I

Yüzbaşı
28 Eylül 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 37 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Selam,

İngiltere üstünden VPN yaparak aşağıdaki kod ile 6 ay ücretsiz premium üyelik aldım.
Yeni bir e-mail ile üye olmanız şart. Üyelik aşamasında geçerli bir sanal kart tanımlamanız yeterli. Kartta para olmasa da olur.
Üyeliğinizi kayıt sonrasi HIFI'ye upgrade edebilirsiniz.


https://offer.tidal.com/voucher?code=LIDLMUSICTürk Nikon, Fotoğrafium, Canon Türk organizasyonunda, Lukapu ve Buyaka AVM sponsorluğunda düzenlenen “Her Fotoğraf Bir Aşk” konulu fotoğraf yarışması başladı. Birinciye Nikon’un son duyurduğu giriş üstü seviye makinesi olan “Nikon D5200”ün verileceği yarışmada, ikinciye “Olympus EPM-1 Aynasız Fotoğraf Makinesi” üçüncüye ise “Canon SX160 Kompakt Fotoğraf Makinesi” hediye edilecektir. Yarışma ayrıca jüri özel ödülleri ile de dopdolu. Bir kişiye “Buyaka-Taç Diamond Aşk Temalı Özel Pırlanta Kolye”, beş kişiye “Massimo Dutti ‘den 150 TL Değerinde Hediye Çeki” ve dereceye giren herkese “Lukapu’dan Fotokitap” hediye edilecektir.Yarışmamıza herkes davetlidir....YARIŞMA DETAYLARI VE ŞARTNAME LİNKTEDİR:http://www.turknikon.com/bol-odullu-ve-buyuk-organizasyona-sahip-her-fotograf-bir-ask-konulu-fotograf-yarismasi-basladi-17459Türk Nikon Gezi Fotoğrafçılığı SerisiTürk Nikon olarak fotoğraf aşkına adımlar atmaya devam ediyoruz. Bildiğiniz üzere belirli aralıklarla gerçekleştirdiğimiz Türk Nikon Röportaj Serisi ve yine fotoğrafların sahipleri tarafından kendilerine özgü hikayelerinin anlatıldığı Türk Nikon Konuk Fotoğrafçı Serisi ile özel bölümler oluşturup sunmaktayız.Bugün bu serilerimize bir yenisini eklemek istiyoruz ve sizleri Türk Nikon Gezi Fotoğrafçılığı serisi ile tanıştırmak istiyoruz. Önce gezi fotoğrafçılığı nedir diye bakalım, ardından seriye katılmak isteyen fotoğrafçı dostlardan neler beklediğimizi aktarmaya çalışalım.Gezi Fotoğrafçılığı Nedir?Gezi fotoğrafçılığı adı üzerinde ve basit bir şekilde gezi esnasında fotoğraf çekmek olarak yorumlanabilir. Ancak bu tür fotoğraflar genelde hatıra niteliğinde bir kimliğe sahiptir. Bu yüzden gezi fotoğrafçılığını, gezide fotoğraf yerine, fotoğraf çekmek için geziye çıkmak olarak yorumlayabiliriz. Elbette bu durum kişinin gezi esnasında çektiği fotoğrafların gezi fotoğrafçılığına örnek oluşturmayacağı anlamına gelmemektedir. Gezinin konusuna göre hatıra fotoğraflarından da belge niteliğinde kayda değer fotoğraflar çıkabilmektedir.

Türk Nikon Gezi Fotoğrafçılığı SerisiGezmek, seyahat etmek, farklı insanları ve kültürleri tanırken yeni yerler keşfetmek, her zaman insan için yenileyici ve heyecan verici olmuştur. Türk Nikon Gezi Fotoğrafçılığı serisinde sizlerden beklentimiz yeni yerler keşfederken o yerin kültürünü, yaşam biçimini, insanlarını, yemeklerini, doğasını ve o yere özgü yansıtılması gereken aklınıza gelebilecek herşeyi fotoğraf kareleriyle bütünleştirerek anlatmaktır. Ya da kısaca bu serideki beklentiyi aşağıdaki gibi küçük maddeler haline getirebiliriz.Geziniz bir tatil beldesiyle ilgili de olabilir, bir kaç şehri içeren kültür turu da yapmış olabilirsiniz. Ya da bir Avrupa şehrini (Paris, Roma vs..) sizin anlatımınızla ve fotoğraflarınızla sunuyor olabiliriz.

