E

Emekli Yönetici
30 Mayıs 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
29 üye
Görüntülenme
Toplam: 29 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Arkadaşlar merhabalar, uzun yol esnasında hız ve rüzgarın şiddetiyle arka spoiler uçtu. Yetkili servis çok uçuk fiyatlar çekiyordu, bende bu parçayı kendim temin ettim. Ümraniye sanayisinde bu parçanın montajı için çok fazla yer dolaştım, aksesuarcı kaportacıya, kaportacı aksesuarcıya yolladı durdu. Kimse çözüme ulaştırmadı bu konuyu.

Montajı yapmak isteyen çok ama aldığım parça ile mevcut parça uyumlu değil, o yüzden eski spoilerden kalan kısmın sökülmesi gerekiyor. Bunu sökmeye uğraşan kimse yok, içinden su geçiyor stop lambasının kablosu geçiyor falan. Birisi dedi bunu burada rezil ederler git adam gibi bir usta bul. Bende bu konuda tavsiye almak istiyorum, anadolu yakasında bu işi yapabilecek birileri var mı?

Eski parçanın durumu bu şekilde:

Yaklaşık 2 sene önce kadar aldığım Asus laptop, açtığım gibi batarya problemi vermeye başladı. Şirketinde bilgisayar vermesi ile birlikte anlık bilgisayar ihtiyacım olmadığı için bilgisayarı bir kenara bıraktım, bugün yarın teknik servise götüreceğim derken garanti kapsamının bitmesine 3-5 ay kaldı. Ürünü garanti bitmeden yaptırmaya karar verdim.

Kargo felaketi: Kargo ile ürünü bulunduğunuz yerden aldıklarını öğrendim ve bu hizmete başvurdum. Kargo firmasının gelip bilgisayarımı alacaklarını söylediler ve iki hafta bilgisayar elimde şirkete gittim geldim. Gelen giden olmadı. Sonunda atlayıp bilgisayarı servise kendim götürdüm.

Hizmet felaketi: Servisteyken 10 gün sonra falan telefonla aradılar, bilgisayarınızın bazı parçaları bekleniyor gelmesi uzun sürecek iade/değişim hakkınızı kullanabilirsiniz dediler. Bende bezmişim zaten iade alın bu bilgisayarı dedim. İade süreci başladı 14 gün sürüyormuş, her şey iyi hoş derken 10 gün sonra sitelerinde 'bilgisayarınız onarıldı, ürün teslim edildi' şeklinde durum güncellemesi gördüm.

Bilgisayarın kaybolması: Bilgisayarımın onarımı tamamlanmış ve teslim edilmiş gözüküyordu. Asus Türkiye'yi aradım; durumla ilgili mail attık dönüş bekliyoruz, sizi gün içinde arayacağız dediler. Gel gelelim ilk gün arayan soran olmadı, ertesi gün ben aradım öğrendiğim bilgi şu oldu "Bilgisayarınız yanlışlıkla İzmir'e kargolanmış, bugün dönüyormuş yarın cihazınızı alabilirsiniz" şaka gibi değil mi? Bilgisayarımın yanlış yere kargolanmasını geçtim, ben teslim ederken "elden kendim alacağım" diye belirtmiştim, bu ürün niye kargoya gidiyor?

Bir aydır böyle bir firmaya tahammül ediyorum hala bilgisayarım ortada yok, bu yazıyı sorunumun çözülmesi için değil Asus alırken bir kez daha düşünmeniz için yazıyorum. Teknik servisten memnun ayrılan birisi var mı bilmiyorum ama benim elimde olan bozuk bilgisayarıda yok ettiler.

Teknik servisin durum güncellemelerini tarihleriyle bilrikte görebilirsiniz:

Merhaba arkadaşlar, hattımı yakın zamanda kapatacağım ama Vodafone'da kalanlar nasıl bir operatör firması kullanıyorlar bunu bilsinler diye yazıyorum.

