Yarbay
26 Mayıs 2003
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 179 (Bu ay: 6)
Gönderileri

Arkadaşlar merhaba,

Forumdan 2.el bir arkadaştan FSP 1000W güç kaynağı aldım,1 ad 8 pin VGA kablosu eksikti, ben de orjinal olsun diye FSP Türkiye'den 40 TL karşılığı temin ettim.Fakat şöyle bir sorun yaşıyorum ;

FSP1000 ile gelen orjinal kabloyu (üstü kaplı) ekran kartının 2x8 pin girşine (Y) bağlantı tipiyle yani aynı kablodan dağıtmak suretiyle bağladığımızda sistemde bir sıkıntı gözükmüyor ve açılıyor.Güç kaynağında mevcut olan 4 VGA çıkışı da ayrı ayrı çalışıyor orjinal kabloyla yani sıkıntı yok.

Satın aldığım kabloyu ikinci bir kanala bağlayıp ekran kartına bağladığımda sistem açmıyor.Size şema şöyle izah edeyim ;

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/98/e7/cd/98e7cd2941c5a8107f1135f061a0c359.png&t=0&width=480&text=1

1 nolu bağlantıda problem yok,fakat önerilmiyor çünkü yeni ekran kartları çok fazla güç çekiyor.

2-3-4 nolu bağlantıyı yapamıyorum sistem açmıyor.

• 4 ayrı VGA çıkışını orjinal tek kabloyla ayrı ayrı denedim,portlar sağlam yani.
  • Kablo uyumsuz olabilir ama bende bulunan Corsair'in kablolarıyla da aynı sorun vardı.
  • FSP ile görüşme halindeyiz,Taiwan'a yazacaklarını söylediler.
  • Ürünün benim bildiğim garantisi yok,eğer 7 yıl garanti varsa devam ediyordur.
  • Evde bulunan 970 le aynı şekilde denedim,sorun devam ediyor.
  • 750 W Corsair CX750M ile ayrı ayrı beslemede sorun yaşamıyorum.

Sistemim : AMD 3700x,Asus Dual 3070 OC,2x8 3600MHZ@1.35V.

Bu sorun hakkında fikri,bilgisi olanlar ve yardımcı olabileceklere şimdiden teşekkür ederim.

@fenomenhaa @Muten Baba @Fitmans

Merhaba,
Uzun zamandır yeni toplamayı düşündüğüm sistem için bazı tavsiyelere ihtiyacım var.Parçaların bazılarını Amazondan sipariş ettim,şu an yoldalar.

Amazondan aldıklarım ;

1.Ekran kartı : Evga Gtx 970 Ssclk Acx 2.0+
2.SSD HDD : Samsung Evo 850 240 GB
3.Güç kaynağı : Corsair CX Series 750W
4.Ram : Corsair Vengeance LPX 16GB (2x8GB) DDR4 DRAM 2400MHz
5.İşlemci fanı : Cooler Master Hyper 212 EVO

İşlemci belli : İntel i5 6600k.

Buraya anakart,kasa ve 2TB HDD tavsiyesi bekliyorum.

Kasa için beklentim sessizliğin ön planda olduğu sade bir tasarım.Aerocool DS200 stoklarda kalmamış,onun yerine CM Silencio 650 Pure düşünüyorum.İşlemci fanı yüksekliği 159mm,kasanın izin verilen boşluğu ise sitesinde 162mm olarak yazılmış.İnşallah 3 mm sıkıntı çıkarmaz.

Anakart için ise Belli bir bütçe sınırım yok aslında ama, f/p oranını severim.Sonuçta işime yaramayacak özelliklere fazladan para vermeye gerek yok.İşlemci malum olduğuna göre ileride OC düşünüyorum.Baktığım ürünler;
http://www.vatanbilgisayar.com/asus-z170-a-intel-z170-soket-1151-ddr4-3400mhzoc-usb31-anakart.html?srt=UP
http://www.vatanbilgisayar.com/msi-z170a-gaming-m5-intel-z170-soket-1151-ddr4-3600mhzoc-usb-31-anakart.html#genel-bakis

Özellikle anakart ve kasa konusunda tavsiyelerinizi bekliyorum,teşekkürler.
Arkadaşlar Merhaba,

Tam 10 gündür bu sorunla uğraşmaktayım,kafayı yiyecek dereceye geldim.

