Yüzbaşı
31 Mart 2003
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 4 (Bu ay: 0)
Gönderileri
1 yıldır PSU u mu değiştirmem gerek değiştiremiyorum, ve bu yüzden işlemcimin normal voltajı 1.71 (1.65 olması gerekirken). Aopen 300w PSU kullanıyorum, anladığım kadarı ile voltaj çıkışı normalin üstünde ( OC için iyi bişey tabii ama sessiz bir kasa istiyorsanız büyük sorun :) ) yada anakartım ile bir uyumsuzluğu var.

COOLER MASTER 450W power supply almyı düşünüyordum ama FEEL HURRICANE 550W kasaların fiyatının çok düşük olduğunu görünce ikilemde kaldım. Sessiz kasa fanına falan da ihtiyacım olacağı için FEEL HURRICANE 550W ile ucuza kurtulabileceğim ama tabii PSU hakkında hiçbir bilgi bulamadığım için bir sorayım dedim.

PSU hakkında bilgisi olan veya kullananlar (markası nedir onu bile bilmiyorum) yardımcı olursa iyi olur. Bir de kasa ne kadar ses çıkartıyor onu da öğrenmek istiyorum..
Uzun zamandır linux la ilgili bilgi endinmeye çalışıyorum, buradada birsürü şey okuyup öğrendim sağolosınız.

Ama Malesef İnternetim dialup olduğu için linux versiyonlarını indiribilmem söz konusu bile değil. Ve burdada başka birinden bulamıyorum (KKTC de oturuyorum).

Bana postayla veya kargoyla bu cd/dvdleri gönderebilecek olan varsa çok iyi olur. Zararını karşılamak için ona hepsiburada gibi bir siteden boş dvd falan alıp gönderebilirim.

İstediğim INSTALL CD/DVD ler bunlar (32bit-i386):
Fedora Core 4 test 3 DVD
Fedora Core 3 DVD (FC 4 stabilse buna gerek yok tabii aslında)
Ubuntu 5.04 - CDler
The Knoppix-STD 0.1 CD (http://knoppix-std.org/)

yardımlarınızı bekliyorum..
Böyle bir şey soracağımı hiç düşünmezdim ama Samsung 957Mb monitorumu açmam lazım bir sorununa bakmak için ama açamıyorum :) . 2 tane vidası var sadece ve bir kaç tane kiliti. Fazla uğraşmadım ama gördüğüm kadaıyla onları açmak kapağını çıkarmama yetmiyor. Daha önce bu işi yapan varsa bir yardım etsin.

Bu arada monitörü tuşuna bakmak için açıyorum. Günde belki 10-20 kere açıp kapandığı için tuşu bozuldu. Basılı tutmazsam işlemiyor (bıraktığım anda standby moduna geçmiş gibi oluyor eğer açmızsam).
Mavi Bilgisayar ve Gigatek de satılan bu ürünü kullananız varmı?

çünkü fiyatı uygun ve almak istiyorum ama ürünün nasıl bişey olduğu hakkında hiçbir bilgim yok. Internette markası hakkında bile bir bilgi yok. Kullanan arkadaşkar kaç rpm olduğunu ve kalitesinin nasıl olduğunu yazarlarsa iyi olur.

küçük (aslında çok büyük) bir sorunum var. Üniversite yanında bir eve yerleşiyorum ama evde tel hattı yok, bu yüzden internetim de olmayacak (sadece dial up var)

Yakındaki bir internet cafeden belli bir oranda bandwith alabilecem ama önce lan kurmamız lazım. Cafe yaklaşık 300-400 metre uzakta. cafeye bağlantı kurmam için ne gibi bir wireless lan donanımına ihtiyacım var (model falan verebilirseniz iyi olur)? ve tahminen bana ne kadara patlar (120 dolar falan hesapladım ben router+Wireless PCI Card).

<blockquote id='quote'><font size='1' face='Verdana, Arial, Helvetica' id='quote'>quote:<hr height='1' noshade id='quote'> En öncelikli amacımız Half-Life ile çok hızlı bir şekilde yayılan Modifikasyon "çılgınlığına" Half-Life 2 ile Türklerin'de daha ileri bir düzeyde dahil olmasını sağlamak ve Türk oyun severlerin Half-Life 2'deki beklentilerini sunacağımız eklentiler ve modifikasyonlarla arttırmaktır.<hr height='1' noshade id='quote'></blockquote id='quote'></font id='quote'>

Böyle bir hedefle yola çıktığımız Half-Life Turk adlı sitemiz bugünden itibaren sizlerin kullanımına açılmıştır.

Sitemiz hakkındaki her türlü görüş, öneri ve sorunlarınıza burdan veya forumumuzdaki konulardan yanıt vermeye çalışacağım.

Teşekkürler.

<font size='4'>Half-Life Turk:</font id='size4'><font size='3'>http://www.hlturk.com</font id='size3'>
<font size='4'>Half-Life Turk Forumları:</font id='size4'><font size='3'>http://forum.hlturk.com</font id='size3'>

Çok uzun süre düşündükten sonra sonunda yazda çıkacak olan(belli değil) Half-Life 2 için çok detaylı bir site hazırlamaya karar verdim.

Tasarımı geçen ay nerdeyse tamamlamıştım, dünde sonunda domainleri ve hostingi hallettim. Ama şu anda site yapım aşamasında (biraz ara vermek zorundayım).

Bu topic i açmamım nedeni ise sizin düşüncelerinizi almak. Ben bu siteyi oluşturmaya başlaken Half-Life daki modifikasyon çılgılığını bizim de (Türklerin) Half-Life 2 çıktıktan sonra yakalayabileceğimiz düşüncesiyle yola çıktım.

Yada en azından Half-Life 2 için sağlam bir kaynak sitesi oluşturmak.

Siz ne diyorsunuz bu konuya??
İnternetten x-box alabileceğim adres bilen varsa ve yazarsa sevinirim.

TR de satılanlar çok pahalı, yabancı bir siteden olursa iyi olur (240-250 dolara varmış ama ben bulamadım TR ye de gönderen).
Aslında kendi bloğunuzu yapmanızın, bu bloğun çok iyi performans vermesinin, ve çok ucuza olmasının pek de zor olmadığını gösteren bir yazı hazırladım:

http://www.turkishoverclockers.com/phpBB2/viewtopic.php?t=714

Bloğunuzun yaparken hangi ölçüleri kullanmanız gerektiğini gösterecek şemalar:

http://www.turkishoverclockers.com/phpBB2/viewtopic.php?t=684

Beyeneceğinizi umuyorum, yakında kendi tasarımlarımıda ilk verdiğim linkteki templateler postuna ekleyceğim...
başlıkta yazdığı gibi çoğunuz için çok basit bir sorudur heralde.

örnek olarak donanımhaberin ana sayfasında olduğu gibi siteyi tekrar tekrar düzenlemeden haber update edebileceğimiz, gerektiğinde kullanıcların bu haberler içinde arama yapabileceiği kodu nerden bulabilirim ?
Hakkında
Forum İmzası:
----
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 15 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 15 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.118
İkinci El Bölümü Mesajları: 27
Konularının görüntülenme sayısı: 11.985 (Bu ay: 100)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 1 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Overclock, Soğutma ve Modifikasyon
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.