Bir ay öncesinde yurt dışındaydım, ilk gün konaklayacağım yere yerleşebilmek için bir kaç görüşme yapacaktım o nedenle günlük yurtdışı paketi satın aldım. Paketimi kullanırken ertesi gün kendisini yenilemesin diye iptal edeyim dedim, bana ekran görüntülerinden göreceğiniz üzere sadece talebiniz alınmıştır diye bildirim geldi. Bende nasılsa parası peşin ödenen her paket gibi bu da kullanım süresi "24 saat" dolar ve paketiniz iptal olmuştur diye bilgisi verilir diye düşündüm.Gel gelelim bu mesajın gelişi ile birlikte paketim anında iptal oluyormuş. Hemen paketimi tekrar yenileyip duruma itiraz ettim ve beni bilgilendirmek için arayan kişi itirazlarımı kabul etmedi "uzunca sözleşmeleri okuyup arasında bununla ilgili kazık maddelerini görseydiniz" tarzı bir açıklama yaptı ardından ise şunu ekledi "siz 60TL'lik bir kullanım yapmışsınız paketinizi yenilemedikçe bunu geçmeyecektir" gibi bir bilgi de verdi. Mecbur bunu kabul ettim artık, bende paketim yenilsense bile gelen aşım mesajlarını dikkate almadım.Gel gelelim, bu ay yurt dışında kullandığım fatura bedeli 172TL gelmiş inanabiliyor musunuz? Bir sinirle aradığımda size 60 gelecek dikkate almayınız falan diyen insanlar şimdi ortada yok, mesaj ile bir hata bulunamadı falan gibi dönüşler yapıyorlar.Vodafone'da kalıp bu soygunculara daha fazla para kazandırmak istemiyorum. Kullananı, seveni varsa bile bir paket kullanırken bir aşım yaparken o sözleşmeleri uzun uzun okusun yoksa bir anda kendinizi benim gibi mağdur durumda bulabilirsiniz.
Arkadaşlar merhabalar, bir süredir araç bölümlerini işgal ediyorum. Maalesef bir kaza geldi başıma; sbm, servis, sigorta, eksperler ile ilgili tüm acımasız şeyleri gördüm tüm mağduriyetleri yaşadım.

Yaşadığım tüm olumsuzluklarla işi gücü bıraktım bir haftadır hakkımı arıyorum. Bir haftadır yazılı veya sözlü olarak mücadele ettiğim tüm kanallar şöyle: Donanımhaber, Şikayet Var, Anadolu Sigorta, Can Otomotiv, Peugeot Türkiye, AutoKing, K2Eksperlik.. gidiyorda gidiyor.

Artık aracımın teslim gününe geldi, el birliğiyle o kadar yıldırdılar ki beni; haklıyken haksız durumda olduğumu kabullenmeye başladım, çamurluğumun değiştirilmesini kabullendim.. sadece içime sinmeyen bir şey var sapasağlam farım değiştirildi. Ve bu farın parça fiyatı için 1200TL lira fiyat eklenmiş aracımın hasarına. Toplamda ise 3000TL hasarım varmış, lanet olsun yetkili servise bir daha hayatta gitmem ama her şeyi geçtim şu farın göz göre göre değiştirilmesine içim el vermiyor.

Yazının sonunda gördüğünüz resimlerden de anlayacağınız üzere hasar yalnızca çamurlukta bir göçük, bunun değişimi bile şaibeli iken sapasağlam far değişmiş. Araba piyasasının içinde bulunan arkadaşım sağını solunu kontrol ederken kaputu kaldırdı bende o esnada resim çektim. O da kontrol ettiğinde far sağlamdı ayakları bile sağlamdı dedi.

Bugün sigorta firmama başvurdum, K2Eksperlik firmasından bir eksper bana açıklama yapmak için aradı. Onunla konuştuk bu karar Autoking Maltepe şubesi tarafından verildi dedi. Autoking Maltepe şubesi ile konuştum, onlarda farın kasası çatlamıştı orası gözle görebileceğiniz bir yer değil, biz bu tarz durumlar için onarıma gitmiyoruz sağlıklı değil dedi. Ben arabanın içinden o kadar anlamadığım için anladım diyip kapattım. Sonuç olarak arabama 1200TL daha hasar eklendi.

Ben artık gerçekten yıldım arkadaşlar, bir yerlere varabileceğimi ve haklı olduğumu düşünen varsa yönlendirsin lütfen. Eğer yoksa bu parayıda gözden çıkartıp berbat bir kasko sigorta siciliyle ve şişirilmiş hasar ile arabamı kullanıp susmaya devam edeceğim.

Arkadaşlar merhaba, iki hafta önce talihsiz bir kaza oldu. Ve iki haftadır bu kaza ile ilgili prosedürde dokunduğum her yerde mağdur edildim. Hiç bir şey bilmeden hak aramak gerçekten çok çok zor. Siz uzmanlardan veya tecrübe edenlerden bilgi almak istiyorum çünkü artık yılmak üzereyim.

Öncelikle dümdüz yolda giderken, bir şahsın bana vurduğu kazada haksız bulundum: Konu Burada
* Buradaki kusura itiraz etmeyi başardım, kaza yeniden değerlendiriliyor.

