Binbaşı
12 Eylül 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 2 (Bu ay: 0)
362441 Gün Cezalı
357807 gün 14 s. 31 dk. kaldı
Gönderileri
Kısa bir süre 9600Gt kullandım. Sadece açılıştan yükleme ekranına kadar fan tam devirde çalışıyordu. Kısa da olsa geçen süre oldukça gürültülü oluyordu. Merak ettiğim, tüm 8800GT ve 9600GT lerde durum böyle mi? Baştan sona normal biçimde açılan bir 9600 ya da 8800GT var mıdır?

Teşekkürler
Konuyu nereye açacağımı bulamadım. Uygunsuzsa uygun olan yere çekilir kilitlenmez umarım.

Bir miktar nakit paraya ihtiyacımız var lakin ihtiyaç kredisi fazileri çok yüksek(1,75-2,1 arası). Kredi bu durumda pek mantıklı görünmüyor. Yalnız 1 yılı geçmemek kaydıyla bazı alışveriş sitelerinden külçe altın almak sanki mantıklı gibi. Peşin fiyatına 12 ay taksit var ve altını bozduruken değer kaybı olmuyor. Bu işlemi para biriktirmek için de kullananlar varmış, bu tür yorumlar var.
http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=530176&productid=eaksgldchip

Değer kaybı olmaksızın sıfır faizle kredi almak gibi bir şeye benziyor ama daha önce ne çevremde ne de net ortamında bu tür bir alışveriş yapana rastlamadım. Hepsiburada dan yaptığım 3 alışverişin ikisi problemli oldu, bundan yana da biraz çekingenim. Daha önce aldıklarımız çok da önemli değil şimdiki almayı düşündüğümüze kıyasla. O yüzden çıkabilecek problemler son dörece önem arz ediyor. Yani kesinlikle en ufak bir problem bile olmamalı.

Sizden ricam bu tür bir alışveriş yaptıysanız paylaşmanız. Ne derece sağlıklı, ne derece sağlıksız, ufak bir kritik yapmak amacım. Ve kriter olarak peşin fiyatına 12 taksidi almanız. Diğer durumlarda kredi ile fark yok arasında hatta çok daha pahalı krediye oranla.
Fransızların efsanevi ismi Marcel Desailly maçtan sonra: "en iyi takim kazanmadi."

http://www.euro2008.uefa.com/news/kind=1/newsid=727392.html

Her ne kadar bazılarımız bal ile buralara geldiğimize inansa da bu söylenenler unutulmayacak.
Çok fazla oyun oynayan biri değilim o yüzden etraflıca test yapamam. Zaten Tuğer'in yaptığı testi gördükten sonra test yaptım demek çok manasız O yüzden benimki sadece mini bir 3dmark ve hızaştırma testi ve 3850 ye göre mukayesesi. Başka bir sitede aynı kartla ilgili farklı bir sistemle test de mevcut. Fakat oradaki hızaştırma daha düşük ve DH de de bu kartla ilgili kullanıcı yorumu olmadığı için paylaşmayı uygun gördüm.

Kart, MSI'ın kırmızı fanlı modeli. V127 versiyon. Diğer modelin hızları daha düşük. Standart 9600le aynı.
http://global.msi.com.tw/index.php?func=proddesc&prod_no=1406&maincat_no=130&cat2_no=136#

Daha önce MSI ın 256 mblik 3850 sini kullandım. İki kartı kıyaslamak da isterim müsadenizle, belki iki kart arasında, rakamlarla boğuşanlara da farklı bir yönden yardımım dokunabilir;

9600GT, 3850 ye oranla çok hafif,

9600 de pc açılırken fan hızı %100 çalışıyor ve muazzam bir ses çıkıyor ama windowsa girince ses normale iniyor(Bu her karttaa olan bir durum mu yoksa bendeki karta özgü mü bilemiyorum)

İki kartta oldukça sessiz,

3850 de riva tunerdan fan hızı ayarlanmadığında ısı 92 dereceyi görüyor. 9600GT de henüz 60 ı görmedim.