Acer AOA150 (ZG5) netbook sahibiyim,8 aydır kullandığım bu netbook'a format atayım dedim,XP yüklü makineye W7 Ultimate kurdum.Tüm sürücüleri tanıdı,hiç sorun gözükmüyordu.Birden mavi ekranlar (hata kodları farklı farklı),netten düşmeler falan beni bezdirdi,ben de Xp'ye dönmeye karar verdim.

Başka bir bilgisayarda Ultra iso yardımıyla,USB ye değişik versiyonlarda XP ler yükledim.Fakat nafile,başlıktaki hatayı alıyorum,Windows kurulumuna geçmiyor.Ne denediysem olmadı.Çözüm adına netten elle tutulur birşey bulamadım.Yaptıklarım ;

1-)Hiren Boot Cd ile boot edip,oradaki Partisyon programları vasıtası ile diski birleştirip,mbr yazma,Hitachi HD programı ile HDD'yi fabrika ayarlarına döndürme.

2-)Recovery işe yaramıyor,HDD de o alan silmiştim.Silmeden önce denemiştim tabii.Sonuç olumsuz.

3-)Acer'in yayınladığı Acer Aspire One Linpus Linux dağıtımını indirip,DVD'ye isoyu yazdırdım.Başka bir bilgisayarda açılışta aktif edip,Recovery USB hazırlayarak USB'ye DVD yi aktardım.Açılışta boot etti,Hoşgeldiniz yazısından sonra Next deyip,Select Partition ' a geçececeğimiz yerde kilitlenip kalıyor.Bir sonraki aşamaya geçmiyor ne yazık ki.

4-) Şu anda W7 yüklü makinede,fakat kalmak istemiyorum,çünkü sürekli mavi ekran hatası veriyor,ayrıca çok kasıyor.

5-)Bir bilgisayar firmasında teknik serviste çalışmış bir arkadaşım,bu hatanın HDD ile ilgili olduğunu,HDD Sata olduğu için XP lerin tanımadığını,Sata sürücülerinin yüklenmesi gerektiğinden bahsetti.Fakat ben Sata sürücüleri entegreli Xp ler ile de denemiştim,o aşamaya gelemiyoruz ki. Başka Sata sürücüleri nasıl yüklenir ?

Buradan ilgili ve de bilgili arkadaşlara sesleniyorum.Şu mubarek günlerde çok sevaba girersiniz.Sorunun çözümünü bilen,veya bir fikri olan,veya bu durumu daha önce yaşamış arkadaşlar ilgilenirse çok memnun olurum.
Sandisk Cruzer 8 GB kullanıyorum.

2 gündür usb bellek içerisindeki dosyalarım görünmez oldu,görünmeyen dosyaları göster seçeneği de işe yaramadı.Virüs taramasından geçirdim,6 ad spyware bulup temizledi,fakat sonuç aynı.

Dosyalar karantinada değil,baktım.

Değişik bilgisayarlarda denedim.Yalnız bellekte bulunan filmi LG Tvim gördü ve okudu.

İlgili ve de bilgili arkadaşlardan yorum bekliyorum.Format atmak istemiyorum.
Arkadaşlar,araştırmama rağmen aşağıdaki duruma gibi bir çözüm bulamadım,yardımcı olacaklara şimdiden teşekkür ederim ;

1-)Masaüstü bilgisayarımda W7 32 bit kurulu,ethernet kablosuyla modeme bağlı.

2-)Netbookta Win XP kurulu,modeme kablosuz bağlanıyor.

Modemim Uydunetin vermiş olduğu kablosuz Motorola modem.

Masaüstü ve netbook arasında ağ kurmak istiyorum,yardımlarınızı bekliyorum.

