Yarbay
31 Mayıs 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
11 üye
Görüntülenme
Toplam: 97 (Bu ay: 3)
Gönderileri
Silinebilir
Silinebilir
Silinebilir
Arkadaşlar Hearthstone'dan sıkıldıysanız veya farklı kart oyunlarını da oynarım ben diyorsanız dev gibi bir alternatifimiz daha var artık.Forumda sanıyorum bir çok kişinin haberi yok böyle bi oyundan fakat Bethesda'nın Elder Scrolls evrenini konu alan bir kart oyunu çalışması vardı ve oyun bugünden itibaren open betaya geçmiş bulunuyor.RPG bölümüne konusunu açmıştım ama türü sevenlerin bir çoğu HS oynadığı için bu bölüme de konuyu açayım dedim ki haberi olmayan kart oyunu seven arkadaşlarımızın da bu oyundan haberi olsun.

Oyunun sitesi;https://legends.bethesda.net/

Oyunun forumdaki konusu;https://forum.donanimhaber.com/m_116817344//tm.htm#119189130

Arkadaşlar merhaba, şimdi bizim evde 2 pc var ikisi de normal bi şekilde çalışırken birden bire salondaki pcnin ekran kartından görüntü alamamaya başladık ama onboarddan görüntü alabiliyoruz.Ekran kartını diğer bilgisayara taktığım zaman ekran kartından görüntü alabiliyorum, aynı şekilde diğer ekran kartını salondaki bilgisayara takınca yine görüntü alabiliyorum.Yani ekran kartı sağlam görünüyor.DVI çıkışını da denedim VGA çıkışını da.Anakart problemli olabilir diye düşündüğüm hani uyumsuzluk gibi bir şey düşündüm, başka anakart taktım salondaki pcye yine çalışmadı.Bu sorun ne olabilir nerde olabilir bi fikri olan var mıdır acaba?

quote:

Osbidian One arkadaşımızdan alıntı;

İlk sayfaya ve konun başlığınada not düşülürse daha çok kişiye ulaşabiliriz.

Discord serverı;
https://discord.gg/an57r7v

Arkadaşlar forumda konusunu bulamadım ve çok şaşırdım.Duyurulmasının üzerinden 1 sene civarı bir süre geçtikten sonra sonunda 21 Nisan'da güncellemeleri yayınlamışlar bu oyunla ilgili.Ben de yeni fark ettim ve konusunu açayım dedim.

Oyun Elder Scrolls dünyasında geçen bir kart oyunu.Elder Scrolls dünyasındaki ırkları ve sınıfları seçerek onlara uygun kartlarla deste oluşturup rakiplerimizle kapışıyoruz.Oyundaki kartlar da aynı şekilde Elder Scrolls dünyasındaki karakterlerden oluşuyor.

Her kart oyunu gibi bu oyunun da kendine has bir oyun stili var tabi.Oynanış stili hakkında kısaca bilgi içeren bir Gameplay videosu ve trailer:

https://legends.bethesda.net/en

Oyunun sitesinden daha detaylı bilgilere ulaşbilirsiniz.

ChelseaSmile arkadaşımızın hazırladığı bir rehber:

