Yarbay
14 Mayıs 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
10 üye
Görüntülenme
Toplam: 163 (Bu ay: 0)
Gönderileri

ilk arabam olacak. 50 bin değil de 40-45 arası araç bulursam çok güzel olacak.

olmazsa olmazlarım;

- kesinlikle ruhsatta kamyonet geçmemeli. zaten bunun mantığını da anlamış değilim. ufacık palio 3 kapılı diye niye kamyonet geçiyor ki?

- klima olmalı.

- sanayiye yolum çok sık düşmemeli.

araçlardan pek anlamam, bir tek sürmeyi biliyorum. vergisi, yakıtı cartı curtu hiç önemli değil.

arabayı uzun süreliğine almayacağım. madem çürüdüğü yerde değerleniyor bu arabalar, ben de alıp o arada para biriktirip daha üst modellerle değiştirmeyi düşünüyorum. bunla ilgili sıkıntısı olan hiç yazmasın. yoksa çok ağır siyaset tartışmasına girer ortam. ülkenin bu noktaya gelmesinde hepinizin parmağı var, kimse boş yapmasın...

aklımdaki modeller:

-1996 corolla

-palio

-megane 1

-eski polo. hb olur, classic olur farketmez.

linea, clio, symbol düşünmüyorum.

diyelim google açtım, arkası beyaz. ekran rengi gayet iyi. ama masaüstü resmim koyu renk, masaüstüne geçince veya resim falan açınca kararıyor sanki bir ayar otomatik olarak yapıyor bunu ama hangi deliğe baktıysam bir türlü bulamadım o ayarı.

ekran kartım geforce mx150

edit: prizde kullanıyorum.
kalp krizinden kaybetmişiz. çok üzüldüm be.

sınava öylesine girdim, zaten lisans mezuyum, kendi işimle alakalıyım.

343 puan aldım. 2 yıllık bölümlere kayıt yapmak istiyorum.

avrasya üniversitesi uygulamalı ingilizce çevirmenlik(burslu) ilk sıraya aldım

başka ne eklenebilir ?

şehir trabzon yani avrasya üni, ktü ve trabzon üni olsun ki belki arada gidip gelirim.
istanbullular cevaplasın.

filmlerde dizilerde hep ayakkabılarıyla giriyorlar.

avrupa'da yaşayanlar için de sorum geçerli

bu nedir ya ? istanbul'dan memleketime gelmesi 1 gün. bunda sıkıntı yok çok normal.

fakat 8 gündür dağıtıma çıkarmıyor şube. telefon açan yok, maillere cevap veren yok, dönüş yapan yok.

ben çok korkarım hastlalıktan, hele hele öldürücü virüsten. napim şimdi risk alıp ptt ye mi gideyim?

sakın sakın şu sıra kullanmayın. tavsiye etmiyorum.
kpss böümüne açacaktım ama pek yazan cevap veren yok oraya. müfredat aynı zaten tyt ile.

şu ifadelerde x hangi aralıktadır ? bunları pek anlayamıyorum.

editledim
şöyle kısaca yazayım;

telefonum: honor 8x
volte ayarım: açık
hattım: türk telekom.

şimdi kimle konuşursam konuşayım ses hiç volte gibi değil. ablam hariç

ablamda iphone 5s var, hattı vodafone. ses acayip akıcı gidip geliyor.

fakat türk telekom hatlı iphone 8 kullananlarla eski kalitede görüşme gerçekleşiyor.

size de oluyor mu bu ? çözümü var mı acaba benlik mi sıkıntı ?

not: eski telefonum samsung j7 pro. onda da aynı şekildeydi.
peşinen not: Allah kimsenin ailesini, ondan ayırmasın. Allah hepimizin anasına babasına kardeşine uzun, sağlıklı, mutlu ömürler versin.

mesela babamın yemek yerken nefes alışverişi, yemek yerken acele etmesi ve ağzını biraz şapırdatmasına ayar oluyorum.

bazen nefes alış verişi diğer odadan bana kadar geliyor. kapıyı çekiyorum duymamak için.

annem de bir lafı ilk deyişte katiyen anlamaz. illa tekrar etmem gerekir. annem olsun başkası olsun herkese ayar olurum bu konuda. sorun duymamaları değil, denilene odaklanmamaları. bir diğer sıkıntısı da yemek konusunda hiç yenilikçi değildir. yahu elinde telefon var, yaz google'a youtube'a yemek tarifleri yeni şeyler öğren diyorum. hee olsun bakarız deyip geçiyor. her akşam instagramda altın günü kankalarına like atacağına bunu yap be kadın

babam da hiç yenilikçi değildir. 13-14 sene önce lisede internet bağlatalım diye bildiğin ağlamıştım. yok diyordu napacaksın, işin varsa git internet cafede falan hallet diyordu. bunu diyen adam şimdi gece 5'e kadar internetin başında, 2 saatlik uykuyla kalkıp işe gidiyor.
ekim ayında arabayı yeniledik. araba ona yetiyormuş, gerek yokmuş masrafa falan. tuttum bayiye götürdüm, test aracını bi sürdürdüm, araçtan iner inmez dediği şu; "kesinlikle alıyoruz" yani çok kapalı yeni şeylere. illa yalvarmak gerekiyor bazı şeylerin farkına varması için.

ikisinin ortak ayar olduğum özellikleri ise yerel ağızla konuşmaları. babam akrabaların veya arkadaşlarının yanında, annem ise sürekli. kötü bir özellik değil belki ama bana aşırı derecede itici geliyor trabzon ağzı. geliyrım gidiyrım ne lan ? geliyorum, gidiyorum diyeceksin.

Allah ikisini de başımdan eksik etmesin. yaşım 28, her kararımda arkamda oldular, gene de olurlar da. bir de evlilik baskısı yapmasalar...
1.sınıfa giden yeğenim var. okumayı bilmiyor yeni yeni basit kelimeleri okuyor işte. içinde daha çok E harfi olanları. ama çoğunda da zorlanıyor.

düşündüm de ee biz de ilkokul okuduk ama okuma nasıl öğrendik? 22 sene oldu benim için. haliyle unuttum ilkokul 1i'. sanki bir anda aydınlanma yaşamışız da okumayı öğrenmişiz gibi.

ilkokulda hatırladığım en uç şey ismin halleri. -e hali -i hali -de hali falan. onda da kara tahtayı full yazmıştı öğretenimiz. ordan hatırlıyorum.
Hakkında
Hakkımda:
15d2e7f6e36b96a19ec163307649d991b.jpg
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
PC
Otomobil
kia
Operatör
Türk Telekom
ISS
TTNET
Oyun Platformu
PC
Steam
berkan6161
TV
Samsung
Ses Sistemi
Creative
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 20 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 2 hafta
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 13.265
İkinci El Bölümü Mesajları: 77
Konularının görüntülenme sayısı: 134.928 (Bu ay: 1.703)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 6.232 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Spor
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.