Özellikleri ;

Motorola SVG 1501

Motorola SVG 1501 kablo modemin Tak&Çalıştır özelliği ile Kablo Tv şebekesinden internet erişiminizi çok basit bir şekilde sağlayabilirsiniz. Bu ürünü almadan önce bölgenizde bulunan Türksat Ofisi veya kablo operatörü ve PTT şubelerinden abonelik işlemini tamamlamanız gerekir. Bu işlem için UyduNet'in 444 0 126 numaralı telefon hattından detaylı bilgi alabilirsiniz.

Ana Özellikler

Türü : Kablosuz Modem + VOIP
Veri Transfer Türü : Kablolu + Kablosuz
Ara Birim : 4 Ethernet - 2 Telefon Hattı
Dahili / Harici : Harici
Platform : PC
PC den Maksimum Data Transfer Hızı : 30 Mbps
PC ye Maksimum Data Transfer Hızı : 38 Mbps
Kablolu Modem Standartları : DOCSIS 2.0
Garanti Süresi : 24 Ay

Ürün Detayı

İşletim Sistemi Uyumluluk : Windows Vista™, 2000 veya XP ; Linux®
Güvenlik : Internet üzerinden gelebilecek istenmeyen saldırılardan korunmak için geliştirilmiş ağ güvenliği için gelişmiş güvenlik duvarı.

Kablosuz gönderimler için veri şifreleme ve ağ erişim kontrolü.
Bilgisayar Bağlantı Sayısı : 245 bilgisayara kadar bir genişbant bağlantısı
Kablosuz Erişim : IEEE 802.11g kablosuz erişim.

Wi-Fi destekli cihazlar için Güvenli Kablosuz Ağ (Wi-Fi) genişbant bağlantısı.
Uzak Bilgisayar Bağlantısı : IPSec, PPTP veya L2TP’yi destekleyen Sanal Özel Ağ (VPN) düz geçiş işleyişi
Ethernet : Otomatik-MDIX özellikli yarım- veya tam-çift yönlü bağlantıları destekleyen dört adet 10/100 Base-T Ethernet uplink portu
VOIP : İki VoIP İnternet telefon bağlantısı.
Kablo bağlantınız aracılığıyla pek çok geleneksel telefon hizmetini sunan VoIP telefon hizmeti, internet üzerinden telefon görüşmesi, şöyle ki:

· Yerel ve uzun mesafe arama · Numara yeniden çevirme
· Üç yönlü arama · Hızlı arama
· Sesli mesaj · Arayan kimliği, Çağrı Bekletme,
Çağrı aktarma ve Geri Arama

Ek Özellik

Telefon modemi ve faks desteği
Geniş kapsama alanı
Ayarlanabilir anten gücü seviyesi
İsteğe bağlı olarak kablosuz erişimi durdurabilme ve sadece erişim yapabilme imkanı
Firewall ve NAT özelliği
Bridge Mode özelliği ile bilgisayarlarınıza Reel IP dağıtabilirsiniz.
Arkadaşlar,

Uydu konusunda çok bir malumatım yok,birkaç sorum var ;

1)Malum önümüzde Dünya kupası,ZDF HD ve Dars Erste HD maçları şifresiz veriyor, ben de bu kanalları izleyebilmek için çanağımı Astra 1KR uydusuna yönlendirerek izlemek istiyorum. Bulunduğum yer Ankara/Balgat,Çanak 90 cm,LNB markasını bilmiyorum.Bunlar bu kanallar için yeterli mi?

2)Bu derecede bulunan tüm uyduları (19.2°E Astra 1F-1G-1H-1KR-1L) tek LNB ile alabilir miyim?

3)Çoklu LNB ile aynı yörüngede hangi uyduları izleyebilirim?

4)Yayınları bilgisayarda Tv kartı ile izleyeceğim,bunları bilgisayar yazılım vasıtasıyla şifrelerini çözebileceğim kanallar hangileridir?