Oyunla İlgili Genel Bilgiler

-Oyuna her iki tarafta 30 hp ve 3 kartla başlıyor, her turnde 1 magicka artıyor, HSden farklı olarak ESL de ikinci oynayan 3 defaya mahsus +1 magicka kullanabiliyor. Can için üst limit yok can yükselten kartlar hile hpnizi 30un ustune çıkarabiliyorsunuz
-Oyunda iki lane var, bir lane deki creaturelar (minion) diğer lane e saldıramıyor. Story modunda farklı farklı lane işlevi olan boardlar var, versus modunda ise şu an sadece bir board kullanılabiliyor. Versus modundaki boardda sol lane normal, sağ lane cover lane i. Sağ lane e koyduğunuz creaturelar bir turluk cover (stealth) kazanıyor. Lane olayı oyuna inanılmaz bir strateji katıyor oynadıkça anlayacaksınız.
-Canımız her 5 azaldığında kırılan 5 adet rune umuz var(25-20-15-10-5 hplerde). Bu rune lar bize bir adet fazladan kart çektiriyor. Bu oyunun en çok sevdiğim özelliklerinden birisi bu oldu, rush aggro decklere karşı geriye düşseniz dahi toparlanmanızı sağlıyor. Sırf o turn düşmanın rune u kırılmasın diye bazen vurmaktan vazgeçtiğiniz bile oluyor.
-Kartların sınıfları aşağı yukarı hsle aynı yine common,rare,epic,legendary ve unique kartlarımız var, deckimize her karttan en fazla 3 adet koyabiliyoruz, sadece unique kartlardan bir tane koyulabiliyor . Deckimizi 50 ve 70 kart arasında istediğimiz şekilde oluşturabiliyoruz. Tabiki doğru deck kurulduğunda en avantajlı oyun 50 kart ile oynanıyor ancak güzel bi sinerji oluşturmak için bazen bu sayı yetmıyor sınırlama olmaması güzel. Mesela benim şu an oynadığım deck 53 kart.
-Kart paketlerinden 6 kart düşüyor
-Oyun rewardları HSye göre çok daha yüksek

Sınıflar-Statlar-Irklar

ESL'de Hs gibi herolar ve hero powerları yok. Bunun yerine 5 farklı stat var bunların 2li kombinasyonlarını alıp deckimizi buna göre kuruyoruz.

Statlar

Strength: kırmızı kartlar
Agility: yeşil kartlar
İntelligence: mavi kartlar
Endurance: mor kartlar
Willpower: sarı kartlar

Sınıflar

Scout: agility + endurance
Sorcerer: intelligence + endurance
Assassin: intelligence + agility
Mage: intelligence + willpower
Spellsword: willpower + endurance
Monk: willpower + agility
Crusader: strength + willpower
Warrior: strength + endurance
Battlemage: strength + intelligence
Archer: strength + agility

Oyunda çift stata sahip olan ve hiç bir statı olmayan naturel kartlarda var. Çift statlı kartları yalnızca uygun decklerde kullanabiliyoruz. Yani mavi-yeşil deck yapıp içine yeşil-mor çift statlı kart koyamıyoruz.

Irklar: Oyunda 10 ırk var ancak şu an oyuna tek etkileri rewardların ırkınıza göre gelmesi.

Orc: Strength/Endurance
Wood Elf: Strength/Agility
Imperial: Willpower/Endurance
Argonian: Agility/Endurance
Dark Elf: Agility/Intelligence
Breton: Endurance/Intelligence
Khajiit: Agility/Willpower
Redguard: Strength/Intelligence
Nord: Strength/Willpower
High Elf: Intelligence/Willpower

Yani örneğin mavi-yeşil deck oynuyorsanız avatarınızı Dark Elf seçerseniz level up rewardlarda mavi veya yeşil kart düşürürsünüz. Ben bunu 10 lvlda öğrendim, oynamadığım kartlar düşürdüm ve kendi deckimdeki eksikleri craftlamak zorunda kaldım

Kartların Mekaniği

Guard: HSdeki Taunt. Guard yazılı kartlar bir lane'de bulunurken o lane'deki düşmanlar önce bu kartlara saldırmak zorundalar.

Lethal: bu kartlar hasar verdikleri kartların canlarına bakmaksızın o kartları öldürebiliyorlar.

Breakthrough:Bu özelliğe sahip creaturelar vurduklarının yarısının boşa gitmesi sorunlarıyla yüzleşmiyorlar. Fazladan damage heroya gidiyor

Charge: HSdeki chargela aynı. Adından belli olduğu üzere oyuna girdikleri tur saldırabiliyorlar.

