Binbaşı
09 Mayıs 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
5 üye
Görüntülenme
Toplam: 460 (Bu ay: 4)
Gönderileri
Malzeme yönünden sapa sağlam olan bir şifonyer var. Neredeyse 20 senedir kullanırım. İçinde karıncadan bile ufak böcekler türemeye başladı. Buna çözüm olabilecek bir yöntem var mıdır?
İleri ittikte artan, geri çektikçe düşen vites mi bu?
S ile başlıyor da tam göremedim adını. Yeni çıkmış bir firma.

Uygulamada kartı temassız ödemeye açık hale aldım. NFC de açık ve uygulamayı varsayılan seçtim. Uygulama açık ya da kapalı hiçbir şekilde ödeme olmuyor. Redmi Note 8 Pro kullanıyorum.
https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/a1/fe/ec/a1feecf629a96716030975bebb1bcfcf.jpeg&t=0&width=480&text=1

Bir coşku var içimde bugün kıpır kıpır

Uzak çok uzak bir yerleri özlüyorum

Gözlerim parke parke taş duvarlarda

Açılıyor hayal pencerelerim

Hafif bir rüzgar gibi, süzülüyorum

Kekik kokulu koyaklardan aşarak

Güvercinler ülkesinde dolaşıyor

Bir çeşme başı arıyorum

Yarpuzlar arasında kendimi bırakıp

Mis gibi nane kokuları arasında

Ruhumu dinlemek istiyorum

Zikre dalmış her şey

Güne gülümserken papatyalar

Dualar gibi yükselir ümitlerim

Güneşle kol kola kırlarda koşarak

Siz peygamber çiçekleri toplarken

Ben çeşme başında uzanmak istiyorum

Huzur dolu içimde

Ben sonsuzluğu düşünüyorum

Ey sonsuzluğun sahibi, sana ulaşmak istiyorum

Durun kapanmayın pencerelerim

Güneşimi kapatmayın

Beton çok soğuk, üşüyorum..

Telefondan temassız ödeme yapamadığım için belki kartım olmadığından yapamıyorumdur diyerek banka kartı çıkartıp denemek istedim. Bugün bankomat kartımı aldım ve uygulamada Mobil Temassız Ödeme İşlemleri>Kartı Kullanıma Açma/Kapama kısmına baktığımda işlem yapabileceğiniz kartınız bulunmamaktadır diyor. Kredi kartı mı olması gerekiyor acaba?

Dün akşam 2 dilim bifteği içinde süt, zeytin yağı, tuz, karabiber, pul biber ve nane olan karışıma yatırdım. Tabağın üzerini de streçle kapattım, dolapta duruyor şimdi. İlk kez böyle bir şey yaptım da bir sıkıntı yaşar mıyım yedikten sonra?
Ayarlarında süre limiti belirleniyor da sonrasında neye göre kayıt alıyor onu anlamadım. Normal kayıttan farkı nedir? Belirlenen süre kadar parça parça kayıt mı alıyor?
Ryzen 3600, ASUS TUF B450-Pro Gaming sisteme Adata Spectrix D60G 4133 MHz bellek aldım ve Thaiphoon Burner'dan baktığımda bazen CRC ERR gösteriyor bazen de OK gösteriyor. Bu şekilde kullanmak sorun çıkartır mı? BIOS'ta 4000 ve 4140 olarak 2 tane XMP seçeneği var. Şu an 4000 MHz profili seçili ve 3800 frekansına aldım. Videoda 3600 görünüyor, kayıttan sonra 3800'e aldım. Yazılım hatalı gösteriyor olabilir mi yoksa bellekler mi sorunlu?

Eğer aynı ürün ise en alttakinin 2. elini 800-850 TL'ye alma durumu var. SL modeli sanırım yeni çıkmış ve diğerine oranla daha stabil ve işim olmasa da OC potansiyeli daha iyiymiş. Ryzen 5 3600 ve ASUS TUF B450-Pro Gaming ile kullanacağım. Şu an Corsair CMK16GX4M2E3200C16 kullanmaktayım. Hangisini önerirsiniz? Başka yerlerde az daha ucuzu da var biliyorum.
Hakkında
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
AMD
Mobil cihaz
Redmi Note 8 Pro
Operatör
Türk Telekom
ISS
TürkNet
Oyun Platformu
PC
Takım
Beşiktaş
Dünyadan Futbol
Karşıyaka
İşlemci
Ryzen 5 3600
Anakart
Asus TUF B450-Pro Gaming
Sabit Disk
Samsung 850/860 EVO 250 GB
Sabit Disk
Kingston KC600 256 GB
Ekran Kartı
Sapphire RX 5600 XT Pulse
Modem
Keenetic Extra DSL AC1200
Milli Takımlar
Turkiye
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 18 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 3 gün
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 6.448
İkinci El Bölümü Mesajları: 356
Konularının görüntülenme sayısı: 238.026 (Bu ay: 17.060)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 13.233 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.