredir samsung np300e5a-s05tr laptop kullanıyorum.Ve bilgisayarda iki ekran kartı var.İntel ve Nvidia.Bildiginiz üzere son 3 senedir optimus özelliği var.Masa üstünde İntel ile oyunlarda Nvidia ile giriş yapıyor pc otomatik olarak.Yalnız eski oyunlarda Nvidia gerek duymadığı için İntel ile giriyor.Bu çözümü ''nvidia inspector'' programı ile çözüyordum yaklaşık olarak 2 senedir.Counter Strike 1.6 oynuyorum.Görmediği için ''nvidia inspector'' ile optimus özelliğini enable yapıyordum.İşte son 3 gündür ''Enable'' yapıyorum oyuna giriyorum yaklaşık olarak 5 dakka sonra ''Enable''yaptığım seçenek geri eskiye dönüyor.Ve oyundayken intele tekrardan dönüş yapıyor.Bu konuda yardımcı olabilirmisiniz ?Sorun ne ile kaynaklıdır?Güncellemeyi yaptım.Bir sıkıntı yok.Eski güncelleme varkende bunu yaşıyordum.Yeni güncelleme gelince yükledim yine aynı sorun devam ediyor.Enable yapıyorum oyuna giriyorum 5 dakka sonra oyundan çıkmadan ''nvidia inspector'' açıyorum ''Editable'' olmuş.Kullanan arkadaşlar bu konuda yardımcı olabilir.Lütfen yardımlarınızı bekliyorum.
Başlıktada belirttiğim gibi serverda yazdığım komutlar kalıcı olmuyor.Yani herhangi bir sw'e giriyorum, bind f stopsound yazdıyorum tekrardan başka bir servera girdiğimde bind ayarı kayıtlı kalmıyor.Ayrıca oyuna girip isim değiştirdiğimde geri çıktığım zaman, cstrikenin içinde ki configde herhangi bir değişiklik olmuyor.Bunun sebebi nedir ? Artık çıldırmak üzereyim.Her girdiğimde komut yazmaktan sıkıldım.

Denediğim yöntemler;

Kendime ait cfg oluşturdum.Bind ayarlarını yaptım.Oyuna girip exec xx.cfg yazıyorum aktifleşiyor.Sonra servera giriyorum yine atadığım bind ayarı eskiye dönüyor.Mesela bind f stopsound yapmışım servera giriyorum bind f impulse 101 olarak değişiyor.Oyunda yaptığım herhangi bir komut değişikliği cstrikenin içindeki config dosyasınıda etkilemiyor

.Dosyanın içindeki config ayarlarına girip, oradan değiştirdim kaydet dedim.Oyuna girdim sonuç yine aynı.Configde bind f stopsound olarak kayıtlı.Oyuna giriyorum bind f impulse 101.

Oyuna girdiğimde sw'e girmeden consolu açıyorum bind ayarı değişmiş gözüküyor,sw'e girdiğim zaman geri eskiye dönüyor.Kısacası oyuna girip yazdığım hiç bir komut, Cs dosyasının içindeki config ayarlarını etkilemiyor.Config dosyasının içine girip yazdığım komutlarda, oyuna aktarılmıyor..Sanırım kayıtlı olan komutlar değişmiyor.Mesela ''v'' tuşunda hiçbir bind ayarı kayıtlı değil.O tuşa bir komut ekleyince o sabit kalıyor hiç değişmiyor.Ama kayıtlı olan ''f'' tuşu gibi, ''g'' tuşu gibi bunlara başka komut atanmıyor.