Drain: Bu Özelliğe sahip creaturelar vurdukları damage kadar size can veriyor

Last gasp: HSdeki deathrattle. Creature öldükten sonra devreye giren özellikler

Pilfer: Düşman heroya direk vurduğunuz zaman ortaya çıkan özellik. Örneğin kartta pilfer:+1/+1 özelliği varsa o creature ile karşı heroya her vurduğunuzda creature +1/+1 alıyor

Prophecy: Bu oldukça farklı bi mekanik. En başta her 5 hpde bir kırılan runelardan ve runedan düşen kartlardan bahsetmiştik. Eğer bu rune kırıldığında düşen kartın prophecy özelliği varsa oyun duruyor ve düşman turnu sırasında bu kartı oynayabiliyorsunuz.

Regenerate: Turn size geçtiği zaman bu özelliğe sahip kartlarınızın canı doluyor

Silence:HSdeki silencela aynı. Kartların üstündeki buff-item her türlü özelliği siliyor

Shackle: HSdeki freeze. Shackle yiyen creature 1 turn hareket edemiyor

Summon: HSdeki battlecry ancak küçük ama önemli bir fark var. ESLde summonu kart oyuna girdikten sonra kullanıyoruz. Örneğin summon +0/+2 özelliği olan bir kart attığımız zaman bu +2 canı aynı karta basabiliyoruz

Ward: Hsdeki Divine Shield. Bu özelliğe sahip creature 1 defalığına hasar almıyor

Wounded: Hsdeki Enrage. Ancak ESLde wounded özelliğin devreye girmesi için düşmanın size saldırması gerekiyor siz saldırdığınızda hasar alsanız dahi wounded olmuyor.

Action: HSdeki spell kartları. Boarda bir şey bırakmadan bir özellik kullanmanız sağlıyor. Örneğin bi creature a 2 damage atabilmek veya kendi kartına ward basabilmek gibi

İtem: Creaturelara + özellikler veren kartlar. Örneğin Steel sword isimli mavi item bir creature +3 atak veriyor

Support: Bu kartlar boarda değil heromuzun yanına yerleşiyor. Board i etkileyen pasif kartlar veya 2-3 defa spell kullanmaya yarayan aktif kartlar var. Pasif support kartlar düşman support kartı yoketme özelliği kullanmadığı sürece kaybolmuyor. Aktif kartlar kullanımı bitince siliniyor. Örneğin sarı sınıfta boarddaki tüm sarı kartlara +1 hp veren bi support kartı var ve bu kart yokedilmedikçe silinmiyor. Redditte yazdığı kadarıyla aynı support kartından 3 tane kullanıp stack yapılabiliyor. Yine Reddite 4 farklı support kartının aynı anda kullanılabildiği yazıyor. 2 tane kendim kullanıyorum ama 2 ve üstünü denemedim, buna deneyen birisi açıklık getirirse daha iyi olur

Oyun modları

Oyunda Story, Practice, Versus, Solo Arena, Versus Arena modları var. Ben şu an sadece story ve versus oynadığım için diğer modlar hakkında bilgim yok burayı bilen biri doldursa daha iyi olur

quote:

Orijinalden alıntı: Juvixted

Diğer modlar hakkında da ben kısaca bilgi vereyim:

Practice bildiğimiz pratik modu.Solo Arena oyunun story modu gibi kendi ürettiği destelere karşı oynuyoruz.Toplamda 8 adet normal ve 1 adet boss şeklinde 9 deste ile karşılaşıyoruz.3 malubiyet hakkımız var.Versus arena da aynı şekilde 3 malubiyet hakkımız var ve bu mod 7 galibiyette bitiyor.Tabi burda gerçek oyunculara karşı oynuyoruz.

Oyun içindeki nickim " chelseasmile " ekleşip yardımlaşabiliriz

dip not: Rehberin bazı kısımlarını ekşi sözlük, reddit ve bethesda.net forumlarından aldım
Arkadaşlar bu maç için 2,5 alt oranını 2,7 olarak açıklamışlar.Neden bu kadar yüksek acaba?Ne dersiniz değerlendirilir mi?

