Yüzbaşı
12 Aralık 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
4 üye
Görüntülenme
Toplam: 40 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Merhaba

Trendyol üzerinden satın almış olduğum xpg d50 8x2 ram'lerden birisi çalışmıyor.Ram elime bugün ulaştı.2 belleği aynı anda takınca sistem boot olmuyor.Teki sorunsuz 2 slottada çalışıp sistemi açıyor fakat diğeri 2 slottada çalışmıyor.Rgb modülü yanıyor sistemin tüm fanları çalışıyor fakat tırlama tarzı değişik bir fan sesi yapıp ekrana görüntü vermiyor.

Şimdi biliyorsunuz ki ben ürünü iade etsem uzuun bir süre beni oyalayıp ya aynı ürünü geri yollıcaklar(tecrübeyle sabit) ya para iadesi için uzuun bir süre bekletecekler.

Sizce rami direkt olarak xpg'ye garantiye yollasam daha mantıklımı olacak ?Ucuzda değil geçici olarak idare edecek bir şey takıp bekleyim.

Birde bu xpg ürünlerini nereye garantiye veriyoruz.

Yardımcı olanlara şimdiden teşekkür ederim
Merhaba.

Sistemi nisan ayında sıfır olarak alıp kendim montajını yaptım bu konuda tecrübeliyim.

Gigabyte b450m s2h
Sapphire Rx580 nitro+
Ryzen 5 2600
Corsair 8x2 16gb 3000mhz
CoolerMaster Elite v3 600w
120ssd + Hdd

Sistem bu şekilde.Son 1 haftadır günde 1 defa mutlaka oyunun ortasında ki hangi oyun olduğu farketmiyor kulaklıkdan cızırtı sesi verip Pc kitleniyor.Önce ekran kapanıyor ardından klavye mouse ışığı sönüyor fakat kasa fanları işlemci fanı vs çalışmaya devam ediyor.Reset atıp tekrar açınca bazen açar açmaz tekrar ediyor eğer tekrar etmezse bir daha gün boyu aynı sorun yaşanmıyor.Bazen 7 8 saat oyun sonunda bu olurken bazen 10.dakikada oluyor.

OCCT ile tüm parçalara ayrı ayrı test

Prime95 Stress testi

Aida64 Stress testi

hepsini defalarca yaptım en ufak sorun yok test yaparken ısılar tamamen normal ilk topladığım günki gibi.İşlemci ortalama 70 75 arasında(Mastergel pro+Stok fan O.c yok) Ekran kartı 65 70 arasında geziyor.Bios en güncel versiyon.Ayarları default sadece ram profili auto'da 3000mhz'de çalışması için.

Sorun ne bulamıyorum.Aklına bir şey gelen ne olabileceği hakkında fikri olan varsa yardımınızı rica ediyorum.Şimdiden teşekkürler
Merhaba.Bayramda Vatan'dan CM indirimlerinde Elite v3 600w bir psu aldım.Genel olarak bir sorunu yok fakat fanda inanılmaz bir hava akış sesi var.Özellikle sistem yük altında iken baya baya üfleme sesi geliyor.İnternet alışverişi olmadığı için iade edemedim.Sizce Psu fanını daha kaliteli bir fanla değiştirsem ses kesilirmi yoksa yapısı gereği bu Psu bu kadar seslimi çalışacak.
Arkadaşlar merhaba Asus h97-pro anakart kullanıyorum bios sürümüm baya eski.Asusun kendi sitesinden bios update tool indiriyorum fakat uygulamayı başlatınca please check mei driver is installed diye bir hata ile karşılaşıyorum.Aygıt yöneticisinden kontrol ettiğimde İntel management engine yüklü olarak görünüyor.Bu biosu nasıl güncelleyebilirim yardımcı olursanız çok sevinirim.
Arkadaşlar merhaba ps4 için klavye mouse bağlamaya yarayan gimx aparatı yapacağım.Hazır yapıp satanlar var fakat maliyetinden çok daha fazlasını istiyorlar maalesef.

İçerisine yüklenen yazılım sanırım basit kendi sitesi mevcut detaylıca anlatılmış ve ücretsiz sunuluyor.

Sormak istediğim arduino kartı 3 adet lehim ile ucunda usb bulunan bir karta lehimliyorlar.Bu kart tam olarak nedir?Birde herhangi bir arduino kullansam fark ediyormu yani leonardo uno vs.

Bir video linki bırakıyorum yardımcı olabileceklere şimdiden teşekkür ederim.

https://youtu.be/n6yyRK_sDqI
Silinsin
Arkadaşlar merhaba

İ5 4690k stock hızda kullanıyorum herhangi bir o.c yapılmadı.

Soğutucu olarak CoolerMaster'ın stock fandan pek farkı olmayan bir fanı mevcut aliminyum gövdeli.Termal macun ise klasik dandik 5 liralık macun.

