Binbaşı
23 Şubat 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 38 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Sistem kurulu bir SATA, bir de slave IDE(PATA) arşiv diskim var. Bir nedenle IDE kablosunun CD-Rom ucuyla HDD ucunu değiştirdim, sonra düzelttim. Şimdi IDE diskin bölümlerinin harfi ve sırası değişti. Sırası şöyle oldu:

IDE partition 1
IDE partition 2
IDE partition 3
IDE partition 4
CD-Rom
IDE partition 5
SATA(windows kurulu tek partition)

SATA'yı söküp yeni bir SATA takıp ona sistem kurdum. Yeni sata ile de sıralama şöyle oldu:

IDE partition 1
IDE partition 2
IDE partition 3
IDE partition 4
IDE partition 5
SATA partition 1(windows kurulu olan)
SATA partition 2
SATA partition 3

BIOS'ta boot order diye bir ayar var, CD-Rom, IDE, SATA şeklinde. Başka bir ayar bulamadım. Bu sıralamayı ve isimleri nasıl değiştirebilirim? SATA'da windows kurulu bölüm C: olsun istiyorum.
http://www.viperlair.com/images/articles/howto/mods/muvo2/right.jpg
Creative Muvo2 mop3çalar'ın ekranı gördüğünüz gibi iğneli bir yapıyla ana karta bağlı. Diğer ucu boşta. Ben kulaklık girişini kontrol edip lehimlenebilecek gibiyse tekrar lehinmeleyi düşünüyorum. Arızası; ses gidip geliyor kulaklık girişini hareket ettirdikçe.

Ekran geçmeli midir sizce? Asılıp çıkarsam yerine takabilir miyim? Benzer bir ekran söken oldu mu daha önce?
XP kurulu SATA diskli HP bilgisayara harici USB harddisk takıp bu harddiske Windows kursam, açılışta hangi diskten başlayacağını seçebilir miyim? Bilgisayarın kasasının içine eklediğim IDE diskle bunu başaramadım. Yani USB disk sürekli kasanın üzerinde duracak, hangi Windows'u istiyorsam onu açacağım. Oluyorsa bu diske Windows'u nasıl kurmalıyım?
Voxline'ım bozulduktan sonra yeni bir DivX çalar almaya üşendiğim ve hiçbiriyle doğru düzgün Divx izlenemeyeceğini düşündüğüm için dizüstüyü TV'ye bağlayayım öyle izleyeyim dedim ama S-video kablo ile bağlantı yapıyorum görüntü renksiz ve titriyor. Gittim yeni kablo aldım durum aynı. Kablolar mı bozuk nedir anlamadım. Bilgisayar TV'ye nasıl bağlanır biri tarif ederse sevinirim.

güncel:
Arızayı yeni farkettim: Bilgisayarın güç kablosunu çıkarınca pırıl pırıl görüntü alıyorum, kabloyu takınca bozuluyor. Bunu iki farklı dizüstünde denedim, aynı. Çok tuhaf yahu, böyle bir şey nasıl olur, fikri olan?
enayi:
sıfat, argo (ena:yi)

Fazla bön, avanak, et kafalı, budala (tdk)

cahil:
sıfat (ca:hil) Arapça c¥hil

1 . Öğrenim görmemiş, okumamış:
2 . Bilgisiz.
3 . Belli bir konuda yeterli bilgisi olmayan (tdk)

Dünyada doğalgaz fiyatı:

Türkiye'de doğalgaz fiyatı(tüketici YTL/m3):
http://img231.imageshack.us/img231/9857/doalgazkonut2008bileikmz2.jpg
* ile gösterilen doğalgazın dolar fiyatına nazaran tüketici fiyatındaki artış.

Basından:
http://www.hisse.net/hisse/?p=376
http://w9.gazetevatan.com/haberdetay.asp?detay=Umugumuzu_sktilar_206750_2&Newsid=206750&Categoryid=2

Saygılar.
Video süresi boyunca ya da bir kaç saniye için çerçevenin bir kısmını kapatmak ya da oraya bir görüntü yapıştırmak istiyorum. Bunu nasıl yaparım? Hangi programla yaparım? Ulead kurulu ama çözemedim.
Elimdeki akü garantiden bir hafta sonra bitti. En uzun garanti süresi hangi aküdeyse ya da en güvenilir akü hangi markaysa onu alacağım. Teşekkür ederim.
Aynı apartmanda karşı dairenin üst katında oturan komşumla ortak şifreli kablosuz modem ve adsl hattı kullanmayı düşünüyoruz. Bina dışından pencereden pencereye ölçersek 25m'den fazla mesafe var. Duvarlar beton. Hangi modemi tavsiye edersiniz? Sorun yaşar mıyız?
Teşekkürler.

EDİT:04.01.07

Biraz geç oldu ama komşunun arka taraftaki dairesiyle benim ön taraftaki dairemin konumu ve mesafeler şu şekilde:

Bu mesafede sorunsuz bağlantı için neler lazım?
ABD kaynaklı olmayan yetkin ve popüler arama motorları nelerdir?
@*Š^&#!!!
Hakkında
Forum İmzası:
Compaq/HP 9010 dizüstüyü TV'ye bağlamak konusunda yardım ediniz.
Otomatik şanzımanlar hakkında bilgi ve yardım alınız.
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 3 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.829
İkinci El Bölümü Mesajları: 16
Konularının görüntülenme sayısı: 55.984 (Bu ay: 189)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 26 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Motorlu Araçlar Dünyası
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.