Teğmen
18 Nisan 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
4 üye
Görüntülenme
Toplam: 55 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Merhaba arkadaşlar;
Eşimle beraber ankastre almaya gittik, o zamana kadar bu markayı hiç duymamıştık. Aklımızdan geçen marka Franke idi. Silverline markasıyla mağazada tanıştık. Ürünleri oldukça kaliteli görünüyordu. Firmanın Türk firması olduğunu öğrendiğimizde, yerli üretim bir markaya destek olmak istedik. Franke parasına set aldık. 3700 TL evet yanlış okumadınız. Bu paraya bir çok markadan 3 ayrı 3'lü ankastre seti kurulabilir. Franke ile yarışan bir fiyatla bu marka 3' lü set satın aldık.
Bir süre sonra ocağın ateşleme düğmelerinin üstleri kabardı! (resimlerde görülebilir, ürünü hatalı kullanmışız!!!!) ve ateşleme çalışmaz oldu. Servisi çağırdık. Servis yetkilisi ürünü yanımızda söktü. Vok ocağına ait conta çürümüştü! Bu manzaraya rağmen eleman hemen "yemek taşırmışsınız bu yüzden ocak içerisine sıvı almış" dedi. Hayretler içerisinde kaldım. Çürüyen contayı gösterdim. Bir şey söyleyemedi. Bu contayı incelemeyecek misiniz diye sordum. Yok diyor. Üründe kullanılan conta resmen hatalı olmasına rağmen, eleman yapacak bir şey yok dedi. Pekala deyip elemanı gönderdim. Bu tarz durumlarda servislerin yaptığı hukuksuz uygulamaları firmaların merkezleri çözebiliyor. Ocağın çürüyen contasının ve sağlam olan contalarının resimlerini mail yoluyla firmaya aktardım. Sorunu detaylı bir biçimde açıkladım. Bir hafta sonra firmadan yanıt geldi "Servisimizin kararının arkasındayız"!.
Şimdi benim şahsi kanaatim şudur ki; bu ocakta 5 göz var, sadece vok ocağındaki conta parçalanmış. Diğer contalar görevini eksiksiz yerine getiriyor. Ocakta sıvıyı vok ocağı bölgesinden içeriye almış. Vok ocağı ürettiği ısıl değeri bakımından diğer gözlerden en az 2 kat daha fazla kalori üretiyor ve daha yüksek sıcaklıklara çıkıyor. Firma vok bölgesinde ısıl bozunma değeri daha yüksek farklı bir kimyasal yapıya sahip bir conta kullanması gerekirde. Oysa Vok bölmesinde bunun yerine diğer gözlerde kullanılan contayla aynı yapıda conta kullanılmış. Bu durumda vok kısmının ürettiği ısı şiddetine dayanamayan conta kimyasal bozunmaya uğrayıp görev yapmayı bırakmış ve bu bölümden ocak içerisine sıvı girişi olmuş. Yani bir Ar-ge eksikliği söz konusu da olabilir. Ya da conta hatalı üretilen bir parçaydı ve kalite kontrol biriminin beceriksizliğinden dolayı onaylanıp ürüne montajlanmış. Her ne ise, firmanın ürünü kesinlikle incelemesi gerektiğini düşünüyorum. Halbuki ne firma, ne servis elemanı ürünü incelemeyi gerekli görmedi. Gözleriyle muayene edip hiç bir sorun olmadığına ve tüm hatanın bize ait olduğuna kanaat getirdiler.
Evet bu durumda artık yapılacak hiçbir şey kalmadı. Çektiğim resimlerin çıktısıyla beraber Tüketici Hakem Heyeti'ne başvurdum. Artık oradan gelecek bilirkişiyi bekliyorum.
Arkadaşlar kesinlikle bu firmanın ürünlerinden uzak durun. Servis her şeye kullanıcı hatası diyor. Firma ürünlerinin arkasında değil. Kalite kontrol berbat. Bozuk contalı bir ürünün kalite kontrolden geçip evimize ulaşması tam bir rezillik. Bu kadar paralar döküp rezil olmak istemiyorsanız asla ama asla bu markayı almayın aldırmayın. Gidin uzun süredir sektörde olan, kullandığı her parçanın kaliteli olduğu firmalardan alışveriş yapın. Yıllarca sorunsuz kullanın.
Herkese sorunuz alışverişler.
Bozulan ocağın modeli; Silverline cs 5223merhaba arkadaşlar
sistemim şöyle
amd fx - 8120 (bunu o.c li 4.0 ghz kullanıyorum)
asus m5a97 evo (ilk versiyon r2.0 değil)
4+4 corsair 2133 mhz bellek (emin olmamakla beraber cl10 olması lazım)
Ocz fatal1ty 750 w bronze psu

bu sistemde kullandığım asus eah6850 1 gb 128 bit ekran kartım bozuldu 2 senesini yeni geçmişti, garantiye gönderdim çizgi para iadesi yaptı. (burdan teşekkürlerimi sunarım ayrıca :D)
şimdi bu sisteme göre yeni bir ekran kartı arıyorum.
Şu ikisi arasında kaldım;
Asus R9 280 3 GB 384 Bit
Sapphire R9 280 Dual-X 3GB 384 Bit

Benim işlemci bu kartlara darboğaz yaparmı? R9 270 lere mi yönelsem? Asustan marka olarak çok memnunum fakat düz 280 i bulmak zor. Vatanda bir kaç mağazada var(vatandan almak istemiyorum bu arada) Hepsiburada da pahalı (vatan: 670 hb: 750)
yardım bekliyorum.


Edit: Bu arada Amd yeni ekran kartlarını ne zaman tanıtacakmış bilgisi olan var mı? Bu ekran kartları tahmini ne zaman Türkiye'de satılmaya başlanır? Biz şimdi bu r9 280 lerden birisi alırsak 2 ay sonra fiyat çok düşer mi?
Hakkında
Konum: Manisa,Merkez
Sistem ve Tercihleri
Otomobil
Volkswagen Golf MK3
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 4 gün önce
Son Mesaj Zamanı: 3 ay
Mesaj Sayısı: 137
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 189
İkinci El Bölümü Mesajları: 13
Konularının görüntülenme sayısı: 1.428 (Bu ay: 67)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 57 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Mobil Cihazlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.