Yarbay
25 Haziran 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
16 üye
Görüntülenme
Toplam: 134 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Arkadaşlar, Amerika us.creative.com sitesinden bir alışverişim oldu ve alışveriş iptal edildi.

10 gündür bu işlemin çekim tutarı açık provizyonda duruyor.

Bankayı arıyorum bunu aldığınız yer iptal edecek diyor. Aldığım yer ile görüşüyorum, biz çekmedik sadece yetkilendirme aldık parayı çekmedik diyor. E haliyle limitimi de işgal ediyor.

Kaç gün daha sürecek bu işlem bilgisi olan var mıdır ? Bankaya expire yani zaman aşımına ne zaman düşer diyorum bunun bir zamanı yok diyor. Valla 2. siparişimi vereceğim halen bekliyorum.

Arkadaşlar sol kulaklıkta sanki sesi mozaikleştirme tarzı sıkıntı yaşıyorum.

Sadece telefon görüşmesinde ve arama yaparken olmakla birlikte müziklerde olmamaktadır.

Daha ekim ayında aldım ve 2 şarj anca bitirmişimdir. Neden olabilir sizce ?

Amazon iade onayladı ama göndermeden bir danışmak istedim basit bir sorun olabilme ihtimaline karşı ?

Arkadaşlar;

Bilgisayarda her zaman olmamakla birlikte rastgele olmakta olan bir hatam var.

Monitör No Signal hatası verip ekran kapanıyor ve beraberinde, GPU Fanı maksimum oluyor. Bu esnada arkadan ses gelmeye devam ediyor. Fakat tam görüntü giderken zzzttt diye 1sn lik ses geliyor gidiyor.

Ekran Kartı gigabyte aorus 1080Ti extreme- 1 2 saat gpu testi yaptım - furmark - gpuz render - 3dmark benchmark ve stress - OCCT.

işlemci OC'li 24 saat prime95 yaptı hatasız bir şekilde çalıştı.

Bu işlemlerde sıkıntı olmadı. Arkadaşım ile gpu değiştik. onda asus 1080 var. Fakat 1 hafta kadar kullandık ne onda ne bende bir hata meydana gelmedi. Sonra değiştikten sonra 1 ay benim bilgisayarımda da hata olmadı. 1 Ay sonra tekrar başladı.

Her zaman olmamakla birlikte bazen ekran kartı power girişinin oradaki led yanıp sönüyor.

Monitör kablosu DP şuanda HDMI denedim yine yaptı.

Ramleri değiştirdim yine yaptı.

Format çektim yine yaptı.

Önerileriniz nedir neden olabilir arkadaşlar ?

Arkadaşlar elimdeki kasa corsair 780t çok iri Bulk bir kasa. Bunu satıp yerine daha küçük kaliteli ve işlevsel yeni bir kasa alma derdine düştüm.

Aklımda şu ana kadar 2 model var.

Asus Helios
Corsair 500D

Ekran kartım 1080ti 3slotluk gigabyte aorus xtreme. Dikey konumlamak istiyordum, fakat 500d de mümkün değil, heliosda mümkün ama cama yaklaşıyor fazlasıyla. Yine de takmak mümkün hatta kutudan çıkan aparatla takabiliriz biraz daha içeri doğru. Helios artısı bu.

Ama Helios da kurtulmak istediğim 780t gibi iri bulk bir kasa. Bu da Helios eksisi.

500D de 4 adet LL fan olması ve commander pro benim nezdimde bir artı.

Şimdi sizlerin önerisi nedir arkadaşlar tecrübe edenler ya da bilgisi olan arkadaşlar beni bu seçimde yönlendirebilir misiniz?
Arkadaşlar iki rotary matkap var şuanda tavsiyelerinizi bekliyorum.

