B

Yüzbaşı
01 Eylül 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
3 üye
Görüntülenme
Toplam: 25 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Arkadaşlar merhabalar,

Yaklaşık 1 yıldır vodafone üyesiyim. Daha önce uzun yıllar turkcell kullanmış biri olarak vodafone beni pek üzdü diyemem. Çekim konusunda vs. pek problem de yaşamadım. Ancak aveanın son kampanyası acaba aveaya geçsem mi şeklinde düşündürdü? Turkcellden vodafone a geçerken çekim problemleri olur diye çok korktum ancak çok fazla çekim problemleriyle karşılaşmadım. Şimdi aveaya geçmeyi düşünüyorum. Acaba pişman olur muyum? Bir de ben vodafonea geçerken taahhüt vermiştim. 24 aylık ve yanında vodafone 847yi ayda 1 tlye verdiler. Şimdi ben aveaya geçersem vodafonea ne kadar ödeyeceğim acaba? Tarifem kamu 1000. Bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim. Cevabınız için teşekkürler.
Arkadaşlar başlıktan da anlaşılacağı üzere telefon değiştirme arifesindeyim. Ancak hangi telefonu alacağım konusunda maalesef kararsızım. 2 yıl önce ilk çıktığında iphone 3gs aldım ancak 1 yıl sonra cidden bıkkınlık geldi. Öncelikle itunes olayından hiç hoşlanmadım. Cidden kısıtlanmış hissettiriyordu ve bıktırmıştı. Diğer problem ise mikrofon sorunu vardı. Konuşma sırasında karşı tarafa ses az gidiyordu. Telefonu servise gönderdim ancak çözüm bulmak bir yana içindeki tüm verilerimi sildiler. Daha sonra ise satarken telefoncunun biri içinin açılmış olduğunu söyledi. Tabi bu pek önemli değil ancak kimileri normalde bunun olmaması gerektiğini söylüyor. Telefondan hoşlanmadığım diğer bir nokta ise bataryası maalesef yetersiz kalıyordu. Bu sebeple yaz başında telefonumu sattım. Şu zamana kadar yerine uyduruk telefonlarla idare ettim diyebilirim. Ve bu sırada tabii ki android telefonda kullandım. Şimdi asıl mevzuya gelecek olursak iphone un bana göre en güzel yanları dokunmatiği, uygulamaları ve kasılmamasıydı. Tabi o zamanlar için kasılmıyordu. Ancak şunda arkadaşımın ios5 li 3gsi gayet kasılıyor. Tabi gene de çok göze çarpan bir kasılma değil. Ancak kullandığım diğer telefonlara özellikle androidlere gelecek olursam, maalesef kullandığım hiçbir telefonun dokunmatiği iphone kalitesinde değil ve sanmıyorum ki iphone dokunmatiğini aratmayacak bir cihaz bulabilirim. Sadece ucuz androidlerde değil bu arc vs. gibi telefonlarda da aynı. İkinci olarak android telefonlarda tepkiler geç sanki ki sanırım bu da dokunmatikle ilgili. Bazen algılamıyor ya da geç algılıyor. Şarj konusunda da bir kaç düşük android ve uyduruk telefon hariç diğerleri maalesef iphonedan farksız. Sevmediğim diğer bir nokta ise telefon donanımı ne kadar kuvvetli olursa olsun maalesef bazen takılmalar ya da kasılmalar oluyor. Ve son olarak uygulamalar ve oyunlar maalesef yetersiz kalıyor. Bu sorunlar maalesef beni iphone alıp almama ikileminde bıraktı. Ancak acaba iphone alsam hata mı ederim diye düşünüyorum? Kafamdaki eksiler; itunes, batarya, iphone sorunları (geçen seferki mikrofon problemi gibi) ve son olarakta artık herkesin elinde iphone olması. Itunesun değişmeyeceği ortada. Sonuçta koskoca apple benim keyfime göre kendi sistemini değiştirmez. Belki jb yaparsam kurtulurum ancak o da şu anki problem değil. O sebeple itunes a bir nevi katlanabilirim diye umuyorum. Batarya konusunda hala problemler var deniyor. İşin aslı yanımda şarj aleti ya da arabamda oto şarjı taşıyabilirim ancak ben bunu istemiyorum. Sonuçta ben olaya biraz mobilite olarak bakıyorum ve arabadaki oto şarjı çok sorun olmasa da diğer zamanlarda normal şarj aletiyle gezmek istemem. Bunun dışında iphone 4s te kronik bir problem var mı? Varsa bu tarz problemi olan arkadaşlar telefonu direkt değiştirtebildiler mi yoksa uğraştılar mı? Son olarak kimileri için ne kadar problem bilmem ama ben herkesin elinde iphone olduğundan bu duruma gıcık oluyorum. Çoğu kişi sırf hava olsun diye alıyor. 2 yıl önce iphone alırken durum böyle değildi ki zaten satmam da bu durumun da etkisi yok denemez. Aldıktan sonra bundan çok rahatsızlık duyar mıyım bilmiyorum. Sonuç olarak her şey ortada. Farkındayım uzun yazdım ancak kafam biraz karışık olduğu için ne yapıp edeceğime tam karar vermem de kolay değil. En başa dönecek olursak bu şartlar altında tekrar iphone alsam hata eder miyim? Siz olsanız tercihiniz ne yönde olurdu?

