Yarbay
26 Eylül 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 295 (Bu ay: 0)
Gönderileri

500GB kotalı 100 Mbit kablo net kullanıcısıyız . Asus rt-n12+Wireless-N300 wifi almış abim fakat tekrarlayıcı modunda hız olarak 15 Mbitti geçmiyor. Sıkıntı ne olabilir.

Bir kaç aydır Diablo 3 oynamıyordum. Bir kaç gün önce tekrar oynamak istedim ama oyunu oynamaya başladıktan 5-10 dakika sonra oyunda ses gidiyor. Buda yetmez gibi oyun kasmaya zaman zaman fps sanki 4-5 düşmüş gibi ağırlık oluyor oyunda.

Ben dizüstü pc kullandığım için ısı ve fps değerlerini görmek için MSI Afterburner kullanıyorum oyunlar sırasında. Ama Diablo 3 son yayınlanan güncellemesi sonrası sanırım
MSI Afterburner ile oyun bir sorun yaşıyor. Çünkü dün MSI Afterburner açmadan oynadım ve ses gitmedi oyun boyunca. Belli ki MSI Afterburner uygulaması bir sebeple Diablo 3 oynarken ses sorunu çıkarıyor.

Böyle bir sorun yaşayan başkaları varsa ve sorunu çözmüşlerse nasıl çözmüşler merak ediyorum.
3 gündür Kanal D HD ve Cnntürk HD yayınları problemli sinyal yok diyor ve arada görüntü gelse bile 5-6 saniye sonra görüntü bozulup yayın tekrar gidiyor. İki kanalın SD yayınlarına baktım onlar ise sorun yok.

Tekrar tekrar taradım ama düzelmedi.
SteelSeries Rival 650 Wireless Gaming Mouse 599 TL
Logitech G602 Kablosuz Oyuncu Mouse 440 TL
ASUS ROG Gladius II Wireless 584,67 TL

Arkadaşlar yaklaşık 5 yıldır coolermaster inferno oyuncu faresi kullanıyordum. Bugün itibariyle sol tuşu çalışmamaya başladı. Son zamanlarda da sitelerde yer alan yazıları kendi kendine seçiyordu.

Yeni bir fare almam gerekiyor. Yukarıda yazılı olan üç modeli yanlarında yazılı olan fiyatlardan buldum. Tabi ben alana kadar fiyatları artabilir.

Bu modellerden hangisini önerirsiniz veya önerebileceğiniz başka model var mı? Bütçem yok aslında ama mevcut fare bozulduğu için mecburiyetten alacağım.
Arkadaşlar sitelerde dolanırken sayfalarda ki yazılar ve görseller sanki ben farem ile seçmişim gibi böyle oluyor. Önce pc den şüphe ettim fakat evde bulunan başka bir fareyi denediğim de bunun olmadığını sadece kablolu fare olan coolermaster inferno gaming mouse de bu sorunun yaşandığını fark ettim.

Bu Pc Mouse arızasının sebebi ne olabilir? 5-6 yıldır sorunsuz kullandığım coolermaster inferno gaming mouse son 1 aydır böyle yapmaya başladı. Dün gece'ye kadar ara ara yapıyordu ama dün gece çok sık yapmaya başladı. Bugün ise sürekli yapıyor. Sayfalarda ki yazıları ve görselleri bu şekilde seçiyor.

Bir bilgisayarcıya götürsem sorunu çözerler mi yoksa fare tamir olmaz mı?

Yeni fare almakta istemiyorum ama oyun oynarken de gaming fare şart. Gaming farelere baktım onlarda da kaliteli markaların uygun modelleri 400 TL den başlıyor.

Yeni sezonda yeni kurallar... Jaap Uilenberg yeni kuralları anlattı. Uluslararası Futbol Birliği Kurulu (IFAB), futboldaki oyun kurallarında değişikliğe gitti. Spor Toto Süper Lig'in başlamasına sayılı günler kala IFAB getirdiği yeni oyun kuralları MHK seminerinde danışman Jaap Uilenberg tarafından tanıtıldı. Kurallar arasında teknik direktöre kart uygulaması da yer alıyor.
IFAB, futbolda bazı oyun kurallarını değiştirdi.

Oyun kurallarını belirleyen Uluslararası Futbol Birliği Kurulu (IFAB) tarafından getirilen yenilikler haziran ayından itibaren resmen yürürlüğe girdi. Süper Lig'de 2019-20 sezonu öncesinde uygulanacak yeni oyun kurallarıyla ilgili MHK bir seminer düzenledi. Süper Lig'de görev alacak hakemler için düzenlenen seminerde söz alan MHK Danışmanı Jaap Uilenberg, uygulanacak yeni kuralları tanıttı.

1. TOP HAKEME ÇARPARSA OYUN DURACAK

Topun hakeme çarpması eski kurala göre, doğal kabul görüyordu. Oyun bu durumda kesilmeden devam ediyordu. Yeni kuraldaysa topun hakeme çarpması ve belli diğer koşullarda oyun hakem atışıyla başlayacak. Hatırlanacağı gibi 1986 yılında oynanan Beşiktaş-Ankaragücü maçında hakem Ahmet Akçay'a çarpan top siyah-beyazlı takımın kalesine girmişti. Bu kural tam 33 yıl sonra değişmiş oldu.

