B

Yüzbaşı
09 Ağustos 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 32 (Bu ay: 1)
Gönderileri
15-20 işlemli ebay hesabı arıyorum. yardımcı olabilecekler whatsapdan ulaşabilirsiniz. tel 05379347060
Tv ekranda ışık yok. Ancak ekranda görüntü olduğu belli oluyor. Besleme devresinde beyaz sokette hiç elektrik yok. O bölümdeki trafoyu süren mosfetler sağlam görünüyor. sorun hangi parçadan olabilir.kartın arkasındaki kırmızı daire içine aldığım entegreden olabilirmi. Tv arada sırada aynı şeyi yapıyordu. kapatıp açınca düzeliyordu. Bu sefer kesinlikle düzelmiyor. Deneyimi olan arkadaş varsa yardımcı olmanızı rica ederim. Tv nin garantisi 10 gün önce doldu.

Arkadaşlar beko no frost buzdolabı var. Son zamanlarda elektrik faturasının yüksek gelmesinden dolayı buzdobından şüpheliydim. Bugün bir watt ölçer takıp tüketimini ölçeyim dedim.Dolap çalışırken 170 watt elektrik tüketiyordu.1 saat 40 dakika çalıştı durdu.Durduktan sonra watt metreye baktım tüketim 220 watta çıkmış. Wattmetre mi bozuk dedim ampermetre bağlayıp ölçtüm. Dolap akım çekiyor. Hemde çalışırkenden daha yüksek.Dolabın kapısını açınca içinde lamba yanıyor o zaman 10 watt daha yükseliyor watt değeri.

1 saat 40 dakika durmaksızın çalışma çok uzun değilmi ? Gazı bitmiş olabilirmi. dolap 10 yıllık dolap.
Çalışmayan dolap nasıl olurda elektrik tüketir. arızalı olan nedir ? Dolabın motoru fırın gibi sıcaktı baktığımda. Motor meftamı acaba? Bilgisi olan arkadaşlar yanıtlarsalar çok memnun olurum.
Dünyada ilk yapılan Ruby lazeri yapmak için çalışmalara başlamış durumdayım.Bunun için 800 joule xenon lamba (fotoğraf makina flaşları 2-3 jole gücünde olduğunu düşünürseniz ne kadar güçlü bir ışık verdiğini hayal edebilirsiniz) ve ve bu lambayı ateşleyecek devreyide başarıyla yapmış durumdayım.Çalıştırmayı başardığım takdirde yarım milimetre sacı delecek güçte bir lazer olacak.Şuan en önemli aşama olan aynaları temin etmeye geldi.Amerikada orjinalleri yarı geçirgen olanı 200 dolar civarı.%95 ve üzeri yansıtıcı ayna türkiyede bulma ihtimalim varmı acaba.Bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum.Tam yansıtıcı ayna şuan elimde var gerçek lazerde kullanılan altın kaplama bir ayna bu.Ruby kristalide bulmuş durumdayım.Tek sorun yarı geçirgen aynada.Yardım ve önerilerinizi bekliyorum arkadaşlar.
Hakkında
Konum: İstanbul,Avcılar
Forum İmzası:
cyberenerji.com
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 2 yıl
Mesaj Sayısı: 372
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 389
İkinci El Bölümü Mesajları: 4
Konularının görüntülenme sayısı: 7.021 (Bu ay: 112)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 2 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Motorlu Araçlar Dünyası
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.