G

Yüzbaşı
26 Kasım 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 5 (Bu ay: 1)
Gönderileri
Türkiye'den alanlar model numaralarını yazabilir mi amerikadan a1549 alabiliyorum burda garantisi olur mu diye bakmak istiyorum
2 yıl boyunca Biri (Koçnet- şimdi Vodafonenet oldu) kullandım ve bir kere bire sayfaların geç açılması veya kopması gibi sorunlar yaşamadım. Şimdi Ttnette 2. yılımı doldurdum ve sürekli geç açılmalar yaşıyorum. Sanırım bunun sebebi Phorm (gezinti saçmalığının esas adı) ve kapalı (sözde) olmasına rağmen etkiliyor bence. Sorum şu; Doping'de de bu takip saçmalıkları var mı etkileniyo mu internet sonuçta aynı altyapıyla Biri'de sorun yaşamazken TTnet'te çok çektim ve Dopingde de sorun yaşamam gibi geliyor. Bir de Uydunet'te durum nedir? Herkese çok teşekkürler.
Merhaba.

iPad Air kullanıyorum, usb aparatın (camera connection kit) orjinali hariç çalışanını bulan var mı acaba? Bi tane buldum uyarıyı geçtikten sonra usb bellek takınca çok güç gerektiriyor uyarısını aldım dükkanda y kabloyla 2,5" bir disk taktık gücü bilgisayarın portundan aldı (doğru bağladı mı kabloları şüpheliyim) güç uyarısı vermedi ama iFile'da gözükmedi disk. Bulanlar nerden aldıklarını da yazarsa süper olur. Teşekkürler.
Jailbreaksiz iOS 6'lı 4s kullanıyorum 5.1.1'deyken JailBreakli kullanıyordum AVPlayer yüklüyordum ve mkv izleyebiliyordum ama ses kodeklerinin patentlerinden dolayı AVPlayer AppStore'dan kalktı. Kalkmayanlar da çoğu videoyu sessiz açıyor. 1080 Mkv player diye bir program buldum ama onun da altyazı sorunu var. Siz ne kullanıyorsunuz. Ücretli olması sorun olmaz yeter ki açsın. Bir de 720p mkvlerden bahsediyorum.
Vodafone'dan yeni iPad almayı planlıyorum fakat wi-fi hotspot üzerinden harcanan data iPad paketine dahil mi? Yoksa ekstra olarak mı ücretlendiriliyor? Avrupada bazı operatörler iPhone'daki hotspot için ek ücretlendirme uyguluyor diye hatırlıyorum. Vodafone Türkiyede durum nedir?
Herkese merhaba ipod touch 4g sahibiyim iOS 5 i denemek istiyorum acaba UDIDimi kaydedebilecek olan var mı şimdiden teşekkür ederim.Identifier (UDID): aa4dc07df2e4f41f29c92f409e877211d32a2ade
az önce sn0wbreeze ile tethered jb yaptım ancak tamamen kapattıktan sonra ibooty kullanmadan (bilgisayara bağlamadan) açabiliyorum ben yanlış mı biliyorum sn0wbreeze'in 4.3.1 jbsi untethered de ben mi yanlış biliyorum cihazım ipod 4g


Maslak ElectroWorld açıldığında ilk önce 200 liraya Egreat M33A aldımancak torrent ve benzeri uygulamaları kullanmak için sata disk bağlamak gerektiğini öğrenince bin bir güçlükle geri verdim ve yerine 240 liraya WD TV Live aldım; çünkü B-rad'in yazılımı ile torrent indirme eklenebiliyordu. Eve geldim ve normal yazılımla bir kaç gün kullandım performansı gerçekten çok iyiydi. B-rad'in yazılımını anlamakta oldukça zorlandım ve kendime söz verdim: Bu işi anladığımda bir klavuz hazırlayacağım. Şimdi sözümü tutuyor ve Klavuz başlıyorum.OLUŞABİLECEK SORUNLARDAN NE BEN SORUMLUYUM NE DE DONANIMHABER SORUMLUDUR!Uyarımızı da yaptıktan sonra şunu belirtmeliyim her zaman elimden geleni yapmaya hazırım.Kuruluma başlamadan önce kazanacağınız ek özellikleri anlatayım:

Torrent idirme

HTTP/FTP link indirme(dahili otomatik unrar eklentisi)

nbzget uygulaması

Film Afişleri (kendiniz Ayarlayacaksınız)

Bağalığınız diske ağ içinden ftp ulaşımı

UMSP(Apple trailer ve gibi video ve radyo sitelerine ulaşım)Kuruluma geçmeden önce baştan sona kurulumu okuyunuz.

