Yarbay
28 Ocak 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
12 üye
Görüntülenme
Toplam: 69 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Merhaba

Ben de şuan Rampage Confort 7.1 kulaklık var. Pc Kullanıyorum, beni pek tatmin etmiyor.

Daha önce playvision 5.1 gerçek kulaklık kullanmıştım. Bayağı hoşuma gitmişti ses performansı. Ancak nette sıfır ve 2.el satışını bulamadım.

7.1 gerçek kulaklığa genel nette baktığım yorumlarda çok gerek yok denildiğini okudum.

Gerçek olarak benim bildiğim eskilerden Roccat Kave, Sharkoon x-tatik ve playvision var.

Benim istediğim 5.1 Gerçek ses veren kablosuz kulaklık var mı? varsa tavsiyeniz ne olur. 2. el olarak labilirim bütçe 1.000 TL'ye kadar.

Bir de teknik bişey soracağım. Malum kulaklıklar genelde usb ile artık bağlanıyor. USB ile pc ye bağlanınca mı kaliteli ses alır, yada optik hdmi ile mi alır. Benim bildiğim optik ile 5.1 sesi 5 kanal verir. ama usb ile sesi gerçek olarak dağıtabiliyor mu?

Syg.

Merhaba,

Evde günlük kullanım ve oyun oynamak için sistemi topluyorum.

Online oynamam Sadece single Player oynarım (Pes, Witcher, COD, Batman vb. serisi)

AMD / İntel tavsiyelere açığım.

*Niyetim 28-32'' arası 2k monitörlü bir sistem almak. REnklerin canlı, keskinlik nit değerinin yüksek olması tercihimdir. (online oynamadığım için 1-5ms arası olabilir.)

*Kasa görsel olarak iyi olursa sevinirim :)

*Beni En az 7 yıl idare etsin yeter.

*Ekran kartını düşük tutup (Şuan ve 1-2 sene Full 2k oynatsın yeter ileride değiştirebilirim)

Bütçe 20.000 TL'ye belki çıkabilirim ama 15.000 TL seşklinde tavsiyelerinizi beklerim.

Syg.

Merhaba,

Sistemim şöyle

İ5 3570K İşlemci

Kule Tipi Soğutucu var

MSI Z77A - GD55 Anakart

16Gb Ram

GTX 1060 Ekran kartı

256 GB Ocz Vertex 4 SSD

---------------------------

Sistemi Güncellemek istiyorum. Malum kur artışından dolayı sistemi değiştiremiyorum, mevcut sistemi upgrade etmek istiyorum.

İşlemciyi İ7 4790K yada 4770K almak isityorum gerek var mı? (Şuan mevcut işlemci Oc 4.2 de stabil)

16gb daha ram ilave etsem olur mu?

Ekran kartı sabit kalacak.

500 gb ssd yada 1tb ssd alacağım.

Bu bağlamda tavsiyleriniz ne olur. her teklife açığım değiştirme deseniz de olur. Farklı önerilerinizde olur.

Saygılarımla..

Merhaba,

Bütçe 12.000 TL (Kasa + Monitör)
Günlük işler ve oyun için kullanılacak.
Vatanbilgisayar / Anakra Söğütözü mağazasından alınacak. Ankara'da başka yerde olabilir

İleride yenileme (ram + işlemci + ekran kartı) olma ihtimaline karşı anakartın iyi olmasını istiyorum (Yanlışım varsa düzeltin)

1 haftalık araştırmalarım sonucu aşağıdaki parçalarda karar kıldım (Kesinleşenler ve kesinleşmeyenleri revize edeceğim)

İşlemci : Ryzen 5 3600 ----> Kesinleşti
Anakart : B550 istiyorum (Asus Prime B550M-A 4600 / MSI MAG Tomahawk 5100) ----> Görüş bekleniyor
Ekran Kartı : RX570 XT / RTX 2070S veya RX5700 / RTX 2060S ----> Görüş Bekleniyor
Ram : 2x8= 16 GB Dual ----> Marka ve mhz Görüş Bekleniyor
Kasa + PSU : Kendinden dahili PSU veya ayrı ayrı olabilir. (700W üzeri) ----> Marka Görüş bekleniyor
Soğutucu : Ryzen 5 3600 için stok fan ile devam edip ileride alınabilir ----> Marka Görüş Bekleniyor
SSD : 500 gb sistem için / DEpolama için 1 yada 2 Tb HDD ----> Marka Görüş Bekleniyor

Monitör : 2K ve 27-28'' olmalı ----> Marka Görüş Bekleniyor.

Vatan İndirim günleri ne zamanlarda yapılıyor?

Şimdiden görüş, yorum ve tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.

Syg.
Merhaba,

5 Sınıf İlköğretim öğrencisine alınacak.. Üniversiteye kadar kullanılacak.. İleride belki işlemdi + anakart ram revize edilebilir. Evde PS4 var. Günlük kullanım ve oyun için kullanılacak (Çok üst seviye oyuna gerek yok evde PS4 var zaten)

Bütçe 10.000 TL
Kasa + Monitör + Yazıcı

Monitör 28'' 2K yada daha düşük mhz yüksek bi ekran olabilir.
Yazıcı da ev tipi standart bir yazıcı olabilir.

