Binbaşı
07 Ocak 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme
Toplam: 43 (Bu ay: 1)
Gönderileri
Arkadaşlar selamlar. Sorunu zaten çözdüm ama çözümü kabullenemiyorum :)

Bilgisayarı açtığımda görüntü gelmiyor, usb klavye ve fareye elektrik gelmiyor ve hdd ışığı sürekli yanı vaziyetteydi. Kasayı açıp sistemi yeniden başlattığımda hddden farklı sesler geldiğini farkettim. Ramleri, ekran kartını vs hiç çıkarıp takmadan HDD güç bağlantısını kesince bilgisayar normal biçimde çalıştı. Sorun hdd den gibi gözüküyor fakat bios ekranının gelmemesine,usb aygıtlara elektrik gitmemesine neden olan hdd hatası ne olabilir? Ve en önemli konu içindeki veriler için bir şey yapılabilir mi?
Windows açılış ekranında kullanıcı seçimi yapamıyorum. Kullanıcıların üzerine geldiğimde seçilebilir olmuyor, dolayısıyla windowsu başlatamıyorum. Güvenli kipte de aynı sorun oluyor. Fare ve klavye çalışıyor fakat windows kapatma menüsü dahil hiç bir şeye müdahele edemiyorum. Bu sorunu nasıl çözebilirim. Format atılamıyacak bir makine olduğu için format dışında öneri getirmenizi rica ederim.
Yeni sistem toplayacağım fakat anakart için karar veremedim. Birkaç anakart belirledim ama almadan önce fikirlerinizi öğrenmek isterim.

GIGABYTE 880GMA-UD2H
ASUS M4A88TD-M EVO/USB3
BIOSTAR TA890GXE

Bunlar dışında önerileriniz varsa şu bilgiler ışığında verirseniz sevinrim.Toplayacağım sistemi %80 multimedya %20 oyun için kullanacağım. Crossfire-overclock vs. ihtiyacım yok. USB3-DDR3 gibi yeni teknolojileri desteklesin yeter.
Ninja Gaiden ve Dead of Alive serisinin yapımcısı Tomonobu Itagaki'den yeni bir aksiyon oyunu geliyor.

Devil's Third Itagaki'nin yeni firması Valhalla Studios tarafından geliştiriliyor. Dağıtıcı olarak THQ ile anlaşılmış. Oyun hakkında çok fazla bilgi yok şu anda.

E3'te bir trailer ile duyuruldu oyun. Trailerdan anladığım kadarıyla farklı karakterleri kontrol edebileceğiz oyun boyunca. Yine videoda görüldüğü üzere oyun Ninja Gaiden serisinin kanlı ününü devam ettirecek gibi. Gatling ile düşmanı kuşbaşına çevirebileceğimiz bir oyun olacak Devil's Third.

Çıkış tarihi belli değil. Xbox360 ve PS3e çıkacak.

http://e3.gamespot.com/video/6265342/#toggle_video
Şu anda yabancı sınırının üzerindeyiz. Mevcut 12 yabancı var.

Sivok,Ferrari,Zapo,Ernst,Fink,Tello,Hilbert,Tabata,Delgado,Holosko,Q7,Bobo

ikisi gönderilecek. Birincisi Zapo da ikincisi kim olur? Q7 den sonra Hilbert'e gerek kalmadı bence.
Sarı-kırmızılılar, son haftalarda büyük çıkış yakalayan Kongo asıllı oyuncunun bonservisi için Benfica’nın kapısını çaldılar. Ancak Portekiz kulübünden “Beşiktaş ile görüşüyoruz” yanıtını aldılar

Süper Lig’de ve Şampiyonlar Ligi’nde çıkışa geçen Beşiktaş’ın, önümüzdeki sezonun transferini de planladığı ve Kayserispor’da kiralık oynayan Makukula için Portekiz’in Benfica Kulübü ile temasa geçtiği öğrenildi.
Kayserispor’un, ligde 10 gole ulaşan ve krallıkta ilk sıraya tırmanan Kongo asıllı Portekizli oyuncunun bonservisini almak için Benfica’nın kapısını çaldığı öğrenildi. Ancak Portekizli yöneticilerin, sarı-kırmızılı kulübe, “Beşiktaş ile de görüşüyoruz” yanıtını verdikleri bildirildi.
Kayserispor’un sezon başı yapılan kiralık anlaşmasında, satın alma opsiyonuna sahip olduğu, ama bu opsiyonu Makukula’nın da onayı ile kullanabileceği ifade edildi. Golcü futbolcu ile görüşen Kayserili yöneticilerin, “Kalmak istemiyorum. Beşiktaş’ta oynamıyı tercih ederim” yanıtını aldıkları da belirtildi.
Beşiktaş’ın, Benfica ile yaptığı görüşmelerden haberdar olan Makukula’nın bonservis ücretinin 3 milyon euro civarında olduğu da vurgulandı. Yıldırım Demirören yönetiminin, yaklaşan kongre öncesinde bu transferi bitirmek istediği ve önümüzdeki sezonun kadrosunu Makukula ile güçlendirmek istediği de iddia edildi.