Isı değerlerim boşta 29-34 arası

Cs go Ortalama 53-59

Pubg Ortalama 60 65

Aida64 10 dakikalık strees teste ise 77lere kadar çıktı

Bu değerler normal mi ? Sanki yükde biraz fazla gibi geliyor.Sizin görüşünüz nedir ?
Arkadaşlar merhaba biraz uzun yazacağım sanırım dünyanın en saçma sorunu ile karşıkarşıyayım.

Şöyle ki tüm windows ve monitör ayarlarım yapılı olmasına rağmen pc'yi kullanırken pat diye monitör kapanıyor.Sanki biri gelip tuşuna basıyor gibi fakat pc sorunsuz çalışmaya devam ediyor.Tuşa basıp açtığımda kaldığım yerden devam ediyorum.Yani Pc'de herhangi bir kasma donma takılma vs söz konusu değil.

Donanım

i5 4690K

Gtx 960

8 Ram

Msi H81m Anakart

600w aeorcool 80+ Psu

Samsung Syncmaster p2250 monitör

İşlemci boşta 30-32 yükde 55 60 derece

Ekran Kartı boşta 28-29 yükde max 65 derece

Ekran kartı değiştirip denedim yine kapandı.

Anakart üzerinden görüntü verdim yine aynı.

Ram - PSU denedim yine aynı.Vga Dvi farkı güç kabloları denedim yine aynı.

Komple söktüm taktım fanları devre dışı bıraktım yine aynı.

Anakart aynasını çıkardım farklı usbler denedim kasa ön panelini devre dışı bıraktım yine aynı.

--Şimdi gelelim dünyadaki en saçma çözümü bulunamayan soruna--

Yukarda saydıklarımın hangisi yaptıysam daha sonra bir müddet kapanmıyor hah bundanmış oldu diyorum yine kapanmaya başlıyor.

4 5 kere kapandıkdan sonra usblerin yerini değiştiriyorum bidaha kapanmıyor.Belli bir süre sonra tekrar kapanıyor.

Farklı monitor takıyorum kapanmıyor sonra kendi monitorumu takıyorum oda kapanmıyor bir muddet kullanıyorum tekrar kapanıyor.Kapandığı an diğer monitörü takıyorum kapanmıyor kendi monıtorumu gerı takıyorum yine bir muddet kapanmıyor.Uzun bir süre farklı bir monitor ile deneyemedim çünkü bazen bir kaç gün hiç kapanmıyor.

2 monitorden aynı anda göruntu alıyorum kapanmıyor.

Yani maalesef sorunun kaynağını bulamıyorum.Tam bir müdahelede bulunuyorum 7 8 saat kapanmıyor oldu diyorum yine yapıyor.Başka bir yerine müdahele ediyorum yine 7 8 saat kapanmıyor sonra hoop yine yapıyor.

Denemediğim tek format kaldı fakat bios ekranında bile kapandığı için çare olamayak diye tahmin ediyorum ki sistemi yeni kurdum.Driverlar güncel tüm Pc güncel.

Mesela şu anda geceden beri ekran açık kapanmamış Halbuki en son 4 5 kere kapandı açık bırakıp yattım şimdide kapanmamış.

Sorun monitör olsa sanırım kapanmadan bir kaç gün durmaz sürekli tekrarlar diye tahmin ediyorum.

Soruna ulaşabilsem çözeceğim fakat malasef pc kapatıp açınca bile bazen kapanmadığı için sorun ney bilmiyorum.

Hdd çok eski baya kafa atıyor.Bayada Bad sektor var alakası varmı bılmıyorum.

Aklına farklı bir çözüm gelen benle paylaşırsa çok sevinirim.

Arkadaşlar öncelikle merhaba.

120gb kingston SSD aldım.Sistem programlar ve Cs GO kurulu sadece.Sistem sorunsuz çalışıyor fakat bazı programlar (Steelseries Engine 3 - Uplay) gibi basınca tepki vermiyor.Uygulamaları tekrar kurdum değişmedi.Format attım değişmedi.Ayrıca pc her kapanıp açıldıkdan sonra Cs Go dosya doğrulaması yapıyor.Sildim yeniden yükledim oda düzelmedi.Bu uygulamaları kaç yıllık HDD'ye kurunca sorunsuz çalışıyor.Ssd'yi HDTune ile taradım bir sorun yok.Sizce ne olabilir ?
Arkadaşlar merhaba.

Fazla bir bütçem yok.Parçaları 2. el alacağım.

Sizce Ryzen 3 2200g Alıp Gpu almadan kullanmak mı mantıklı yoksa g4560 ile gtx 1050 almakmı.

Yada daha eski nesilde i7 3770 veya 2600k ile Gtx 1050 tarzı bir ekran kartıda olabilir.

Bütçe kısıtılı 1400leri zorlayabilirim.Hdd olmasına gerek yok.
Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: dün
Son Mesaj Zamanı: geçen ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 673
İkinci El Bölümü Mesajları: 104
Konularının görüntülenme sayısı: 35.594 (Bu ay: 376)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 68 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Mobil Cihazlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.