Yarbay
20 Şubat 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
50 üye
Görüntülenme
Toplam: 763 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Makinenin ıslanmaması için böyle bir yöntem uygulandığını işittim. Deneyen var mıdır, sonuçları nasıldır? Nette araştırdım pek bir bilgiye ulaşamadım. Yoğun kar ve yağmur olmasa da hafif yağmurda, karda, hafif karlı tipide fotoğraf çekmek için lensi filtre ile destekleyip makineyi filmle sararsak faydası olur mu?

Selamlar.
Merhaba,
Yaklaşık 10 gün önce sorunlu bir alışveriş yaşadım, hatta iki kişi yaşadık. İlgili bölümde konu açtık, henüz onay almadı. Durumu izahen conjure ve rds ye mesaj atalı 6, 7 gün oldu halen mesajlar okunmadı. Sorunlu alışverişler ile ilgili muhatap bulabilecek miyiz? Yoksa artık ilgilenilmiyor mu?(hakikaten varsa böyle bir durum bilmiyorum)
Leica ilk ürettiği fotoğraf makinasının 100′ncü yılı şerefine 2 dakikalık bir video yayınlamış ve geçtiğimiz 100 yıl içerisinde çekilmiş o önemli anları video ortamında yeniden canlandırmış. 35 ünlü fotoğraftan oluşan video içerisinde yer alan o önemli anlara Leica makinaların şahitlik ettiği düşünülürse çok güzel bir görsel sunum ile bunu bizlere sunmuşlar.(Açıklama bana ait değil. Alkışlarla Yaşıyorum'dan aktardım. Linki açınca siz de göreceksiniz)

http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/222290/leica-100-35-unlu-fotograftan-olusturulan-video

http://www.youtube.com/watch?v=ssN3BiBRISk
Bu uyarının nedenini bilen varsa beni ihya edecek. Dijital yayında modül kullandığımızdan beri sıkça karşılaştığımız bir hata.

OA servisleri görüntülenemiyor
Kontrol modülü düzgün çalışıyor.
Sanalpazar komisyon oranını %8 e çıkarmış. Bugün son günmüş. Link istemeyin mesaj ile öğrendim.

Düzeltme: Sitenin anlaşması olmayan kargo ile gönderim yapılırsa %8, anlaşma olanlarla gönderilirse eskisi gibi %5 komisyon alacaklarmış.


Gelen mesaj şu şekilde;

Öncelikle, e-ticaret dünyasında Sanalpazar.com ile birlikte iş yapmayı tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Sanalpazar.com’un günlük işlem sayısı, sizlerin de desteğiyle 10 bine dayandı.

Sayılar ne kadar büyürse büyüsün, hep birlikte hizmet kalitemizden hiçbir zaman taviz vermedik. Bunun sonucu olarak, günlük binlerce işlemin %95’i tüketiciler tarafından 5 üzerinden 5 veya 4 puanla değerlendiriliyor. Müşteri hizmetlerimize günde ortalama 1.500 mesaj geliyor ve bunlar ortalama 21 dakika içinde cevaplanıyor! Yani müşterilerimiz yarım saat geçmeden sorunlarını çözen bir cevap alıyor.

Bildiğiniz gibi tüm işlemleri, satılan ürün alıcısına teslim edilene kadar takip ediyoruz. Teslimat süreci takip edilmeyen işlemler, alıcıları, satıcıları ve Sanalpazar.com’u mağdur edebiliyor.

İşbirliği yaptığımız kargo şirketleri* ile yapılan işlemlerde, teslimat süreci kolaylıkla takip edilebiliyor. Ancak, diğer işlemlerin teslimat takibi çok yoğun insan emeği gerektiriyor ve Sanalpazar.com’a büyük maliyetler yaratıyor.