http://www.milliyet.com.tr/Spor/HaberDetay.aspx?aType=HaberDetay&ArticleID=1167576&Date=29.11.2009&b=MAKUKULA%20SURPRIZI&KategoriID=6

Bunu bekliyordum.Tam Demirören'lik bir hareket olur...
Diğer konuda da aynı sorular defalarca sorulmasın diye yazmıştım bunları fakat halen ban yedim hdd çalışır mı gibi sorular gelmeye devam ediyor. Bu yüzden ayrı konu açmak gerekiyor diye düşünüyorum. Modlar gereksiz görürse gereğini yapsınlar...

-Ban diye birşey varmış. Nedir bu olay?
- Konsolların kullanıcı sözleşmesindeki maddelere uyulmadığı gerekçesiyle Live sistemine girmesinin engellenmesi. Bunun yanında ağustos,eylül gibi yapılan bir update sonrası banlanan makinaların Harddisk'e oyun yükleme özellikleri de iptal edildi. Bu update'i yapmayıp banlanan bazı kişiler halen hdd özelliklerini kullanabilmekteler.

- Banlanan makinaların ortak özelliği nedir?
- Banlanan makinaların en önemli ortak özelliği hepsinin FW'li olması. FW versiyonu, dvd sürücü modeli, makina modeli vs. farketmiyor.

- Çıkış tarihinden önce hiç bir oyunu oynamadım, abgx ten kontrol etmeden sürücüye dvd koymadım. Banlanırmıyım?
- Evet. Tüm bilinen gizlenme yöntemlerini eksiksiz uygulayanlar bile bandan kaçamadı. Fakat bu konuya dikkat etmeyenler konsol banının yanında Gamertag banıyla da karşılaşabiliyor.

- Ban dalgası başladıktan sonraki 3. çarşambayı geçirdikten sonra bağlanırsam ban yemezmişim öyle diyolar.
- İstersen dene. :) Microsoft banlanması gereken makinaları banladı,banlıyor zaten. Sıran geldiyse online olup sisteme ben geldim dediğin anda banı yiyorsun.

-Önceden de atlattım bu dalgalardan. Bana bir şey olmaz. Ama sorayım, adettendir. Ne zaman bitecek bu dalga?
-Microsoft kopya oyun kullanımı için modifiye edilmiş konsolları banlamaya devam edeceğini, bunun geçici bir süreç değil sürekli olacağını açıkladı. Şimdiye kadar yaptıklarıyla bu sefer ciddi oldukları gözüküyor.

- Harddiskte banlanıyor dedin sanki. Başka makinada kullanamazmıyım şimdi bu hddyi?
- Kullanabilirsin. Fakat banlandığın makinadaki bilgileri başka bir makinaya aktaramıyorsun.

- Çok merak ediyorum banlandım mı acaba? Ama harddiskten oyun oynamak da benim için çok önemli. Ne yapayım şimdi.
- Harddiskten oyun oynamak istiyorsan ethernet kablosunu makinadan çıkar ve çocukların ulaşamayacağı bir yere koy. Merak edip live girersen evdeki bulgurdan da olabilirsin. Birine bakıp çıkıcaktım live'da yemiyor malesef. 2-3 saniyede biter olay.
Kings - Spurs maçında salona bir yarasa giriyor, maç bir kaç kez durunca ginobili sinirleniyor...

http://www.youtube.com/watch?v=g1DpjBEwekE
Gaziantepspor’un, Tabata transferinde müthiş bir plan uyguladığı ortaya çıktı. İşte medyada uzun süredir konuşulan transferin perde arkası:

Kiralık olarak oynayan yıldız futbolcunun Brezilya kulübü Goias’ta olan bonservisini yaklaşık 2 milyon dolara alan kırmızı-siyahlılar, ertesi gün Tabata’yı 8 milyon euroya Beşiktaş’a sattı.

Gaziantepspor’un, bir yılı opsiyonlu üç yıllık sözleşme yaptığı Tabata’nın önce 2 milyon dolara yakın bir para ödeyerek Brezilya’daki kulübünden bonservisini aldığı, ardından 8 milyon euroya Beşiktaş’a sattığı ortaya çıktı.

