Yarbay
15 Şubat 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
13 üye
Görüntülenme
Toplam: 48 (Bu ay: 0)
Gönderileri
merhaba, 12v dc motoru uzaktan kumanda ile kontrol etmek istiyorum (uzaktan kumanda motora ileri, geri ve dur komutlarını yaptıracak)

nasil yapabilirim?
forumda konusunu bulamadim, varsa ordan devam edelim, yoksa burdan baslayalim.

banggoodda en dusuk 1350 tl yi gordu, ortalama fiyat 1350-1500 arasi.

artilari

-fiyat
-ucus suresi (25 dk denilse de bu süreyi yapabileni duymadim, ortalama 12-13 dk, kutuda gelen şarj aleti dışında URUAV 2-3S HV 1.5A Lipo Battery charger (40 dolar) isimli şarj aletiyle uçuş süresi artırılabiliyormuş, ancak bu da pil ömrünü kısaltabilirmiş)
-kumandaya entegre lcd ekran
-1 km mesafe (ozellikle sehir disi az sinyal olan yerlerde rahat bir sekilde goruntu kaybı olmadan gidiyor)
-follow me, orbit fly vsvs..
-goruntu kalitesi (kimileri son guncelleme ile görüntüdeki fazla mavi-beyazligin (?, bence yok) da kaybolduğunu söylüyor)
-diy portu (biz biseyler yaptik gibi, zaman olursa paylasicam

eksileri
-katlanamayan pervaneler
-shgm belgesi gerekliliği
-lcs ekran çözünürlüğü (daha iyi olabilirdi, tercih meselesi)
-biraz gurultulu
-sarji azalinca otomatik eve donmeme, ama tabi ki uyarı veriyor, manuel olarak rth yapmak lazım
-drone sarj yuzdesi yok

zaman oldukca konuyu güncellemeye çalışacağım arkadaşlar..
uzun uzun, belki de hakaret etmeye varan tartışmalar oluyor, ama sonuçta fikriniz değişiyor mu?
Yüksekova ilçesinde hurda malzemeler kullanarak drone (insansız hava aracı) yapan Bedran Tüner, 17-22 Eylül'de Atatürk Havalimanı'nda gerçekleştirilecek Teknofest İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali'ne (TEKNOFEST) katılacak.
https://www.ntv.com.tr/teknoloji/hurdadan-drone-yapan-genc-teknofeste-katiliyor,YM_tU_2mZUCcyX053NBYMQ
hayirlara vesile olsun inseallah..
elimizi yıkadığımız zaman ıslanmayan , kuru kalan bir bölge var mı bunu saptamak istiyoruz.
bununla ilgili bir sensör var mı , nasıl yapabiliriz ?
phantom 2 hala alinir mi arkadaslar, hobi amacli , bulundugum yerin cevresinde ne var ne yok soyle bir havadan goruntuleyim, arada piknikte resim video vs cekmek icin ?
resimdeki logitech performance mx mouse u 9 yıldır kullanıyorum, maşaellah..

resimdeki tablet ekranini hdmi girisi olan media oynaticiya (egreat r6s) takip goruntu almam icin ne yapmam gerekir ?

(lcd ekran 10.1 inch, 40 pin, kodu da H-H101D-27C)

Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 6 gün önce
Son Mesaj Zamanı: 10 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 3.386
İkinci El Bölümü Mesajları: 80
Konularının görüntülenme sayısı: 129.914 (Bu ay: 792)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 514 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Sıcak Fırsatlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.