M

Yüzbaşı
27 Şubat 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
3 üye
Görüntülenme
Toplam: 39 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Daha önce linux tecrübem yok. windows 10 yanına (120 gb,ssd) 500 gb lık hdd’nin 30 lık bölümüne manjaro deepin kurmak istiyorum. iso dosyasını bir çok program ile (rufus, pendrive...) yazdırmama rağmen laptop’u manjaro live usb'den başlattığımda siyah ekran üzerine beyaz yazıyla sağ üst köşede

GRUB LOADING.

Welcome to grub!

yazıyor ve herhangi bi ilerleme kaydedemiyorum. grub menüsü gelmiyor. bu sorunu nasıl aşabilirim?
merhaba arkadaşlar. netmaster cbw-383z4 modeme sahibim. wireless sinyal gücü yetersiz geldiğinden dolayı tp link wa830re cihazını access point olarak kullanıp internete çıkmak istiyorum. tp link cihazı quick setup ile kurulum yaptığımda hiç bi ek ayar yapmadan telefon ile internet bağlantısı geliyor fakat laptop üzerinden sınırlı bağlantı uyarısı geliyor ve internet bağlantısı sağlayamıyorum. bu aşamada sorun nerede çözemiyorum. daha önce tp link teknik destek ile yaptığımız görüşmede sorunu çözmüştük ama cihazı farklı yerde kullanmak zorunda kaldım ve ayarları sıfırladığım için ince ayarlarını hatırlayamıyorum. yeniden aradığımda ise teknik destek vermiyorlar. videolarda anlatım gayet açık diyip başlarından sağıyorlar. bu cihazı kullanan veya sorunun kaynağını bilen arkadaşların yardımına ihtiyacım var.

modemin standart bağlantıdaki durumu şu şekilde:

access point cihazının ise gerekli ayarlamaları yapılacak arayüzü bu şekilde:

şimdi ben nereye hangi ayarı yapmalıyım da bahsettiğim sorunu aşayım yardımcı olabilir misiniz?
ucuz yollu kulaklık ararken bu iki marka arasında kaldım. ikisini de kullanıp yorum yapabilecek arkadaş var mı? ayrıca en ucuza alabilmek için fırsat takip eden varsa alacak arkadaşlara da yardımcı olmuş olunabilir bu başlık altında
selamlar.

LG marka çok da özellikli olmayan bir tv ye sahibim. kullanmadığım 2+1 ses sistemimi LCD tv ye bağlayıp. ses çıkışı almak istiyorum. tv nin arka paneli şu şekilde:

bu şartlar altında böyle bişey mümkün müdür?
bios update yapmam gerekiyor fakat laptop pili ölü vaziyette. pili taktığım zaman %2 de gösterip şarj olmuyor işareti çıkıyor sağ alt köşede. bios update tool ise pil'i minimum %10 istiyor. bunun için bi kandırmaca yöntem var mı illa yeni pil mi almak lazım?

konum servisleri altında konumumuza ulaşabilen uygulama ve sistem uygulamalarını görebiliyoruz. benim tel'de iphonu'mu bul sistem servisi son 24 saat içinde konum bilgimi kullanmış. daha önce sık sık kullanıyordum bunu neyin ne olduğunu biliyorum. ama bu durum acaba şifremi bilen birisi mi var diye aklıma getirdi. şifremi değiştirdim başkası tarafından bilinmediğine eminim ama bu durum aklımı karıştırdı. siz de kontrol edebilir misiniz arkadaşlar sizdeki vaziyet benimki gibi mi?
iphone ile çektiğimiz video'ların boyutu çok büyük oluyor. videoları direk sıkıştırılmış biçimde kaydeden bir uygulama var mı?
evimin önünde bitkin buldum. ekmek kırıntısı vermeye çalıştım yemedi. serçeye benziyor ama rengi farklı

değişken subap zamanlamalı Tİ-VCT motora sahip bu araç için hangi uyumlu marka/model lpg kiti tercih edilebilir?
telefon elimdeyken ana menüde renkler bozuldu ekran dondu daha sonra karardı. tuş kilidi sesi geliyordu fakat o da gitti. biri arayınca telefon ulaşılabilir durumda ama telefonda ne ses ne görüntü ne titreşim yani çalıştığına dair hiç bir belirti yok.şarja takınca 5-10 saniye de bir titriyor. pc ye usb ile bağlayınca itunes'den gözükmesi gereken her şey gözüküyor. hatta sorun yazılımsaldır diyip dfu moda alıp yazılım attım advanced modda da attım ama düzelmedi. zorluya götürdüm baktı ekran bozuk dedi ama daha önceden başka bi yerden pil değiştirdiğin için yardımcı olamayacaz dedi. başka bi tamirciye gittim 2 defa ekran denedik sorun ekranda değil dedi. arıza tespit yarın ya da sonraki gün olur dedi. başka bi telefoncuya götürdüm o da arızasını tespit edemedi. buradaki tecrübeli arkadaşlar yardımcı olabilirse sevinirim kaç gündür telefonsuzum
Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 gün önce
Son Mesaj Zamanı: 3 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 667
İkinci El Bölümü Mesajları: 10
Konularının görüntülenme sayısı: 27.245 (Bu ay: 251)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 92 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Mobil Cihazlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.