CD Project RED firmasından ayrılmış, The Witcher serisinde emekleri geçmiş bazı yapımcıların bağımsız olarak kendilerine ait kurdukları yeni oyun stüdyosu Fool’s Theory tarafından geliştirilen yeni RPG oyunu SeVen The Days Long Gone ekip tarafından tanıtıldı.

Kıyamet sonrası sanal bir dünyada geçecek olan Seven The Days Long Gone oyununda hayatlar artık daha zor ve bulunduğumuz dünya tamamen bir tehlikenin içindedir. Artık insanların her şeyi yok olmuş ve felaket Dünya’nın üzerine en büyük hışmı ile çökmüştür. Tek başımıza bitirmek için çaba sarf edeceğimiz bu oyunda hikaye bölümler şeklinde ilerliyor. Hikayenin gerçekten önem taşıdığını söylemek gerekiyor. Ancak oyunda yapımcılar bizleri daha da özgür kılabilmek için geliştirdikleri sistem ile haritada istediğimiz gibi geze bilmekteyiz. 3D-Izometrik kamera açısı ile oynanacak olan SeVen The Days Long Gone oyunu RPG ve Unreal Engine 4 oyun motoru ile geliştiriliyor. Oyun içerisindeki seçimlerimiz bize kendi kaderimizi çizmemize olanak sağlayacak.

Yapımcılar oyun hakkında daha fazla bir detay vermemiş durumdalar. Oyun için henüz resmi açıklanmış bir çıkış tarihide yok.Ayrıca oyun sadece PC için geliştiriliyor.

Not:Yazı alıntıdır.

Oyun Steam'e eklenmiş;http://store.steampowered.com//app/471010?beta=0

ve Trailer'ı çıkmış:

Arkadaşlar ben şimdi açık öğretimde turizm ve otelcilik okuyorum ve lanet olsun ki 45 gün zorunlu staj var.Naylon staj yapmam lazım yani kağıt üstünde bi otelde staj yapıyo görünmem lazım çünkü şu an evde çalışabilen tek insan ve evi geçindiren insan benim ve çalıştığım işi bırakma lüksüm yok.Hiç bi otel zaten stajerlere para vermiyor verse de evi geçindirmeme yetecek kadar para kazanamam bu yüzden kağıt üzerinde staj yapıyomuşum gibi gösterebilecek bi otel lazım bana.Eğer otel sahibi vs. tanıdığınız yardımcı olabilecek birisi varsa çok büyük yardım etmiş olur bana.Bu staj şeyinin 2 hafta süresi oluyor ve bulduğum oteli kabul etmediler.Turizm İşletme ya da Turizm Yatırım Belgesi bulunan otel veya tatil köyü kabul ediyolarmış anca.Otelin turizm işletme belgesi yokmuş.1 hafta öyle kaynadı ve sadece 1 haftam kaldı.Mümkünse izmirde yoksa da başka bi şehirde kargo ile vs. yardımcı olabilecek birisi var mı?2 senedir staj yüzünden mezun olamayıp sınavsız dikey geçiş hakkını kaçırdım zaten.
Arkadaşlar Battalion 1944 isminde MoH ve CoD2 karışımı bir oyun geliyor.Kickstarter'da %317 gibi bir oran elde ettiler(317,282£).Steam'da da Greenlight'dalar şu an.

Resmi Sitesi

Steam Linki

Trailer

Hakkında
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
Masaüstü ?
Otomobil
Fiat Palio 1.3 Multijet
Mobil cihaz
Samsung S5503
Operatör
Türk Telekom
Dünyadan Futbol
Galatasaray
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 7 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: geçen ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 11.097
İkinci El Bölümü Mesajları: 179
Konularının görüntülenme sayısı: 337.140 (Bu ay: 1.692)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 182 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Oyun
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.