Yarbay
09 Eylül 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
22 üye
Görüntülenme
Toplam: 173 (Bu ay: 1)
Gönderileri

Arkadaşlar merhabalar. Ben de oyuna başlamak istiyorum ama öyle sil baştan kafası bana uymuyor. Standart oynayayım o zaman dedim fakat buildler anladığım kadarıyla hep lig üyeleri için yapılıyor. Ne farkı var bunların? Arc Witch Elementalist gibi bir build buldum ama ne yapsam bilemedim. Bana bir rehber gibi bir şeyler gönderme şansınız var mı ? okuyup bir anlayayım önce istiyorum ama.

Arkadaşlar merhabalar. Belki de TR'de bir ilk olduğunu düşündüğüm tuhaf bir olay ile karşı karşıyayım. 2020 Şubatta Oris Telekom üyesi iken NetSpeed'e geçmiştik. Fakat şöyle bir şey oldu. Yalın internet hattım Oris Telekom'da kaldı. Bunları aradık her müşteri hizmetleri farklı bir hikaye uydurdu. Oris'e suç attılar. Yalın Başvuru formunu tekrar doldurup mail at dediler. Yalın başvuru postasını tekrar gönder dediler. Hepsini yaptık. Uzaktan eğitimde net gider mider diye oris hattını iptal ediyorum o zaman vs gibi bir şey de yapmadık. Elimize yapıştı kaldı öyle. Geçenlerde Oris Teleom bizi aradı. "Efendim bizde sadece yalın hat diye bir şey yok. Lütfen sağlayıcınız ile görüşün bizden istek yapsınlar ve hattı alsınlar" dediler. Şimdi TurkNet başvurusunda bulunayım dedim. Gidip Oris Telekom faturasındaki müşteri hizmeti numarası olan 88'li numarayı denedim ki asıl hattı taşısınlar. Öyle yapınca da "böyle bir hizmet yoktur" vs gibisinden hata veriyor. Ben bu işi nasıl çözeceğim? Şimdi NetSpeeddeki hattımı taşıtsam yine Oris'e ellemedikleri için orada hat kalmaya devam edecek. TurkNet bu taşıma işini becerebilecek mi ondan hiç emin değilim. 12 ay oldu sanırım 10 tl 10 tl bazen 20 tl oluyor fatura ödüyoruz. Bunu yaşamış olan bir çözüm yolu üretebilir mi acaba? Tekrar Oris'e geçeyim tek hat olsun sonra başka yere geçeyim dedim ama Oris fiyatları 35 mbitte uçuk görünüyor. Bir de bir süre kalmak lazımdı sanırım 5-6 ay kadar. Sizce ne yapmalıyım?

Arkadaşlar merhabalar. Ben üniversite okuyorum şu an fakat yaşımdan ötürü askere gitmem gerekiyor. Yukarıda belirttiğim başlıktaki soruya ne cevap vereceğimi bilemedim. Temmuz, Ağustos, Eylül başta olarak başvurumu yapmak istiyorum ama bunların farkı nedir? 2.dönem de ders kaydı yapabiliyor olmak istiyorum maksadım da yaz ayına denk gelmesi. Farklarıın anlayamadım.

• Askerlik görevimi yerine getirmek istiyorum.
  • Hem öğrenimime devam edip hem de askerlik görevimi yerine getirmek istiyorum.

paramı geri yatırdılar. teşekkürler.

