M

Teğmen
03 Mayıs 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 27 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Merhaba Arkadaşlar,

Ben de geçen Haziran ayından beri Galaxy S2 kullanıcıyım. Aylardır Türkiye için resmi Jelly Bean güncellemesini bekliyoruz. Pazar payının bu denli büyük olduğu bir ülkede hala JB yayınlanmaması bizlere haksızlık olarak düşünüyorum. Bizlere net bir cevap verilip boşu boşuna zaman kaybetmememiz önlenebilir. Biliyorum, en nihayetinde bir telefon ve bir güncelleme. Ama güncelleme konusunda göğsünü geren Samsung'un Türkiye kullanıcılarına gerektiği önemi göstermesi gerekiyor.

Nacizane görüşüm; Samsung Türkiye üzerinden e-posta göndermek. Biliyorum aramızda bunu daha önceden yapanlar zaten var. Ancak, toplu bir şekilde göndermemizin etkili olacağını düşünüyorum.

E-posta metni olarak aşağıdaki metni kullanabiliriz. Kısa ve öz olmasına dikkat ettim. Dilerseniz değiştirebilirz de...

E-posta formu için:https://contactus.samsung.com/customer/contactus/formmail/mail/MailQuestionGeneralNew.jsp?siteId=45&PROD_ID=G75

Başlık: Galaxy S2 Jelly Bean Güncellemesi

Metin: Merhaba, Türkiyedeki binlerce Galaxy S2 kullanıcı aylardır Android 4.1.2 sürümünün resmi bir şekilde KIES üzerinden yayınlanmasını bekliyor. Bu konuda kesin bir tarih vererek bizleri bilgilendirirseniz seviniriz. Donanımhaber Forumu / Galaxy S2 Kullanıcı Kulübü

NOT: Galaxy S2 Kullacılar Kulübü sayfasını da zevkle takip ediyorum. Ancak, yeni bir başlık açarak görünürlüğü arrttırmak istedim.
Merhaba,

Bir veya iki ay içerisinde akıllı telefon almak istiyorum. Telefonda en çok önem verdiğim şeylerden birinin kasa yapısı olduğunu özellikle vurgulamak istiyorum. Zira plastik kasalardan nefret ediyorum.

Bu yüzden de bu iki telefonu seçtim. İkisinin de kasa yapısı yekpare ve farklı malzeme kullanımı var. İki telefon için de açılmış şu ve şu başlıkları okudum. SONY'nin tasarımını daha çok beğendiğimi belirterek, özellikleri açısından:

1 - HTC One S işlemcisi XPERIA'ya göre üstün. Bu çok fark yaratır mı?

2 - Ekranları farklı, biri sAMOLED, diğeri TFT LCD. Bir kaç video izledim ve sanki HTC daha iyi görünüyordu. XPERIA P'de beyaz renk sarımsı duruyordu. Gerçekten de öyle mi?

3 - HTC siyah olanında kasada renk atması vs. sorunlarının olduğunu okudum. Gri renkte de bu durum var mı?

XPERIA P'yi henüz kullanan olmadığını düşünerek, HTC One S kullanan arkadaşların (bu arada kullanan arkadaşlar telefonu yurt dışından mı getirdi?) telefon hakkındaki düşüncelerini de okumak isterim.
Merhaba,

CRT monitörüm bozulduğu için yeni bir LCD monitör alacağım. Bu kartın maksimum 2500 küsürlere kadar çözünürlük desteklediğini biliyorum ama 1600x900 gibi geniş ekran bir çözünürlüğü destekleyip desteklemediğini öğrenmek istiyorum. Gerek sitesinde gerekse de Google'da yaptığım aramalarda bazı yazılımlarla desteklendiğini öğrendim. Bu işin aslını bilen var mı?
Merhaba,

Arkadaşım için notebook araştırması yapıyorum. Bir kaç gün içinde almayı düşünüyor. Bütçesi maksimum 1300 TL. Ben Lenovo'nun aşağıdaki modelini bulabildi. Sizce daha iyi bir notebook var mı?
Ekran boyutu 14" olan ASUS'un F83SE modelini ekran boyutu yüzünden tercih etmedim.

Amaç: Günlük kullanım, internet, film

G550 CORE2 DUO T6500 2.1GHZ-3GB-320GB-512MB NV G105 -15.6''

İşlemci Teknolojisi: Intel® Core™ 2 Duo
İşlemci Ailesi: Intel® Centrino® Islemci
İşlemci Numarası: T6500
İşlemci Hızı: 2.1 GHz
İşlemci Bus Hızı: 800 MHz
İşlemci Ön Bellek: 2 MB
Hafıza (RAM) Kapasitesi: 3 GB
Hafıza (RAM) Tipi: DDR3
Sabit Disk Kapasitesi: 320 GB
İşlemci Markası: INTEL
Ekran Kartı Hafızası: 512 Mb
VGA Chipset Markası: NVIDIA
VGA Chipset Modeli: G105
Ekran Boyu(inch): 15.6"
Monitör Tipi: HD LED (Glossy)
Maksimum Çözünürlük: 1366 x 768
Merhaba,

Bu aralar bant genişliği ciddi derecede kafama takılmış durumda. Everest programı ile baktığımda aşağıdaki sonuçları görüyorum. İşlemci Intel P8600, bellekler ise 800 MHz ve Dual olarak çalışıyor.