Sizce bu sorun nedir yardımlarınızı bekliyorum.
Merhaba.
Öncelikle monk hakkında bir araştırma yaptığımı söyliyeyim.Yalnız her kafadan ayrı fikirler çıktığı için inanın şuan ne aradığımı ne bildiğimi her şeyi unuttum resmen kafam çok karışık.Bu konuda sizden yardım istiyorum.60 lvl paragon 5 leveldeyim.İnferno mod da diabloya gelmiş durumdayım.Yalnız inferno moda geçip buraya gelene kadar gerçekten çok zorlandım.Sürekli yatmaktan sıkıldım.Oyun hakkında pek bilgi sahibi olarak ilerliyemedim açıkçası,fazla zamanım olmadığı için araştırma yaparak ilerliyemedim.Düz mantıkla dex vita veren armor düzdüm.Biraz araştırdım bunların faydası olmasına rağmen öncelikler başkaymış(loh chd life steal gibi).Şimdi bütün elimde ki itemleri tek tek satıp golda çeviriyorum,sizden gelen fikirlere göre baştan düzeceğim.Normal mobları seri kessemde, karşı damagelere dayanmıyor karakter.Ayrıca şuan terim olarak ismini bilmediğim altın renkli ve mavi renki moblarda karşıma çıktığında(bunlar en az 4 tane çıkmaya başladı)en az 2 kere yatmadan kesemiyorum.Bütün haritayı yürümekle zamanım geçiyor bu yüzden.Yardımlarınızı bekliyorum
Teşekkürler.
Evet arkadaşlar başlıktada belirttiğim gibi Ekran kartım Geforce GT Nvdia 520MX.İşletim sistemim normalde Windows 7 ama ben ek bir işletim sistemi daha kurdum pc'e.Ve şuan xp'de ki bütün driverları indirdim.Ama Nvdia ekran kartı Driverını xp uyarlı bir türlü bulamadım.Nvidianın sitesinden seçeneklerde hepsini yapıyorum windows xp'i seçiyorum bulunamadı diyor.Ben şimdi bu ekran kartını xp de kullanamıyacakmıyım?Yardımlarınızı bekliyorum..
Merhabalar.Bilgisayarı alalı 2 ay gibi bir süre oluyor.Bilgisayardaki mevcut işletim sistemi Windows 7 64 bit idi.Dün daha önce windows xp de kullandığım bir programı windows 7 de kullanmayı denedim tam anlamıyla kullanamadım.Bende bunun üzerine internetten çift işletim sistemi kurma ile ilgili araştırma yaptım.Gittiğim yolları sırasıyla yazayım;C ve D olarak pc de iki ayrı sürücü vardı.Sonra ben D sürücüsünden 25 gb daha ayırıp bir G sürücüsü yaptım.Daha sonra Xp sp2 cd sini kurup yüklemeyi denedim olmadı.Bunun üzerinde forumlarda okuduğum kadarıyla BİOS dan sata ayarını değiştirdim ve bu değiştirme olayını yaptıktan sonra windows xp yüklenmeye başladı.Herşey normall bi şekilde yüklendi ve pc XP olarak başladı.Bende bunun üzerine geri windows 7 ile başlatmak için bir kaç araştırma yaptım.Easybcd adlı programdan yapılabiliyormuş.Ama daha önce şu yolu izledim;windows 7 cd sini taktım ve türkçe Q klawye seçeneğini seçtim sonra windows 7 yi yükle demedim aşağıdan onar seçeneğine tıkladım.Birşeyler onardı ve açılacağını umdum.Ne yazıkkı şimdi PC hiç açılmıyor.Şuan ilk açılışta windows 7 olarak açılıyor ama tam windows yükleniyor diyor ve mavi ekran gelip res atıyor.Bunun üzerine windows başlatırken hata ayıklayıcı ıle başlattım brişeylerı ayıkladı sonuçlandımı bilmiyorum baştan restart attı ve yine aynı sonuç mavi ekran.Şuan windows 7 cd sini takıyorum okumadan windows başlatmaya çalışıyor.Bu durumdan nasıl kurtulabilirim?Çünkü C sürücüsünde önemli programlarım vardı yani C ye format atmadan bu durumdan kurtulup pc yi açabilirmiyim?Yardımlarınızı bekliyorum.
Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 hafta önce
Son Mesaj Zamanı: 7 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 44
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 2.932 (Bu ay: 84)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 0 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.