Yüzbaşı
28 Haziran 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
3 üye
Görüntülenme
Toplam: 57 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Arkadaşlar merhaba ofiste kullanılacak ve ekteki programı hiç sorunsuz çalıştıracak uzun kullanım ömürlü bir bilgisayar ihtiyacı var, yardımcı olursanız sevinirim
Arkadaşlar elimde airties 5650 modem var bunu şu an kullanıyorum bir de harici 2-3 adet modem var fazladan duran.Benim istediğim bu 2 modemi lan/wan bağlantısı yaparak yanyana koymak ve internetin sinyal kalitesini arttırmak.biliyorum mesh diyeceksiniz kablo derdi de olmaz ancak mesh de gelen bağlantıyı direk yarıya bölüyor AP den bağlanıldığında ve ben bunu istemiyorum hatta gelen internet ne ise onu evin tüm odalarında kullanmak istiyorum sadece.arka odalarda biraz az çekiyor internet dediğim yöntemle 2 modemin antenlerini kullanarak aynı SSID den aynı şifreden yani ağda hiçbir değişiklik olmadan güçlendirmek ve bant genişliğinden hiçbir şey kaybetmemek mümkün mü ?
Merhaba arkadaşlar emekli IP 4'ümü vererek yeni nesil bir iphone alma niyetindeyim.Kullandığım bilgisayar fanı çok çalışan bir toshiba satellite, defalarca temizlendi fanı değişti falan cihazın kronik sorunu olan fanın gereksiz yere çalışmasından muzdaribim."Bu ne alaka" dediğinizi duyar gibiyim, şöyle ki ben dizi izlemeyi baya seven birisiyim, özellikle geceleri.laptopun fan sesi canımı sıkmaya başladı ve hiç düşünmememe rağmen hatta "terlik gibi" dediğim IP6+'ı alsam mı diye düşünmeye başladım şimdilerde.Ancak sigara kullanan,genelde ceket giymeyen, kot/tshirt takılan bir erkek olarak o telefonu nereye sokacağımı da bilemiyorum açıkcası :) bir de IP6'yi 16 veya 64 olarak alabilme şansım varken IP6+'ı sadece 16 gb olarak alabiliyorum böyle bir faktör de var.Siz olsaydınız ne yapardınız veya ne yaptınız arkadaşlar ?

Teşekkürler şimdiden.
Arkadaşlar 3-4 saat önce oyunu kapattım, şimdi oyunun kısayoluna tıklayınca oyunu aktif etmeniz gerekiyor diye bir uyarı veriyor, kodu girince de zaten aktive edilmiştir diyor ? origin kütüphanemde de gözükmüyor fifa 15...

ea supporta bağlanmaya çalışıyorum 1 saattir hala yok..
merhaba arkadaşlar, default kontrol ayarlarından sıkıldım oldukça her maç aynı şeyler oluyor özgürlüğü elime almak istiyorum o yüzden şut,pas ve kurtarışları semi assisted yaptım ancak şut çekerken mesela dağa taşa atıyorum bazen semi assisted nasıl oynanır topa vururken mi hafif yön vericez mesela.bilale anlatır gibi anlatırsanız sevinirim :))

not : f510 gamepad kullanıyorum.

teşekkürler.
merhabalar arkadaşlar telefonuma batarya almak istiyorum (ara sıra reset atıyor, batarya durumu da oldukça köyü) tam orjinal alamayacağımı biliyorum ancak en kalitelisin internet üzerinden nerden alabilirim ? küçük bir şehirde yaşıyorum ve çakal telefonculara güvenmiyorum, gördüğüm kadarıyla da basit bir işlem batarya değişimi, kendim halledebilirim diye düşündüm.teşekkürler.
Arkadaşlar selamlar 3d modelleme ve render işinde kullanılacak bir bilgisayar alma fırsatım oldu.Kelepir diyebileceğimiz bir fiyat( 1800 tl).Özellikleri şöyle ;