Not: Telefonu genel olarak kullanma amaçlarım; öncelikle ağırlık olarak konuşmak, canım sıkıldığında ya da boş zamanlarda app.- oyunlarla vakit öldürmek, not almak(bu kimileri için komik kaçabilir ancak cidden çoğu zaman telefona not alıyorum ve bu benim için vazgeçilmez diyebilirim), internete girmek, maillerimi okumak vs.

Ek olarak iphone alma diyen arkadaşlardan ricam nedenleri ve önerilerini de sunmaları, al diyen arkadaşlar da nedenleriyle ufaktan da olsa açıklarsa sevinirim. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler arkadaşlar.
Arkadaşlar merhaba. Malum yükselen benzin fiyatlarıyla birlikte her geçen gün yakıt tüketimim artmakta. Yakın zamanda da günlük katettiğim mesafe arttığı için yakıt masrafım iyice yükseldi. Ben de aracımı değiştirmeye karar verdim. Evet arkadaşlar bu sebeple sürekli araştırma içerisindeyim. Ancak bir türlü kafama uygun bir araç bulamadım. Bu yüzden siz arkadaşlardan yardım istiyorum. Arkadaşlar şu anki aracım golf 6 1.6 dsg. Araçtan bir çok konuda memnunum yakıt tüketimi hariç. Bu sebeple bu aracı arattırmayacak en azından beni aldığıma pişman etmeyecek bir araç arıyorum. Aylık yapacağım km ortalama 1300-1500 km civarı. Alacağım araç kesinlikle otomatik olacak. Ben dizel düşünüyorum ancak dizele yakın oranda az yakacak bir araç olursa da neden olmasın. Şanzıman konusunda dsg kadar iyi bir şanzıman olacağını sanmıyorum (ki birçok markanın otomatiğini kullandım ve çok azı dsg yi aratmadı) ancak gene de idare eder bir şanzıman olursa sevinirim. Buna ek olarak aracın içi geniş olmalı. Bagaj çok çok büyük olmasa da olur. Dediğim gibi temel önceliklerim yakıt tüketimi (ki 4lt yakan dizel araçlar var ve alacağım araç bu kadar olmasa da buna yakın olmalı), otomatik vites (dsg kadar olmasa da iyi bir şanzıman olsun) ve geniş bir iç mekan. Ortalama bütçem kendi aracımın üstüne koyacağım meblayla 40.000 TL civarı. Maalesef bunun çok üstüne çıkamam ki zaten 6 ay öncesine bu fiyatın çok az üstüne güzel bir c sınıfı alabiliyordum ve o zaman değiştirmediğim için pişman değilim desem yalan olur.
Kafamdaki araçlar :
Opel corsa
Vw polo (ki bu benim bütçemi aşıyor)
renault clio
mitsubishi colt
fiat punto evo
honda jazz
toyota yaris (yeni kasa)

Arkadaşlar belirtmeyi unuttum 0 düşünüyorum.