Şimsiden tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.

Syg.
Aşağıdaki sistemi yenileyecegim.
Kasa / monitör ve ekran kartı sabit kalacak.

İşlemci, anakart, ram, PSU ve gerekliyse işlemci soğutucu tavsiyelerinizi bekliyorum.

İşlemci ryzen 7 3700x olacak büyük ihtimal. Belki 5 3600 de olabilir önerilere göre.

Bu işlemcilere uyumlu anakart ne önerirsiniz? (Dahili wifi olursa iyi olur) x570 e gerek varmı PCi 4 çok gerekli mi ondan sordum?

Amacım oyun oynamak ve günlük pc işlemleri. 1-2 yıl sonra 4k monitör, kasa ve ekran kartını yenileyecegim.

Bütçem 5000 TL

Şuanki sistemim

Kasa:Zalman Z11
İşlemci: İ5 3570K / değişecek
İşlemci Soğutucu: Thermalright Macho HR-02 / kullanılmayacak
Anakart: MSI Z77A-GD55 / 2 adet kullandım ilk aldığım bozulmuştu 3 sene önce aynısından 2. el aldım şimdi bu da bozuldu. / değişecek
Ram: Gskill 16 gb (2x8) Ripjaws DDR3 1600 mhz CL9 / değişecek
Ekran Kartı: Palit 6 GB GTX 1060
SSD: OCZ vertex 4 256 Gb
HDD: 2 TB Seagete HDD
Güç Kaynağı: Saphire 625W +80 / değişecek
Monitör: Philips 273ELH 1080p
Merhaba,

Şuan ki kullandığım sistemdeki anakartım cortladı :) 2 defa ldığım aynı anakarttı.

Aşağıdaki bilgiler ışığında;

Uygun bir anakart alıp devam edeyim istiyorum öncelikli olarak.
Ya da ufak ihtimal aşağıdaki şartlar.

Bütçem 4-5000 TL: İşlemci, Ram, Ankart değiştirip yoluma devam mı edeyim.

Bütçem 11-12.000 TL: Ya da komple sistemi + kasayı + monitörü değitireyimmi 11-12.000 TL Bütçe.

Ryzen 5 3600 bir sistem toplamak istiyorum. Eğer sadece ram + anakart + işlemci değiştirsem mevcut gtx 1060 ekran kartım ryzen ile uyumlu mudur?

Amacım oyun oynamak ve günlük pc işlemleri. Bir de Salonda ki akıllı tv ye kablosuz olarak bağlanıp dosya palaşımı yapmak onun için ankart wfi olması mantıklı olur mu?

Tavsiyelerinizi rica ediyorum..

Şuanki sistemim

Kasa:Zalman Z11
İşlemci: İ5 3570K
İşlemci Soğutucu: Thermalright Macho HR-02
Anakart: MSI Z77A-GD55 / 2 adet kullandım ilk aldığım bozulmuştu 3 sene önce aynısından 2. el aldım şimdi bu da bozuldu
Ram: Gskill 16 gb (2x8) Ripjaws DDR3 1600 mhz CL9
Ekran Kartı: Palit 6 GB GTX 1060
SSD: OCZ vertex 4 256 Gb
HDD: 2 TB Seagete HDD
Güç Kaynağı: Saphire 625W +80
Monitör: Philips 273ELH 1080p
Arkadaşlar Merhaba,

En son 2010'da evim için sistem kurmuştum. Teknoloji bayağı ilerledi ve sistem eskidi.Sistemi de yenilemek istiyorum.

Şuan ki sistem Panasonic Plazma TV (Full Hd) + Atlanta HD Box uydu alıcı + Popcornhour A-200 Media Player + Logitech 5500 Ses Sistemi ve 6 TB Mkv film arşivi.
Eğer sistemi yenilersem Logitech 5500'ü pc'de kullanabilirim. (her ne kadar beni yeterince tatmin etse de:)

Burada merak ettiğim şey Media player almaya gerek var mı? PC yada TV bu konuyu üstlenirler diye düşünüyorum.
Şuan 1080p arşivimi silebilirim. Hem 4K ya geçeceğim için hemde netfilix varken arşive gerek yok heralde.

55-65' arası 4K Tv ve ses sistemi almak istiyorum. Bütçem 20.000 TL Eğer gerek yok falan derseniz daha da düşebilirim. Tekliflere açığım.
(Ayrıca PC'yi de yenileyeceğim bütçe 10.000 TL)

Beklentilerim:

*Ailecek, eşim ve çocuklarımla film izlemeyi seviyoruz. Film ve gündelik tv izlemek önceliğimiz.
*Evdeki Pc, cep telefonu, ses sistemi vb. cihazların bibirine senkron olması yani birbirini görmesini istiyorum. (hdd taşımayım, sök çıkar olmasın gibi)
*Mümkünse ses kalitesinden de ödün vermeyecek şekilde ses sisteminin kablosuz olması (eğer kalite çok düşerse duvara gömebilirim kabloları)
*Şuan kumanda çöplüğünden dolayı bıktım. Tek kumanda ile tüm cihazları kontrol etmek istiyorum mümkünse.

