P

Binbaşı
18 Temmuz 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 39 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Merhaba daha yeni çekmiş olduğum 36 ay vade 72.000 TL kredinin 3. taksidini 2504 TL olarak ödeme aşamasındayken virüs salgını nedeniyle Ziraat bankası kredimi 3 ay erteledi fakat toplam rakama 2500 TL faiz ekledi ve aylık ödemem 2576 TL oldu. Şirketim tarafından da ücretsiz izne çıkarıldığım için bu durumu kabullendim gibi. Fakat yinede dövizde olan bir miktar param var o bir taksiti karşılar. Belki şirket 3 ay içerisinde 1 ay ödeme verebilir de. Anne babadan da toplarsak ve birazda hesapları eksiye düşürerek çekersek (ek para, avans para gibi) paralardan çekersek bu kredi erteleme işine gerek kalmayabilir. Her ay bir şekilde ödeyebilirim. Fakat şimdi kararsız kaldım. Bu erteleme ile Temmuz 17'e ertelenmiş ödememi toplu şekilde ödeme fırsatım oluyor. Bu durumda henüz en yüksek faiz vadeleri olduğu için avantajlı olacak gibi yani ana paradan fazla inecek aşağıya. Sonuç olarak 3. ayda ben normal taksitin üzerinde bir ödeme yapacağım 10.000 TL olabilir diye düşünüyorum böyle bir durumda ertelemeyi iptal etmek mi doğru olur yoksa bu şekilde mi kalsın karar veremedim. Sizin Görüşleriniz ne olur?

Bu arada kredi ödemem nisan 17 sindeydi 3 ay ertelediler ama bana 4 ay gibi oldu. Yani Temmuz 17 de 4 aylık ödeme yapabilirim.
Bu ülkede neden her şey yalan?

Ücretsiz izin'e müsaade etmeyeceğiz dediler ücretsiz izne çıkarıldım. Faizsiz kredi erteleme dediler faizli erteleme yaptılar. Bu duruma ne denir şimdi?

Zorla ücretsiz izne çıkarıldım ve dedim bari faizsiz kredi erteleme yapmışlar en azından burdan kurtarıyoruz moral motivasyon oldu. Evime ekmek götürebileceğim dedim. Ziraate Ertele diye bir sms attım detaylar için arayacaklarını ilettiler. Tesadüfen internet şubesine girince bir gördüm ki 2500 TL faiz eklemişler ve 3 ay ertelemişler bile. Ne faiz hakkında bilgilendirme yapıldı ne de karar vermek için süre tanıldı. Hani faizsiz yapılacaktı bu iş? Ne anlamı kaldı? Bu virüs olmasa da zaten bankalar bu tarz faizli erteleme işini yapıyorlardı. Bankanın kazancını artırmak için yapılan bir kampanya başka hiçbir şey değil. Eve para girmiyor bunlar bana böyle ortamda faizli kredi satıyor nasıl insanlar olduk biz? Tv karşısında kimse biz şöyleyiz biz böyleyiz lafları atmasın.
merhaba geçen sene sıfır aldığım ve garantisi devam eden aracımda sarı halojen far var. Gündüz farları led olması çok hoş ama allure modelindeki gibi kısalarda full led far nasıl uygun şekilde yaptırabilirim?

alışveriş siteleri öyle karışık ki tonla led far var 100 liraya bile led far görüyorum.
merhaba,

boş zamanlarımda udemy üzerinden dersler ile geliştirerek yazılım öğrenmek istiyorum. Tam zamanlı bir işte çalışıyorum boş zamanlarıdma oyun moyun oynaaycağıma bu kondua kendimi geliştiririm diye düşündüm.

eskiden web sitesi tasarımı yapmaktan keyif alırdım. fakat şuan mobile kayma var gördüüm kadarıyla. bu sefer dinamik web siteleri ve bunun aynısını mobildede yaratabileceğim eş zamanlı çalışacak projeler üretmek istiyorum. sizce hangi dil bana yardımcı olur. java öğrenmiştim bir ara çok keyifli geldi. fakat sanırım benim javascript öğrenemem gerekecek doğru mudur acaba?

Afrin Şehidimizin 4 aylık eşinin paylaşımları... :(
merhaba arkadaşlar cam tavanda çıkmayan kireç lekeleri oluştu. automaxx da yıkamada cıkmadı. webde bir çok öneri var ama eski konular yakın zamanda kesin çözüm bulabilen var mıdır?
Doğrusuyla yanlışıyla kattıkları ve götürdükleri vardır hükumetin. Bana göre ülke 16 yıldır gelişmişlik gösteremedi belki ama hükümet bazı temel konularda sorunlara çözüm getirdi. Bu da onlardan biri :

Merhaba,

yapmak veya yaptırmak istediğim proje mobil uygulama olacak ve online uyeler birbirleriyle rastgele bir ekranda buluşturulacak. bu bir oyun vs degil aslında o ekranda birbirleriyle yazısacaklar vs bunu sadece java ile yapmak mumkun mudur?
merhabalar,

sıfır araç alma arifesindeyim krediyle alıancaktır bu araç.

İkisi farklı segmentler ama kararsız kaldık bir kere. Bütceyide zorladığımız için yakıt konusu da ön plana çıktı.

2008 dizel allure full paket cam tavan yarı otomatik 107 bin tl (tam pazarlık yapılmadı 105'e bırakır diye ümit ediyorum)

308 1.2 turbo motor benzin otomatik eat6 active paket 104 bin TL . pazarlık yapıldı.

308 çok beğendiğim bir araç ama dizel otomatik ve full paketi inanılmaz pahalı. o yüzden ancak benzinli düşük motor active paket olabiliyor. 2008 i gözümüze soktular öyle olunca galeride. test sürüşü yaptım ikiside güzel araç ama 308 daha iyi geldi. Fakat yakıt konusu ve donanımlar beni çok kararsız bırakıyor. Özellikle yakıtta şüphelerim var benzinli bir arabaya.

Sizin öneriniz ne olurdu ?
banamı öyle geliyor bilmiyorum 2. el ilanlarından da belli oluyor ağır hasarlı araçların sayısı inanılmaz fazla temiz denilen araçların sayısı az görünüyor. Sanırım piyasa filo araçlar ile dönüyor. Yani sıfır araçların fiyatı o kadar yükseldi ki sanki sadece şirketler bu arabaları alabiliyor gibi bir hal var.

Bir diğer konuda bazı araçlar 2. el olmasına rağmen sıfırından pahalı olması buna hiç anlam veremedim...

piyasa bu durumdayken acaba beklemek doğru olur mu ?
Hakkında
Sistem ve Tercihleri
Takım
Fenerbahçe
World of Warcraft
Warless - Warlock of Outland
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: geçen yıl
Son Mesaj Zamanı: geçen yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 2.713
İkinci El Bölümü Mesajları: 7
Konularının görüntülenme sayısı: 173.285 (Bu ay: 658)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 1.239 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Oyun
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.