U

Binbaşı
06 Mart 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 64 (Bu ay: 0)
Gönderileri
selamlar psu powerde bir kondansator var 5600 uf 6.3 v bulamıyorum bunu
2 kondansatoru birleştırıp kulana bilirmiyim degerleri ne olması lazım .şimdiden teşekkür ederim
selam arkadaşlar elimdeki cıhaz 200uf ölce biliyor bana 4400uf veya daha fazla ölce bilecegim bir kapasimetre söyleye bilirmisiniz
selam arkadaşlar aracım megan 2 privilaj sedan 2006 model aracımda xenonlar farlar yukarda kalmıştı yukarı asagı hareket yapıyor sonra yukarda kalıyordu .Bende sensörü kontrol ettigimde sensörün suyla temas yapmış korosyan oluşmus yataklar kopmüştü lehımldedım tamir ettim oldu.türkiyede fıyatı 250 tl.BMw sensörleriyle aynı tıp.Aliexpesde 12 dolarla satılıyor.Yapamazsaydım aliden alıcakdım.

Tamir ettikden sonra arabaya monta ettim Sensörün cubugunu yukarı asagı oynatınca xenon farlar yukarı asagı hareket etti.Sorun ortadan kalkmıştı
Selam arkadaşlar başımdan gecen olayı sizlerle paylaşmak istiyorum .Aracım megan 2 sedan prıvilaj trıptonik.Aracım r de güzel problem yok n de problem yok d ye alınca arac bobin yakmış gibi titriy tirtiye gidiyor sanırsın 2 buji calışmıyorr ekranda ENJEKTOR HATASI verdi .Neyse zor hal 2 saatde otobandan ümranıyeye gectim beyır aşagı d de güzel bayır yukarı cıkarken tekleme ile ümranıye sanayıye ulaştım arkadaşım enjektorlerı soktu test ekme makınasına soktu enjektor hatası yok.Bobinleri degiştirdi hata yok . Arac n de boşda hic bir problem yok r de problem yok.Ama aracı D ye alınca titriyor. bana benım yapa bileceim şey yok anlamadım bu hatadan dedi başka bir ustaya götürdüm bana otomatık vıtes arızalı 7 bın otomatıkmı bakmak lazım dedi.neyse yıne arkadaşımın yanına geldim .Bu kabloları kontrol etmek ıstıyorum dedim tm dedi.acıp kontrol eddıgımde kabloların kesilmiş ek yapılmıi ama lehım yokdu.ölcduk ölcü aletıyle elektrıgı iletmıyor hepsıne lehim yaptım .Ve bin goooooo LPG teknısyenleri kabloları lehımsiz eklemiş zamanlada paslanmış 1 seneyı gecti tık lamadı aracım cekişide düzeldi

