Yarbay
02 Temmuz 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
6 üye
Görüntülenme
Toplam: 39 (Bu ay: 0)
Gönderileri
uzun yıllar ford kullandıktan sonra mercedese w202 c200 kompresör ile geçiş yapacağız. hangi lpg kitini önerirsiniz. yada şunu sorayım brc kullanıp pişman olan var mı? araçta obdII portu yok. lpgciler araca bağlanmakta sıkıntı yaşıyor mu. sanayide mercedes servisi ile lpg servislerine paslamalar oluyor mu bir sıkıntıda
bir hafta önce memlekete gidecem diye vakti gelmediği halde lpg bakımını yaptırdım yaptırmaz olaydım. araç 2002 ford focus .bakım öncesinde aracın yakıt değerleri çok iyiydi ve aracın çalışmasında hiç hata yoktu. hatta atiker ustasına dedim yakıt değerleri felan iyi çok kurcalama. yok dedi bi ince ayar çekecem o kadar. bakımı yaptırdım ertesi günü araç çalışırken öksürek çalıştı ama lpg ye geçince düzeliyordu. akşamına yola çıkmam gerektiği için kurcalatamadım. neyse 1200 km sonunda memlekete vardım. yine arada marşa basınca bazen öksürerek çalışıyordu ( yani rolantiyi ayarlayana kadar bi 10-20 sn tekler gibi olunca gaz verirsem düzeliyordu). bu gün marşa basınca çiğ yakıt kokusu aldım ve obd portundan bağlandım araca. ve bingo yakıt değerleri almış başını gitmiş. ltft -20 leri görmüş. şimdi memlekette lpgci vs yok en yakın aracı gösterebileceğim yer 150-200 km. oruç ağızla ustayı mı anayım pimpiriklilikten yaptırdığım bakıma mı yanayın bilmiyorum. ama 4 ayda atikerden illallah dedim ne ustasını bulabildim ne esnafını.

şimdi değerleri sıfırlasın diye kutup başını sökecem ama lpg ye geçeceğim zaman yine aynı değerlere gelecek. araç benim anladığım kadarıyla zengin çalışıyor. çünkü yol bilgisayarı normalden az gösteriyor.
aküyü söküp bi 10 15 dk bekleyince araç değerleri sıfırlanıyor fordlarda diye duydum. bu durumun atikerin kalibrasyonuna bir etkisi oluyor mu? tekrar kalibrasyon gerekebilir mi?
kaç bin kmde bir yada kaç ayda bir aracınıza ne kadarlık benzin alıyorsunuz? lpg ile beraber ( yani lpgye geçene kadar da denebilir) nemiktarda benzin tüketiminiz var?
lpg -benzin anahtarını değişmek istiyorum. aracımda boşta olan başka bir tuş var. bunu nasıl yapabilirim.

lpg kitnin anahtarı bundan

benim yapmak istediğim tuş şu. kendi ışıklandırmasıda mevcut devreye alınca lambası yanıyor.

Aytemiz gaz kullanıp memnun olmayan var mı? katkı vs kullanıyorlar mı? menzil ve çekiş için yorumlar nasıl. yaklaşık 70 bin kmdri shell autogas kullandığım istasyon son 3-4 depodur vukuatlı. o yüzden istasyonu değişmeyi düşünüyorum. yakınlarda aytemiz açıldı istasyondan istasyona fark olabileceğini bilemde maka olarak kullanıcılardan bir yorum alayım istedim.
e71 de navigasyon kullanan arkadaşlar var mı? kullanımı nasıl? ücretlendirme vs var mı? kimisi kontür gidiyor demiş? ovi map yada nokia map mı nedir o başarılı mı? araç içinde kullanımı vs nasıldır?
arkadaşlar yakınlarda 185 65 14 ebatlı H hız endeksli yazlık lastik alanlardan fiyat bilgisi rica edeceğim. son ay içinde alınna fiyatlar marka model belirtilirse sevinirim

ayrıca 14" ford saç jant takımı arıyorum. elinde olup satan varsa istanbul-kocaeli -sakarya da olanlarala ilgilenebilirim.
mavi mini soketli vw teyblerine cd changer girişinden aux bağlayan var mı
Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 7 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 7 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 2.981
İkinci El Bölümü Mesajları: 1
Konularının görüntülenme sayısı: 119.387 (Bu ay: 482)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 11 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Motorlu Araçlar Dünyası
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.