Sonrasında ise iki hafta boyunca aracı teslim ettiğim yetkili servise ulaşamadım evet şaka değil ciddiyim hasar danışmanım ahizeyi kaldırıp kaldırıp kapattı telefonu. Burası Peugeot yetkili servisi bu arada.

Telefon ve Şikayet Var aracılığı ile Peugeot Türkiye'ye ulaştım, genel merkezi hassasiyetle yaklaştı neyseki duruma. Aracımda çamurlukta bir göçük vardı, adamla buranın onarımını tartışırken bana aracımın farınında değiştiğini söyledi. Bunu duyunca başımdan aşağı kaynar sular döküldü, aracımdaki ufak bir göçükten dolayı önemli işlerimi yapmak için 1-2 gün daha kullandım arabayı farda en ufak bir problem görmedim resimlerde de sapasağlam duruyor.

Sizden ricam lütfen aşağıdaki hasara bir bakın, bu hasarda 3000TL'lik ne görüyorsunuz. Göz göre göre haksızlığa uğruyorum, Anadolu Sigortayı aradım "bu para sizin cebinizden çıkacak eksper ve yetkili servis arasında bir hile var farkında mısınız?" diye sordum konuştuğum kız zaten mesai saati dolsun diye bekliyor, beyefendi olur öyle şeyler arada tarzında yaklaştı. Şikayet kanalı olarakta eksperler, hazine müsteşarlığına bağlı oraya müracaat edebilirsiniz diyip kapattı.


Arkadaşlar merhaba, bir hafta önce Şile'den dönerken Çekmeköy taraflarında başıma bir talihsizlik geldi.

Orta şeritte giderken, sağ şeritten sollayıp önüme geçmeye çalışan bir araç yeterince hızlı olmadığı için aracının sol arka tarafını benim arabamın sağ ön tarafına çarptı. Ben herkes durumun farkında kaza belli herkesin suçu belli derken rahatça arabadan indim, geçmiş olsun iyi misiniz diyemeden "NAAAPTINIZ ARABAMA GELDİNİZ ARKADAN VURDUNUZ ALLAH BİLİR EHLİYETİNİZ BİLE YOKTUR" şeklinde söylenen bir teyze ile karşılaştım.

Haklı olduğuma %100 emin olduğum için, tutanak tutma talebinde bulundum hemen kardeşini çağırdı. Kardeşi geldi falan o da kusurun onda olduğunu anlayınca "abi tutanağa gerek yok aslında" falan dedi. Ben duruma acayip sinir olduğum için üsteledim nihayetinde fotoğraflar çekildi, tutanak tutuldu. Fakat tutanakta şöyle bir şey var, ben kendi görüşlerimde bana yandan çarptı diyorum. Abla bana arkadan çarptı yazıyor.

Sonra servise bıraktım aracımı, dedim onarımını yapın faturayı verin değer kaybımı da talep edicem sigortadan. Bir hafta sonra bugün kaza sonuçlandı %100 kusur bende bulundu. Nasıl inceliyorlar bu dosyayı bilmiyorum ama sinirden ne yapacağımı bilemedim. Sizden yardım bekliyorum.

Kaza tutanağında diğer araç vurduktan sonra ben frenlediğim için önüme geçmesine rağmen şeride oturmamış resmi var benim aracım ise şeride tam ortalı. Ablanın suratı gözükmesin diye onları paylaşmıyorum ama bir kaç görsel paylaşıcam. Ben mi anlatamadım derdimi lütfen beni yönlendirin.

Bu kazanın krokisi:


Bu aracıma çarptığı ve sürterek geçtiği nokta:


Bu ise onun aracı, maalesef güneş ışığından dolayı oradaki sürtme çok belli olmamış acaba bu mu etkili oldu anlam veremedim.


Buda kusur yüzdelerine baktığımda bu durumu izah eden grafik:
Arkadaşlar merhaba, 2013 model bir Peugeot dizel otomatik aracım var. Aracı 25 binde aldım, aldığımda 15 bin bakımı yetkili servisinde yapılmıştı. Bende 30 binde yetkili servise götürdüm, 40 bin bakımı geldiğinde bir kaç rutin işlem için aşırı yüksek bir fiyat çekildi bende arkadaş tavsiyesi üzerine sanayi ustasına götürdüm.

Ustadan ilk aldığım dönemlerde bir problem yoktu fakat kilometre 45 bine falan geldiğinde motor arızası yakmaya başladı ardından 1 gün sonra söndürdü. Bu durum 3-4 kere başıma geldi, yaz mevsimi klima çok yüksek sesle çalışıyordu bununla ilgili ustaya götürdüm, o anda kaputu açınca daha ince bir ses dikkatini çekti onun sebebine bakarken bana başlıkta yazan problemden bahsetti.

