Yarbay
16 Temmuz 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
6 üye
Görüntülenme
Toplam: 41 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Merhaba arkadaşlar,

Bir süredir evde müzik dinlemek için düşük bütçeli (200 TL' ye kadar) ses sistemi arıyorum, evde çok yüksek olmayan seste dinleyeceğim bas yoğunluğundan çok berrak bir ses istiyorum, çok bir beklentim yok temel gereksinimleri karşılasa yetecek bir sistem arıyorum.

Logitech z240 sanırım yeni bir ürün pek bilgi yok internette acaba sizin fikriniz var mı?
Bununla birlikte 2+0 veya 2+1 tavsiyelerinize açığım. Bir zamanlar creative t20 vardı aslında tam aradığım ürün o ancak hiç bir yerde yok.

Saygılar.
facebook da falan nillet 1256452 gibisinden sayılar paylaşıyor, nedir ne değildir bu sayılar?
Arkadaşlar İstanbul' da nereden New Balance ayakkabı alabilirim. New Balance M574 modeli hoşuma gitti kullanan arkadaşlar varsa tavsiye ederler mi?

Arkadaşlar bir kaç haftadır çözemediğim bir poblemim var, bilgisayarımla wifi üzerinden internete bağladığımda ağa problemsiz bir şekilde bağlanıyor ama internet bağlantısında problem yaşıyorum, sayfalar çok geç yükleniyor veya hiç yüklenmiyor. Sizce bunun nedeni nedir? Bazen wifi kanalını değiştiriyorum bağlantı kısa süre de olsa normale dönüyor ancak 5-10 dk sonra tekrar problemler başlıyor. Şuan ethernet ile bağlamıyorum bağlantıda bir problem yok.
Şimdiden çok teşekkür ederim.
Arkadaşlar birkaç üniversitenin burslu bölümünü yazmak istiyorum ama kafamda soru işaretleri var, internette genel olarak sınav ile burslu kazanılanın bursu kesilmez yazıyor, birçok üniversite 7 yıl süre veriyor bitirmek için. Sizce tercih etsem sorun yaşarmıyım bu üniversitelerde;

Yeditepe, Maltepe, Bahçeşehir, Okan üniversitelerini düşünüyorum. Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa çok memnun olurum.
Merhaba arkadaşlar C#'da web tabanlı bir not bilgi sistemi projesi hazırlıyorum, projede okul türü kayıtı yaparken girilen veriler gridview nesnesinde listeleniyor. Ben de girilen verileri düzenlemek için verinin üzerine gridview nesnesinden tıklayıp Textbox' da yazdırmak istiyorum.

Yardımcı olursanız sevinirim, şimdiden çok teşekkürler.
Arkadaşlar ADSL modemimde sadece power ışığı yanıyor, internet, adsl, ethernet ışığı yanmıyor, modemde sorun vardır diye farklı bir modemle denedim ama sorun yine aynı, internet dün öğle saatlerinden sonra küt diye gitti, 2 defa TTnet i aradım ama o call center daki elemenlarından birşeyden anladıkları yok bi tek power kablosunu söküp takdırmasını biliyorlar. Bu konuda bi fikiri olan arkadaş varsa lütfen yardım etsin, şimdiden teşekkürler.
Arkadaşlar bir sorunum var benim amacım veritabına kayıtlı olan veriyi vb' de güncellemek ancak bazı sorunlarım var internette biraz araştırdım ama anlayacağım bilgilere ulaşamadım.

Kodlar;
Dim baglanti As New OleDbConnection
Dim komut As New OleDbCommand
Dim adp As New OleDbDataAdapter
Dim ds As New DataSet

baglanti.ConnectionString = "Provider=Microsoft.Jet.Oledb.4.0; Data Source=C:\Ogrenci\Ogrenci.mdb"
baglanti.Open()