.Başına böyle ilginc bır hata gelenler okurlar.yardımcı olduysam ne mutlu bana kolay gelsin
Arkadaşlar megan 2 prıvilaj 2006 aracımda xenon far ampulu gitti .1 sene önce birisini degiştirmiştim osram d1s almıştım şimdi fiyatı 220 tl. osram almıyımde d1s led alsam dıyorum nasıl olur.Kullanan varmı led ampulu .marka tavsıye desen varmı
Selam arkadaşlar megan 2 otomatık 1.6 benzinli gazlı aracım var.Aracım stop etmeye başladı sonra yetmezmiş gibi d ye takınca tekleme sankı bobın veya enjektor erızası verıyor gibi ekrandada enjektor arızası gözterdi.Ustalar bulamadılar .Sorun şu atıker bendeki sıralı sistem gaz.Aracım N de yanı boşda gaz verıyorum teklemıyor? ilginc .R ye alınca gerı geri gitmede teklemıyor.Fakat D ye alınca araba tıtriyor sanki obin veya enjektor arızası veya motor beyni veya şanzıman beyni.Bana sanjıman beynıyse 3 bin tl motor beynıyse 1.5 2 bin tl dediler.neyse ustaya dedim ne varsa kontrol et usta bobınleri yer degiştirdi olmadı enjektorlerı soktu test etti enjektorlerde sorun yok .Fakat enjektore gelen kablo elektrık vermıyor.Sorun atıker faste fat sıstemini araca monta eden ileri zeka usta kabloları lehımlememiş.Zamanla kablolar Paslanmış elektrigi iletmiyor yuke binince arac elektrık cekemıyor.Kaba taslak ustanın iyi havyası yoktu orda lehimledim eve geldim lehım makınamla güzelce lehimledim .Sorun kalmadı daha atikleştı serileşti .Anlıyacagınız gaz sistemini taktırırken mutlaka lehimlimidir diye kontrol edın .Atıker lehim işleminden kacıyor alt tarafı 10 tl malıyeti var bilmessem bana en az 4000 tl mal olcakdı.otobanda yolda kırmızı ısıkda stop edıyordu düşünün.Bu hataları yaşayanlar dediklerimi yaparsa sorunları hallolur
Aracın stıp edıyorsa yıne gaz kelebek bogazını temzilettrini +hortumunu hava girişi kacagı varmı kontrol edın+ Birde fren bastıgımız yerın ustude müşür var zamanla pisleniyor onuda degiştirin elinizden geliyorsa icini acıpbalata sıpreyi ile silin
Benim aracım şimdi maşallah ok gibi oldu ustaya verdıgımde nasıl söküyor başında beklıyorum aracı bırakıp gelmıyorum anasını aglatıyorlar aracın
.Birde aracın ısındıkdan sonra yoldda stop edıyorsa krank sensörü bozuktur .Isınınca elektrıgı iletmez .soyle anladık bır seferınde aracım ısınınca teklıyordu bazende stop edıyorsu ısınca motor.Tanıdıgım ustaya gosterırken bırden stop ettı.Çalıştır bakayım dedi.Marsa basıyorum almıyor dur dedi bır şişe suyu krank okuyucuya doktü.şimdi marsa bas dedi tak aldı.Hic aracı elletme krank okuyucu al orjınal olanından cakması cok var dedi.Krank okuyucular bozulmak üzere ısınınca elektrıgı iletmez dıkkat et dedi ok dedim cıktım
arkadaşlar 3310 gh transistör bulamıyorum yardım edermısınız.ekran kartımın transistörü hic bir yerde yok yurt dısında var ama istanbulda bulamadım
Bulamassam onun yerıne ne takabilirim uzmanlardan yardım istiyorum
Selam arkadaşlar hitachi 2 tb olan hdd bir anda gitti.Resimlerime acıdım hepsi gitti
Aynı seri olan hitachi 2tb olan hdd buldum aldım seri nosu tutuyordu.bir heves alıp geldim anakartları degiştirdim olmadı
seri nosu surumleri aynısı idi
ama kart degişimden calısmadı hdd.Kartlar aynı olunca ölcü aleti ile kartların dırenclerini elektornik parcalarını kontrol ederken 3-4 parcanın hic deger vermedigini gördüm .Orjınal satın aldıgım anakartda ölcü degeri alırken .Bozuk olan kartda deger ölcemedim .anakartlar aynı olmasına ragmen neden okumadı acaba .Bazı yerlerde bıosun degiştirmek gerektıgını okudum
ökcme ile deger vermeyen parcaları işaretledim bilgisi olan arkadaşlardan yardım istiyorum

Hdd üretim yili hatalı olan hazıran 2012 üretimi
satın aldıgım hdd üretim yılı 2011 temmuz aralarında 1 sene var bıos farklı olabilirmi

siyah işaretledigim yer bios mu onu sormak ıcın bıos yazdım
birde hic deger vermeyen yerleride yuvarlak siyah renkle işaretlemeye calıştım
Yardım etmek isteyen arkadaşların fikirlerini almak istiyorum