Bosch GBH 2-26 850TL
Makita HR2470 750TL

İki ürünüde evde yılda 2 3 kere kullanmak için arıyorum.
Makita 2 yıl garantili ama evde yılda 2 3 kere kullanarak bu ürünleri sanıyorum çok bozma ihtimalim yok. Servis ağı problemi var çevremde biraz uzak kalıyor.
Bosch 3 yıl garantili almanya üretimi. Servis ağı konusunda en ufak sıkıntım yok. Yeşil darbeli matkabım vardı 650watt o bile servis yüzü görmedi.
Bu kırıcı delici matkabı istememe neden olan durum, geçen hafta banyoda gideri sökerken tornavida çekiç ile 5 saat uğraşmam oldu. Ertesi gün kırıcı delici arayışına girdim.

Şimdi sizinde bildiğiniz ve tecrübeleriniz ile +/- ile hangisini önerirsiniz bu 2 ürün arasından ?
Arkadaşlar monitörün sol altında bir beyaz çizgi ve leke var, tam monitörü açarken kırmızı renk oluyor.
Çok problem edilecek yerde değil işin gerçeği ama neden çıkar neden olur yardımcı olabilir misiniz ?

Sorun Windows 10 arama kutusunun ghostingi olmuş. Bunu nasıl yok ederim ?

Farklı monitörde çıkmıyor, garantisi yok, monitörde Acer Predator.

Aktif olarak ana sayfalarında ikincisi %50 süpermarket alışverişi ürünlerindeki sayfasındaki ürünlerin yarısında kampanya geçerli değil. Ekliyorum 2 adet sepete fiyatlar düşmüyor. Sepetime eklediğim ürünler direk kampanya sayfasında bulunan ürünlerdir. Bu bir aldatmaca değil de nedir? Kendilerine yazıyorum sorun yok diyorlar. Nasıl yok sizlere soruyorum arkadaşlar. Resimlerdeki ikincisi %50 yazan ürünü sepete 2 adet atmama rağmen ikincisi %50 indirime tabi olmuyor. Ama sorun yok diyorlar.

Sizlerde okuyun bakın hatta üste taşıyın insanlar görsün bu firmayı.

İlgili Kampanya Linki:https://www.hepsiburada.com/secilmis-supermarket-urunlerinde-ikincisi-50-indirimli-c-80419114?filtreler=satici:Hepsiburada
Arkadaşlar artık darbeli matkap ile duvar delmekten zorsunuyorum. Kırıcı delici almaya karar verdim aklımdaki modeller aşağıda hangisini önerirsiniz ?
https://www.hepsiburada.com/dewalt-d25133k-tr-800w-2-6j-profesyonel-sds-plus-kirici-delici-matkap-p-HRFRZD25133K
https://www.hepsiburada.com/bosch-gbh-2-26-dre-profesyonel-kirici-delici-matkap-800w-2-7j-p-HRBOSCHGBH226
https://www.hepsiburada.com/makita-hr2470-kirici-delici-matkap-p-HBV00000CFTWD
https://www.hepsiburada.com/hitachi-dh26pc-830watt-3-2j-profesyonel-sds-plus-kirici-delici-p-HRHITDH26PC

öncelikle ev kullanımı için bunlar iş görür mü bir üst sevieyeye çıkmaya gerek var mı ?