Anakart : Asus Z87-A, Intel Z87 socket 1150 DDR 3000 mhz sata 3.0 usb HDMI / DVI

CPU : İntel core i7 4770 3.4 Mhz 8mb cache

RAM: Consair Vengence pro 16 GB (8x2) 1600 Mhz CL10

SSD: Kingston Hyprex 3K 120 gb SH3/120GB

Ekran Karti: Asus GT650Tİ boost directCUII O.C GDDR5 2GB 192bit

Kasa: COOLER MASTER HAF 912 Plus GX 80 Plus 750W midtower Atx Siyah

Cooler Fan: COOLER MASTER Megaflow 200MM kirimizi FAN

sizce iş görür mü ? yarın akşama kadar net bir cevap vermem gerekiyor uzman görüşü almak istedim.teşekkürler.
Merhabalar, Toshiba L 755 laptopumun genel temizliğini yaparken, fanın kasaya vidalandığı küçük askı gibi şeyi kırdım.fan sabit dursun diye de ızgara ile fanın birleştiği noktaya ve turuncu bakır kablo ile fanın birleştiği noktaya siyah şerit elektrik bandı çektim.Soğutma hala istediğim seviyede değil ama fanın çalışmasında vs herhangi bir sorun yok, sıkıntısız çalışıyor.Kasanın altı eskisine göre daha sıcak gibi geldi sadece ve acaba bu bant yoğun ısı altında eriyip bir zarar verir mi ?

İşaretlediğim yerlere çektim arkadaşlar bir de 2. resimdeki siyah kauçuk gibi altı yapışkanlı şeyler kayboldu zaten onlar olmadığı için ve vida askısını kırdığım için bu işlemi yaptım.O şeritlerin işlevi nedir ? nerden bulabilirim ? elzem midir olması ? kafamda deli sorular :D ha bir soru daha, GPU nun sanırım ram bloklarına denk gelen soğutucunun altında termal macun değil termal heatsink gibi kare şeklinde parçalar vardı onlar yerine termal macun kullanılabilir mi ? oldukça eskimişti ama emin olmadığım için sökmedim düzeltmeye çalışıp geri yapıştırdım oraya.

Teşekkürler arkadaşlar.
arkadaşlar selamhttp://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=84164989 şurada bahsettiğim sorundan dolayı eski bios'a dönmeyi denemek istedim.bilgisayarın tam modeli satellite L 755 - PSK6RE - 01800VTE . bios versiyonum 2.80 sitede bulamadım orjinal biosu, sadece şu an mevcut olan bios update'i var :/

yapabileceğim bir şey var mı acaba ?
Arkadaşlar merhaba uzun süredir sorunsuz kullandığım Satellite L755 - 164 bilgisayarımın fanında enteresan bir sorun var.Bilgisayar çok ısınmamasına rağmen fan belirli aralıklarla 2-3 saniye tam hız çalışıp duruyor, bazen bu süre 10 saniyeye kadar çıkabiliyor.

şu an sadece chrome 16 sekmesiyle açık , değerler böyle ;

https://store.donanimhaber.com/b7/c8/8b/b7c88b43f5b18cb90650fa64f531c143.jpg

bu durumdayken bahsettiğim olay oluyor, nadiren de olsa bilgisayar tamamen IDLE konumdayken dahi 1-2 saniyeliğine fan çalışıp duruyor.Yeni temizlettim makineyi sırf bu sorundan kurtulmak için, ancak değişen bir şey olmadı.Değerler fanın çalışmasını gerektirmiyor bence, ama çok hakim değilim bu konuya.Bilgisayarı stand üzerinde kullanıyorum zaten üflediği hava da ılık, hatta soğuğa yakın.

Bilgisayarı tamamen virüs taramasından geçirdim, cpu'ya yüklenen hiçbirşey yok, herhangi bir yazılımsal sorun yok yani.Şu anda dereceler 52 ve 49 iken fan 20 saniyeliğine çalışıp durdu mesela.

Aklıma gelen şey şu, sürekli şehirlerarası yolculuk yapıyorum ben bilgisayarla beraber, sırt çantası ile.Acaba fana bir zarar mı geldi ? ya da anakartın fanı kontrol eden sensörüne falan ? gerçi öyle olsa fan tamamen çalışır veya hiç çalışmaz diye düşünüyorum ama yardımınızı almak istedim.

Teşekkürler , iyi forumlar.

Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 5 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 2 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.442
İkinci El Bölümü Mesajları: 33
Konularının görüntülenme sayısı: 23.940 (Bu ay: 498)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 1.253 (Bu hafta: 1)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Oyun
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.