G

Yüzbaşı
10 Eylül 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme
Toplam: 63 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Lütfen Fenerbahçeli arkadaşlar art niyet aramasın. Şampiyon olduğumuz anda ilk aklıma gelen sezonun adının atfediğildiği büyük sporcumuz oldu. Ruhu şad olsun güzel insanın. Bu sezon da çok sevdiği Fenerbahçe'den olmasa da ezeli rakibi ebedi dostu Galatasaray'dan onun hatırasına en içten saygı ve sevgimizle hediye olsun.
Ana başlığa yazmıştım gerçi ama gördüğüm kadarıyla orada arada kaynayıp gidecek. Buraya alıntılıyorum.

Merak ediyorum;

1- Takımı ligden çeksek
2- Almanya veya Fransa merkezli Galatasaray Europa isimli bir şirket kursak
3- Bu şirket Fransa veya Almanya'dan stadı, tesisleri düzgün ama taraftarı olmayan ne bileyim Nantes, Sochaux, Hoffenheim vs gibi bir takımı satın alsa ve takımın adını Galatasaray Europa, renklerini sarı kırmızı yapsa
4- Devre arası takımda ne kadar işe yarar gördüğümüz oyuncu varsa hepsini ve teknik ekibi bu takıma kelepir fiyatlara transfer etsek
5- Fransa veya Almanya liginden devam etsek

bunun önünde hukuki bir engel var mıdır?

Bunu yaparsak;

1- Uefa'nın yaptırımlarından kurtulmuş oluruz
2- Yayın, merchandise, stadyum vb gelirlerimiz katlar
3- Gelirimiz de giderimiz gibi euro cinsinden olur
4- Kıta Avrupa'sının göbeğinde olacağımız için asla seyirci sıkıntısı çekmeyiz
5- Bu rezil federasyonu, onun iplerini ellerinde tutanları, rezil ülke futbolunu kendi lağım çukurunda terk etmiş oluruz
6- Fransa veya Almanya'nın ülke puanı yüksek olduğu için her sene CL arenasında oluruz
7- TFF'nin gerizekalı yabancı kısıtlamalarından ve zırt pırt uygulama değiştirmelerinden kurtulmuş oluruz
8- Avrupa ve Dünya çapında yeni taraftarlar kazanırız
9- İyi oyuncuların bize uygun yaşlarda gelmesi çok daha kolay ve ucuz olur

Öte yandan içini boşaltıp, terk ettiğimiz takım;

1- Bir alt lige düşürülür
2- Mali zarar edileceği için o takımın Avrupa şansı biter
3- O takımı altyapımızdaki gençler, scout ekibinin arayıp bulduğu zenciler, latinler,iskandinavlar, romenler vs için pilot takım haline getiririz
4- TFF'ye "buyurun, size verdiğimiz ve sizin hak ettiğiniz değer ancak bizim pilot takımımızdır." demiş oluruz
5- Galatasaraysız bir Türk futbolunun çöküşünü ve tüpçü şahsiyetsizinin kıçına teneke bağlanmasını tarifi imkansız bir hazla izleriz. Ve tabii bu kurguyu kuran başka hangi reziller varsa.

Böyle birşeyin önünde hukuki bir engel olup olmadığını bilen var mıdır?
Futbolu bıraktığına dair açıklama yapmış. Nice başarımızda katkısı, emeği var. Camiamıza hem profesyonelliği hem sadakati hem de yetenekleriyle örnek bir hizmet sergiledi. Şahsen ben ne teknik ekiple ne de transfer dönemlerinde yönetimlerle hiçbir sorun yaşadığını hatırlamıyorum. Rakip camialara da saygılı ve beyefendi bir karakterdi. Ben şahsen kendisini sever ve beğenirim. Bundan sonraki hayatında herşeyin gönlünce olacağı, mutlu, sağlıklı ve başarılı yıllar diliyorum Hakan Balta için. Yolu açık olsun.
Arkadaşlar, yeni bir notebook alacağım. Kafamda ihtiyaçlarım ve isteklerim son derece net durumda. Epeydir araştırıyorum. Fakat tam bir modele karar verecekken çeşitli sorunlarını okuyorum ve iştahım kaçıyor. Önce ihtiyaç, istek ve bütçemi yazayım.- Bolca film izlenecek, nete girilecek, müzik albümleri oluşturulacak, diablo-total war-fm-oblivion tarzı oyunlar oynanacak, ofis programları kullanılacak, photoshop kullanılacak. Bunları sorunsuz kullanabilme olanağı sağlamalı.- Servis konusu benim için çok önemli. Zira tüketiciyi koruyan yasalar yetersiz ya da çok ağır işliyor. Bu meretlerde arızalanmaya yatkın.

