M

Teğmen
10 Kasım 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 0 (Bu ay: 0)
360583 Gün Cezalı
357813 gün 19 s. 15 dk. kaldı
Gönderileri
arkadaslar forumu dolastim herkes yorumlarda bulunmus ancak benim gibi bu islerden anlamayanlar icin bence burada boyle bir sabit konu bulunmasi iyi olmazmiydi..(eger varsa ozur dilerim)..farkalrinin ne olduguyla ilgili

ben yakinda 50-55 inclik bir tv almayi dusunuyorum.ancak led almayi dusunurken kimi yerlede plazma daha iyidir gibisinden okudum..elektirik tuketimi disinda ne gibi farklar var bilmiyorum..

benim kafamdaki olay 3d olmasi ve goruntu netligi..wifi falan pek farketmez zaten gerektiginde pcyi baglayip film seyrediyorum..simdi goruntu netligi icin ne onemlidir?bu hz degerlerinden ultra hd lik cozunurluk falan filan..lig tv de almayi dusunuyorum maclari en iyi sekilde izleyebileyim diyorum
arkadaslar daha yani digiturke uye oldum.eutelsattan..ancak trt dısındakı kanallarda e06 uyarısı veriyor..digital kart ters takıldı falan gibi birşey..sımdı sorun genelde neyden olur karttanmı yoksa uydudanmı..ben bu kutuyu yurdısına getirdim..ne halt edecegimi sasırdım..kart sorun degil ama uyduyu kargolamak cok maliyetli.ne diyorsunuz? baska bir kart getirip denesem anlayabilirmiyim sorunu?

kutu dt 5002 bu arada
arkadaslar yurtdısındayim digiturk alacagım sadece gırıs paket..bimekste var 175 tl..daha uygun bır sekli varmıdır bunun? + bimeksten alırsam bi tandııgmın adresini verecegım onun ne yapması gerek..ben kutuyu alıp gelecegım.sadece 1 gunlugune turkıyeye gıdıyorum..sadece arayip aktive ettirse olurmu yoksa illa gelmelerı de gerekıyormu..yane kuruluma gerenk yok canak falan benım acımdan

ne dıyorsunuz?
arkadaslar bende zyxel 660tw model modem var.bunu router olarak kullanmak istiyorum.yani benım evimde duvardan gelen ethernet kablosuyla internet var.ben bunun ayarlarını nasıl yapacagım? yani dısardan telefonla falan wireless ile baglanmak istyorum

soylekı..benim statik ip adresim var.. ornegın encapsulatın pppoe falan diyor ne olacak bunlar? internet saglayıcıyıda aradım adam hicbisi bilmyor..burada buldum bir sayfada ama ip adresimi girdigimde ip cakısmasından bahsediyor..bir turlu cozemedım..bir kisi lutfen yardım etsin yeni bir modem almaktan kurtulayım..googleladım ama birseyde bulamadım
Arkadaslar evımde ethernet kablosu var prızde yanı olması gerekıyor..ama sadece bunu bulabıldım..bu ethernet kablosumudur?

http://s13.postimage.org/hxp1qq0fp/20121005_193711.jpg
arkadaslar bu islerden sıfır anlayan bırı olrak soruyorum.benım evıme 100 mbps internet baglandı..ben yurtdısındayım ve tr kanalları ızlemek ıstıyorum..

bu atlanta box larda bu iptv olayı var sanıyorum..sımdı bu sıstem nasıl calısır? ben bu cıhazı yurtdısına getırsem izleyebilirmiyim tr yayinları? bu sistem soylemı calısır yani canak yok birşey yok sadece receiver interneti bagla sonra ıcıne sanırım yazılımla adresler atıyorsunuz tam anlamadım nasil oldugunu ve oylece izliyorsuuz?

biri lutfen yardım etsin..cunku bır yakınım yakında trden gelecek..onunla getirtmeyi dusunuyorum
arkadaslar yakında evime fiber internet baglanacak sozde 100 mbit hiz falan..bende turk kanallarını zılemek istiyorum bu internet uzerınden..digiturk dısında bunu yapabılecegım bir imkan varmi?cakal digiturk turkyıye 200 tl ye bize 600 tlye veriyor ligtv+5-6 turkce kanalı...nasıl ızleerım en azından sıfres,z kanald star gibi kanalları?
oncelıkle yurtısında yasıyorum ve lıgtv almayı planlıyorum...uzun suredır dusunuyorumda neyse..

bu kampanya dıkkatımı cektı..kaba bı hesapla..lıg tv samp paketı +eutelsat olacak bu yuzden gırıs ve 2 keyıf paketıyle aylık 80 tlye geldı..benım anlamadıgım ne kadarlık kontrat yapılacak benle..soylekı 1 senelık kontratsa 960 tl ıkı senelıkte ıse 1920 tl edıyor toplam..lcd tv nın fıyatı baktım 700 tl en ucuz akakcede.. o yuzden onu dussek 1220 tl 24e bolersek 50 tlye gelıyor lıgtv gırıs paket 2 de keyıf paketı + 1 senede spor extra ...sızce nasıl lcd yede turkıyede ıhtıyacım var..

son bırey daha..turkıyeden getırecegım ıcın su onemlı benım acımdan..dıgıturke basvurdum bu dıgıturkun gelmesı kurması aktıvasyonu ne kadar suruyor..cunku bunları halledıp kutuyu buraya getırecegım..bılgınız varmı?
temmuz ayinda 1 haftaligina (balayi) icin tatil yeri ariyorum.antalya cevresini dusunuyorum..bu konuda tavsiye edebileceginiz tatil sitesi varmidir yada bu konuda acemiyim en uygun nasil yapilir bu is?internettenmi yada ne bilm baska bir yoldanmi
ben yurtdisinda yasiyorum ve 15.20 gune turkiyeye geliyorum..ordanda digiturk alip buraya getirecem..arastirdim mumkunmus..cunku digieuro hem pahali hemde bi halt kanal yok icinde..oncelikle bole kullananlardan tavsiyeleri varsa cok iyi olur

ikincisi pek bilgim yok digiturkle iligili..turksat eutelsat farki nedir?hangisini almak daha mantikli olur..ayrica ben normal kanallar + ligtv seyretmek istiyorum..fiyat olarak aylik ne kadara gelir..ve ben aldigimda 1 sene pesin odeyecem bunun icin ekstra bi indirim saglarlarmi..yani gidip bir bayiden mi almak mantikli yoksa digiturkumu arayayim?

tesekkurler simididen
Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 8 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 8 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 154
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 27.748 (Bu ay: 76)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 3 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Notebook - Ultrabook
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.