M

Onbaşı
14 Ocak 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
4 üye
Görüntülenme
Toplam: 1 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Arkadaşlar 2004 model bir CITROEN C-5 SX benzinli-lpgli bir araç buldum. Açıkçası özelliklerine bakınca çok hoşuma gitti araç. Açıkçası otomatik vitesi pek tercih etmem ama triptronic olunca o noktada da biraz sıcak geldi bana araç. Sizler ne dersiniz? Özellikle 2000 motor olması yakıt tüketimini çok fazla arttırır mı? Açıkçası daha önce kuş serisi ve taunus tarzı araçlarım oldu. 2000 motor enjeksiyonlu bir alman arabam da oldu. Karbüratörlü 1.6 motordan daha az yaktığını hatırlıyorum 2000 motor aracımın. Açıkçası benim beklentim öyle çok performans hız v.b. değil. Ailemle binebileceğim, güvenlikli, bagajı geniş, kronik sorunu olmayan yolda bırakmayacak bir araç arıyorum. Bu arada şu anda kullandığım araç 94 model spring. Onda bile bugüne kadar kronik bir sıkıntı yaşamadım. Ağırlıklı şehir içinde kullanıyorum. Senede 2 veya 3 sefer şehir dışı 2500-3000 km yol yapıcam. Sanırım durum az-çok anlaşılmıştır. Şimdiden herkese teşekkür ediyorum.
Arkadaşlar 11,6" ekrana sahip acer netbookum yere düşerek darbe aldı. En sonunda da aşağıdaki halini aldı. Kapağı oynatıyorum herhangi bir değişiklik olmuyor. Bir de windows normal bir şekilde çalışıyor. Bilgisayar normal bir şekilde çalışıyor. Büyük ihtimal LCD panel gitti ama şüphelendiğim başka bir şey daha var. O da cihaz darbe aldıktan sonra alt kapağın bir ucunun tırnağı kırıldığı için hafif dışarı kalkıktı ve ben alt kapağı açan tek civatayı çıkarıp tekrar kapağı tırnaklarına geçirerekten kapatıp civatasını taktım. Şimdi oralarda bir yerde soket v.b. bir şey yerinden oynadığı için böyle bir sorun ortaya çıkmış olabilir mi yoksa LCD panel kesin gidik mi?

Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ediyorum arkadaşlar...

İyi ki varsınız...

Arkadaşlar herkese merhabalar...
Bende Acer Aspire One AO0722 11,6" ekrana sahip 1 GHz AMD işlemcili ATI HD ekran kartına sahip bir netbook bilgisayar var.
Kendi üzerinde gelen Windows 7 Home Edition işletim sisteminde bayağı yavaş çalıştığı için bir şekilde Windows XP Home Edition kurdum. Fakat driver noktasında acerın kendi sitesi sadece windows 7 ve 8 driver desteği sunmuş. Şu anda ekran kartı haricinde bir çok driverı bir şekilde kurdum. fakat ekran kartı driverları windows 7 uyumlu olduğundan tanıtamıyorum. Şu anda 1366x768 olması gereken çözünürlük 1024x768 olarak çalışıyor. Bu durum da çok can sıkıcı yayvan bir görüntü teşkil ediyor. Bana bu konuda yardımcı olabilecek arkadaş var mı? Ne yapabilirim? Bu arada acer teknik servisi acerın W7 ve 8 olarak driver desteğinin olduğunu, başka türlü yardımcı olamayacaklarını söylüyorlar. Açıkçası yeniden windows 7 kurmak istemiyorum. Gerçi mevcut yedeği de sildim. geri dönüşümü mümkün mü onu da bilmiyorum. BU haftasonuna kadar bilgisayara driverı tanıtmam lazım. yardımcı olabilirseniz sevinirim.
şimdiden teşekkürler...
Arkadaşlar yeni INCA PREMIUM Usb tv kartı aldım dizüstü bilgisayarımda kullanmak üzere. TV kartımı 128 paylaşımlı ekran kartına sahip laptobumda kullanmak üzere almıştım. Fakat TV kartını ve programını sorunsuz bir şekilde kurmuş olmama rağmen tv programını açtığımda bir hata mesajıyla karşılaştım. Hiç bir tv izleme penceresi açılmadı. Fakat aynı tv kartını bir arkadaşın paylaşımsız 256 mb ekran kartı olan laptobunda sorunsuz kurdum ve çalıştırdım. Sanırım sorun ekran kartımın paylaşımlı olması. Fakat ben bu tv kartını bilgisayarımda kullanmak istiyorum. Bununla alakalı yapabileceğim bir şey var mı yoksa tv kartını elden mi çıkarayım?
Bu arada her iki kurulumun yapıldığı bilgisayar da Windows XP Pro işletim sistemine sahip.
Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler...
Arkadaşlar benim ekran kartında bir sorun var. Bilgisayarı bi arkadaştan ikinci el aldım. Makina temiz fakat ekran kartının fanı bozulmuş çalışmıyo. Sorunum şu: Görüntü noktasında hiç bir sorunum yok fakat, sadece video görüntülerinde renk tonlarında sorun var. Bilgisayar 32 bitte çalışıyor olmasına rağmen sanki 8 bitte çalışıyor gibi filmlerde görüntü alıyorum. Fotoğraflarda da renk derinliğinde sorun yok. Sadece filmlerde bu sorunu yaşıyorum. Şunu da belirteyim; windowsu makina geldikten sonra yeniden kurdum, ekran kartının driverlarında da sorun yok onları da kurdum. Fakat yine aynı sorun devam etmekte.
Bu arada ekran kartının marka-modeli: Inno 3D GeForce FX 5200 NVidia chipset 128 MB belleğe sahip bi ekran kartı.
Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ediyorum arkadaşlar...
Arkadaşlar bende 1 gb kinston rs-mmc hafıza kartı var. Bu kartı 6230i'de kullanabilir miyim sizce? Normalde 6230i 512 mb'lık kart destekliyo ama en azından 1 gb'ın bir kısmını falan görme ihtimali olabilir mi ? Bana bu konuda fikir verebilir misiniz?
Hakkında
Forum İmzası:
entalpi__
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 6 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 38
İkinci El Bölümü Mesajları: 4
Konularının görüntülenme sayısı: 2.531 (Bu ay: 46)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 0 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Mobil Cihazlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.