Geziniz nasıl başladı ve gittiğiniz yere nasıl ulaştınız? (sizinle aynı yollardan geçecek olanlara ipuçlar vermeyi unutmayın)

Gezi esnasında size ilginç gelen insan manzaraları ya da o yöreye ilişkin insan portreleri

Binalar, Mekanlar, Restaurantlar vs.. her gezi yeni bir yer demektir ve her keşifte karşımıza mutlaka tarihi binalar, hanlar çıkmaktadır. Ayrıca yöresel mekanların yöresel tatları da sizin fotoğraf konunuz olmaya adaydır

Gezdiğiniz yerin kültürü ve yaşam biçimi her ne kadar soyut bir kavram olsa da, fotoğraf kareleri sizin anlatımınızla bütünleştiğinde belge niteliğine dönüşecektir. Gezilerinizdeki “O” anlar önemlidir.

Son olarak gezinize çıkarken hangi ekipmanları hangi şartlar için tercih ettiğinizi kısaca anlatabilirsiniz. Böylelikle sizinle aynı yollardan geçmek isteyen okuyuculara, ilgili yerler için ekipman önerisinde de bulunmuş olursunuz.

Tamamen yabancısı olduğumuz coğrafyalarda, kendi araştırmalarımız ve bakış açımızla bu keşfi yapmak ve bunu fotoğraf karelerine yansıtmak aslında Türk Nikon Gezi Fotoğrafçılığı Serisi’nin de temelini oluşturmaktadır. Düşüncemiz, fotoğraflarınız ve gezip gördüğünüz yerlerle ilgili belgelediklerinizi burada Türk Nikon’da fotoğraf severler ile paylaştığımızda “sanki oradaymış hissini verebilmek” ve “bizde sizinle beraber gezmiş olduk” diyebilmektir.Nasıl Katılırım?Sizde bu projenin içinde yer almak istiyorsanız. Bizimle info@turknikon.com adresinden irtibata geçebilirsiniz. Gezi Fotoğrafları Serisi’ndeki beklentimiz; kısa özgeçmişinizle birlikte, en fazla 25 fotoğraftan oluşan ve yukarıda “Türk Nikon Gezi Fotoğrafçılığı Serisi” kısmında bahsettiğimiz detayları içerecek şekilde geziyi anlatan fotoğrafları, her bir fotoğrafın hikayesiyle birlikte bize e-mail ile göndermeniz. Gönderinizi takiben yapılacak değerlendirme neticesinde sizde bu projenin bir parçası olabilirsiniz.Yapmış olduğunuz gezide bir kompakt makine ya da DSLR, istediğiniz kamerayı kullanmış olabilirsiniz. Açıkçası yukarıdaki kriterlere uygun olduğu takdirde bizim için hangi kamera markasıyla ya da türüyle gezinizi fotoğrafladığınız önemli değil. Nikon veya Canon, tüm kameralar bizim için değerlidir. Biz sadece fotoğraflarınız ve sunumuyla ilgileniyoruz.Türk Nikon Gezi Fotoğrafçılığı Serisi1- Mutlu Topaloğlu ile Nepal2- Kadir İrkin ile Kula“Ne Kadar Nikon’cusun?-2” Testine Katılın Bilginizi Ölçün ve Hediyelerimizi Kazanma Fırsatı Yakalayın!Büyük ilgi gören “Ne Kadar Nikon’cusun?” testimizin bu ay 2.’sini sizler için hazırladık. Tamamen Nikon ürünleri ve özelliklerinden oluşturduğumuz bu test sonucunda Nikon’u ve çıkardığı ürünleri ne kadar iyi tanıdığınızı ölçüyor olacaksınız. Çoktan seçmeli 10 sorudan oluşan test sonucunda kendi başarınızı ölçtüğünüz gibi genel katılımcılar arasındaki başarınızı da görüyor olacaksınız.Bu aydan başlamak üzere testimizde başarılı olacak takipçilerimize hediyelerimiz olacak. Test sonucunda 10 sorundan en çok doğru cevabı veren üç takipçimize yapacağımız çekiliş sonucunda, bir kişiye Türk Nikon T-Shirt,diğer iki kişiye ise makinenizi kolay taşımanızı sağlayan, darbelere dayanıklı su geçirmez Neopren Koruyucu Kılıf hediye edeceğiz.Kazanmak için yapmanız gereken tek şey soruları cevapladıktan sonra sizinle irtibata geçebileceğimiz e-mail adresinizi yazmak. “Ne Kadar Nikon’cusun?” testine katılmak içinhttp://www.turknikon.com/soru-cevap linkini takip edebilirsiniz.
Nikon D800, D800E ve D4 Türkiye’de SatıştaKaynak:http://www.turknikon.com/nikon-d800-d800e-ve-d4-turkiyede-satista-9051NIKON DIGITAL CAMERA D4 Body 17,000 TL

