I

Yarbay
06 Ocak 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
20 üye
Görüntülenme
Toplam: 41 (Bu ay: 0)
402112 Gün Cezalı
357811 gün 23 s. kaldı
Gönderileri
evet arkadaşlar sonunda msi gtx 680 e kavuştum.

bugün bazı testler yayınlıycam. özellikle işlemcinin ekran kartı üzerindeki etkisini yayınlıycam.

ekran kartıyla ilgili bazı resimler çektim onu sizlerle paylamak istiyorum.

test sistemim :

işlemci: 2600k @3ghz-4ghz-5ghz
anakart : gigabyte z68p ds3
ram : corsair ddr3 1600mhz
ssd: corsair 120gb force 3
ekran kartı : msi gtx 680
psu : tt 700 watt

oyun testleri

1- far cry 2

testlerde işlemci sırasıyla 3ghz - 4ghz ve 4.5 ghzde kullanıldı. dün format attıktan sonra 5ghzde stabil kalamadım henüz . biraz uğraşmam gerekiyor sanırım.

1160/1600değerleri

1193/1600

2- Metro 2033

3-bf3

merhaba arkadaşlar ;

imzamdaki sistemı kullanıyorum. fakat sonucum neden bu kadar düşük anlayamadım.

merhaba arkadaşlar;

sonunda dayanamayıp teknobiyotikten 1250 liraya msi gtx 680 için ön sipariş verdim. sipariş vermemin amacı , tek tek bütün bilgisayar firmalarını aradım. kartın ne zaman gelceği hakkında bilgilerinin olmaması. teknobiyotiği aradığımda ise kartın sınırlı sayıda olduğu söylediler. bende 6 nisandan sonra beklememek için siparişi verdim.

umarım gpu ve ramler sağlam çıkarda iyi oc olur kart

merhaba arkadaşlar, gtx 680 arıyorum ama bi türlü bulamadım. sizn bildiğiniz bir site var mı şuanda satış yapan
merhaba arkadaşlar bende 2*4 gb ddr 3 1600 mhz ram vardı fakat ramlerin biri kırıldı . yanı tek olarak 4 gblık ramı kullanıyorum. performans kaybı yaşar mıyım
merhaba arkadaşlar yaklaşık 20 gün önce kurduğum sistemde sorun oldu ve vatan bilgisayarın servisine iade ettim. ertesi gün beni aradılar ve işlemcinin bozuk oldugunu söylediler ve değiştirceklerini söylediler. sistemi ilk aldıgımdada anakart arızalıydı. o kadar yıldır bisürü işlemci kullandım ilk defa işlemcinin bozulduguna denk geldim. hani fazlada oc yapmadım yanı
merhaba arakdaşlar

geçen hafta yeni bir sistem dizdim. sistem söyle

işlemci:2600k
anakart : gigabyte p68 ds3
ram: corsair 1600 mhz 4*2 gb
ekran kartı : msi tf2 gtx580
power: tt 700 watt 80 plus
işlemci soğutucusu :noche d14

dün butun parçaları taktım. çalıştırdım ama monitore görüntü gelmıyor. bide bu bıos açılırken dıt dıye bi ses gelmesı gerekıyor oda gelmıyor. ama işlemci sogutucusu ve ekran kartı fanı çalışıyor. kasadaki diğer fanlarda çalışyor. sorun neden kaynaklanıyor anlayamadım. bi düşüncesi olan varsa paylaşabılırse sevınırım
merhaba arkadaşlar;

çarşamba günü vatan bilgisayardan bisürü alışveriş yaptım. bugün pazartesi oldu ve ürünler daha yeni elime geçti. birde baktım ram ve ses sistemi yok. hemen vatan bilgisayarı aradım. durumu anlattım . bana verdikleri cvp şu: topkapı şubemızde ram ve ses sistemi yok. ramler istanbuldaki başka şubeden , ses sistemide bursadaki şubemizden gönderilecek ve faturası bugun kesildi. istanbuldaki şubemızden gönderilen ürün bu hafta içi gelir, diğer üründe önümüzdeki günlerde gelir dedi.

böyle bir şaçmalık olabilir mi ya? ben kargoyu 5 gün beklemişim. ve bana ondan sonra eksik ürün gönderiliyor.ve eksik ürünlerin ne zaman gelceği belli değil.bende ram ile ses sistemi istemıyorum gelmesin dedim ve iptal ettirdim. hemen inventustan sipariş verdim . sipariş verdikten sonra inventusu aradım. bugun kargoya verırız. yarın elinizde olur dediler. bundan 1 hafta öncede ürün almıştım inventustan ertesi gün elime geçti ürün.

bir daha vatan bilgisayardan asla hiçbir ürün almam . beni o kadar beklettikten sonra bide eksik ürün gönderıyorlar. konuyu açmışken şunuda belirtim. vatandan aldıgım ürünler 3000 lira cıvarı ve bide benden kargo parası alıyorlar . inventustan aldıgım ürünler 250 lira cıvarı kargo parası yok. vatandan 75000 tllık alışveriş yaparsam kargo ücretsizmiş. onun için vatandan internet üzerinden alışveriş yapcak arkadaş varsa bi daha düşünsün derim.
Merhaba arkadaşlar

forum ve donanım dunyasından yaklaşık 1-1,5 yıl uzaklaştıktan sonra pıyasaya tekrar dönuyorum. dün vatanda indirim vardı güzel bir sistem dizdim (2600k vs vs) . şimdi tek sorunum ekran kartı . gtx 580 mi alsam yoksa gtx 560 sli mı yapsam ? bırde power tt 700watt 80 plus sli düzeneği için yeterli gelir mi? şimdiden cvp veren arkadaşlara teşekkur ederım
merhaba arkadaşlar daha yenı vatandan güzel bir sistem dizdim. bu sistemde i7 2600k kullancam . işlemci sogutucu almadım. bilgisayarı genellikle oyun için kullanacagım. ve 4 ghz cıvarında kullanmayı düşünuyorum. ısı sorunu yaşar mıyım ? stok fan yeterli mıdır ? şimdiden cvp veren arkadaşlara teşekkur ederım
Hakkında
İlgi Alanları: donanım
Forum İmzası:
CORE İ7 2600K@5 GHZ/MSİ Z77A-GD65/CORSAİR VENGEANCE 4*2 GB 1600 MHZ/ MSİ GTX 680 (1308/7212) /CORSAIR120GB FORCE 3 SSD (550MB Okuma / 510MB Yazma)/ NOCTUA D14 CPU COOLER/THERMALTAKE 700 WATT/SAMSUNG 2494HS FULL HD
Forum İkinci El İmzası:
CORE İ7 2600K@5 GHZ/MSİ Z77A-GD65/CORSAİR VENGEANCE 4*2 GB 1600 MHZ/ MSİ GTX 680 (1308/7212) /CORSAIR120GB FORCE 3 SSD (550MB Okuma / 510MB Yazma)/ NOCTUA D14 CPU COOLER/THERMALTAKE 700 WATT/SAMSUNG 2494HS FULL HD
Hakkımda:
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
PC
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 4 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 9 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 4.031
İkinci El Bölümü Mesajları: 295
Konularının görüntülenme sayısı: 121.656 (Bu ay: 209)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 63 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.