Bende intercooler hortumu yağlanması nedir ne değildir diye araştırırken turbo ile ilişkili bir arıza olduğunu öğrendim. Motor ışığıda daha önce yanınca bilgisayarda arıza tespite sokmuştum o anda da bir turbo arızasından bahsediyordu zaten.

Siz ustalara sormak istediğim sorular ise şunlardır;

1) Götürdüğüm usta dahil danıştığım bir kaç kişi 47 bin kilometrede bu aracın başına böyle bir şey gelemez diyor. Bu neden kaynaklanıyor olabilir gerçekten bir parça arızası mıdır, rutin 40 bin bakımında uygulanan yanlış bir işlem buna neden olabilir mi?

2) Bu hortumların temizlenme işlemi için rutin 300-400TL bir fiyat çıkar sürpriz çıkmazsa maksimum budur gibi bir fiyat sundu. Bu fiyatı nasıl buluyorsunuz?

3) Usta turboyla ilgili bir onarımdan hiç bahsetmedi, anladığım kadarıyla hortumları temizlese bile yağlanma devam edecek. Bu konuyla ilgili içim hiç rahat değil binbir emekle aldığım araç sanayi aracı olsun istemiyorum, bu problemin kökten çözülmesi için nasıl bir hamle yapabilirim. Daha pahalı olacağını bilsem dahi sorunu kökten çözecekse yine yetkili servise gidebilirim. Bu konuda beni nasıl yönlendirirsiniz?

Şimdiden başlığımı sabırla okuyup, yardım etmeye çalıştığınız için teşekkür ederim..
Selamlar, yaklaşık 2 senedir Taksim'de çalışıyorum. Ara sıra laptopu alıp gidip çalışabileceğim güzel mekan arıyorum ama buradaki nargileciler gerçekten çok kötü.

Burada sağlam nargile severler var takip ettiğim kadarıyla, onların tavsiyelerine ihtiyacım var. Şöyle; İstiklal caddesi yakınlarında, büyük lüle kullanan, al fakher tütün kullanan müdavimi olunacak güzel bir nargileci var mı bu civarlarda. Dolaştığım her yerde ufacık lüle içerisine bahrain tütünü basıp, hazır közle yolluyorlar. Ne keyif alabiliyorum, ne de 20-25 lira parayı hak ediyorlar. Tavsiyelerinizi bekliyorum arkadaşlar.
Arkadaşlar selam, ben liseden mezun olduğumdan beri bilişim sektöründe çalışıyorum yazılımcı olarak. Malum her ne kadar biliyor olsakta büyük firmalar, terfiler falan derken diploma şart oldu. Bende Beykent Üniversitesi'nin uzaktan eğitim programının Bilgisayar Programcılığı bölümüne katıldım ve çalışırken mezun oldum.

Şimdi DGS ile bilgisayar mühendisliği veya yazılım mühendisliğine tamamlamak istiyorum fakat şöyle bir durumum var; okulun ücretini ödemem gerektiği için işten ayrılamam veya part time çalışmaya dönemem. Şimdi bir okula kaydolduğumda sınavlarda notlarımın düşük olacağını zannetmiyorum ama beni devamsızlıktan bırakırlarsa epey kötü olur benim için.

Bu nedenle ben bu bölümdeyim sorun yok veya bu okul devamsızlık konusunda o kadar hassas değil dediğiniz okullar var mı?
Arkadaşlar selam, ben programcılık önlisans öğrencisiyken DGS'ye girdim bu sene. Fakat iş güç derken, staj dosyasına bir türlü vakit ayıramadım. DGS sınavından önce bana şöyle bir mesaj gelmişti:Stajım ortalamamı etkilemediği için mesajı çok ciddiye almadım ama stajı teslim etmediğim için akademik ortalamamı belirleyemiyorlarmış. Şimdi benim DGS sonucuma not eklenmeyecek mi yada hiç açıklanmayacak mı durum nedir anlayamadım. Okuldan görüştüğüm kişi bugün tutup stajı teslim etsem bile stajın onay alması 1 haftayı geçer dedi. Bu sürede her halükarda DGS açıklanır, durum ne olacak şimdi ben anlayamadım.
Hakkında
Konum: İstanbul,Ümraniye
Hakkımda:
55e682ffae2ec659a1ae6113e728ad84.jpg
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: geçen yıl
Son Mesaj Zamanı: geçen yıl
Mesaj Sayısı: 1.669
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 3.985
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 438.359 (Bu ay: 607)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 4 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Free to Play - MMO
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.