Yüzbaşı
14 Şubat 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 1 (Bu ay: 0)
Gönderileri
9500m gs nin oblivion performansından memnun değilim, nvidianın oyunlar için en performanslı driver hangisidir?
bugün yeni laptop geldi açtım usb den 1-2 müzik fln attım neyse ok, yanlız bu laptop dvd leri okuyamıyor!! kaç tane dvd taktım laptopla gelen nero cd sini bile okumadı??
okuyormuş gibi ses geliyor ama pencere filan açıldığı yok ,bilgisayarımdan dvd sürücüsünü sağ veya sol tuşla tıklatıncada bekleme işareti geliyor baya bir bekliyorum açıldığı yok çıkmaya çalışıncada bilgisayarım yanıt vermiyor fln diyor takılıyor laptop??
acaba vista premium hazır geliyor ama dvd-rom u tanıtmak için belli ayarlarmı yapmam lazım acil cevaplarınızı bekliyorum?
yazlığa gidiyorum orda okumamı önerdiğiniz fantastik macera yada sadece macerada olur ,günümüzde geçmeyen daha çok yeni çağ ,orta çağ ,fantastik diyarlarda geçen bir kitap öneriniz varmı?kitaplar ing-almanca-türkçe olabilir
bu 2 laptop arasında kaldım.işlemcileri aynı yanlız monsterda M8600gt 512mb ,asusda ise M9500gs 512mb var.bunlardan hangisi oyunlarda daha fazla performans sağlar?amacım oyun-film-download.

birde bu piller 1-1,5 saate bitebiliyor dendi film izleyince oyun oynayınca filan,peki bunun bir çözümü yokmu benim bildiğim laptoplarda kabloyla adaptöre takınca şarj hiç bitmiyor ancak adaptörden çıkarıp, mesela yolda arabada açınca fln pilden harcıyor o zaman bitiyor diye biliyorum değilmi?
yeni alacağım sisteme xilence x31 mavi ışık 120mm 21.2 db kasa fanı takıcam acaba seslimidir bu fan birde fazla bilgim yok soğutma kaynakları hakkında kaç db den aşağısı sessizdir?

ve 16$ altına başka bir marka fan öneriniz varmı?
p35 ds3,e8400,8800gt 1gb,asus ta 915-fsp bluestorm 2 500wattlık sistemi sipariş veriyorum yanlız ramler konusunda kararsız kaldım,a-data 2gb 800mhz ddr2 ram nasıldır daha önce hiç a-data kullanmadım o yüzden pek bilgim yok birde sistemle uyumsuzluk yaratırmı?
diğer seçenek 2X1 ddr2 800mhz corsair ama uyumsuzluk çıkarabilir diye düşünüyorum birde kingston 2gb var yanlız ondada soğuutucu yok ilerde oc yaparsam.
acil cevaplarınızı bekliyorum

2 haftaya kadar yeni sistem alıyorum bir aksilik çıkmassa ve parçaları belirledim.sistemi inventustan almaya karar verdim hem fiyatları uygun hemde güvenilir diyorlar birde alınan sistemi test ediyorlarmış.
sistem şu:

1.anakart : p35 ds3 95$ +kdv
2.işlemci : intel E8400 192$ +kdv
3.ekran kartı : palit 8800gt 1gb 229$ +kdv
4.ram : corsair 2gb veya kingston 2gb 55-57$ +kdv
5.kasa : ASUS ta 915 -psu asus400watt 87$ +kdv
6.seagate sata2 250gb 16mb 62$ +kdv
7.asus dvd rw 34$ +kdv
8.A4TECH kalvye+mouse 11$ +kdv

toplam kdv dahil 1116 ytl yapıyor 1150ytl den fazla veremem.sistem hakkında ramler konusunda kararsızım corsair cas4 zamanlamalarına sahip kingston ise cas5 ama kimilerinin p35 anakartta corsair ramlerden şikayetçi olduğunu okumuştum(işte ramleri 800mhz değilde 700mhz görüyor ,sistemi tanımıyor gibi).birde overclock yapmıyacam başlangıçta belki ilerde sistem yetersiz geldiğinde yaparım asus 400watt yeterli mi sizce bu sistem için?

**GÜNCEL**: bir sorum daha olucak kasaya ek fan almak istiyorum ne önerirsiniz? limit 15$
yeni toplayacağım sisteme corsair 2X1 ddr2 800mhz cas4 mü kingston 2X1 ddr2 800mhz cas5 mi alıyim?
ramler konusunda fazla bilgim yok ama cas 4 olması zamanlama açısından daha iyi olduğu anlamına mı geliyor?
birde anakart gigabyte p35 ds3 olucak kimilerinin bu anakartla corsair ram uyumu sorunu yaşadığını duydum

yeni toplayacağım sisteme 1gb palit 8800gt alıcam yanlız ıslık sorunu varmış diyorlar bu yüzden vazgeçip 1gb palit 9600gt mi alsam diyorum.bu ıslık sesi bütün 8800gtlerdemi var ve bir çözümü yokmu?
2 haftaya 900ytl ye yeni sistem toplayacam ve ama tüm ürünleri aynı mağazadan almak istiyorum ,istanbul avrupa tarafında hangi dükkanı öneriyorsunuz? birde eksa nın istanbulda mağazası varmı?birde parayı peşin vericem ne kadarlık bir indirim yaparlar genelde.1100ytl lik fln toplasam peşin alımlarda ne kadar düşerler?

sistem şöyle:

p35 ds3r
E8400
1gb kingston ddr2 800mhz ram X2
1gb xpertvision veya palit 8800gt
320gb seagate sata2 NCQ
asus ta9a1 vb (70$ ı aşmayacak başka öneriniz varsa)

sistem için beklemiyecem 4850 ler var biliyorum ama türkiyeye gelmeleri temmuzu bulur + gelecek sene öss var o yüzden mümkün olduğunca erken alıcam.
Hakkında
Forum İmzası:
p4u800-x 478pin agp8x IDE DDR
Intel Celeron D 2.5@3.1 256kb 533fsb
1024mb DDR 400mhz ram
256mb DDR3 x1600pro oc edition
silverpower 400watt psu
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 11 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 12 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 409
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 28.732 (Bu ay: 129)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 1 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.