3850 ani dönüşlerde takılırken, 9600de böyle bir takılma yok. 3Dmark 2003 de mather nature testinde gölden ağaçlara doğru geçişte 3850 3,5 lere, hatta bazen 1 e kadar düşerken 9600 de 80 altına inmiyor. 3dmark 06 da da firefly forest ilk açılışta yine 3850 de bazen takılma yaparken 9600 de hiç bir takılma gerçekleşmiyor. COH da haritada uç noktalara geçişlerde ciddi takılmalar oluyordu. Tam emin olmamakla birlikte 3850 nin gölge ayarlamalarında zayıf olduğunu düşünüyorum.

İki kartta benim gibi 17", 19" monitörde fps düşkünü olmayanları fazlasıyla tatmin ediyor.

Eğer benim gibi nvidia oyunlarını seviyorsanız 9600 doğal olarak daha mantıklı bir seçenek.

İki kartın kutusuda tatmin edici değil. Ne bir oyun, ne bir demo var. Kablolar, sürücü o kadar.

Her iki kartın kutusuda sağlam yapılmış. Kargoda sorun teşkil etmeyecek kadar güzel bir kutusu var.

Estetik bakımdan MSI ın 9600GT si gerçekten göze hitap ediyor. Her ne kadar kasa içinde görünmesede görünüşe önem verenleri çok memnun edecektir.

3850 de işlemci %11, bellek %27 hızaşarken, MSI 9600GT-OC de, işlemci %14, bellek %16, shader %13 hızaştı.

Bu izlenimler bana aittir. Çok ve çeşitli oyun oynayan arkadaşların daha çok tahlil etme imkanı olmuştur muhakkak.

Son söz;

Benim gibi az oyun oynuyorsanız bu kartlara bu kadar para vermek manasız lakin uzun süreler yüksek fiyatlarla düşük kalitede kartlara para verip hep içinizde bir uhte kaldıysa iyi kartlar için, o kartları almanın zamanı da bu zaman Yani bir nevi en sonunda benim de oldu diyebilmek adına cebinizi çok da sarsmadan bir tane edinip uzun süreler kullanabilirsiniz Crysis de oynamadım, half life 2 de. coh ve wic i görene kadar Generals i yükler oynardım arada. Yüksek çözünürlüklerde, bütün ayarlar açık fps hastalarına ne kadar hitap eder bu kartlar bilemem ama benim gibiler için kesinlikle bundan daha fazlası zarar, ziyan

Şimdi, bendeki MSI ın 9600GT sinin 3Dmark06 skorlarıyla hızaştırma potansiyelini sunayım.

Gigabyte EP35-DS3 rev 2.1
Intel E2160@3400mhz
2gb Corsair XMS DDR2 667Mhz
320GB Samsung SATA2
400W FSP PSU
Windows XP SP2 işletim sistemi.
Forceware 174.16

Normal hızlarındaki skoru.700/1750/1900

750/1850/2100

800/1974/2200

Gpu 800 ü geçmiyor. Son testte shaderı 1900 ayarladığımı sanıyordum ama 1974 ayarlamışım. Testi bitirdi fakat oyunlardaki stabilitesini bilemem. 800/1900/2200 hızlarında wic ve coh da da benchmark alabildim ve oyun oynayabildim. Yani bu hızlarda sorun yok gibi. Son testte bellek hızınıda düşürmüşüm onuda eklersek 11800 yapar sanırım.

265 milyona vatandaki indirimle aldım. Yeni kart alacaklar, bana göre 3850 yerine bu kartı tercih etmeliler. Tabi bana ve şu anki Türkiye piyasasına göre. Herkes tercih hakkında özgürdür. İlerde fiyatlar ne hale gelir bilinmez ama 3850 ile 9600 arasındaki fark 30,40 milyonu aşmadıkça 9600 ü zorlamanızı tavsiye ederim. 3850 den, 9600 e geçmeye de değmez. Ben geçtim lakin geçmemdeki sebep atiye hiç alışamamış olmam.

Lütfen ayrıntılı bir test gibi bakmayın buna ve daha fazlasını beklemeyin. Bu sadece küçük bir paylaşım, MSI ın 9600 ünün kısa izlenimi ve 3850 ile minik bir mukayese. 3850 ye ait hızaştırma ve 3dmark testleri de var lakin onlarda işlemci hızı 3300mhz de yapmışım ve eski sürücülerle. O yüzden koymadım. O kadar çok kullanıcı testi var ki koyma gereği de duymadım açıkçası.

