Yüzbaşı
01 Aralık 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 27 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Merhaba arkadaşlar.Bir kampanya doğrultusunda 1000 adet atık pil toplamam gerekiyor.Hangi sektörlerde pil çok kullanılır bunu bilmem gerekiyor.Beni yönlendirebilecek arkadaşların yardımlarını bekliyorum.
Merhaba arkadaşlar.Elimde bulunan maxi plus 5'de ki turkcell uygulamalarından kurtulmak için root yapmaya karar verdim.Ancak CWM yüklerken açılan komut dosyasında error: device not found hatası alıyorum.Windows telefonun driverlarını yükleyemiyor diyeceğim ama aygıt yöneticisine girdiğimde Bağlantı Noktaları sekmesinin altında Handset Diognastic Interface olarak gözüküyor telefon.İnternetten kısa bir baktım kimisi internetten zte'nin driverlarını bulup kendin yükle demiş ancak ne zte'nin sitesinde ne de başka bir yerde driver bulamadım.Şimdi bu durumda ne yapmalıyım?CWM yüklemeden root yapmanın bir yolu yokmudur?Bu konularda yardımlarınızı bekliyorum.Şimdiden teşekkürler.
Arkadaşlar yeni bir işlemci soğutucusu almak istiyorum.Aklımdaki modeller:
Akasa Venom
Sunbeam Core Contact Freezer ve
Akasa Nero 3

Öncelikle sizce hangisini almalıyım.Sıcaklık ve ses konusunda en iyi sonucu hangisinden alabilirim?Bir diğer sorum ise 120 mm fanlar kasaya sığar mı?Anakartım ECS a-790GMX ve kasanın yan kapağı açık şekilde kullanıyorum.

http://imageshack.us/photo/my-images/404/cimg0115.jpg/sr=1
Merhabalar.
Şu sıralar baba yadigarı x2 3600 işlemcime o/c yapmakla uğraşıyorum.BIOSdan herşeyi ayarlıyorum.Herşey gayet normal gözüküyor.Ancak windows açıldığında ne cpu-z de ne de biligisayarımdan özelliklere baktığımda o/cyi göremiyorum.İki türlüde işlemcinin normal hızı olan 2.0 Ghz gözüküyor.Belki yükteyken işlemci hızı artıyordur diye düşündüm.Orthos ile test ederken cpu-z ile de işlemci frekansını izledim ancak değişen birşey olmadı.İşlemci 2.0 ile 2.1 arasında gidip geliyor.C&Q ve virtualization kapalı.Evet dostlar nedir bunun sebebi?Ya windows ya da bios yalan söylüyor.

Bu arada anakartım ECS 790gx-a.Yeri gelmişken bir soru daha sorayım.BIOS da cpu çarpanını değiştirmek için bir seçenek yok.Bundan önce kullandığım anakartımda çarpanı istediğim gibi ayarlayabiliyordum.Bunun nedeni nedir acaba?

Teşekkürler.

Edit:Nasıl oldu anlamadım ama Bus Speed 205 de kaldı.Biosdan ne yaparsam yapayım hiçbir değişiklik olmuyor.FSByi 300e çektim yine açıldı ve değerler hala aynı.Yani kısacası biosda yaptığım hiçbirşey geçerli olmuyor.Bios kendini resetliyor desem tekrar girdiğimde en son yaptığım şekilde duruyor ayarlar.Nasıl bir sorundur anlamadım.
Merhaba arkadaşlar.Yapı Kredi Play Card kullanıyorum.Acilen nakit paraya ihtiyacım var ve bu yüzden kredi kartından nakit avans şeklinde para çekmeyi düşünüyorum.Ancak bu konuda ki sıkıntım faiz oranları.Şimdi yapı kredinin internet sayfasından gördüğüm kadarıyla nakit avansa faiz orani %2.34 ve çekilen miktarın %3ü+3 tl çekim bedeli gibi birşey yazıyor.Şimdi ben 100TL çeksem bir ay sonra 108.34 TL mi ödemem gerekecek?Yani sitede yazan oranlar aylık faiz oranları mı?Günlükse epey gereksiz bir iş olur.Bu yüzden bilen arkadaşlardan yardım istiyorum.Teşekkürler...

Öncelikle konu dışı özele açmıştım konuyu ancak pek ilgilenen olmadı.bu nedenle birde burda deneyeyim şansımı dedim.
Merhaba arkadaşlar.Yapı Kredi Play Card kullanıyorum.Acilen nakit paraya ihtiyacım var ve bu yüzden kredi kartından nakit avans şeklinde para çekmeyi düşünüyorum.Ancak bu konuda ki sıkıntım faiz oranları.Şimdi yapı kredinin internet sayfasından gördüğüm kadarıyla nakit avansa faiz orani %2.34 ve çekilen miktarın %3ü+3 tl çekim bedeli gibi birşey yazıyor.Şimdi ben 100TL çeksem bir ay sonra 108.34 TL mi ödemem gerekecek?Yani sitede yazan oranlar aylık faiz oranları mı?Günlükse epey gereksiz bir iş olur.Bu yüzden bilen arkadaşlardan yardım istiyorum.Teşekkürler...
Merhabalar..
Bir arkadaşın laptopa format atacaktık.Sürücü silme yeri geldiğinde 2 tane dinamik disk var gözüküyor.Ve bu diskleri ne biçimlendirebiliyoruz ne de silebiliyoruz.Bu dinamik diskleri temel diske çevirmenin bir yolu varmıdır?
silinebilir
Şu an üniversitede okuyorum.Bu sene de sınava girdim.Sorum şu ki kaydımı sildirmeden tercih yapabilirmiyim?
Şimdi superonline ın sitesinden baktımda 20mbps hız 12ay boyunca 9,99 yazıyor.Ama bide 1 gb ve 2gb dalgası var.O kotamı oluyor?Kota ise keşke hiç yapmasalarmış böyle bir kampanya
Neyse bilen biri varsa bi yardım eli uzatsın
Hakkında
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
PC
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 6 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.912
İkinci El Bölümü Mesajları: 9
Konularının görüntülenme sayısı: 56.330 (Bu ay: 198)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 1 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.