Sizin önereceğiniz araçlar varsa tabii ki onları da düşünebilirim. İşin aslı bütçe problemi olmasa ve ellerinde araç olsa alacağım araç polo. Ancak fiyat yüksek ki çok fazla indirim yapacaklarını sanmıyorum. Sonuç olarak kararsız kaldım arkadaşlar. Ne yapacağım, ne edeceğim bir fikrim yok? Bütçe belli, isteklerim belli fakat buna uygun araç seçemedim. Sizin önerileriniz nedir arkadaşlar? Teşekkürler.
Arkadaşlar HB deki kampanya malum. Ben de şimdi hazır fiyatlar düşükken bunlardan birini almayı düşündüm. Siz hangisini önerirsiniz acaba? Öncelikli kullanım alanı sinema sistemi şeklinde. Yani film izlemek öncelikli. Daha sonra ise Ps3 ve müzik geliyor. Sizce bu üç cihazdan hangisini almalıyım? Ya da başka bir cihaz mı önerirsiniz?

http://www.hepsiburada.com/Liste/logitech-z-623-thx-21-speaker-980-000403/ProductDetails.aspx?productId=bd85339&categoryId=256

http://www.hepsiburada.com/Liste/logitech-z-506-surround-51-speaker-980-000431-sonorous-hoparlor-ayagi-hediyeli-/ProductDetails.aspx?productId=bd85340&categoryId=256

http://www.hepsiburada.com/Liste/logitech-x-530-70w-51-speaker-970114-1914/ProductDetails.aspx?productId=bd7015&categoryId=256

Üstte cihazların linkleri var arkadaşlar. Bana kısa zaman içinde bir fikir verirseniz sevinirim. Malum indirim yarın bitiyor. Bitmeden alayım diyorum.
Arkadaşlar daha önce forumda verildimi bilmiyorum, verildiyse silinebilir. Sony Ericsson'un resmi sitesinde gezerken gördüm. Neo V diye yeni bir model mevcut. Hafif bir araştırmada cihazın kamerasının 5 mp olduğunu öğrendim. Ne kadar doğru bilmiyorum (hoş sony ericsson'un blogunda ama :) ) ancak daha az bütçelere hitap etmesi için üretilmiş olabilir. Bu arada cihazın rengi beyaz yani SE de modaya uydu:)
http://www.sonyericsson.com/cws/products/mobilephones/overview/xperia-neo-v?cc=tr&lc=tr#view=overview
http://blogs.sonyericsson.com/wp/2011/08/25/announcing-the-xperia-neo-v-our-newest-android-smartphone/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=announcing-the-xperia-neo-v-our-newest-android-smartphone
Almanyada kataloğu ve fiyat listesi sunulan tiguan yayılan dedikoduların aksine gene dsg yi 2.0 motorlardan başka şeçeneklerle sunmadı. Dsg sadece 2.0 tsi ve 2.0 tdi motorda mevcut.(Evet 2.0 tsi da geliyor) Üstelik 6 ileri dsg yerine tamamiyle 7 ileri tercih edilmiş. Beklenen araçtaki dsg şanzımanın alt hacimlerdeki motorlarda da olmasıydı ancak sağolsun vw gene bu imkanı ortadan kaldırdı. Tamam bu Avrupada çok sorun değil ama bizim gibi hala vergi sistemi motor hacmine dayalı ülkelerde bir kaç bin euro olması gereken aradaki fark uçuk oluyor. E haliyle de insanlar farklı marka model tercihlerinde bulunuyorlar. Ne diyeyim. İstediğim kombinasyonda gelmesi halinde almayı düşündüğüm bir araçtı tiguan ancak artık zor. Bu arada merak edenler için Almanyada en düşük fiyat 24.175 euro dan başlıyor. 34.225 euroya kadar çıkıyor ki bunlarda opsiyonlar eksik fiyatlar. Bu da link arkadaşlar:

http://www.volkswagen.de/de/models/Der_neue_Tiguan/CC5.html

Dediğim gibi bu şartlar altında almıyacağım bir araç
Arkadaşlar suzukinin sitesinde gördüm. Daha önce paylaşıldı mı bilmiyorum. Eğer paylaşıldıysa silinebilir. Şimdi gelelim habere:

Suzuki grant vitara 3 kapıda 2009-2010 modellerin bazıları üretim sırasında motor bölmesindeki teknik tanıtım plakasında eksiklikler olması sebebiyle bedelsiz olarak değiştirilecekmiş. Duyurunun tam metni ve linki aşağıda.

http://otomobil.suzuki.com.tr/Arac-Degisimi-Sase-Sorgulamasi

Suzuki Türkiye Distribütörlüğünü 27 yıldır başarı ile sürdürmekte olan Suzuki Otomobil Pazarlama ve Ticaret A.Ş. ülkemiz pazar şartlarına uygun olan tüm SUZUKI ürün gamına dâhil Otomobil, Motosiklet ve Deniz Motorlarını Türk tüketicisinin beğenisine sunmaktadır.