5)Yayınları İngilizce izlemek amacıyla çanağımla 28,2 Astra'yı alabilirmiyim?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.
Merhaba,arkadaşlar siteden indirdiğim W7'yi sorunsuz kurdum,orbit&hazar v1.3 le aktive ettim,ve ekran kartı vs.sürücüleri de kurdum.Fakat 1-2 açılıştan sonra Windows önyüklemeden sonra (hoşgeldiniz ekranı geçiyor) ekran simsiyah oluyor,sadece mouse işareti görünüyor.
Ctrl+Alt+Del yapıp görev yöneticisinden Dosya>Yeni>Çalıştır >"explorer" yazıp explorer'ı çalıştırıyorum ve herşey normale dönüyor,masaüstü geliyor oyun vs oynuyorum.

Bu problem nereden kaynaklanıyor,bir bilen varsa,yardımcı olursa çok sevinirim.
Açılışa komut olarak "explorer" ı nasıl ekleriz? Şimdiden teşekkürler.
Merhaba arkadaşlar,kusura bakmayın forumda bu konu ile alakalı o kadar çok mesaj var ki.Ancak benim durum biraz farklı,nette o kadar çok araştırma yapmama rağmen yine de kararsız kaldım,sonunda buraya yazmaya karar verdim.

Sistemim E6420@3.0 MHZ (O.C.),2x1 GeIL Ultra,Sparkle 8800 GTS 320 MB,22" Samsung monitör 1600x1050,Glacial POWER 550 W.

Sparkle 8800 320 MB Ekran kartımı İnventus'dan 2007 yılının Haziran ayında almıştık,(2 ad,birisi amcaoğluma) Ben iki yıldır sorunsuz ve mutlu kullanıyordum,ta ki bir hafta öncesine kadar.Bu arada amcaoğlunun kart ekranda çizgiler çıkmak ve ekranın yanıp yanıp sönmesi suretiyle arıza verdi.Garanti kapsamınında distiribütör Mersa Sistem 1 ayda tamir ederek geri gönderdi.Dediklerine göre arıza RAM arızasıydı.Fakat aynı kart tekrar arıza yaptı.Bu sefer amcaoğlu kartın değiştirilmesini talep etti ve değiştirildi.

Benim kart ta aynı şekilde temmuzda arıza yaptı.Mersa sistemi arayıp,garanti süresinin bittiğini,(bir ay farkla),kartın tamirinin mümkün olup olmadığını sorduğumda,bana kartı müşteri memnuyeti açısından tamir edeceklerini ve ücret te almayacaklarını beyan ettiler.Kartın tamiri olur mu,olursa ne kadar sürede geri döner,bilmiyorum.

Bu yüzden hafiften ekran kartı araştırmasına yöneldim,bu forumu ve diğerlerini okudum ve kartları eledim.Bütçe konusu önemli değil,çok param olduğundan değil,örneğin 4770'de olabilir 4870 de. (DX11 konusu kafamı kurcalıyor da.) Oyunları çok seven ve takip eden bir kardeşiniz olarak ;

1-)Laptop ta biraz daha idare edip,8800 GTS min gelmesini bekleyim mi? Yoksa ekran kartı değiştirmenin vakti geldi mi?
2-)Bir ad.4770 alsam bunla idare edip,sonra bir ad daha alıp CF mı yapsam? Malum bu kartın CF değerleri şaşılacak düzeyde süper.
3-)Forumda genelde 4870-GTX 260 muhabbeti var,yoksa bunlardan birini alıp yoluma devam mı etsem?
4-)DX 11 ekran kartları ne zaman çıkacak,bunları beklemeye değer mi? (DX 10 oyun doğru dürüst yokken)

Uzun mesaj için özür dilerim,inşallah başkalarına da faydalı olur,cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.
Merhaba arkadaşlar 6310 için yeni bir data kablosu aldım.(yan sanayi)Fakat telefon ile birlikte gelen CD ile kurulum yaparken (modem setup) Telefonun bağlı olduğu Com portlarını Windows göremiyor.Ne yapmam lazım?Win XP Pro kullanıyorum.Ayrıca GPRS ayarları ve XP de bağlantıyı nasıl aktif hale getirebilirim? Teşekkür ederim
Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 20 dk. önce
Son Mesaj Zamanı: geçen ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 2.439
İkinci El Bölümü Mesajları: 34
Konularının görüntülenme sayısı: 50.124 (Bu ay: 811)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 622 (Bu hafta: 4)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.