2. KALE ATIŞINDA SINIR KALKTI

Kale atışında futbolcular, eski kurala göre, topa ceza sahası dışına çıktıktan sonra müdahale edebiliyordu. Artık ceza sahası dışına çıkmasını beklemeden oyuncular topla buluşabilecek.

3. ÇARPMA DA OLSA GOL İPTAL EDİLECEK

Bir futbolcu elle gol atarsa, ister kasti oynamış olsun isterse çarpma olsun, atılan gol bundan böyle iptal edilecek. Elle oynamada elin-kolun pozisyonu belirleyici olacak. Omuz hizasından yukarıda ve açıktaki kola çarpan her topa elle oynama verilecek.

4. PENALTIDA KIPIRDAMAK YASAK

Penaltı atışları sırasında kalecilerin çizgi üzerinde hareket etmelerine izin veriliyordu. Artık bu kaldırıldı. Kaleci atış öncesi hareketlenemeyecek, rakibin dikkatini bozacak hareketler yapamayacak. Öne doğru atlamaları da kısıtlanacak bu ihlaller durumunda atış tekrarlanacak.

5. OLDUĞU YERDEN SAHADAN ÇIKABİLECEK

Oyuncu değişikliklerinde artık çıkan oyuncular dördüncü hakemin bulunduğu yerden sahayı terk etmek zorunda olmayacak. Aksi belirtilmediği sürece, o sırada bulunduğu yere göre en yakınyerden saha dışına çıkabilecek.

6. HAVA ATIŞINDA TOP SON OYNAYANA

Hakemin yaptığı hava atışında topu olduğu gibi orta yere bırakma devri kapandı. Topla son oynayan takım hangisiyse hakem topu direkt o takıma atacak, bu sırada futbolcular hakemden yaklaşık dört metre uzakta olacak. Böylece topu alan takımın atağına kaldığı yerden başlamak gibi bir artısı olacak.

7. TEKNİK DİREKTÖRE SARI-KIRMIZI KART

Bundan böyle tıpkı futbolcular için olduğu gibi, teknik adamlar için de kart uygulaması başlayacak. Teknik direktör ya da antrenörlere hakem tarafından sarı ya da kırmızı kart çıkarılabilecek.

8. BARAJA GİRME DEVRİ ARTIK BİTTİ

Bugüne kadar serbest atışlar sırasında savunmadaki takım tarafından kurulan baraja, rakip takımdan oyuncu girebiliyordu. Bu kural bundan sonra mümkün olmayacak. Hücumdaki takımınoyuncuları baraja en az bir metre uzakta duracak.
Bu ülkede masabaşında haber yapıldığının bir ispatı daha. Aynı haberi CNNTürk' de bire bir aynı şekilde verdi. İste bu masabaşında sallayarak yapılan haber.
https://www.dha.com.tr/video/sicaktan-bunalan-kopek-icecek-dolabina-girdi/haber-1674855

youtube linkinde ise olayın aslını göreceksiniz. Kamera açılarının farklı olması sizi yanıltmasın. Olay aynı olay ve yer aynı yer. Köpek de aynı köpek zaten. Zaten DHA ve CNNTürk'e ait haberi izlerken de Asya dilinde yapılan konuşmaları aynen duyacaksınız. Videonun sonunda turistin ingilizce konuşması var.

Olay 4 Mart 2019 da yaşanmış ve video 7 Mayıs 2019 da paylaşılmış.

Sevgili basınımız ise bu olayı 2 ay sonra haber yapıyor ve Türkiye'de yaşanmış gibi veriyor. Bu arada haberde sadece belirtilen yer hatalı değil.

1. Antalya deniyor oysa Tayland yer
2. Rus Turistin köepi denmiş oysa Avustralya'lı
3. 60 derece denmiş 40 derece

Haberin tek doğru olan kısmı Köpeğin dolaba girmesi ve köpeğin cinsi. Onun dışında haberin tamamı sallama haber.
90 yıllarda Fenerbahçe'nin kullandığı kolları beyaz gövdesi çubuklu olan formanın pesmaster.com üzerinden günümüze uyarlanmış halini yaptım.

TFF başkanlığı için eski yöneticilerimizden Nihat Özdemir'in adı geçmeye başlamış.

FB bir taraftar olarak FB bir TFF başkanı istemiyorum. FB tarihi boyunca en büyük zararları FB olan TFF başkanlarından görmüştür. 8 sene şampiyon olamadığımız dönemde başkan FB kongre üyesi olan Şenes Erzik di. O dönemlerde maçlarda yaşanan hakem kıyımlarını hiç unutmadım ve asla unutmam.

Şenes Erziğin TFF başkanlığının son döneminde Ali Şen kongre kararı ile onu Fenerbahçe kongre üyeliğinden atmayı düşünmüş ama o zamanın kongre üyeleri onay vermeyince üyelikten atamamıştı.

Fenerbahçeli olduğu bilinen isimler ne zaman TFF yönetseler tarafsız gözükmek maksadıyla bilerek FB kıyım yapılmasına izin verdiler.
Asus Rog Gl753 kullanıyorum ve google chrome açık iken gaming canter uygulamasında Memory -1 MHz ve Temperature -327768 dere olarak görünüyor. Bugün böyle oldu normal de böyle göstermezdi.

Hakkında
Forum İmzası:
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
Masaüstü PC
Takım
Fenerbahçe
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: dün
Son Mesaj Zamanı: 3 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 24.670
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 354.783 (Bu ay: 2.333)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 7.788 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Spor
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.