Bu kapsamda, 2009 ve 2010 yıllarında ithal edilen bazı 3 Kapı Grand Vitara araçlar için Suzuki Motor Corporation Japonya tarafından gönderilen bilgi kapsamında;

Aracın üzerinde bulunan teknik tanıtım plakasında eksik bilgiler olduğu tarafımıza bildirilmiştir.
Motor bölmesinde bulunan Teknik Tanıtım Plakası üzerinde bulunması gerekli olan ;

� İmalatçı Bilgileri
� Araç Şasi Numarası
� Araç Tip Onay Numarası
� Araç Ağırlık Bilgileri
� Araç Renk Kodları
� Araç Motor Kodları

Bilgilerinden etiket üzerindeki � Araç Tip Onay Numarası � eksik olduğundan ve ilgili Türk Mevzuatına göre bu durumun başka bir telafi yolu bulunmadığından,
* Sözkonusu araçların trafikten çekilmesi hususu ve 2011 model �O� kilometre yeni bir Suzuki 3 kapı 1.6 JX A MT Grand Vitara ile bedelsiz olarak değiştirilmesi Suzuki Motor Corporation Japonya tarafından kararlaştırılmıştır.

Sözkonusu araçlar, Şasi Numarası bazında distribütörlüğümüze bildirilmiş olup, 4077 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun kapsamında, araç değişim işlemlerinin gerçekleştirileceğini bigilerinize sunarız.

Toplam 139 adet aracın değişimini kapsayan bu konuda, Yetkili Satıcılarımızla toplantı yapılalarak detaylı bilgilendirme yapılmış olup ve aynı gün müşterilerimize de gerekli açıklamalar yapılmıştır.

Değişimi yapılacak türde araç sahibi olan müşterilerimizin, aracı satın almış olduğu Suzuki Yetkili Satıcısı ile veya Suzuki A.Ş. Genel Müdürlüğü ile bağlantı kurması, işlemlerin hızlı yürütülebilmesi için en pratik yol olacaktır.

Suzuki Markası, Sorumlu imalatçı ve ithalatçı yaklaşımı kapsamında, müşterilerimizin kullanmakta olduğu araçta, fiziki, teknik ve güvenlik bakımından hiç bir eksiğinin bulunmadığını teyid eder, ayrıca araç değişim sürecinde müşterilerimizin göstereceği işbirliği ve markamıza duyduğu güven nedeni ile tekrar teşekkür ederiz.
Arkadaşlar amerikadan laptop aldırma imkanım var. Şu anki laptopum da eskidiği için yeni bir laptop almaya karar verdim. Ancak maalesef seçim konusunda baya zorlandım. Ne alayım ne edeyim diye dönüp duruyorum. Sizden ricam bana yardımcı olmanız. Öncelikle kafamda iki marka var ve büyük ihtimal bunlar dışında seçim yapmayacağım. Tabii ki çok ikna edici bir sebebiniz vardır paylaşırsınız belki durum değişir. Kafamdaki iki marka sony ile apple. Sony bundan önceki laptopumdu ve gerçekten memnundum. Apple ı ise osx yüzünden tutuyorum. Ancak maalesef hangisini seçeceğim konusunda kararsızım o yüzden sadece markaları belirtip bırakacağım. Gelelim ne istediğime:

1- Sürekli internette kullanılacak.
2- Ofis programları çok kullanılacak. Yalnız ofis diye küçümsemeyin. Bazen aynı anda word, excel, power point açık oluyo ve herbirinden 3-4 dosya açık olabiliyor.
3- Ekran kalitesi çok önemli. Ara ara birşeyler izliyorum ve eski vaiomun kalitesini gerçekten çok beğenirdim. Tabi apple da iyi diye biliyorum.
4- Şimdi pek fırsatım olmuyor ama ilerleyen zamanlar için ufak(belki de büyük) foto ve video editleri olabilir.
5- Çok abartılı olmasa da ara ara oyun oynuyorum. Küçük oyunlar dışında nfs ve diğer yarış serileri, belki sf4 vb. tarzı arcade oyunlar, fifa tarzı oyunlar olabilir. Ps3 üm var ama her zaman onda oynamıyorum ve bazen laptopta oynamak istediğimde oynayabileyim ve beni sinir etmesin. Rahat rahat oynuyayım.
6- Bataryası ortalama bir süre gitsin. En azından normal kullanımda 3-4 saat kadar.
7- En az 3(belki 4) sene beni idare edecek.
8- Çok ağır olmasın. Zaten pek ağır sevmiyorum.
9- Ekran en az 13 en fazla 15 civarı olacak.
10- Sağlam olsun. Çünkü bazen oluyor günde 10-12 saat kullanabiliyorum. Bu açıdan kaliteli olsun istiyorum.