- Kaliteli ve yüksek ses verebilen hoparlör-ses sistemi.

- Kaliteli malzemeden üretilmiş, sağlam ve dayanıklı bir cihaz.

- Çok ağır, çok büyük olmamalı. Sonuçta bu mobil bir cihaz. 15,6" lara bile pek sempatik bakmıyorum.

- Bataryası beni sürekli adaptör kullanmaya zorlamamalı.

- Isınma konusu kaçınılmaz görünüyor. Fakat cihazın komponentlerinin işlevini bozacak kadar ısınma sorunu olmamalı.

- Fan sesi minimum ya da makul düzeyde olmalı. Sürekli fön makinası çalışıyormuş gibi kafa ütülememeli.(Daha ziyade gece ve sessiz ortamlarda kullanacağım cihazı)

- İşletim sistemi basic olmamalı. Freedos bile olabilir. Hiç olmazsa bendeki vista premiumu kurarım.

- Başlangıçta beni bir sürü bios update falan gibi benim için alengirli olan konulara zorlamamalı.

- HDMI kesin olmalı.Hdd kapasitesi, optik sürücü varlığı, ekran kartının canavarlığı, cpunun en uç teknoloji olması vs gibi kağıt üzeri üstünlüklere pek takılmıyorum. Bunlar benim için yüksek olursa ballı börek olmazsa can sağlığı olsun kıvamında kriterler.Kısaca kaliteli, sorunsuz, sağlam, mobil olmanın hakkını veren ve multimedya olarak zevk veren, basit oyunları ve ofis, photoshop programlarını sorunsuz çalıltırabilen bir cihaz arıyorum.Bütçem 1500-2000 tl.Dell markasına eğilimliyim. Sebebi satış sonrası-servis konularında okuduğum olumlu yorumlar.HP aşırı ısınma sorunsalı, acer kalite ve servis sorunları, toshiba ve asus genelde iyi markalar olmasına rağmen servis sorunları gibi konularla beni ürküttüler.Sony'lerin bu fiyat aralığındaki modellerinin hem muadillerine göre pahalı olduğu hem de yüksek modelleri gibi kaliteli olmadığı ve sorunları olduğunu okudum.Lenovo'nun adını yanlış hatırlamıyorsam y560 modeline karar vermek üzereydim. Ekran sorunları ve bios update falan gibi konular caydırdı.Dell xps 1640 buldum 1500 ytl civarı. Onda da fanın ekrana üflemesi falan gibi sorunlar okudum.Asus'un 1800 tl civarı bir modeli vardı yine tanımlarıma uyan. Onda da çeşitli kronik sorunlardan bahsedilmiş.Samsung ve LG hakkında pek bilgim yok. Sanırım pek kullanan da yok bu cihazları.Yani özetle dön baba dönelim şeklinde Dell Ins. 3010 i5 işlemcili, ati 5470 ekran kartlı, 500 gb7200 rpm hdd, 4 gb ddr3 ram ve ext. optik sürücülü bir model var, ona yöneldim. Ne dersiniz iyi bir tercih olur mu kriterlerim açısından? Ya da "şu işini daha iyi görür" diyebileceğiniz önerileriniz var mı?Uzun fakat yeterince net oldu sanırım. Şimdiden sağolun.
Selamlar. İki gün boyunca uğraşıp indirdiğim 11 adet rar dosyası(4.06 gb) açmak istediğimde 99%'a kadar geldikten sonra "Diskte yeterli yer yok." ve "Yazma hatası:sadece NTFS dosya sistemi 4 GB'tan büyük dosyaları destekler." uyarıları verip işlemi tamamlamıyor.Dosyaları indirdikten sonra diskimde 7.24 GB boş alan mevcut.Son winrar sürümünü yükleyip tekrar denedim. Sonuç aynı. Bu dosyaları nasıl açabilirim?
Arkadaşlar 25 m2 lik salonum için mikro hi-fi bir sistem almayı düşünüyorum. Komponentleri tek tek değil sistem olarak almak istiyorum. Zira tek tek almaya ne bütçem ne de bilgim yeterli.Ne tarz birşey istediğimi biraz açayım: öncelikle benim için önemli olan sistemin "gümbür gümbür" ses vermesi değil. Belirttiğim gibi görece ufak bir mekan olan salonum için alacağım cihazı. Önemli olan kristal berraklığında, duru ve tertemiz bir ses alabilmek, müziğin tadına varabilmek.Cihazda muhtemel tasarım şovları ya da gereksiz teknoloji şovları benim için önem taşımıyor,paramı görselliğe değil işitselliğe yatırmak niyetindeyim.DVD falan oynatması da önemli değil sadece müziğimi dinlemek için kullanacağım cihazı. Yalnız mp3 lerimi değerlendirebilmek adına usb girişi olan bir cihaz olmalı. Ve geldik en önemli konuya; bu iş için bütçem maksimum 1000 ytl civarı.Yalnız nakit almak gibi bir avantajım olduğunu belirteyim.Aradığım özelliklere uyabilecek alternatifler nelerdir? Ankara'dan nasıl temin edebilirim?(Nette şöyle bir araştırdım Ankara'da Güreller hariç bu tarz cihaz satan pek bir yer yok gibi. O da fiyatları epey abartmış görünüyor.)
Beyler, mevcut 4 yıllık notebookum artık birçok işi görmemeye başladığı için yeni bir notebook alacağım. Kalite benim için en önemli kriter. Bu sebeple önce bir macbook düşündüm. Fakat fiyatları bu kadar anlamsız ürünler görmedim hayatımda. Neyse nette yaptığım birkaç günlük araştırmanın ardından bana en uygun seceneklerin Vaiolar olduğu kanısına vardım. Şu 3 model ön planda benim için:1)VGN-SZ4MTN - 1826 ytlhttp://www.istanbulbilisim.com.tr/SONY-VAIO-_VGN-SZ4MTN-B-2-GB-NOTEBOOK,3059.html2)VGN-FZ21E - 1433 ytlhttp://www.istanbulbilisim.com.tr/SONY-VAIO-_VGN-FZ21E-2-GB-NOTEBOOK,3393.html3)VGN-BX396XP - 1637 ytlhttp://www.istanbulbilisim.com.tr/SONY-VAIO-_VGN-BX396XP-2-GB-NOTEBOOK,3239.htmlBu işi ve Vaioları bilen arkadaşlar, siz hangisini önerirsiniz? Ya da başka alternatifler de önerebilirsiniz.Bu arada linkteki fiyatlardan daha uygun rakamlar var mı nette ya da Ankara'da?Önceliklerim şöyle.- Bütçem 2000 ytl

