Yarbay
30 Temmuz 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
57 üye
Görüntülenme
Toplam: 270 (Bu ay: 3)
Gönderileri

Merhabalar. Sony marka laptop kullanıyorum. Bilgisayarımdaki görüntüyü kablosuz olarak TV'ye aktarmaya çalışıyorum ama bir türlü başaramadım bu olayı. İnternette birçok sayfaya baktım, birçok şey denedim ama yine de olmadı. Kablo kullanmadan bilgisayarı TV'ye bağlamanın bir yolu var mı acaba? Televizyonum: Techwood 43U902

Merhaba arkadaşlar. Bir yanda eldeki birikimin büyük kısmını kullanarak bedelli askerlik yapmak, bir yanda da maaş almadan 6 ay askerlik yapmak. (Bedelli yaparsam 1 aylık maaşım da kesilecek, 37 BİN TL'nin üzerine eklenmiş gibi olacak. :) ) Siz olsanız hangisini tercih edersiniz ve neden?


Ayrıca bedelli askerliğe başvurmak istesem kalan 10 günde işlemler yetişir mi, hangi yolları takip edeceğim?


Teşekkür ederim. :)

Bu cuma Bim'e önceki haftalarda olduğu gibi Dijitsu tv geliyor Djt42 modeli. Bu cihaz nasıldır, ps4 performansı iyi midir acaba, tek kişilik ve çok oyunculu oyunlarda sorun yaşatır mı? Djt43 modeli de önceki haftalarda gelmiş fiyatı daha uygunmuş aralarında ne fark var bilmiyorum ama. Alıp almama konusunda kararsızım bir ara 1799 TL'ye 4K olan modeli satılmıştı o fiyatlara tekrar düşse bütçe arttırıp alma şansım var ama euro dolar durmuyor fiyatlar artacak diye düşünüyorum.A101'e de Hi level televizyonlar geliyor onlar mı iyidir dijitsu tvler mi? Bütçe olarak 1500ler diyebilirim eğer biraz daha bütçe koy şu televizyonu al derseniz ona da yönlenebilirim. Bir de bu fiyat aralığındaki televizyonların smart özelliği nasıldır? Biraz karışık oldu ama kusura bakmayın :)
Arkadaşlar merhaba. 2007 Model Golf 5'imiz var. Bakımları bu zamana kadar yetkili serviste yaptırdık. Biraz masraflı oluyor haliyle ama orijinal olsun, yarın bir gün aracı satarsak bize faydası olsun, araç da tsi motor hassas bir motor ne olur ne olmaz diye böyle böyle devam ettik. Tekrar bir bakım zamanı geldi. Bu kez ciddi ciddi özel servisi düşünmeye başladım. Özel servislerden birisini aradım 550-650 civarında bakım fiyatı çıkar dedi, kullandığımız markalar da orijinal Mann, Bosch, Mahle vs dedi aklıma da yattı gibi oldu. Yetkili servis 1000 tl civarında fiyat veriyor. Yapılacak işlemler aynı. Yine de bir soru işareti oluyor. Aradaki fiyat farkına değer mi, artık yetkili servis macerasına son verelim mi? Yoksa üç kuruş fazla olsun için rahat olsun mu dersiniz ? Teşekkür ederim. :)
Arkadaşlar merhaba. Nispeten uygun fiyatlı, sorun çıkartarak başımızı ağrıtmayacak, ihtiyaç olduğunda servis konusunda sorun yaşamayacağım bir cihaz almak istiyorum. Bütçem 1000-1500 civarında. Biraz araştırma yaptım, bu hafta A101'e de Seg'in çamaşır makinesi geliyor modeli de Scm 7101. Sonra bu fiyat aralığında birkaç marka-model daha buldum bunları ilk kez duydum ama olumlu yorumlar da var cihazlar hakkında: Nexon ve Windsor. Vestel güvencesi altında diyor bunlarda da. Seg de dahil bu bu markaları tercih etsek sorun yaşar mıyız , teslimattan kuruluma başımız ağrır mı? Önereceğiniz başka cihazlar varsa onları da düşünebilirim. Bütçeyi arttır şunu al derseniz ona da yönlenebilirim. Şimdilik bu üç markanın seçtiğim cihazlarının linklerini paylaşıyorum.
Yorumlarınızı bekliyorum. :)
https://www.a101.com.tr/elektronik/seg-camasir-makinesi-scm-7101/
https://www.n11.com/urun/windsor-2710-7-kg-1000-devir-camasir-makinesi-1144477?magaza=vsoutlet
https://www.n11.com/urun/nexon-cm-7010-a-7-kg-1000-devir-camasir-makinesi-978363?magaza=alp-ticaret
---
Arkadaşlar merhaba. Yeni bir düzen kuracağım. 1+1 Ev tuttum ve içerisi için de beyaz eşyasından mobilyasına kadar parça alacağım kısmet olursa. Sizlerden buzdolabı, çamaşır makinesi, fırın tavsiyesi almak istiyorum. Bütçe olarak da şöyle ifade edeyim; yalnız başıma yaşayacağım, çok teferruatlı, kaliteli ve haliyle de pahalı eşyalar almayayım diye düşünüyorum. Nispeten uygun fiyatlı, sorun çıkartarak başımızı ağrıtmayacak, ihtiyaç olduğunda servis konusunda sorun yaşamayacağım hangi marka modelleri tavsiye edersiniz? Yok öyle üç kuruşa beş köfte demeyin lütfen. :) Örnek olarak A101'de BİM'de bazı marka modeller satılıyor(SEG, Altus vs gibi) bunlar nasıldır idare eder mi beni yoksa biraz daha bütçeyi arttır başın ağrımasın dediğiniz marka model var mı? Bu konularda hiçbir bilgim yok neye dikkat edeceğimi bilmiyorum, cihazların elektrik tüketimleri şunları bunları.