Bütçe konusunda sınır koymuyorum. Zaten amerikadan alınacağını için sorun olmayacak(Ancak gene de 3000-4000 dolarlık birşey olamaz maalesef). Sonyde z serisi hoşuma gidiyor. Appleda ise mb pro ile air arasında kararsızım. Sizden ricam bana bu konuda yardımcı olmanız. Hangisini seçmeliyim. Hangisi beni idare eder. Benim için bu 10 madde önemli bunları karşılayabilecek cihaz sizce hangisidir. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.
(Not: sony başlığına da aynı konuyu açtım. Yönetici arkadaşlardan ricam lütfen silmesinler)
Arkadaşlar amerikadan laptop aldırma imkanım var. Şu anki laptopum da eskidiği için yeni bir laptop almaya karar verdim. Ancak maalesef seçim konusunda baya zorlandım. Ne alayım ne edeyim diye dönüp duruyorum. Sizden ricam bana yardımcı olmanız. Öncelikle kafamda iki marka var ve büyük ihtimal bunlar dışında seçim yapmayacağım. Tabii ki çok ikna edici bir sebebiniz vardır paylaşırsınız belki durum değişir. Kafamdaki iki marka sony ile apple. Sony bundan önceki laptopumdu ve gerçekten memnundum. Apple ı ise osx yüzünden tutuyorum. Ancak maalesef hangisini seçeceğim konusunda kararsızım o yüzden sadece markaları belirtip bırakacağım. Gelelim ne istediğime:

2- Ofis programları çok kullanılacak. Yalnız ofis diye küçümsemeyin. Bazen aynı anda word, excel, power point açık oluyo ve herbirinden 3-4 dosya açık olabiliyor.
3- Ekran kalitesi çok önemli. Ara ara birşeyler izliyorum ve eski vaiomun kalitesini gerçekten çok beğenirdim. Tabi apple da iyi diye biliyorum.
4- Şimdi pek fırsatım olmuyor ama ilerleyen zamanlar için ufak(belki de büyük) foto ve video editleri olabilir.
5- Çok abartılı olmasa da ara ara oyun oynuyorum. Küçük oyunlar dışında nfs ve diğer yarış serileri, belki sf4 vb. tarzı arcade oyunlar, fifa tarzı oyunlar olabilir. Ps3 üm var ama her zaman onda oynamıyorum ve bazen laptopta oynamak istediğimde oynayabileyim ve beni sinir etmesin. Rahat rahat oynuyayım.
6- Bataryası ortalama bir süre gitsin. En azından normal kullanımda 3-4 saat kadar.
10- Sağlam olsun. Çünkü bazen oluyor günde 10-12 saat kullanabiliyorum. Bu açıdan kaliteli olsun istiyorum.

Bütçe konusunda sınır koymuyorum. Zaten amerikadan alınacağını için sorun olmayacak(Ancak gene de 3000-4000 dolarlık birşey olamaz maalesef). Sonyde z serisi hoşuma gidiyor. Appleda ise mb pro ile air arasında kararsızım. Sizden ricam bana bu konuda yardımcı olmanız. Hangisini seçmeliyim. Hangisi beni idare eder. Benim için bu 10 madde önemli bunları karşılayabilecek cihaz sizce hangisidir. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.
(Not: Apple başlığı altında da aynı konuyu açtım. Yönetici arkadaşlar umarım silmez)

Hakkında
Forum İkinci El İmzası:
=Referanslarım=
@d_e_s_i_r_e = oyun alındı, kulaklık alındı, @Dual Core = oyun takas edildi, @goku2 = oyun alındı, @boran.23 = çok sayıda parfüm alındı
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 16 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 8 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.033
İkinci El Bölümü Mesajları: 46
Konularının görüntülenme sayısı: 73.001 (Bu ay: 623)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 5 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Motorlu Araçlar Dünyası
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.