Aanakartların bıos larını sokdurup yer degiştirdim .Denemede yıne calışmadı hdd.Bu sefer hdd kafa ya giden devleri ölcdüm .ve sonuc kafa okuyucular yanmış sonuc bu.Biosları yıne eskı halıne getirim data kurtarma servisine muracat edecegim bakalım sonucu ne olcak yazarım yine buraya.dData kurtarma yerlerinde daha önce hdd verip memnun kalanlar varsa fikirlerini almak isterim
Selam arkadaşlar hitachi 2 tb olan hdd bir anda gitti.Resimlerime acıdım hepsi gitti
Aynı seri olan hitachi 2tb olan hdd buldum aldım seri nosu tutuyordu.bir heves alıp geldim anakartları degiştirdim olmadı
seri nosu surumleri aynısı idi
ama kart degişimden calısmadı hdd.Kartlar aynı olunca ölcü aleti ile kartların dırenclerini elektornik parcalarını kontrol ederken 3-4 parcanın hic deger vermedigini gördüm .Orjınal satın aldıgım anakartda ölcü degeri alırken .Bozuk olan kartda deger ölcemedim .anakartlar aynı olmasına ragmen neden okumadı acaba .Bazı yerlerde bıosun degiştirmek gerektıgını okudum
ökcme ile deger vermeyen parcaları işaretledim bilgisi olan arkadaşlardan yardım istiyorum

Hdd üretim yili hatalı olan hazıran 2012 üretimi
satın aldıgım hdd üretim yılı 2011 temmuz aralarında 1 sene var bıos farklı olabilirmi

siyah işaretledigim yer bios mu onu sormak ıcın bıos yazdım
birde hic deger vermeyen yerleride yuvarlak siyah renkle işaretlemeye calıştım
Yardım etmek isteyen arkadaşların fikirlerini almak istiyorum
Arkadaşlar hitachi 2tb HUA723020ALA641.Tamiri olurmu servisi arıyorum olmassa aynı hdd bulup kartını degiştirmeyi düşünüyorum bilgisayar bıosdan görmuyor hdd ki bir anda gitti icini felan acmadım .Bekliyorum

P/N : 0F12470
S/N:YFGE4KKA
P/N:H3U20006472S
MKC:MRK5Z0

HDD bu arkadaşlar servisi kim acaba bılen varsa yarcımcı olursa sevinirim
Hakkında
Meslek: Bende bilmiyorum:))
İlgi Alanları: pc unix
Forum İmzası:
UGUR BİLİR ekran kartı tamircisi tarafindan dolandırıldım.6 AYdır bana ne cavap verıyor nede ekran kartımı yolladı.
Abak tarık kendisine ekran kartı yoladım mesajımı okuyupda cevap yazmayan biri 1 hafdada kendisine zor ulaştık.Ramazan devele arkadaşımızda olmassa abak.tarık kısısıne ulaşamıyacaktık ramazan develi kardeşime teşekkur ederim.abak tarıka aman ha dıyorum
Forum İkinci El İmzası:
UGUR BİLİR ekran kartı tamircisi tarafindan dolandırıldım.6 AYdır bana ne cavap verıyor nede ekran kartımı yolladı

Abak tarık kendisine ekran kartı yoladım mesajımı okuyupda cevap yazmayan biri 1 hafdada kendisine zor ulaştık.Ramazan devele arkadaşımızda olmassa abak.tarık kısısıne ulaşamıyacaktık ramazan develi kardeşime teşekkur ederim.abak tarıka aman ha dıyorum
Hakkımda:
UGUR BİLİR ekran kartı tamircisi tarafindan dolandırıldım.6 AYdır bana ne cavap verıyor nede ekran kartımı yolladı.
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 4 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.669
İkinci El Bölümü Mesajları: 361
Konularının görüntülenme sayısı: 123.614 (Bu ay: 552)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 90 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.