Mesela bosch 2-26 değil de 2-28 gibi.
Arkadaşlar bugün kasisten yavaş geçtiğim halde kasisin önü nasıl olduysa bildiğiniz çukurlaşmış neyse geçerken tok diye vurdum. Vurduktan hemen sonra radyo değişti. Elim falan değmedi nasıl ve neden olduğunu hiç anlamadım. Ardından aracı park ettim altına baktım ezilen kırılan bükülen bişe yok. Neyse işlerimi hallettim araca bindim. Çalıştırdım çalıştı stop etti. Bu zamana kadar hiç yapmadığı bir şey bu. Zaten yaptı bir daha da yapmadı. Sonra bir daha start verdim, bu sefer araç çalıştı ama rölantiyi normalden fazla kaybetti evin önünde 2 3 deneme daha yaptım bir sıkıntı görünmüyor şimdilik bu stop etme ve radyo değişme hakkında ne olabilir ne olamaz sizce ?
Hakkında
Meslek: Mühendis
Forum İmzası:
Intel 8700K @5.1 GHz || Gigabyte Z370 AORUS Gaming 7 || Gigabyte AORUS GTX 1080 Ti Xtreme Edition || G.Skill Trident Z RGB 4x8GB 3200mhz CL14 || Corsair H100i v2 Liquid CPU Cooler || ACER Predator 27" XB271HUA || Samsung 250GB 960 Evo NVMe M.2 SSD || SanDisk Ultra 3D 500GB SSD || Seagate BarraCuda 3TB HDD || Corsair Obsidian 500D Premium Mid-Tower Case || Logitech G910 Orion Spectrum RGB Gaming Keyboard || Logitech G903 LightSpeed Wireless Gaming Mouse || Logitech PowerPlay Wireless Charging Gaming Mouse Pad || Creative Sound Blaster Z Sound Card || Logitech Z623 Speaker || Logitech G933 Artemis Spectrum 7.1 headset || TP-Link Archer VR600 v2 VDSL2 Modem || Seasonic Prime 750W Titanium PSU || Schneider APC BX1400U-GR 1400VA UPS
Forum İkinci El İmzası:
Intel 8700K @5.1 GHz || Gigabyte Z370 AORUS Gaming 7 || Gigabyte AORUS GTX 1080 Ti Xtreme Edition || G.Skill Trident Z RGB 4x8GB 3200mhz CL14 || Corsair H100i v2 Liquid CPU Cooler || ACER Predator 27" XB271HUA || Samsung 250GB 960 Evo NVMe M.2 SSD || SanDisk Ultra 3D 500GB SSD || Seagate BarraCuda 3TB HDD || Corsair Obsidian 500D Premium Mid-Tower Case || Logitech G910 Orion Spectrum RGB Gaming Keyboard || Logitech G903 LightSpeed Wireless Gaming Mouse || Logitech PowerPlay Wireless Charging Gaming Mouse Pad || Creative Sound Blaster Z Sound Card || Logitech Z623 Speaker || Logitech G933 Artemis Spectrum 7.1 headset || TP-Link Archer VR600 v2 VDSL2 Modem || Seasonic Prime 750W Titanium PSU || Schneider APC BX1400U-GR 1400VA UPS
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
Intel 8700K
Otomobil
Hyundai
Mobil cihaz
iPhone 12 Pro Max
Operatör
Turkcell
ISS
Türk Telekom
Oyun Platformu
PC
Takım
Fenerbahçe
Steam
Maybe1Dante
TV
Samsung
Klima
Daikin Ururu Sarara
Ses Sistemi
Logitech Z623
Tablet
Samsung Tab S2
Notebook
Lenovo
Fotoğraf Ekipmanları
Sony RX100
Dünyadan Futbol
Ballspiel-Verein Borussia Dortmund
Kulaklık - Amfi
Sony WF-1000xm3
Clash of Clans
scr
Basketbol
Fenerbahçe Ülker
İşlemci
Intel 8700K
Anakart
Gigabyte Aorus Z370 Gaming 7
Sabit Disk
Samsung 960 EVO 250 GB NVMe M.2 SSD
Ekran Kartı
Gigabyte Aorus GTX 1080Ti Xtreme Edition
Kombi
Bosch
Modem
TP-Link VR600 v2
Beyaz Eşya
Arçelik
Milli Takımlar
Turkiye
Formula 1
McLaren
Formula 1
McLaren
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 2 hafta
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 5.293
İkinci El Bölümü Mesajları: 459
Konularının görüntülenme sayısı: 190.583 (Bu ay: 2.672)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 929 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Sıcak Fırsatlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.