Fırın konusunda şunu ekleyeyim, set üstü ocak gaz açımı için şart deniliyor gazın test edilmesi açısından. Ben almışken de fırın alayım bazılarında set üstü ocak zaten var diye düşündüm. İlk başta set ocak alıp sonradan fırın alsak mantıklı mı olur yoksa direkt ocaklı fırın mı almalıyım? Ya da set üstü ocak alıp yanına mikrodalga fırın mı alayım? Şimdiden yorumlarınız için teşekkür ederim.
Arkadaşlar merhaba. Telefonu usb kabloyla bilgisayara bağlıyorum, çektiğim bütün fotoğraflar videolar da görünüyor, kopyalamak istediğimde de kopyalanıyor buraya kadar sorun yok. Ama çektiğim fotoğraflara bir gireyim, tek tek tıklayıp bakayım dediğimde devamlı hata veriyor, bilgisayar donuyor. Bir fotoğraf açılsa dâhi diğerine geçemiyorum. Kabloyu sökmeden bilgisayar düzelmiyor, kilitleniyor ya da ''Windows Fotoğraf Görüntüleyicisi bu dosya biçimini desteklemediğinden veya en yeni Fotoğraf Görüntüleyicisi güncelleştirmelere sahip olmadığından Fotoğraf Görüntüleyicisi bu resmi açamıyor'' hatası veriyor. Çektiğim bazı eski fotoğrafları telefondan silmektense bilgisayardan tek tek hızlı bir şekilde sileyim dedim ama yapamadım. Bu sorunu nasıl çözebilirim?
Arkadaşlar merhaba. Araçta oluşan yağ kaçağı ve titreme sorunlarıyla ilgili konu açmıştım:https://forum.donanimhaber.com/aracta-yag-kacagi-var-titresimli-calisma-rolantide-titreme-golf-5-tsi--141556282

Serviste bobin, enjektör, ve kurum temizliği yapılırsa sorunun düzeleceği söylendi. Enjektör fiyatları malum çok pahalı. Serviste parça fiyatı 5750 tl idi. Benim de aklıma enjektör temizleyicilerden kullanmak geldi. Würth'ün ürününü uzun zamandır duyuyorum. Bu temizleyiciler gerçekten işe yarıyor mu arkadaşlar, denemeye değer mi dersiniz? İnternette yorumları okudum biraz, memnun kalanlar da var kalmayanlar da var. Piston erime sorunları da yaşayanlar varmış. Kş yapalım derken göz çıkarmayalım da. :) Kullanım talimatına uyulduğu takdirde sorun yaşar mıyız acaba? Kullanıcı deneyimlerinizi ve yorumlarınızı bekliyorum. Teşekkür ederim. :)
O kadar şey yazmıştım sağ olsun forum yine yaptı yapacağını.