NIKON DIGITAL CAMERA D800 Body 9,500 TL

NIKON DIGITAL CAMERA D800e Body 10,500 TL
Bu pazar Anneler Günü… Bazen belli edemesek, kimi zaman istemeden kırıp üzsek de, annelerimize aslında onları ne kadar sevdiğimizi anlatma günü yani… O sevgiyi anlatmanın yolu ise pahalı hediyelerden değil, sevgiyi tüm sıcaklığıyla hissettirmekten geçiyor. Türk Nikon olarak “Doğum ve Bebek Fotoğrafçısı” Tuba Sönmezöz’ün katkılarıyla bu özel günde bir anne adayımıza veya annemize çok özel bir hediye vermek istedik.Ödülümüzü kazanmak için yapmanız gerekenler oldukça basit. Ayrıntılar için resme tıklayınız.http://
Arkadaşlar merhaba,Türk Nikon olarak kurulduğumuz günden bu yana “Fotoğraf Aşkına” adımlar atmaya gayret etmekteyiz. Nikon’un Türkiye’deki en keyifli adresi olan Türk Nikon üzerinde artık hem Türkiye’de hem de dünyada, fotoğrafa gönül vermiş, tutkuyla fotoğraf çeken amatör ve profesyonel fotoğrafçılarla yapılmış röportajları bulabileceksiniz. Bir fotoğraf sever olarak her gün internet üzerinde birbirinden güzel fotoğraflara bakıyorsunuzdur. Muhtemelen bu fotoğrafların çekim teknikleri ve fotoğrafa hayat veren bakış açısı ve kompozisyon, fotoğrafı çeken kişi hakkında size az çok fikir veriyordur. Türk Nikon olarak web röportajları serisine başlarken ki amacımız ise direkt olarak fotoğrafçının kendisinden, kendi sözleriyle ve anlatımıyla, bakış açısını sizlere yansıtmak olacaktır.Her yaptığımız röportajın linkini yayın sırasına göre burada paylaşıyor ve konuyu güncelliyor olacağım. Röportajlara ilişkin varsa görüş ve eleştirilerinizi bu konudan veya info@turknikon.com mail adresinden iletebilirsiniz.

1- Engin Coşkun ile Fotoğraf Üzerine Web Röportaj

2- Çağatay Bahtiyar ile D800 Üzerine Web Röportaj
3- Doğum ve Bebek Fotoğrafçısı Tuba Sönmezöz İle Web Röportaj4- Serkant Hekimci ile Fotoğraf Üzerine Web Röportaj5- Süleyman Arat ile Sıcak Bir Sohbet

6- Ahmet Derici ile Fotoğraf Üzerine Web Röportaj

Bugün Anadoolu Ajansı’ndan flaş haber olarak tüm basın yayın organlarına Nikon’un Galatasaray Spor Kulubü‘ne sponsor olduğu haberi düştü. Sponsorlukla ilgili olarak aşağıda Anadolu Ajansı’ndan (AA) gönderilen basın duyurusunu görebilirsiniz. Sponsorluk anlaşmasının tüm detaylarını ilerleyen saatlerde Türk Nikon üzerinde ya da Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Her ne kadar sponsorluk detaylarını henüz bilmesekte, ilk izlenim olarak,Nikon’un Galatasaray gibi taraftar kitlesi olan bir spor kulübü ile beraber anılıyor olmasının ülkemizde Nikon isminin yaygınlaşmasında daha da önemli bir rol oynayacağını düşünüyoruz.Galatasaray Sportif AŞ ile optik ekipmanlar ve görüntüleme cihazları alanında dünyanın önde gelen markalarından Nikon arasında yarın sponsorluk anlaşması imzalanacak.Sarı-kırmızılı kulüpten yapılan açıklamada, imza töreninin, saat 15.30′da Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Arena basın toplantı odasında gerçekleştirileceği bildirildi.

Nikon’un, Galatasaray Profesyonel Futbol A Takımı optik ekipmanlar ve görüntüleme cihazları sponsoru olacağı anlaşmanın imza törenine, Galatasaray Kulübü İkinci Başkanı Ali Dürüst, Galatasaray Futbol Teknik, İdari ve Sportif Direktörü Fatih Terim ile Nikon Orta Doğu Bölge Yöneticisi Takashi Yoshida katılacak.

Kaynak:http://www.turknikon.com/nikon-galatasaraya-sponsor-oldu-8123
Merhaba,Hem pc hem de iphone üzerinden müzik dinlemek ve telefonla konuşmak için bluetooh kulaklık arayışına girdim.

Plantronics BackBeat 903 ilgilimi çekti bu kulaklığı tavsiye eder misiniz? Başka önerilerede açığım:)
Hakkında
Konum: İstanbul,Üsküdar
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 4 gün önce
Son Mesaj Zamanı: 2 ay
Mesaj Sayısı: 291
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 340
İkinci El Bölümü Mesajları: 28
Konularının görüntülenme sayısı: 10.753 (Bu ay: 4.910)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 59 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Dijital ve Analog Fotoğraf Makineleri
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.