B

Yarbay
18 Ekim 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
4 üye
Görüntülenme
Toplam: 73 (Bu ay: 0)
Gönderileri
oled 64x48 ekrana telefondan yazı aktarmam gerekiyor fakat koddan dolayı serial.read() komutunu döngü içerisine yazamıyorum.

void LED_P6x8Str(unsigned char x,unsigned char y, unsigned char ch[]);

void LED_P6x8Char(unsigned char x,unsigned char y,unsigned char ch)
{
unsigned char c=0,i=0,j=0;

c =ch-32;
if(x>122)
{
x=0;
y++;
}
LED_Set_Pos(x,y);
for(i=0;i<6;i++)
{
LED_WrDat(F6x8[c][i]);
}
}

void LED_P6x8Str(unsigned char x,unsigned char y,char ch[])
{
int c=0,i=0,j=0;
while (ch[j]!='\0')
{
c =ch[j]-32;
if(x>126)
{
x=1;
y++;
}
LED_Set_Pos(x,y);
for(i=0;i<6;i++)
{
LED_WrDat(F6x8[c][i]);
}
x+=6;
j++;
}
}
LED_P6x8Str(1,0,"");

kodun bir kısmını attım. en sonda "" olan yere pcden yazıncan yazı gelmekte fakat oraya nasıl telefondan veri gönderebileceğimi çözemedim.
Laptop driverı hangi versiyonu yüklersem yüklüyeyim pcyi yeniden başlatınca mavi ekran veriyor. mavi ekranda power saving ile ilgili bir şeyler diyor.
Safe modda açıp silsem de düzelmiyor. windows 10 kullanıyorum ve daha önce böyle bir sorun olmamıştı. Format attım gene aynı sorun. Galiba gpu bozuldu. Driver yüklemezsem pc normal çalışıyor.
Olası sıkıntılar nelerdir acaba? Gpu kesin bozuldu mu yoksa anakart gpuya güç mü iletmiyor? yazılımsal olacağını sanmıyorum çünkü ne kurarsam kurayım direk aynı hatayı alıyorum. Eskiden böyle olmazdı.
İnce,hafif şık bir ultrabookumsu cihaz arıyorum. en az 8gb ram ya da artırılabilir ram olması gerek. hdd sıkıntı değil.
Sadece nette takılmalık ve az miktarda kod yazmalık bilgisayar olacak. ağır çizimleri masaüstü bilgisayarımdan hallediyorum.
macbook air düşünüyordum fakat bütçemi çok aşıyor. 2-2.5 bin lira civarında olsa mükemmel olur. Öneriler için teşekkürler.
1000$ civarı bütçem var. nisan başında arkadaşım gelecek. hem pc'ye hem telefona ihtiyacım var. telefon getirtmek çok karlı olmuyormuş sanırım. pc dışında alınabilecek ne var acaba? aklıma bir şey gelmiyor
750ti kullanıyorum şuan. 1050ti almayı düşünüyorum darboğaz olur mu acaba?
"_" yanıp sönüyor başka bir imleç falan gelmiyor. format attım fakat hala soru devam ediyor. son yapılan işlem olarak babam ekranda bir sürü yazı vardı kapadım bilgisayarı düğmesinden dedi. bu noktada pc bozuldu fakat formattan sonra düzelmedi.
i3 4160
h81m r2.0 anakart
8gb ram
500 80+ psu
güncel olarak kullanılan gtx750ti. darboğaz sıkıntısı yaşamadan en yüksek hangi kartı kullanabilirim?
önerisi olan var mı arkadaşlar? çok hızlı konuşmazsa ve aşırı aksan olmazsa süper olur. hem eğlendirici hem ingilizce öğrenmelik tavsiye lazım.
rfid ile yapılan bir kapı kilit sistemi var. içeri girenlerin kimliklerini saat kaçta girdikleri gören sistemi nasıl yapabiliriz?
şuan 750ti kullanıyorum. Darboğaz yapmayacak daha iyi hangi ekran kartı alınabilir?
Hakkında
Forum İmzası:
Forum İkinci El İmzası:
!!
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH’de
Nerede: Favorilerine bakıyor.
Son Giriş: 5 dk. önce
Son Mesaj Zamanı: 3 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 3.753
İkinci El Bölümü Mesajları: 49
Konularının görüntülenme sayısı: 51.032 (Bu ay: 621)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 3.214 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Sıcak Fırsatlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.