Bundan dolayı, işbirliği yaptığımız kargo şirketleri DIŞINDA kalan yöntemlerle teslimatı yapılan işlemler için hizmet komisyonumuz 16 Eylül 2014 Saat 00:00’dan itibaren KDV dahil %8 olarak uygulanmaya başlanacak.

İşbirliği yaptığımız kargo şirketleri* ile yapılan işlemlerde hizmet komisyon oranımız başlangıçta söz verdiğimiz gibi, hâlâ her şey dahil %5!

Sanalpazar.com, yenilikleri, fırsatları ve hizmetleri ile e-ticaret dünyasında yanınızda olmaya devam edecek.


http://www.sanalpazar.com/yardim_detay.php?help_id=52
Blizz şaşırtmaya devam ediyor. Açıkçası şımartıyor bizi. Bu kadar ilgiyi alakayı hak etmiyoruz.

Selam arkadaşlar,
Merak ettiğim bir konuda biraz bilgilendirirseniz sevinirim. Konu makinenin kasasının ısınması.

Bir ay öncesine kadar Oly E-PM2 kullanıyordum. 4 ay kadar kullandım. Herhangi bir zaman diliminde makinenin sındığına şahit olmadım. Daha önce de E-P2 kullandım o cihaz da ısınmıyordu. Vizörlü bir makine ile devam etmek için E-M10 aldım. Geldiği ilk gün doğal olarak menüyü bolca kurcaladım ve makinenin bayağı ısındığını farkettim. Sıcaklık sağ tarafttan başlıyor ve aşağı kadar iniyordu. Aldığım yerle görüştüm ve bunun normal olmadığı söylendi. Yaklaşık 20, 25 gün servis vs turlarından sonra yeni bir makine gönderildi.

Gelen makine de ısınıyor. Video denemedim sadece fotoğraf çekiminde ve menü karıştırırken ısınmaya başlıyor ve kullandıkça artıyor. Bir süre sonra avuç içini terletecek sıcaklığa ulaşıyor. Daha fazlasını denemedim.

İngilizcem çok iyi değil ama netteki araştırmalarımda pek ısındığına dair bir şey göremedim. Testlerde de bahsedilmiyor gibi. Forumda kullanan bir kişi biliyorum ona sordum ama henüz cevap gelmedi. M4/3 bölümünden ubeyd de E-M1 kullanıyor. O da makinenin bir miktar ısındığını söyledi fakatt bire bir karşılaştırma yapamadığımız için aradaki farkı bilemiyorum.

Makine sorunlu mu değil mi bilmiyorum. 2 de 2 problemli makine almak çok olası değil. Elimden çok fazla makine de geçmedi. Yakın dönemde kullandığım üç aynasızdan sadece M10 da böyle bir ısınma ile karşılaştım. Aldığım firmanın da makinenin yeni bir model olması sebebi ile çok fazla bilgi sahibi olmadığı kanaatindeyim.

Şimdi benim asıl merak ettiğim orta ve üst segment makinelerin de ısınıp ısınmadığı. Makinenin ısınması normal mi? Ne kadarlık bir sıcaklık uzun vadede problem teşkil etmez? Ya da hakikaten 2/2 sorunlu makine almış olabilir miyim?
Merhaba,
Özel mesaj bölümünde Türkçe karakter sorunu mu mevcut?
Sorun bende mi bilemedim.
ÇŞĞİÖÜ

çşğıöü
Yorum yapmak istemiyorum yorumu size bırakıyorum.

Hakkında
Konum: Konya
İlgi Alanları: Fotoğraf
Forum İmzası:
Sistem ve Tercihleri
Operatör
Turkcell
ISS
Uydunet
Oyun Platformu
PC
Takım
Fenerbahçe
Tablet
Mini
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 hafta önce
Son Mesaj Zamanı: 8 ay
Mesaj Sayısı: 5.194
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 7.498
İkinci El Bölümü Mesajları: 1.066
Konularının görüntülenme sayısı: 230.105 (Bu ay: 599)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 217 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.