FSB Bant genişliği=1067*64/8=8536 MB/s
RAM Bant genişliği=800*64*2/8=12800 MB/s

Yukarıdaki sonuçlara göre bellekler ne kadar fazla bant genişliğine sahip olsalar da FSB yolu daha dar olduğu için dual çalışmalarının pek faydası olmadığını düşündürüyor.

Acaba yanlış mı düşünüyorum. Yani Core 2 Duo bir işlemci ve tam anlamıyla dual DDR çalışmıyor mu?
Merhaba arkadaşlar,

LCD bir monitörlerde gördüğümüz yenileme hızı, kontrast oranı, parlaklık oranı vs. gibi değerleri bir notebook LCD'si için nasıl öğrenebiliriz? Dikkat ettim de hiç bir marka ürün özelliklerinde buna değinmiyor.

Forumda ve nette biraz araştırma yaptım ama sonuç bulamadım. Umarım forum kirliliği yaratmamışımdır.
Merhaba,

Bir kaç gündür taşınabilir bilgisayarları araştırıyorum. Aklımda kesin bir marka belirlemediysem de ASUS ve DELL hakında hep iyi duyumlar almıştım. Tabi şu ASUS'un meşhur F3 serisinin kasa problemini de DONANIM HABER forumu sayesinde öğrendim.

Başlıkta da belirttiğim gibi ASUS'un X59SR 226DV modeli hakkında bir kaç soru sormak istiyorum. Forumda bu modeli bir kaç yerde tavsiye olarak okudum ama sanırım hiç bir başlıkta bu model başlı başına konuşulmamış. Eğer gözden kaçırdıysam özür dilerim.

Modelin özellikleri (Bazı şeyleri eklemedim):

İşlemci : INTEL CORE2DUO P8400 2.26GHz
Çipset: SiS 671DX
Bellek & Bellek Düzeni : 3,072 MB (2,048+1,024) DDR2
Ekran Kartı : ATI HD 3470 512 MB
Ekran Boyutu & Özellikleri : 15.4" WXGA 1280 X 800
Harddisk : 320GB 5400RPM SATA
Optik Sürücü : 8x Super Multi Dual Yazıcı
Pil Özellikleri : 6 Hücreli
Ağırlık : 2.6 kg
M/B: F5SL

Sorularım

1-) İlk olarak kasadaki yapıştırmalarda M/B: F5SL ibaresini gördüm. M/B ne anlama geliyor ve neden ASUS'un başka bir serisinin adı geçiyor?

2-) Kasadaki bu ibareden ötürü acaba bu modelin kasasında da F3 serisi gibi çatlama problemi var mıdır? Yoksa o olay sadece F3 serisindeydi ve geride mi kaldı?

3-) Çipsetin SİS olması da aklımda soru işareti oluşturdu. Genellikle Intel'in PM945 çipseti kullanılıyor. Bu iki çipset arasında bazri fark var mıdır?

Farkındayım, çok incik cincik sorular sordum. Fakat ben de ilk safha soruları (özellikler kısmı) atlayıp buraya takıldım
Merhaba,

Benim DVD yazma hızı ile ilgili bir sorum olacaktı. Şimdiye kadar kullandığım bir çok marka medyada hız sorunu yaşamazken bu akşam ilk defa denemeye başladığım Samsung'un Pleomax marka medyasında sorun yaşadım. Üzerinde 16x yazım hızı gösterildiği halde sanki 16x değil de 4x hızındaymış gibi yazılıyor.

DVD medya yazarken Nero 6 kullanıyorum. Şimdiye kadar tek dikkatimi çeken gariplik kullanılan önbelleğin sürekli 3 rakam arasında gidip gelmesi oldu. Bundan önce başka markalarda yazarken hep 100% oluyordu.

Acaba bu markayı kullanıpta sorun yaşayan arkadaşlar var mı?

DVD sürücüm PHILIPS SPD 2412T

Son olarak, bilgisayara bulaşmış zararlı bir yazılımın bu yavaşlamaya sebep olup olmayacağı hakkında bir bilginiz var mı?
Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: geçen yıl
Son Mesaj Zamanı: geçen yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 216
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 8.678 (Bu ay: 263)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 259 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.