Yarbay
10 Temmuz 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
33 üye
Görüntülenme
Toplam: 590 (Bu ay: 1)
Gönderileri
Arkadaşlar merhaba

Asus tuf b360m e gaming anakart ile birlikte kullanacağım dahili grafik işlemcisi olan cpu arıyorum.

İ3 8100 işlemcisi işimi görüyor fakat 2. El kısmında pek satan yok. Bu işlemciye yakın uygun fiyatlı hangi işlemciler olabilir.

Sistem yapıp, canlı derste kullanacağız. Önerilerinizi bekliyorum.
Arkadaşlar acil olarak bu iki psu arasında karar verip vatandan almam lazım. Netten Fsp hydro bronze 600 watt psualdım, fakat ürün on gündür gelmedi. Hatta PTT kargo merkezinde bile ürün bulunamadı. Aradık her tarafı yok.

Ürün iptali yapacağım.

https://www.vatanbilgisayar.com/thermaltake-tr2-s-550w-80-plus-120mm-fanli-guc-kaynagi.html

https://www.vatanbilgisayar.com/cooler-master-mwe-80plus-550w-aktid-pfc-120mm-fanli-guc-kaynagi.html

Cooler master V2 diye biliyorum.

Birinci önceliğim sessiz olmasıdır.

Rx 5600 xt ile kullanılacaktır.

Fiyatlar aynı olmasına rağmen sizce hangisini almak mantıklıdır?

Esit : cooler master MWE 80PLUS alındı.
Arkadaşlar herkese selamlar.

Bir arkadaşa sistem topladık.

Kendisine ryzen 5 1600 işlemci, gigabyte a320 s2h anakart ve Corsair ddr4 3200 mhz 2x8=16 gb ram aldık. Ryzen 5 1600 işlemci af 12 nm olan revizyon.

Sorunumuz şu ki ; işlemci anakartta çalışıyor ama görüntü yok. Anakart kilitlenmiş halde. Başta biostan şüphelendim. Kendi kapsamda kullandığım 12 nm ryzen 5 1600 işlemcimi taktım. Görüntü aldık. Bios f50 idi. Bios güncel. Oyun Vs hepsinde çok güzel çalıştı.

Fakat o işlemci benim anakarta taktığımda cmos sıfırla hastasını verdi başta. Sonradan bir kaç defa başlattığımda bu hatayı tekrar aldım. Ayrıca işlemci istenilen performansı vermiyor gibi oyunlarda sanki. Overclock

3.8e kadar. 0.12-0.2 arası vererek oc oluyor. İşlemci benim anakartta çalışıyor fakat a320 anakartta çalışmıyor. Arkadaşımızın annesi işlemci kutusunu atmış. Bu işlemcinin ifadesinde hangi yolu izlemeliyiz. Yardımcı olur musunuz.
Merhaba arkadaşlar
Harddiskimi de kasaya ekran kartı alışverişi nedeniyle acilen vidalamadan takmıştım.
kasa hafif yana gidince disk hafifçe halıya değdi.O esnada pc kapalı .
1 saat sonra diski pcye taktım .Disk başlangıçta 4-5 defa titriyor gibi açılıyor.Yani motor çalışıyor.Sonra tamamen duruyor.
Ne bios ne de windows hiçbir şekilde görmüyor.Kafa kilitlenmesi olabilir mi?Ne yapmalıyım yardım lütfen.
Evet arkadaşlar kart pc açıkken takılmış. Fanlar dönüyor ama görüntü yok.

2. Pcı Expres yerden bağladım fakat bekli bir süre sonra atıyor. Sorun olmasa bios atacağım.

Dos ortamında Asus gtx 660 İ kurtarma durumu var mı
Herkese Merhaba arkadaşlar ;

4 yıldan fazladır süregelen bir rahatsızlığım var.

Egzama

Artık bayağı ileri durumda. Kullandığım kortizon kremler fayda etmiyor. Gittiğim doktorlar hep benzer ilaçları yazıyor.

Dbakırda çalışıyorum. Öğretmenim. Küçükken ve gençken çok fazla antibiyotik ve benzeri ilaçlar kullandım. 2 yıl önce Malatya İnönü üniversitesine gidip muayene olduğumda sebebin bu olduğunu söylediler. Teşhis olarak da turuncu sedef diye bir teşhis koydular. Fakat diğer doktorlar da sedef ve egzama arasında kalsalar da, çoğunluk egzama diyordu.

