Teğmen
07 Ekim 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
5 üye
Görüntülenme
Toplam: 5 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Selamlar,
Gigabyte GAX48 DS5 anakartım ve E6300 2.8 ghz işlemcim var bu aksama kadar sistemimi topladığım günden beri 3.4 ghz olarak sorunsuz bir şekilde kulanıyordum.Fakat bu aksam sistem kendi kendine reset attı ve yeniden başladı acıldıktan sonra sistemde oc olmadıgını keşfettim.Bios ayarlarına girdim tüm ayarlarım olduğu gibi duruyordu fakat yeniden başlattığımda ve cpu-z den baktığımda oc yapılmadığını görüyorum.bios sıfırlama yaptım default olarak istemi actım ardından tekrar eski ayarlarımı yaparak işlemci 3.6 ghz ve Ram'leride 1066 mhz hıza cıkarttım ayarlarımı kaydedip yeniden baslattığımda biosta 3.6 ghz görünmesine rağmen baslangıc ekranında ve windows'ta 2.8 ghz ve Ramler 800 mhz olarak görünüyor,böyle birşey le karşılaşan varmı acaba ve nasıl düzeltebilirim yoksa hiç uğraşmadan servisemi göndereyim.Tecrübe eden arkadaşlar paylasabilirlerse sevinirim.Hayırlı forumlar.

Selamlar,
Bugün 22" inca marka monitör aldım 5 ms tepki süresi daha önce 19" monitörüm vardı hiç bir problem yaşamıyordum fakat bu monitörde Cod4 Multiplayer oynuyorum sorunum oyunda iken masa üstüne dönmek istediğimde devamlı sağ kösede DVI uyarısı cıkıyor ve masa üstü çözünürlüğüne adapte olamıyor sanki ve VPU recover hatası veriyor gönderme seçeneğini seçip kapatıyorum daha sonra masa üstünde işim bittiğinde oyuna dönmek istediğimde yine aynı problem ve bu sefer çok daha uzun sürüyor ardından oyunu windows görev yöneticisinden kapatmak zorunda kalıyorum sorunun sebebi ne olabilir,bu arada ekran kartım HD4830 512 mb forumlarda 22" ve üzeri monitörlerde ekran kartında en az 1 GB ram olmalı diye tavsiyeler okurdum bundan kaynaklanabilirmi tecrübe eden arkadaşlar cevaplarsa sevinirim hayırlı forumlar.
Selamlar,
Bu aksam ttneti aradım ve baglantımda sorun oldugunu soyledim,telefondaki gorevli verdigi ip no dan speed test yapmamı istedi 1.yapısımda 3093 kbps cıktı 2.yapısımda 2773 kbps aldım ardından arıza kaydı aldı.Gecen sene 4096 kullanırken hiçbir problem yasamazken son 1 aydır neden bu şekilde rezalet bir baglantıya sahip olduguma bir anlam veremiyorum.Gelen hattın kablosunu direk modeme takarak dahi yine aynı sonucu alıyorum.biraz oncede test ettim ve aldıgım sonuc bu sizce 4 m.bit baglantı için normal mi.Görevli inatla yaptığı kontrollerde herşeyin normal olduğunda ısrar ediyor (komedi) fakat ben sorunuma çare bulamadığım için kafayı yemek üzereyim artık.Online Cod4 oynamanın hiç bir zevki kalmadı oyunda ping degerlerim 200-300 arası geziyor aynı serverda oyun oynadığım ve benim evime 2-3 km uzaklıkta bulunan bir arkadasım 1 m.bit baglantıyla 30-35 arası pingle oynarken ben 4m.bit hızımla 300 pinle oynuyorum artık sadece sinirden gülüyorum lanet olsun öyle internete.

Selamlar,
Cumartesi günü ttnet 4440375 i aradım ve tarifemi değiştirmek istediğimi bildirdim.Benim amacım 8 mb i denemekti telefondaki bayan çnce kontrol etmemiz gerekiyor dedi ve 1-2 dk.sonra bana santraliniz 8 mb hızı desteklemiyor dedi.bende o zaman 4 mb yapalım dedim yine aynı bekletme ve maalesef 4 mb kullanamazsınız cevabı sebebini sordum santral'e 1200 mt.mesafedesiniz ve problem yaşayabilirsiniz dendi bende hanımefendi benim baglantım 2 mb fakat 2 mb'e geçmeden once yaklasık 8 ay 4 mb hızında baglandım ve hiçbir problem yasamadım dedim daha once 4 mb kullanabiliyordumda ne değiştide şimdi kullanamıyorum dedim.bekletiyorum dedi birilerine sordu fakat aynı cevap yine komedi bende siz 4 mb'i açın dedim be işlemler yapıldı ben modemi resetledim tekrar baglandım hızım 4 mb olmus speed test yaptım 3700 mbps ve 940 mbps cıkıyopr ki down.hızımda 430 kb.la indiriyorum burda problem nerde olabilir ben şimdide düşünüyorum acaba telefonda görüstüğüm bayanı dinlemeyip hızımı 8 mb yaptırsamıydım siz ne tavsiye edersiniz.teşekkürler.