Motor kapağını kaldırdığımda araçta yağ kaçağı olduğunu gördüm arkadaşlar. Bobinlerin kenarına kadar sızmış. Aşağıdaki demirlerde de yağ sızıntısı olmuş ve kurumuş. Araç 1.4 tsi Golf 5 yaklaşık 215 binde.

Yağ kaçağının yanında ilk çalıştırmada, devir düştükten sonra bir titreme, vuruntu var. İlk çalıştırmada ve motor ısınıncaya kadar olan süreçte egzozdan öksürür gibi sesler geliyor. Bununla ilgili video ekleyeceğim. Yavaş yavaş hızlanmaya çalışırken, özellikle de klima açıksa, bunun yanında sabit hızla giderken de araçta silkeleme mevcut. İleri geri yapıyor araba. Performanslı kullanımda herhangi bir sorun yok.

Bu sorunlar neden kaynaklanabilir arkadaşlar? Yağ kaçağı ile bu silkeleme durumunun ilişkisi var mıdır?
Öksürük sesi olarak tabir ettiğim ses: ( Hem ilk çalıştırmada bu ses var hem de motor ısınınınca rölantide devam ediyor.
Fotoğrfalar:
Hakkında
Konum: Konya
İlgi Alanları: Cep telefonları, PS, XBOX
Forum İmzası:
iPhone 5
PS4 Slim
Forum İkinci El İmzası:
Alışverişlerim: SupremeXXL (Xbox 360 Arcade aldım), ahmettuncez(Xbox oyun aldım(2 adet),rude.(Xbox oyun aldım),Mr.Can (Xbox oyun sattım),x34kaan(Xbox oyun sattım), kartalım(Xbox oyun sattım),nozdoner75(Xbox oyun aldım),varte(Xbox oyun sattım),math_tiger(Xbox oyun aldım),bycanua(Xbox oyun sattım), chato91(Xbox oyun sattım),cihan23(Xbox 360 Slim sattım), rozek (Ekran kartı sattım), Ryher (Dcu-11 Usb sattım) karahan_yel (Xbox 360 Elite aldım),Hannibal_King(Xbox Hdd sattım), R@deon(Casecom Kasa sattım), sabos45( 1.5 Gb ram sattım), @promethius(Ekran kartı sattım Fx 5200), marxx (Pc oyun aldım Alan Wake), 3yüz5yüz (pc oyun aldım Left 4 Dead 2), simonuniti ( 2 adet Ps3 oyunu aldım Shift ve Mw3) , fantastiko_92 (Ps4 Nba 2K15 aldım) , goz_35 (Ps4 Nba 2K15 sattım), LiLaLo (Diablo 3 sattım), efe87 (Gs Store indirim kodu sattım) , Nelsın (Gs Store indirim kodu sattım), nutro (Ps4 Uncharted 4 oyun sattım), cengiz-83 (Ps4 The Order 1886 oyun sattım.), ozgur_tuna (Ps4 Uncharted Kayıp Miras oyun sattım.), ercnsklc (Ps4 Mafia 3 satın aldım), Nınja ( Ps4 Gow 4 sattım), ozeruymaz (Ps4 Gow 4 sattım), maxtar (Ps4 GTA V sattım)
Hakkımda:
iPhone 5

PS4 Slim/Psn: sasa_ilic421


Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
PC
Otomobil
Volkswagen
Mobil cihaz
iPhone
Operatör
Turkcell
ISS
TTNET
Oyun Platformu
Xbox
Steam
Battal Gazi
TV
Samsung
Ses Sistemi
Ses Sistemi
Notebook
Sony
Dünyadan Futbol
Galatasaray
Basketbol
Galatasaray
İşlemci
AMD
Anakart
Asus
Sabit Disk
Seagate
Ekran Kartı
Asus
Kombi
Viessman
Modem
Zyxel
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 2 hafta
Mesaj Sayısı: 8.126
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 12.816
İkinci El Bölümü Mesajları: 508
Konularının görüntülenme sayısı: 668.772 (Bu ay: 4.367)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 647 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Mobil Cihazlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.