Önce bu dosyayı indirin (aradki tireyi kaldırın)http://rapid-share.com/files/378313103/1.02.21_B-RAD.CC_WDLXTV_LIVE-0.4.2.0.zipŞimdi geçelim işleme:Hazırlıkİndirdiğiniz dosyayı açtığınızda içinden 8 dosya ve bir klasör çıkacaktır bunları bir klasöre taşıyınwdtvlive.ver

wdtvlive.bin

wdtvlive.fff

smb.conf

S00custom-options

README

net.mounts

Changelog

dosyaları ve orig.images klasörüS00cutom-options dosyasını notepad ile açalım içinden istediğimiz ayarları yapalım. Merak etmeyin bu ayarlar daha sonra değiştirilebilir.Burada istediğimiz özelliği aktifeleştirmek için altındaki komut satırının başındaki # işaretini kaldıralım örnek olarakÖrneğin Torrent uygulamasını aktifleştirmek için## enable Deluge bittorrent client (default disabled)

## *** lighttpd webserver must be enabled to use webui ***

#config_tool -c DELUGE=ONBuradaki #config_tool -c DELUGE=ON satırının başındaki # işaretini kaldırınAfişleri açmak için## Movie sheet modes (only one can be enabled at a time)

## unless you have sheets for each mode you will encounter oddities switching around modes

## AKA this isn't magic

## Full screen std mode:

#config_tool -c MSHEETMODE=std

## 1280x460 sheet mode:

#config_tool -c MSHEETMODE=sheet

## 500x720 wall mode:

#config_tool -c MSHEETMODE=wall bölümünü de## Movie sheet modes (only one can be enabled at a time)

## unless you have sheets for each mode you will encounter oddities switching around modes

## AKA this isn't magic

## Full screen std mode:

config_tool -c MSHEETMODE=std

## 1280x460 sheet mode:

config_tool -c MSHEETMODE=sheet

## 500x720 wall mode:

config_tool -c MSHEETMODE=wallBunlarla uğraşmak istemiyorsanız ben kendi kullandığım S00custom-options dosyasını buraya koyuyorum isterseniz buu da kullanabilirsinizhttp://rapid-share.com/files/408986140/S00custom-options (tieyi kaldırmayı unutmayın)UYARI: Standby modundayken etherneti kapatma özelliğini önermiyorum bir kullanıcı kapatmış ve geriye açmak konusunda sorunlar yaşamıştı.Hp usb disk storage format tool indirYukarıdaki adresten Hp usb disk storage format tool'u indirin ve kurun usb belleğinizi bilgisayarınıza bağlayıp progarmı çalıtırın ve bu program üzerinden flash belleğinize FAT32 olarak format atın ancak Quick formatı İŞARETLEMEYİN. Start diyip başlatın 1-2 dk kadar sürebilir merak etmeyin formatlandıktan sonra rardan çıkarttığınız dosyalarıyı flash belleğinize atın attığınız S00custom-options dosyasını düzenlediğinizden veya benim dosyamı koyduğunuzdan emin olun ve şimdi belleğinizi bilgisayardan güvenli kaldır dedikten sonra çıkartın.Eğer en güncel orjinal yazılımı kullanıyorsanız wdtvlive.ver dosyasını notepadle açın ve 1.02.21 kısmını 1.02.30 gibi daha yüksek bir sayı yapın.YüklemeWd'nin fişini çekin ve usb belleğinizi arkadaki usb portuna bağlayın ve fişi takın yeni yazılım bulundu diye uyarı veriri ok a basın ve yüklensin mi der sağ yön tuşuna bası ve ok a basın. Eğer yeni yazılım bulundu demezse yukarıdaki wdtvlive.ver dosyasını düzenleme işlemini yapın. yükleme başlayacak ve bir kaç dakika içersinde yüklenir yükleme yarıda kalırsa ağaıdaki kurtarma işlemini uygulayın.Yarıda Kalan Yazılımı kurtarmaBu adresten en son yazılımı indirin flash belleğinizi yukarıda verdiğim formatlama programı