komut.CommandType = CommandType.Text
If CheckBox1.Checked = True Then
komut.CommandText = "Update Ogrenci Set ogrenci_adi='" & TextBox1.Text & "' Where ogrenci_no='" & Val(TextBox3.Text) & "'"
ElseIf CheckBox2.Checked = True Then
komut.CommandText = "Update Ogrenci Set ogrenci_soyadi='" & TextBox2.Text & "' Where ogrenci_no='" & Val(TextBox3.Text) & "'"
ElseIf CheckBox4.Checked = True Then
komut.CommandText = "Update Ogrenci Set ogrenci_cinsiyeti='" & CheckBox5.Checked & "' Where ogrenci_no='" & Val(TextBox3.Text) & "'"
ElseIf CheckBox1.Checked = True And CheckBox2.Checked = True Then
komut.CommandText = "Update Ogrenci Set ogrenci_adi='" & TextBox1.Text & "', ogrenci_soyadi='" & TextBox2.Text & "' Where ogrenci_no='" & Val(TextBox3.Text) & "'"
ElseIf CheckBox1.Checked = True And CheckBox4.Checked = True Then
komut.CommandText = "Update Ogrenci Set ogrenci_adi='" & TextBox1.Text & "', ogrenci_cinsiyeti='" & CheckBox5.Checked & "' Where ogrenci_no='" & Val(TextBox3.Text) & "'"
ElseIf CheckBox2.Checked = True And CheckBox4.Checked = True Then
komut.CommandText = "Update Ogrenci Set ogrenci_soyadi='" & TextBox2.Text & "', ogrenci_cinsiyeti='" & CheckBox5.Checked & "' Where ogrenci_no='" & Val(TextBox3.Text) & "'"
End If

komut.Connection = baglanti

kodlar bu şekilde bir eksikliğinin olduğunu ben de biliyorum ama bilgim kıt olduğu için yapamıyorum sanırsam sql cümleciklerinde sorun yok ama ondan sonra kullanacağım kodları bilmiyorum, form ekranının resmini de ekledim.

Yardımcı olan herkese şimdiden teşekkür ederim.

Arkadaşlar lise 3 veritabanı programcılığı öğrencisiyim bu yıl visual basic.NET öğrendik if,for,diziler,function,veritabanı bağlantısı vs. ve bende biraz java öğrenmeye çalışıyorum ama hala çözemedim. Anlayacağınız daha yazılım konusunda amatörüm ve staj için istanbul içinde bir yazılım firması bulmam gerekiyor ama dediğim gibi ufak tefek uygulamalar harici fazla bişey yapamıyorum, benim sormak istediğim bu tür şirketler stajyer öğrencilerden neler bekler yada beni 1 ay çalıştıracak bir yer bulabilirmiyim? Bana tavsiyeleriniz neler? Yorum yapacak herkese şimdiden teşekkürler.
Arkadaş acil yardıma ihtiyacım var yarına ödevleri yetiştirmeliyim.

Imports System.Data
Imports System.Data.OleDb
Public Class Form1

Private Sub Button1_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles Button1.Click
Dim baglanti As New OleDbConnection
Dim komut As New OleDbCommand
Dim adp As New OleDbDataAdapter
Dim ds As New DataSet

baglanti.ConnectionString = "Provider=microsoft.jet.oledb.4.0; Data Source=\KITAP.mdb"
baglanti.Open()

komut.CommandType = CommandType.Text
komut.CommandText = "SELECT * FROM KITAP WHERE KITABIN_TURU=Textbox1.text"
komut.Connection = baglanti

adp.SelectCommand = komut
adp.Fill(ds)

DataGridView1.DataSource = ds.Tables(0)

baglanti.Close()
baglanti.Dispose()
komut.Dispose()
adp.Dispose()

End Sub
End Class

Benim sormak istediğim koyu yazan yerdeki sql kodları doğru mu ve öyle bir kullanım var mı?
Eğer kodlar yanlışsa textbox a girilen değeri veritabanında nasıl aratabilirim?

Şimdiden teşekkürler.
Hakkında
Meslek: Öğrenci
İlgi Alanları: Hardware, Software, Cycling, Photography
Forum İmzası:
Hakkımda:
fd2b9ae7207f8790462d35bce9d4f21c1.gif
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 hafta önce
Son Mesaj Zamanı: geçen yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 3.997
İkinci El Bölümü Mesajları: 5
Konularının görüntülenme sayısı: 81.381 (Bu ay: 861)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 38 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.