2017de alerji testi yaptırdım. Birşey çıkmadı. Biyopsi alındı. Biyopsi raporu resimlerde var zaten.

2 ay önce özel bir hastanede doktorum tekrar kortizon krem yazdı. Duruma göre foton tedavisi önerdi. Maalesef ellerim kremleri sürdükten sonra 2 saat rahatlatıyor ondan sonra tekrar kuruyor. Derinin bağışıklık sistemi zayıf diye geçmiş yıllarda kullandığım protopik merhemi raporla yazdırdım. Artık üretimi olmadığı taktrolin kullanıyorum 4 gündür. Takrolin kortizon kreme cevap vermeyenlere yazılıyor. İşin ilginç kısmı ayak tabanında da vardı 2018 Aralık ayına kadar. Ayak tabanımın derisini yüzerdim. Ellerim gibi kötüydü. 2 ay içinde kendiliğinden geçti. Belki de kapalı olduğu için hızlı bir iyileşme oldu. Eller maalesef bir yerlere devamlı dokunduğu için iyileşme süreci çok yavaş. Ellerimin dokusu sertleşmiş, sarı sarı kabuklar ve dokular oluşuyor. Bu da benim hayat kalitemi çok düşürüyor. Bir yerlere pek çıkamıyorum.

Sizden tavsiyem şu ;

Ayın 27sinde İstanbul'da olacağım. Bildiğiniz özelde veya devlette çalışan iyi bir doktor tavsiyesi. Tavsiyelerinizi bekliyorum. Herkese sağlıklı mutlu günler dilerim.

Fiziksel, Sağlık ve beslenme bilgilerim

Kilo:89

Boy:1.78

Beslenme düzenli olarak günde 3 öğün yemeğimi yerim.

Ekmek tüketimi biraz fazla.

Yağlı yiyecekleri azaltsam da vazgeçemiyorum.

Kolesterolüm biraz yüksek. Lipit değerleri normalin biraz üstünde. Yıllar öncesinden süregelen karaciğer yağlanması mevcut.

Düzensiz olarak spor yapıyorum. Sigara kullanıyorum. (2 ay önce bıraktım tekrar başladım. 2 günde 1 paket bitiriyorum)

[simage][/simage]

Merhabalar

Xigmatek gaia 2 soğutucum var.

Ryzen sisteme geçeceğim.

Bu soğutucum am4 anakartlar uyar mı?

AMD aparatı var. Ürün 3 gün sonra gelecek. Deneyeceğim.

Fikri olna var mıdır?
Sistem

G4560

Msi b150m mortar arctic

16 gb ram (Kingston hyperx ddr4 2400 +Corsair 3000 mhz ddr4)

Cx 750m modüler power

Sapphire rx 570 4 gb itx ekran kartı

Sistem birçok oyun için yeterli şimdilik.

Ryzen 5 2600 ve b450 güncel anakart almayı düşünüyorum.

Yapacağım bu sistem güncellemesi fps artışında büyük bir artış sağlar mı yoksa yaza kadar beklemeli miyim?

Bütçe sıkıntım yok.

Tavsiyeniz ne olurdu?
Hakkında
Meslek: Öğretmen
İlgi Alanları: Oyun konsolları pc
Forum İkinci El İmzası:
İ5 10400F//MSİ MAG B460 BAZOOKA //2X8=16 GB XPG 3000 MHZ DDR4//GİGA RX 5600 XT 6 GB OC //TOSHİBA RC500 M2 SSD//2TB TOSHİBA HDD//BOOST GAMİNG KASA //CORSAİR CX 750M/JVC 55 4K TV//XBOX 360 CONTROLLER//

PLAYSTATİON 5- PS4 PRO
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
PC
Otomobil
Opel
Mobil cihaz
xiaomi
Operatör
Turkcell
ISS
TTNET
Oyun Platformu
PS4
Takım
Fenerbahçe
TV
Samsung
Ses Sistemi
Ses Sistemi
Notebook
Acer
Anakart
MSI
Ekran Kartı
Gigabyte
Beyaz Eşya
Arçelik
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 10 dk. önce
Son Mesaj Zamanı: 2 hafta
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 7.293
İkinci El Bölümü Mesajları: 2.063
Konularının görüntülenme sayısı: 366.591 (Bu ay: 2.287)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 1.818 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: İkinci El
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.