Haziran ayından beri Beşiktaş’ın transfer listesinde yer almasına karşın bu konuda çıkan haberlerin iki kulüp tarafından da yalanlanmasının gerisinde, Tabata üzerinde bonservis hakkı bulunan Brezilya kulübü Goias’ın ikna edilme çabalarının yattığı bildirildi.

Tabata’yı geçen sezon 29 Temmuz 2008 tarihinde Futbol Federasyonu’na tescil ettiren Gaziantepspor, iki yıllık sözleşme yaparken bir yıl da opsiyon koydu. Federasyon kayıtlarında Gaziantepspor’un malı görünmesine karşın, satış halinde Brezilya kulübünün transferde söz hakkı olma koşulu, Tabata’nın Beşiktaş’a verilmesini geciktirdi.
Bu süreçte Goias’ı Tabata’nın bonservisini vermesi için ikna turları başlatan Gaziantepspor, sonunda 2 milyon dolara yakın bir bedele “evet” yanıtı aldı. Brezilya kulübü devreden çıktıktan sonra kırmızı-siyahlılar ile Beşiktaş arasında uzun süredir devam eden temaslar sonlandırıldı ve transferin gerçekleştiği açıklamasını yapıldı.

Piyasa yükselecekti

Tabata’nın transfer haberlerinin sürekli gerçek dışı olduğu açıklamalarının altında, Brezilya kulübünün isteyeceği payı yükseltmesi endişesinin yattığı ileri sürüldü. Türkiye’deki transfer haberlerinin eş zamanlı olarak Brezilya medyasında yer almasının transferi engelleyeceğinden çekinen Gaziantepspor’un, Haziran ayından bu yana geçen süreçte Goias kulübü ile sorunları çözmeye çalıştığı kaydedildi.

Bonservis bedelinin Goias kulübünün hesabına yatırılmasının ardından rahatlayan Gaziantepspor’un, transferi resmiyete döktüğü kaydedildi.

Hangisi doğru?

Tabata’nın Gaziantepspor’a transferi döneminde bu futbolcuya yıllık 800 bin dolar, uluslararası transfer sertifikasına izin veren Goias’a ise 400 bin dolar ödendiği açıklaması yapılmıştı.

Brezilyalı futbolcunun sezon içinde gösterdiği performanstan sonra kulüp kaynakları daha yüksek rakamlar telaffuz etmeye başlamış, önceki gün de Futbol Şubesi Sorumlusu Mehmet Kızıl, Bugün gazetesine, Tabata’nın Gaziantepspor’dan yıllık bir milyon euro aldığını, bu sezon ise rakamın 1.5 milyon euroya yükseltilerek kendisinin ikna edildiğini açıklamıştı. Ancak Beşiktaş’ın 2009-2010 sezonu için 1 milyon 400 bin euro ödeyeceğini açıklaması, yani Tabata’nın 100 bin euro daha az bir paraya siyah-beyazlı takımı tercih etmesi, Kızıl’ın ifadelerini tartışılır hale getirdi.

Kâr 13.5 milyon lira

Tabata’nın Beşiktaş’a transferinin gerçekleşebilmesi için Brezilya’daki kulübüne 2 milyon dolar ödeyen Gaziantepspor, Türk futbol piyasası için önemli sayılabilecek bir kâr elde etti.

Siyah-beyazlı kulüpten 1.5 yıl içinde 8 milyon euro alacak olan Gaziantepspor’un kasasına girecek para, yaklaşık 13.5 milyon lira olacak.

Kaynak: Cemal Ersen / Milliyet

http://www.medyaspor.com/v02/news.aspx?id=31085

Yorum yok.
Evet bu müthiş yazıyı her beşiktaşlı okumalı. Duygularımıza tercüman olmuş.

http://www.medyaspor.com/v02/Columnist.aspx?ColumnID=495
Hakkında
Forum İkinci El İmzası:
Alış veriş yaptıklarım;

nemesis returned, cathedral, Corny,DVB, aykutx, CoxeD, Dreams, wild, arian106, bilalkaya, öztin, EMREANIL, Speed-Step, Adnan Ak, ozgboy, ResiqMe, montana_35, BAMMBA, forzaesk, 19, dargmen, pmanager
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: dün
Son Mesaj Zamanı: 11 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.862
İkinci El Bölümü Mesajları: 74
Konularının görüntülenme sayısı: 948.555 (Bu ay: 663)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 107 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Oyun
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.