Arkadaşlar merhabalar. 29 Temmuzda siemens çamaşır makinesi aldık. Acil lazım olduğu için o an en ucuz ve en büyük şirket burası diye bunlardan almak istedik. Alırken 2-3 farklı kredi kartıyla 20 küsür kez hata vermesi sebebiyle ürünü EFT ile aldım. Kredi kartıyla alırken değiştirdiğim adres EFT ile sipariş geçmeden önceki en eski adresim olarak güncellendiğini sonradan farkettim(hatta ürünü biraz sonra anlatacağım şekilde kredi kartıyla alabildim. Şu an bakıyorum doğru adresi yine değiştirip eskisine dönüştürmüş. Sitelerinde bir bug da mevcut görünüyor.) ve maalesef EFT sonrası ürünü aynı gün iptal ettim. Burada sorun benim yanlış yapmam ya da yapmamam değil. Diyelim ki almaktan vazgeçmiştim. Tam 28 gündür bu ürünün EFT'sini bana yatırmadılar. Ben de telefonda bana dedikleri en fazla 10 gün olayına güvenerek başka bir tanıdığın kartını kullanarak aynı makineyi o gün aldım. 5 ağustosda gelir dedikleri ürünü de 20'sine kadar 3'er 5'er gün öteleye öteleye getirdiler. Benim paramı işleterek para mara kazanıyorlar çok büyük ihtimalle ve arkadaşıma rezil ettiler. Bu şirketten online ya da fiziksel büyük bir ürün satın alacaksanız kendinizi yalanlara hazırlayın. Bunun bilgisinde olun istedim. Şimdi ayın sonu geldi. Geçen ayın ödeyemediğim faizlenmiş taksidi ile 2.taksidini ay sonundan sonra isteyecekler. Ben ne yapacağım hiçbir fikrim yok.
Arkadaşlar merhabalar. 75 mbit paket üyesi olduğumuz türknette hızımı 51 mbite limitledikleri gibi modemde internet var görünürken bilmem kaç saniyede bir internet gidip geliyor. Arıza kaydıma 27'si ile 30'u arası turk Telekom çalışma yapacak dediler. Bitti gitti o çalışma şimdi yine o kesintiler başladı. Bu nedir yahu bunu yaşayan var mı benden başka? Bana özel çalışma mı bu? Turk Telekom onlarda değiliz diye yavaştan alma, bozma gibi bir adilik yapıyorsa Allah belasını versin demek istiyorum. Bu yüzden online sınava girmek zorunda kaldım ben bu çekmeyen ttkom 4.5gsi ile. Ağız dolusu küfürler ya. Bu nedir arkadaş. Evden çıkamadığınız bir devirde böyle kesintiler olmamalı çok üzücü yani
Arkadaşlar merhabalar. Ttnet taahhütü sonrası geçtiğim şirketlerde mi yoksa modem mi emin olamadığım bir sorun ile karşı karşıyayım. Evde meşhur zyxel b10b modemi var. 2015den beri Max 2-3 aylık saat kadar kapalı kalmıştır. Sorunum şu ki ben okuldan eve geldiğim zaman WiFi bağlanıp net yok sorunu ile karşılaşıyorum. Halbuki pcde net var o da wifiden giriyor ya da full çekerken evde random olarak birkaç kişi düşüyor wifiden. Bazen pcde de Windows dns sorunu gösterip nete giremiyor durduk yere. Modem reslemek gerekebiliyor. Bana %90 modem gibi geliyor sorun ama bunun tam ttnet sonrası şirketlere denk gelmesi tesadüf mü bilemedim. İlk oris daha sonra netspeed de de aynıları oluyor. Ona göre modem araştıracağım. Güçlü ve belli başlı cihazlara net hızı kısıtlama özelliği olan bir modem önerirseniz de mutlu oluruz. Teşekkürler.
Arkadaşlar merhabalar. Full HD ve en az 15.6 olan en ucuz laptop ne alabiliriz. Word vs ile hafif kodlama yapmak için kullanılacak. Öyle ağır gpu, cpu ihtiyacımız olacağını düşünmüyorum. Önerilerinizi bekliyorum. Nedense hep Full HD'ler 3000 TL üzerinde kullanılmış görüyorum. Belki sizin dikkatinizi çekmiş bir model vardır diyerek sorayım dedim. Teşekkürler.

EDİT: OYUNUN YAPIMCILARININ KEPENK KAPATTIĞI, BETHESDA ADI ALTINDA BAŞKA BİR ŞİRKET OLDUKLARI SÖYLENİYOR. VAR OLAN BİR SÜRÜ BUG BU NEDENLE DÜZELTİLEMEYEBİLİR. ALMANIZI ŞU AN İÇİN TAVSİYE ETMEM. (14 KASIM 2019)

EDİT_2: OYUNUN SÜREKLİ DESTEK ALACAĞININ GARANTİSİ YAPIMCILAR TARAFINDAN VERİLMİŞ. BU KONUDA DA TAKİPTEYİM. SON GÜNCELLEMELERİ PAYLAŞIRIM. BAKALIM OYUN NE SIKLIKLA UPDATE ALACAK. AÇIKLAMA

Kıyamet sırasında tehlikeli bir İskandinav evreninde geçen RUNE II; tanrıların, yaratıkların ve kalan son insanların hayatta kalma mücadelesi verdiği destansı bir aksiyon rol yapma oyunudur.

Tanrılar tarafından Midgard'ın kurtarıcısı olarak seçildiniz; Ragnarök'ü sona erdirmeye çalışırken onların onayını ve güçlü yeteneklerini alın! Dünyayı ebedi bir kaos hâline sürükleyen hilekâr Loki'nin Midgard'ı yok etmesini önlemek için zamanla yarışın.

Yalnız başınıza veya arkadaşlarınızla acımasız yakın dövüşlerde Loki'nin kölelerinden oluşan orduyla savaşın, nadir kaynakları toplamak için dünyayı dolaşın, Krallık Geçidi'ni zayıflatmak için kıymetli yapılar yerleştirin ve Dokuz Krallık'ın şimdiye kadar görüp görebileceği en kudretli silahları oluşturun.

Bir tanrıyı devirecek kadar güçlü müsünüz... yoksa yeni bir karanlık çağ mı başlayacak?

Not: Arkadaşlar normalde böyle Ana Konu muhabbetlerine girmezdim lakin Epic Games'in bizim için tanımladığı miktar ciddi anlamda komik bir durumda. Eğer biz bu adamların steam tekeline karşı durmasına destek olmazsak daha da sesimizi duyuramayız. Adamlar resmen sizi gördük ve tanıyoruz diyorlar. Süper bir hareket gerçekten. 30 doları 49 TL yapmak nedir ya. Steam'de en az 150 TL demek bu. Mobilde en fazla bu kadar yapabildim. PC'ye geçince ekstralar ekleyeceğim. Okuduğunuz için teşekkürler.
Arkadaşlar toner tozunu 30-40 sayfa önde doldurduğum halde resimdeki gibi bir çıktı alıyorum. Toner tozu yaklaşık bir 4-5 senelik vardır. Hani nemlenmiş olabilir mi bilmiyorum ama Ankara'da yaşıyoruz. kapalı bir kartın kutu içinde ağzı bantlı ve vidalı kapak olan bir silindir şişe içinde saklıyordum. Merdane falan mı ki acep sorun ? ne dersiniz ?

Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 gün önce
Son Mesaj Zamanı: dün
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 4.286
İkinci El Bölümü Mesajları: 196
Konularının görüntülenme sayısı: 120.698 (Bu ay: 1.126)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 1.682 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.