Yüzbaşı
28 Ağustos 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 62 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Arkadaşlar 365. dönem olarak acemilik ve ustalık için Adıyaman İl Jandarma komutanlığında kısa dönem er olarak gidiyorum. Gidecek ve orda bulunan arkadaşlar varsa buradan haberleşelim.
Ankara öncelikli veya ist bga chip değişimi yapan, onarım sonrası destek sağlayan kurumsal firma önerir misiniz

Meraba arkadaşlar şuanki sistemim

Asrock z87 pro 4

i3 4150 cpu

SAPPHIRE 3gb 384bit HD 7950

128gb Samsung 850 SSD + 3TB HDD

500w CM PSU

Bir arkadaşımdan i7 920 + Gigabyte X58A-UD3R Anakart geldi, Sorum sizce bu işlemci ve anakarta geçmelimiyim mağlum eski nesil google amcada düzgün bir kıyaslama test vb bişi bulamadım.
Meraba arkadaşlar,

Başlıkta belirttiğim gibi Gigabyte GA-EX58-UD3R model anakartım ve i7-970 işlemcim var. Sistem açılışta scanning Bios image in Hard Drive diyerek bios problemi mevcuttur. sitesinden güncel bios'u cd, hdd, disket sürücü ye direk rom dosyasını atarak gerek açılış disketi veya boot cd ile bir türlü gösteremedim.

Yardımlarınızı bekliyorum.

Not: Bilgisayar açıldığında scanning Bios image in Hard Drive dedikten 3sn sonra reset atıyor. Forumda araştırdım ancak çözüm bulan olmamış sanırım.

Ürünün garantisi yoktur.
Meraba arkadaşlar 1280x1024 max çözünürlük destekli 5/4 lcd monitörüm var ve degiştirmeyi düşünüyorum 1920x1080p destekli 21,5 veya 23,6 monitör almayı düşünüyorum. Merak ettigim konu ise büyük monitör küçük monitöre göre ekran kartına daha az yük binidiyormuş? küçük alana daha fazla doku bindirdigi için, Sizce hangi monitörü almalıyım.

Örn: 1920x1080p çözünürlükte 23,6 ekran; 21,5 ekrana kıyasla daha az yük bindiriyormuş. Umarım anlata bilmişimdir.

Sistem

Asrock z87 pro4

i3 4150 İşlemci

msi 2gb r7 265 256bit ekran kartı

Amaç oyun ve film de daha net kaliteli görüntüye sahip olmak

Edit: ASUS vs247nr 23,6 inc monitör aldım dvi dan kullanıyorum memnunum oyunlarda fps düşüsü yaşamadım gibi
Meraba arkadaşlar Asrock Z87 pro4 anakart aldım. yanınada hediye i3 4150 hediye geldi bir arkadaşdan. İşlemciyi anakartta takdım ram vs bütün baglantılar tamam ancak ekrana görüntü gelmedi. Sistemi kurmadan önce forumdan okudugm kadarıyla bazı arkadaşlar z87 lerin haswelreflesh işlemcilerin çalısması için bios güncellemesi gerektigini okumustum. Malesef bios ekranını hiç göremedim. Kartı garantiye gönderip bios güncellemesini beklemekten başka yapabilecegimiz var mı

Not: Etrafımda bios güncellemesini yapmak için eski nesil 1150p işlemci bulamadım
Arkadaşlar ben fm2+ bir kart aldım işlemcinin fani yok. Ancak elimde nirvana 120 fan var 775 pin ve AMD am3 de kullandığım ayakları var. Merak ettiğim bu AMD3 e taktigim ayak fm2+ karta uyar mi? Fotolardan gördüğüm uyar gibi geldi
Meraba arkadaşlar şuan kullanmakta oldugum sistem:

asrock n68c-gs fx

AMD triple core 8450

Hightpower 600w eco

2gb ddr2 ram

Vatandan indirimden Asus gtx750ti aldım. Yanına 8gb dual ddr3 1600mhz ram aldım. Ancak sorun bundan sonra başlıyor İşlemci ve anakart konusunda kararsız kaldım.

işlemci olarak almayı düşündügüm fx6300 - g3250

Anakartım fx6300 destekliyor fakat kart bana dandik geliyor

Özetle:

1 .Sadece işlemci alıp ucuza mı kapatıyım,

2. anakart verimsiz diye ( forumda kartın köprü hızlarının yetersiz oldugunu okumustum) fx6300 yanına anakart mı alıyım

3. ileriye dönük ve performansı yeterli geldigi için g3250 yanına z87 anakart mı alsam.

Not: Biraz OC takıntım vardır Oyun amaçlı kullanılacaktır. Oyunlar : Guild wars 2 , Cod mw2, Cs:GO ...

Tavsiyelerinizi bekliyorum

Apu sistem kurduğundan konu iptal
Steamden cs:s ve cs yi aldım. Latobuma oyunları yükledim. Cs:source oynadıgımda fps 50-60 fps arasında yeri geliyo 40 lara düşüyor. Cs de ise fix 60. Source de fps degerimi nasıl arrtırabilirim.forumdaki bazı çözümleri uyguladım ama olmadı.Sistemim mi yetersiz yoksa ?

Acer 5742g

i3-380m 2.53ghz işlemci

1gb nvidia gt520m ekran kartı

3gb ddr3 ram

320gb hdd

15,6 HD LED LCD
Site Adı : Komiksin.Net | Komik Şeyler İstiyorsan Aradıgın Yer Burası

Site adresi :http://www.komiksin.net

Site içeriği / Hizmet verdiği alan : Mizahi İçerik

İçerik ve Görsellik Konusunda Yorumlarınızı Bekliyorum...
Hakkında
Sistem ve Tercihleri
Mobil cihaz
Motorola
Operatör
Turkcell
Steam
balistik402
İşlemci
AMD
Anakart
MSI A88x-g45
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 1 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 6 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 365
İkinci El Bölümü Mesajları: 50
Konularının görüntülenme sayısı: 37.394 (Bu ay: 194)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 63 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Sıcak Fırsatlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.