Selamlar,
Bugun Foxconn A7DA-S anakartım geldi sistemi topladım,driver'larını kurmaya basladım fakat cd nin içinde ethernet için sadece gigabit lan driver'ı var kuruyorum fakat tanımıyor.Kitapcığından baktığımda lan olarak Broadcom lan Diverdiye yazılmıs.Su anda bir internet cafeden yazıyorum bu anakartın lan driver'ı hakkında bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirse cok sevinecegim sitesinden aradıgımda lan driverı olarak Broadcom bulamadım teşekkürler.
Selamlar, DFI anakartımı bir arkadasımın kasaya taktım ısıkları yanıyor fakat starta bastıgımda hiç hareket yok.anakartı sokup kendi kasama taktıgımda ilginctir starta bastıgımda calışıyor.Kafasyı yemek uzereyim Bendeki işlemci E5200 arkadaşımınki E8400 Ramleride ben sattım daha once kullanıyordum bu anakarta uyumsuzluk yok.sebebi ne olabilir.Bendeki PSU 500 W arkadasındaki biraz kotu bir PSU ekran kartı 9600 GT yardım lutfen.
Selamlar; Saphire 4830 ekran kartım var performans mukemmel, simdi bir tane daha alıp cossfire yapmak istiyorum. Su anda ekran kartımı 700 mhz de kullanıyorum crossfire yapınca her iki kartımıda o/c yaparak kullanabilecekmiyim yoksa default hizlardamı kullanmamız gerekiyor.Elimde daha onceki 4850 ekran kartımdan kalan cross.köprüsü var 1 tane bu baglantıyı yapabilmem icin 2 tane mi olması gerekiyor ? Sizce kullandığım PSU yeterlimidir, Teşekkürler.
Selam arkadaslar,Yıllar once aldıgım live value ses kartımın Windows XP driver'ını internette ne kadar aradıysam bulamıyorum bulduklarımdada sistemde bulunamadı falan diye hata veriyoryardımı olabilecek arkadaslar link falan ekleyebilirlerse çok sevinecegim.Teşekkürler.
Ben şu an Palit 8600 gt sonic kullanıyorum.Kriz ortamında dolar almış basını giderken 2.el 8800 gts alayım ve bir süre daha idare edeyim diyorum sizce bu upgrade den bir fayda gorebilirmiyim.Oyun olarak akşamları sadece X-fire üzerinde kendime ait bir serverım var orada online Cod4 oynuyorum,8800 GTS 2.el forumunda gayet makul fiyatlara satan arkadaşlar var.Sizce degermi tecrübe eden arkadasların tavsiyelerine gore hareket etmek istiyorum.Teşekkürler.
Selamlar,
Dün gece bios update ettim ve sistem yeniden başladıgında böyle bir hata verdi "CMOS Checksum error default loaded" altta F1 devam ve DEL setup var del'e basıyorum bios menusune girmiyor.Jumper ile clear cmos yaptım pili söktüm nafile.O kadar bios update yaptım hiç böyle bir durum ile karşılaşmamıştım.Aynı hatayı alan bir arkadaşın açmış olduğu bir konu vardı gecenlerde okumuştum orada başka bir arkadaş cd yazdırarak veya flash bellek ile çözümü anlatıyordu fakat şimdi o konuyu bulamadım.Bu sorunun çözümüne yardımcı olabilecek arkadaşların tavsiyelerini alabilirmiyim, çözümü varmı yoksa anakartı servisemi gönderecegiz teşekkürler.
Hakkında
Meslek: Deniz Tasımacılığı
Forum İkinci El İmzası:
Alışveriş yaptığım değerli arkadaşlar:@feritkacar @oceanography @sertert @dogmatik @java @SIRgeon @NEO_DRACULA @heady @aemless @akisse77 @mj_pelit @teutara @madlive @Quartamin @elektro35 @_prozac_ @g.adr @ugur67 @AKARSU 61 @slayer_00 @s_s64
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 11 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 11 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 299
İkinci El Bölümü Mesajları: 130
Konularının görüntülenme sayısı: 32.858 (Bu ay: 129)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 0 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: İkinci El
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.