- Garantisiz mala güvenim yok

- Ekran kalitesi(bütün komponentlerin birleşimi sonucunda en mükemmel görüntüyü alabilmek)

- Ses kalitesi

- Sessiz olması

- Isınma problemi olmaması

- Kasa, klavye malzeme kalitesi ve sağlamlığı

- Şekli şemali, yakışıklı bir alet olması:)

- Hard disk önemsiz zira harici hard diskim var

- Sürat, işlemci performansı vs bir yere kadar önemli.(biraz açmam gerekirse makine şunlar için kullanılacak:internet, film izlemek, müzik dinlemek, office programları, amatör foto işlemleri, diablo, totalwar, heroes tarzı oyunlar)Evet bu bilgiler ışığında fikirleriniz nedir?
Beyler,Kız arkadaşım çevirmen. Aynı zamanda yüksek lisans yapıyor. Yaklaşık 1 yıldır bu işlerini benim emektar Datron notebookumdan hallediyor. Fakat bu kadar kısa sürede kızın gözleri bozuldu. Bu işleri devam edeceği ve bende onun gözlerini çok sevdiğim için parası neyse verip en uygun monitörü almak üzere araştırma olayına girdik.Kısaca alınacak monitör binlerce sayfa makale, yazı okumak üzere kullanılacak. Öncelikli kullanım alanımız word başta olmak üzere office programları ve elbette internet. Film belki, oyun ise ben zevklenirsem iki diablo falan attırırım. Bunun ötesinde bir performans arayışımız yok. Fiyat önemli değil ama kullanmayacağımız teknolojiye de para vermek istemiyoruz.Bu bağlamda kaliteli bir CRT mi bize daha uygundur, bu da aklıma takılıyor. Yaptığımız araştırmalarda 22" monitörlere baktık "büyük iyidir" fikrinden hareketle. Araştırma alanlarımız internetteki satış siteleri, donanım hber ve reelde de vatan ve mavi bilgisayar oldu. Adaylarımız LG 226WTQ, HP W2207(ürünün ayağının esneklik sağlaması hoşumuza gitti) ve Samsung2232BW.Dediğim gibi CRT belki de daha uygundur bize. Yeter ki binlerce sayfa yazı okuma karşılığında en az göz bozacak teknoloji olsun. Gerçekten bilgi sahibi olan arkadaşların değerli yorumlarını rica ediyor ve şimdiden teşekkür ediyorum.
Öncelikle herkese merhabalar. Mevcut telefonumun artık ölmeye başlamasıyla yeni bir telefon ihtiyacım doğdu. Ben de herkes gibi bu seçimi yapmadan önce yaklaşık bir haftadır çeşitli mecralarda araştırma yapmaya başladım. Ve bu forumla da bu süreçte tanıştım. Şunu belirtmek isterim ki forumda verilen bilgilerden çok faydalandım. Bu sistemi kuran, ona katkıda bulunan tüm arkadaşlara tebrikler ve teşekkürler. Yorumlar, tanıtımlar, incelemeler gerçekten aydınlatıcı oldu benim için.Şimdi sizlerden ricam bu yeni telefon seçiminde tecrübelerinizle benim için en mantıklı alışverişi yapmamda katkıda bulunmanız. Önce bazı kısa bilgiler vereyim. Yaklaşık 11 yılda toplam sadece 4 telefon kullandım. Yani malı aldım mı iyisini alıp suyunu çıkartana kadar kullanan cinsten bir adamım. Ayrıca aldığım telefonu asla kısa süre sonra satıp yenilemek ve telefonda oluşacak değer kaybını önemseme gibi bir durumum yok.