Kısaca özetlersek önceliklerim Cihazların birbirini görmesi, kablo kalabalığı olmasın ve tek kumanda ile kontrol etmek.

Bu bağlamda; yukarıda verdiğim bilgileri de dikkate alarak ses sistemi ve 4K Tv (eğer olacaksa uydu ve media player) önerilerinizi bekliyorum.

Şimdiden teşekkürler..
Arkadaşlar Merhaba,

En son 2010'da evim için sistem kurmuştum. Teknoloji bayağı ilerledi ve sistem eskidi.Sistemi de yenilemek istiyorum.

Şuan ki sistem Panasonic Plazma TV (Full Hd) + Atlanta HD Box uydu alıcı + Popcornhour A-200 Media Player + Logitech 5500 Ses Sistemi ve 6 TB Mkv film arşivi.
Eğer sistemi yenilersem Logitech 5500'ü pc'de kullanabilirim. (her ne kadar beni yeterince tatmin etse de:)

Burada merak ettiğim şey Media player almaya gerek var mı? PC yada TV bu konuyu üstlenirler diye düşünüyorum.
Şuan 1080p arşivimi silebilirim. Hem 4K ya geçeceğim için hemde netfilix varken arşive gerek yok heralde.

55-65' arası 4K Tv ve ses sistemi almak istiyorum. Bütçem 20.000 TL Eğer gerek yok falan derseniz daha da düşebilirim. Tekliflere açığım.
(Ayrıca PC'yi de yenileyeceğim bütçe 10.000 TL)

Beklentilerim:

*Ailecek, eşim ve çocuklarımla film izlemeyi seviyoruz. Film ve gündelik tv izlemek önceliğimiz.
*Evdeki Pc, cep telefonu, ses sistemi vb. cihazların bibirine senkron olması yani birbirini görmesini istiyorum. (hdd taşımayım, sök çıkar olmasın gibi)
*Mümkünse ses kalitesinden de ödün vermeyecek şekilde ses sisteminin kablosuz olması (eğer kalite çok düşerse duvara gömebilirim kabloları)
*Şuan kumanda çöplüğünden dolayı bıktım. Tek kumanda ile tüm cihazları kontrol etmek istiyorum mümkünse.

Kısaca özetlersek önceliklerim Cihazların birbirini görmesi, kablo kalabalığı olmasın ve tek kumanda ile kontrol etmek.

Bu bağlamda; yukarıda verdiğim bilgileri de dikkate alarak ses sistemi ve 4K Tv (eğer olacaksa uydu ve media player) önerilerinizi bekliyorum.

Şimdiden teşekkürler..
Arkadaşlar Merhaba,

Cimer ve sikayet.com dan kayıt açtım.

Burada da yazdığım kaydı paylaşıyorum. Durum aşağıda anlattığım gibidir.

İşlerine geldiği gibi, davranıyorlar malesef... bu arkadaşlar...

----------------------------------

Merhaba,

64122204 abone nolu Turkcell Superonline fiber internet kullanıcısıyım. Aboeliği eniştemin üzerinden kullanıyorum. Kendisi engelli (konuşma ve yürüme) olduğu için engelli tarifesini kullanıyorum.

Şikayetime gelince;

İlk engelli tarifesi aboneliği olacağı zaman eniştemin sadece engelli raporu ve nüfus cüzdanı ile Keçiören Superonline bayisi üyeliği tamamladı. Herhangi bir vekaletname yada eniştemin imzasına gerek duymadan işlemi yaptılar. (kendilerine eniştem gelemez ve vekaletname olmadığını söylediğim halde) Sonrasında paket yeniledim telefon üzerinden müşteri hizmetleri üzerinden. Yine sorun olmadı. Ancak aboneliği iptal etmek istediğimde vekaletname yada eniştemin kendisini istiyorlar. Eniştem konuşamıyor ve yürüyemiyor.

Abone yapmaya gelince vekaletname abonenin kendine gerek yok, iptale gelince vekaletnamesiz yada abonenin kendisi olmadan yapamayız diyorlar.

Yanlış ise başta neden yapıldı. Baştan yapıldıysa sonra neden olmuyor.

Aboneliğimin iptalini istiyorum.
Hakkında
Forum İmzası:
''Her bildiğini söyleme, her söylediğini bil...''
CLAVDİUS
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: geçen hafta
Son Mesaj Zamanı: geçen ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 3.376
İkinci El Bölümü Mesajları: 466
Konularının görüntülenme sayısı: 126.037 (Bu ay: 549)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 53 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Motorlu Araçlar Dünyası
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.