Yüzbaşı
23 Nisan 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 1 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Arkadaşlar,

Yadigar zoom x6 'nın yerine modem alıcam.. son elemeye kalanlar şunlar:

- Asus DSL N12E

- Zyxel 660HNU-F1
(Bunun 660HN-F1Z ile farkını tam olarak anlayabilmiş değilim.. bilen biri açıklayabilir mi? mesela hnu-f1; 24mbps'a kadar download hızı diye yazmış.. zaten adsl2+ bu demek değil mi? hangisini seçmeliyim?)

- Airties 5443

hangisini önerirsiniz?

(şeytan git, 55liraya 5341 al-koy, olsun bitsin demiyor değil..)
Arkadaşlar,

İçinden çıkamadığım bir konu var..

Zoom X6 modem'in ethernet portundan 50 metre mesafeye internet taşıyorum, ucunda da USR 5451 access point var.

Zoom X6 'nın wi-fi 'ı üzerinden 9-10Mbps hızlara ulaşabiliyorum. USR5451 tarafında ise bu hız epey düşüyor..

Şöyle ki; Zoom'un ayarlar kısmından port hızı ayarlanabiliyor.. Speed/Duplex: Auto, 100/Full, 100/Half, 10/Full, 10/Half seçenekleri var.

1) Auto ile mümkün değil bağlantı sağlayamıyorum..

2) 100/Full ve 100/Half ta çalışmıyor. 10/Full'de yukarıda epey düşüyor diye bahsettiğim hız 1.8Mbps, 10/Half yaparsam 5.5Mbps oluyor.

3) Zoom'un portlarında mı acaba bir sıkıntı var diye Airties RT-111 modem ile denedim, ama port hızı ayarlanamıyor, bağlantı kuramıyorum. USR5451'de mi bir sıkıntı var diye hattın ucuna bilgisayar bağlayarak ta denedim, yine olmuyor..

Aradaki kablo UTP Cat-5E idi, UTP Cat-6 ile değiştirdim, yine fayda etmedi. Bu neden olabilir? Daha iyi hangi tip kablo kullanabilirim? (RJ-45 ile sonlandırılabilecek) Beraberinde giden enerji kablosu vb durum da yok.. Bir başına giden bir kablo bu.. Sadece bir kısım 10metre kadar açıktan/çatıdan geçiyor.. Acaba blendajlı vb bir kablo mu kullanmalıyım?

Buna ilaveten ; Zoom'da hat kesilmesi problemleri yaşadığımdan değiştirmeyi düşünüyorum, ama port hız ayarı yapılabilen modem şudur diye tespit edemedim... Böyle bir modem var mı bildiğiniz? Modemlerinizin web arayüzünden bakıp söyleyebilir misiniz, var mı böyle bir ayar imkanı?
ipad 'e şifre koyma imkanı var mı? makina kapalıyken başkası şifresiz giremesin diye..

edit: pardon buldum varmış. settings. general. turn passcode on.
kablo tv ile mutfakta kullanılmak üzere Toshiba 22AV605 ile ilgileniyorum.. olumlu olumsuz görüşlerinizi paylaşırsanız memnun olurum.
bu ebatlarda ses genelde az oluyor 2x5, 2x3watt gibi... bunununkiler 2x10 watt..
(yer itibarıyla 26'ya çıkamıyorum..)
arkadaşlar,

aşağıdaki örnekte pert şartlarını açıklayabilecek birisi var mı?

10000TL değerindeki kaskolu aracın başına bir kaza geldi ve araçta büyük hasar var.. 5000TL masraf gözüküyor diyelim.. bu durumda sigorta şirketi aracı yaptırıyor mu yoksa perte mi çıkartıyor?

Anlamak istediğim aracın kasko değerinin kaçı kadarını yaptırıyorlar ? ne zaman parasal olarak bunun yapılması anlamsız denip araç perte çıkarılıyor? Perte çıkması durumunda aracın tam kasko değeri mi ödeniyor, yoksa bi kesinti yapılıyor mu?
arkadaşlar bana şu lazım..
Antalya TEDAŞ Enerji Dağıtım Haritası
http: //www.e....tekno.com/about35903.html

yardımcı olabilir misiniz lütfen?
Standart uydu yayın seyredilecek. Bilgisayar, DVD player ve oyun konsolu bağlanacak..

Bu LCD 'lerden hangisini tavsiye edersiniz?

Veya aynı ebatlarda tavsiye edebileceğiniz başka marka/model?
46 & 52" için favori LCD modelleriniz?

(aşağıdaki gibi ve her ebat için maks iki model yazın lütfen..)

46"
1.?
2.?

52"
1.?
2.?

46 için tavan 3750 TL, 52 için 4750 TL olsun...
yayın: SD digiturk, HD oyun konsolu, nadiren HD film....
zoom x6 modem kullanıyorum. normalde modeme 10.0.0.2 üzerinden ulaşıp advanced settings altından restore factory settings e girip alete reset atabiliyordum... bugün web konsola yine girdim ve restore to factory settings butonu ortada yok????? nasıl yani oldum? bi fikri olan??
320-500gb arası harici disk bakıyorum... maxtor veya western digital düşünüyorum... hangisini tavsiye edersiniz?
bu aletlerdeki data yazma ve okuma hızlarını bilfiil kullanıp veya gözüyle görüp bilen var mı? kaç MB/saniye?

maxtor 'un bir tarafı metalik yüzeyli modeli ile tamamı siyah olan modeli arasında ne fark var ?

electroworld de 199ytl 500gb dediğim siyah maxtor var, 159ytl de 320gb wd passport'un fiyatı.. bu fiyatlar iyi mi? (gerçiwww.electroworld.com.tr deki broşür içindeki sınırlı sayıda ürün için verilen fiyatlar bunlar...) mediamarkt olivium veya meydan fiyatlarını bilen var mı?

yarın alıcam.. yorumlarınızı bekliyorum....

ayrıca western digital in TV HD Media Player ını kullanan varsa yorumlarını alabilir miyim??
http://www.westerndigital.com/en/products/products.asp?driveid=572
Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 7 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 7 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 421
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 17.480 (Bu ay: 191)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 0 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Taşınabilir Bilgisayarlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.