Saygılar efendim
Selam arkadaşlar,

Benım sanırım bır problemım var. Daha önce P35 cıpset kullandım lakın buna ya dıkkat etmedım ya da yoktu. Aşağıdakı ss de cputın dıye görülen yerdekı ısı değerı 100-130 arası gıdıp gelıyor. Bazen anıden 50,60 küsürlere ınıp tekrar bu düzeye çıkıyor.

Anakartım AB9 QUAD.

CPUTIN de ısı bu sevıyede ıken ışlemcı ısısı 30 u neredeyse geçmıyor. Abıt Guru da ısı konusunda da bır tuhaflık görünmüyor lakın masa ustunde ıken donup kılıtlenıyor pc.

Sorum şudur;

Bu CPUTIN nedır, maksımum ya da mınımum kaç derece olması gerekır. Bendekı ne derece anormal ya da normaldır.

Teşekkurler.

Selam arkadaşlar,

1,5 ay kadar önce P35 bir anakart aldım. Anakartı önce yeğenim kurdu ve 2160 ı 3200 e kadar çıkarmış. Kart güzel dedi aldım eve getirdim kurdum lakin stabil olarak işlemciyi 2800 üstüne bir türlü çıkaramadım. O 3000 de spi almış ben 2800 üstünde pc yi dahi açamadım. Yeğen de askere gittiği için benim işlemciye hızaştıramayışımı bir türlü anlayamadık.

Elektrik den hiç anlamam ama bir kaç gündür sorunla ilgili nette araştırma yaperken 20 pin 24 pin konnektörlerle ilgili bir kaç şey takıldı gözüme.

Anakart MSI P35 ve üstünde 24 pinlik konnektör yeri var. PSU 400W FSP. Ondaki konnektör ise 20 pin. Acaba diyorum PSU 20 pin de sistemi kaldıramıyor da bu yüzden mi hızaştırmaya izin vermiyor? Bazen o kadar sinir bozucu bir durum oluyorki işlemci standart hızında bile açılamayabiliyor. 20 pin 24 pin dönüştürücünün bana faydası olur mu acep?

Sistemim:

MSI P35
E 2160
2 gb corsair 5400
320 gb samsung sata2
ati hd 3850 256 mb
dvd yazıcı
usb mouse
FSP 400 PNF

Yardımcı olabilirseniz ne mutlu bana Spekülasyonlardan ziyade konu hakkında bilgili arkadaşlardan gelecek cevaplara ayrıca minnet duyarım
Forumumuzun eskilerinden, benim de doğduğu günden beri yeğenim olan Winter bugün sanırım 29 una girdi Nice yıllara efenim.

Umarım konu çok fazla gereksiz değildir

Önce müzik:

Sonra biraz dans:

Sonra pastanız:

En son hediyeler:

Firingsquad’ın yaptığı testler ve HD 2900 GT nin skorları:

Sitenin ve test sonuçlarının güvenilirliğini bilemem ama doğruysa bu skorlar 220 dolarlık Türkiye fiyatıyla tam bir hüsrandır bu kart bana göre.

Daha fazla bilgi ve test sonucu görmek için: Firingsquad

Test Sistemi

Intel Core 2 Extreme QX6800

EVGA nForce 680i SLI motherboard

2GB Corsair TWIN2X2048-6400C4

ATI Radeon HD 2600 XT
ATI Radeon X1950 Pro
ATI Radeon HD 2900 XT 512MB
ATI Radeon HD 2900 GT 256MB
PowerColor Radeon HD 2900 Pro 512MB
Catalyst 7.10

NVIDIA GeForce 8800 GTS 320MB
NVIDIA GeForce 8800 GTS 640MB
NVIDIA GeForce 8800 GTX
NVIDIA GeForce 8600 GTS
NVIDIA GeForce 7900 GT
ForceWare 169.01

300GB Western Digital Caviar SE

Windows Vista 64-bit

Dün geceden beri herhangi bir konuyu açtığımda üye avatarları göremiyorum sadece isim ve tarih yazıyor. Sorun bende mi acaba yoksa herkes de aynı mı?
Hakkında
Hakkımda:
Önceki adım DHul-fakar.
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 13 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 13 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.596
İkinci El Bölümü Mesajları: 28
Konularının görüntülenme sayısı: 19.784 (Bu ay: 90)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 2 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.