ile FAT32 olarak formatlayın ve indirdiğiniz zip dosyasının içinden çıkan dosyaları ( PDF DOSYASI HARİÇ) flash belleğinize atın. wdtvlive.ver dosyasını yukarıdaki gibi modifiye edip kaydedin. Güvenli kaldır dedikten sonra çıkartıp fişini çektiğiniz WD TV Live'ınızın arkadaki usb portuna (USB2) takın. Fişi takın. İlk önce mavi WD logosu gelecektir bu logo kaybolacak ve bir kaç saniye sinyal yok diyecektir, bekleyin ve yazılım güncellenmeye başlar.Telnet/SSH KullanımıCihazı kullanmaya başlamadan önce telnet ve ssh sistemini yapılandırmamız gerekli. bunun için putty'yi indirmemiz gerekiyor. İndirin ve açın devamını fotoğraflardan takip edebilirsiniz. (not:fotoğraflar turkey forumdaki doctorxl5 adlı kullanıcının telnet anlatımından alınmıştır. doctorxl5 sadece telnet ve deluge anlatımı yapıştır ben sadece telnet fotoğraflarını aldım doctorxl5'e teşekkürler)Kopyaladığınız konumu bir notepede not etmenizi öneririm çünkü deluge cihaz tamamen kapanıp açıldığında (reboot) deluge (torrent uygulaması) sıfırlanır ve buna ihtiyaç duyarız. Ancak DownloadDeamon (link indirme programı) sıfırlanmaz bir kere ayarlamamız yetecektir.Özel Yazılım KullanımıBu özel yazılım bize bazı çok güzel özellikler sunuyor. Bu özelliklerin çoğu bir usb belleğe ihtiyaç duyuyor. Uygulamala dosyaları uygulamaadı.app.bin dosyaları olarak, tema dosyaları temaadı.osd.bin dosyası olarak gelir rar/zip paketlerinin içindeki diğer dosyalar bilgilendirme amaçlıdır. Bu dosyaları usb belleğinizin doğrudan içine atmanız gerekiyor eğer bir klasörün içinde olursa uygulamalar çalışmaz.Uygulamaları yönetmek için cihazımızın internet arayüzünü kullanacağız. Bu arayüze ulaşmak için cihazımızın ağ içi ip adresini tarayıcımıza yazmamız yeterli. Menüden Settings'e girin ve Network Settings'e girin oradan ip adresinizi manuel yapılandırın örneğin ben airties modem kullanıyorum dolayısıyla ip adresim 192.168.2.xx şeklinde, gateway ise modemin arayüzünden değiştirmediyseniz 192.168.2.1 dir dns olarak 8.8.8.8 öneririm. Bu ayarları yaptıktan sonra tarayıcımıza geçip adresi yazıyoruz ben 192.168.2.39 olarak atadığım için bu adresi yazıyorum adres çubuğuna ve devam edelim siz kendi atadığınız adresi girin. Adrese girdiğinizde aşağıdaki gibi bir pencereyle karşılaşacaksınız.1-Ek uygulamaların Paneli

2-Dahili Uygulamaların paneli

3-Dosya Yöneticisi

4-Uzakten Kumanda

5-Torrent Uygulaması

6-Link indirme uygulaması

7-Sistem Araçları1-Ek Uygulama Paneli

Buradan istediğiniz uygulamanın üstüne tıkladığınızda uygulamanın çalışıp çalışmadığına dair bir pencere gelecektir karşınıza bu pencereden uygulamayı kapatabilirsiniz.

2-Dahili Uygulama Paneli

Ek uygulama panelindeki gibi burada da uygulamaları kapatabiliyorsunuz ama bu panelle oynaşmamanızı öneririm zira hepsi çok önemli uygulamalar(deluge hariç).

3-Dosya Yöneticisi

Buradan disklerinize ulaşabiliyosunuz zira pek kullanışlı değil sadece dosyaları inceleyebiliyosunuz dosylarınız bilgisayara çekmek konusunda FTP sunucusu daha başarılı. Disklere ulaşmak için sırasıyla tmp/media/usb klasörlerine girdiğinizde USB1 ve USB2 klasörleriyle karşılaşırsınız. USB1 yantaraftaki, USB2 ise arka taraftaki usb portudur. bu klasörleri açtığınızda içinde farklı adlarda birer klasörle karşılaşırsınız bunlara girdiğinizde disk içeriğinizi görürsünüz.

4-Uzaktan kumandaMouse ile üzerine tıklayarak kullanabilirsiniz ayrıca klavye ile:

Yön tuşları ----> Yön okları

Enter ----------> Enter

Play/Pause ----> Space

Stop -----------> Esc

Geri ----------->Backspace(Silme Tuşu)Gibi bazı kısayol tuşları da barındırıyor.4- Deluge (Torrent Uygulaması)

Deluge şüphesiz en çok kullanacağınız 2 uygulamadan biri. yapılandırmaksa çok kolay. Aşağıdaki fotoğrafları takip edin, gerisi normal torrent programı kullanmak gibi)cihazın elektrik bağlantısı kesildikten sonra tekrar yapılandırmanız geremektedir.

EKLENMEYE DEVAM EDECEKTİR
addonicsin patriotun güzel nas adaptörleri var türkiyede bunların satışını yapan bir yer var mı bildiğiniz
siteye üye olmak için davet edilmeniz şart başka türlü üye olamıyorsunuz sitede topadığınız puanlarla psp ps3 ipod touch macbook hatta lcd televizyon bile kazanabiliyorsunuz elbette iphone kılıfı gibi basit şeyler televizyondan daha koay kazanılıyor türkiyeye kargosu 3-4 haftayı buluyordavet istemek için

http://spreadsheets.google.com/viewform?formkey=dGdpUEFLZ1dubE9pODg3WUxCTC1XMFE6MAkanıtlar var bu sadece bir örnek dahsını youtube da arayarak bulabilirsiniz

http://www.youtube.com/watch?v=gfMm_9MmGNU
Hakkında
Konum: İstanbul,Şişli
Forum İmzası:
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 10 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 6 yıl
Mesaj Sayısı: 593
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 645
İkinci El Bölümü Mesajları: 7
Konularının görüntülenme sayısı: 58.921 (Bu ay: 239)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 360 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Mobil Cihazlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.