Benim için olmazsa olmaz özellikler şunlar:1) Erkeksi hatlara sahip bir telefon olması.(yani yuvarlak-renkli-oyuncak görünümlü olmaması)

2) En az 2.0 mp, kaliteli bir merceğe sahip ve flaşlı bir kamerası olması, en azından "izlenilebilir" türden video kaydı yapabilmesi.

3) Bataryanın en az 850-900 mah olması.

4) Gerek dışarıya gerekse kulaklıklardan doyurucu ve duru bir ses gelmesi.

5) Ürünün malzeme kalitesinin ve sağlamlığının iyi derecede olması. 2 günde soyulmalar, silinmeler olmaması.

6) 850-900 ytl.yi aşmaması.Bunlar da olsa tadından yenmez dediğim özellikler ise:1) Sorunsuz bir radyoya sahip olması.

2) Wi-Fi'a sahip olması. Bağlantı özelliklerinin geniş ve yüksek olması. Sorunsuz net imkanı tanıması.

3) Kaliteli, genişçe ve parlak bir ekrana sahip olması.

6) Mümkünse kişiselleştirme yapabilme imkanı tanıyan ve sorunsuzluğu ile bilinen bir işletim sistemine sahip olması.

8) Haliyle 3G'yi destekliyor olması.

9) Yükseltilebilir hafızanın en az 2 gb olması.Bu bilgilerin ışığında sizlerin de daha önce yaptığım yorumlardan çıkarak bazı adaylar belirledim. Bunlar şöyle:1) Nokia N 80

2) Toshiba Portege G 500

3) Sony Ericsson P 990i

4) Sony Ericsson K 790İ

5) Raks 667

6) Motorola Rokr E6Bunlardan P 990i'yi ekran üstündeki tuş takımı kapağının tasarımın bütünlüğünü feci şekilde bozması sebebiyle, Raks 667 ve Rokr E6'yı ise hem özellik tabloları haricinde, direk kullanıcılardan gelen yorumların azlığı ve belirlediğim kriterlerden 3'ten fazlasını karşılayamamaları sebebiyle eleme ve N80,k 790i ve Toshiba Portege üzerinde yoğunlaşma eğilimindeyim. N 73'ü neden düşünmüyorsun sorusu aklınıza gelebilir hemen cevaplayayım kişisel bir sebebi var.Benim için marka, ağırlık, ikinci elde prim yapması, kapaklı-kaydırmalı ya da bar tipi olması önemli kriterler değil.Okudukça beni ikilemlerde bırakan kafamı karıştıran sizlerin değerli yorumları oldu, şimdi bana yardım etmek de boyun borcunuzdur:) Şimdiden fikirlerini ve bilgilerini esirgemeyen arkadaşlara teşekkür ederim.
Hakkında
Konum: Ankara
Sistem ve Tercihleri
Takım
Galatasaray
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 16 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: geçen yıl
Mesaj Sayısı: 452
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 649
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 4.473 (Bu ay: 322)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 1.488 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Motorlu Araçlar Dünyası
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.